Zmiana trasy poprzez AM

  • 5 Odpowiedzi
  • 5927 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana trasy poprzez AM
« dnia: Luty 17, 2015, 19:24:07 »
Witam

Ostatnio zwróciłem uwagę na przypadek:

Wytyczyłem na Targeo trasę:
Lipno - Kazimierza Wielka
Targeo prowadziło z Kowala odcinkiem autostrady A1 do Łodzi, dalej Piotrków Trybunalski, Włoszczowa, Jędrzejów do Kazimierzy Wielkiej.
Z Targeo eksportowałem do AM poprzez wygenerowanie pliku i wpisanie do AM. Następnie w opcji Trasa/Modyfikuj/Pobierz pobrałem plik utworzony w Targeo.
AM w pokaż trasę pokazała trasę prowadzącą z Kowala do Łodzi poprzez Łęczycę drogą 1 (nie autostradą), następnie inną trasą z pominięciem Włoszczowej.

Opisałem przypadek z komentarzem:
"Wydaje mi się, że utworzona trasa i wczytana do AM nie powinna ulec przetworzeniu i odbiegać od zadanej. W trasie z AM zgadza się punkt początkowy i końcowy. Nie rozumiem, dlaczego jest opcja utworzenia trasy i wczytania do A1, skoro AM i tak to ignoruje i tworzy własną."
i wysłałem do Supportu.

Otrzymałem odpowiedź:

Jeżeli trasę w Targeo wyznaczył Pan np. o godzinie 13:30, a po przesłaniu do AutoMapy i wczytaniu jej jest godzina 13:45 to warunki na drodze mogły się zmienić i trasa może być przeliczona ponownie...
...AutoMapa zawsze, na bieżąco przelicza trasę tak aby była jak najlepsza (zgodna z założeniami typu trasy), nawet jeżeli wymaga to zmiany jej przebiegu.

Nie zgadzam się z takim stanowiskiem, ponieważ uważam, że po to istnieje opcja tworzenia własnej trasy i przesłania pliku do AM, aby była ona honorowana. Nie ma sensu wytyczania wcześniejszej trasy w Targeo, np. z powodów widokowych lub innych, bo AM i tak poprowadzi własną.

Myślę jednak, AM ma na ten temat zupełnie inne zdanie.

Jakie jest zdanie kolegów na ten temat?

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Zmiana trasy poprzez AM
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2015, 19:57:35 »
Założeniem jest dotarcie od punktu A do punktu B trasą, której parametry wybierzesz (szybka, bezpieczna, optymalna, krótka itp). Którędy trasa poprowadzi to już rzecz wtórna, bo system ma Cię zaprowadzić jak najszybciej do celu (liczy się czas przejazdu a nie prędkość) lub trasą najkrótszą (trasa krótka).
Niby dlaczego ma Cię uparcie prowadzić przez autostradę skoro tam może być np zablokowana droga lub dłuuugi korek (np przez wypadek)?
Jeśli koniecznie chcesz "odwiedzić" jakieś miejscowości po drodze to musisz wstawić punkty "przez" ale wówczas cały ten system online nie jest potrzebny.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: Zmiana trasy poprzez AM
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2015, 21:44:03 »
Miałeś na Targeo ustawione tylko punkty Start i Koniec. Dlatego w danym momencie nie prowadził Cię przez konkretne miasta. Musiałbyś użyć VIA.

Odp: Zmiana trasy poprzez AM
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 22:02:28 »
Witam

Cytuj
Miałeś na Targeo ustawione tylko punkty Start i Koniec. Dlatego w danym momencie nie prowadził Cię przez konkretne miasta. Musiałbyś użyć VIA.

Dzięki za podpowiedź, ale wiem, ze tak można zrobić. Po prostu w takim wypadku nie widzę sensu przesyłania opracowanego przebiegu trasy z komputera, ponieważ nawet, jeśli trasa wskazana przez komputer akurat odpowiada bez punktów pośrednich, trzeba to samo jeszcze sprawdzić po wywołaniu trasy w nawigacji i dodatkowo na bieżąco wprowadzić punkty pośrednie.

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Zmiana trasy poprzez AM
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2015, 23:33:43 »
Czasem punkt docelowy łatwiej znaleźć na dużym ekranie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Zmiana trasy poprzez AM
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2015, 00:51:30 »
I to powinno być głównym wyjaśnieniem do czego służy Targeo na 24 calowym monitorze zwłaszcza przed wyjazdem w mniej znane miejsce, czyli aby sobie zobaczyć gdzie jadę, gdzie przypuszczalnie ustawić nocleg, a nie kropka w kropkę którą drogą będę jechać. Będzie wypadek i co, skarga do supportu AM, że objazd? Zamiast rozglądać się na ekranie wielkości 5 cali wole na 24 cali, szybciej, łatwiej, dokładniej.
Nigdy nie wpadłem na to, że trasa wyznaczona na PC/Targeo o 2:30 będzie identyczna jak w AutoMapie o 8:00. Poza tym na AutoMapie zazwyczaj powinieneś mieć nowsze dane o wszelkich od/blokadach od AM i od Miplo.
Plik powstający na Targeo nie ma za zadanie zapisywać wszystkich manewrów z targeowej trasy A-B tylko ma uprościć przeniesienie punktów A-B, C, D na AutoMapę, np.: jak by ci się zachciało wstępnie zaplanować 7 tras na cały tydzień.

Lipno-Kazimierza Wielka:

Start::ptGeoOrg=52.843080&19.184099
End::iDistanceFromStart=352118
End::ptGeoOrg=50.265400&20.493557

Co prawda jest w pliku precyzyjna informację o dystansie z Targeo (ilości metrów), diabli wiedzą po co, ale założenie jest oczywiste, start w N, E koniec w N, E.

Nie ma sensu wytyczania wcześniejszej trasy w Targeo, np. z powodów widokowych lub innych, bo AM i tak poprowadzi własną.
A jaką masz kontrolę nad tą super widokową trasą obliczoną w Targeo dla A-B?
Kontrola zerowa. Trafiło ci się bardziej widokowo w Targeo niż w AutoMapie to miałeś szczęście, chyba że pomożesz sobie w kontroli widoków i upakujesz w Targeo kilka punktów pośrednich C, D.

gdy są punkty pośrednie do pliku dochodzi:

0By::ptGeoOrg=51.763460&20.752944
1By::ptGeoOrg=51.212380&20.754484

wtedy AutoMapę zmusisz do prawie 99% jazdy według Targeo pod warunkiem, że nie będzie nowiutkiego nakazu jazdy w lewo/prawo który zrobi ci psikusa.
Jedyna szansa na trasę 100% zgodną z Targeo to "drukuj opis".
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2015, 01:05:12 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491