Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a

  • 33 Odpowiedzi
  • 11082 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« dnia: Lipiec 15, 2003, 12:41:46 »
Przede wszystkim składam podziękowanie Autorom za dotychczasową pracę włożoną w rozwój i poprawę jakości programu. Niemniej, program ten ma w dalszym ciągu niedoskonałości, które proponuję w tym miejscu publicznie zgłaszać. Niech ten post dotyczy TYLKO wciąż niepoprawionych i znalezionych nowych błędów i niedociągnięć w zakresie nowej mapy POLSKI:

Wciąż nieprawidłowa nazwa miejscowości Sokołowsko. Przekręcona jest na Sokołowisko. Zgłaszałem ten problem wcześniej przy okazji poprzedniej wersji mapy.


Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2003, 13:17:34 »
Witam, moja uwaga jest do obydwu map. Mam nadzieje że aktualna, ponieważ jeszcze nie wgrałem nowej . Chciałbym aby w przyszłości pojawiało się info czy stacja benzynowa oferuje gaz. W mapie Warszawy jest info o rodzajach nenzyny ale tylko benzyny. Pzdr

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2003, 13:38:00 »
sarevoc napisał:

Witam, moja uwaga jest do obydwu map. Mam nadzieje że aktualna, ponieważ jeszcze nie wgrałem nowej . Chciałbym aby w przyszłości pojawiało się info czy stacja benzynowa oferuje gaz. W mapie Warszawy jest info o rodzajach nenzyny ale tylko benzyny. Pzdr


To powinno być w poście "...funkcjonalność i propozycje ogólne"! :kill:

*

Offline mj

  • 29
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2003, 14:49:19 »
Dziekuje za unifikacje map i poprawienie ul. Staszica w Radomiu. Teraz mozna z niej wjezdzac w Struga ;)

Zauwazylem rowniez, ze zmienil sie jakos algorytm wyznaczania tras, gdyz teraz program wyznacza np. opisywana przeze mnie trase w Radomiu wlasnie tak jak jezdza ludzie. Jest jednak jeden problem: ulica SLOWACKIEGO na odcinku Zeromskiego-25 Czerwca jest JEDNOKIERUNKOWA i mozna nia tylko jechac od 25-Czerwca do Zeromskiego/Niedzialkowskiego, a nie odwrotnie czego trasa nie uwzglednia.

Z rozczarowaniem spostrzeglem, ze nadal nie ma nazw ulic w wielotysiecznych miastach. Czy Panowie Autorzy Automapy planuja w ogole dodanie nazw ulic w miastach mniejszych niz dawne wojewodzkie? To jest dla mnie KLUCZOWA sprawa i moge zrezygnowac ze wszystkich innych potencjalnych udogodnien jesli tylko beda wreszcie nazwy ulic w miastach o wielkosci Pulaw czy Tomaszowa Maz.

Nie wiedziec czemu (zarowno w poprzednich wersjach jak i w nowej) program zainstalowany w Pocket Loox w pamieci LooxStore zamiast numeru wersji na ekranie "O programie" wyswietla v.TEST. Ciekawe jakie sa tego konsekwencje?

Nadal sa bledy w nazwach ulic. Marszalek nazywal sie PIŁSUDSKI a nie Piłsucki, wiec proponuje poprawic ten razacy blad w Legnicy i Piotrkowie Trybunalskim.

Ostatnio zglaszalem blad ortograficzny w nazwie ulicy "Srudmieiska" w Piotrkowie Tryb. Nazwa na mapie zostala poprawiona, ale dla odmiany nie ma takiej ulicy w wyszukiwarce.

Czy nie byloby sensowniej gdyby wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce sortowane byly wg jakiegos kryterium - chocby wielkosci miasta, albo przynajmniej wojewodztwami?  Jesli w wyszukiwarce pisze np. Radom to jest on wyswietlany jako ktorys tam z rzedu, za jakimis wsiami typu Kruplin Radomszczanski czy Konczyce Radomskie. Znacznie lepiej byloby wyswietlac od najwiekszego miasta do najmniejszego i/lub grupowac wyniki wojewodztwami, bo obecnie jest po prostu groch z kapusta. Fakt, lista jest sortowana alfabetycznie, ale to chyba nie jest rozwiazanie optymalne.

Przelaczanie miedzy mapami jest SUPER - GRATULUJE!

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2003, 20:12:12 »
mj napisał:


Nie wiedziec czemu (zarowno w poprzednich wersjach jak i w nowej) program zainstalowany w Pocket Loox w pamieci LooxStore zamiast numeru wersji na ekranie "O programie" wyswietla v.TEST. Ciekawe jakie sa tego konsekwencje?


Nie ma zadnych konsekwecji. Maly bug, juz poprawiony. :)


Czy nie byloby sensowniej gdyby wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce sortowane byly wg jakiegos kryterium - chocby wielkosci miasta, albo przynajmniej wojewodztwami?  Jesli w wyszukiwarce pisze np. Radom to jest on wyswietlany jako ktorys tam z rzedu, za jakimis wsiami typu Kruplin Radomszczanski czy Konczyce Radomskie. Znacznie lepiej byloby wyswietlac od najwiekszego miasta do najmniejszego i/lub grupowac wyniki wojewodztwami, bo obecnie jest po prostu groch z kapusta. Fakt, lista jest sortowana alfabetycznie, ale to chyba nie jest rozwiazanie optymalne.


Prosze odznaczyc opcje Menu -> Ustawienia -> Dalej -> Sortuj alfabetycznie

P.

Przelaczanie miedzy mapami jest SUPER - GRATULUJE!



*

Offline mj

  • 29
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2003, 22:23:17 »
Prosze odznaczyc opcje Menu -> Ustawienia -> Dalej -> Sortuj alfabetycznie

Ach, rzeczywiscie. Super!  Coz, klania sie brak instrukcji ;)

Mam jeszcze jedna prosbe: czy moze Pan jednoznacznie powiedziec, czy maja Panstwo w planach dodanie nazw ulic w mniejszych miastach? Ja moge poczekac ale po prostu chcialbym wiedziec zamiast upierdliwie dopytywac sie o to co parenascie dni....

Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2003, 09:35:27 »
Aleja Włókniarzy w Łodzi NIE JEST jednokierunkowa - jako, że to główna droga przelotowa północ - południe błąd należy uznać za poważny


[Dodano: 2003-07-16 09:57:23]
Ulica Srebrzyńska (po lewej stronie  - zaznaczona markerem) nie dochodzi do Al. Włókniarzy i siła rzeczy nie ma takiego skrzyżowania


[Dodano: 2003-07-16 10:02:42]
Ulica Łagiewnicka DOCHODZI do drogi nr. 71 - jest to całkiem uczęszczany skrót na Stryków



P.S.

Jeżeli autorzy Automapy są zainteresowani śladami GPS w Łodzi - mogę je dostarczyć - zgłaszam się również na beta testera mapy Łodzi - czekam z niecierpliwością

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2003, 12:51:41 »
MartyX napisał:

Jeżeli autorzy Automapy są zainteresowani śladami GPS w Łodzi - mogę je dostarczyć - zgłaszam się również na beta testera mapy Łodzi - czekam z niecierpliwością



BARDZO CHETNIE!
Prosze o kontakt na priv!

P.
pbo@plusnet.pl


Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2003, 14:24:42 »
Zgłaszam problem złego poprowadzenia dróg tranzytowych biegnących przez miejscowości.
Przykłady:
Piła droga nr 11. Od punktu N53 09 05 46 E16 44 17 41 droga 11 nie biegnie ulicą Al. Niepodległości lecz Jana Pawła, dalej ul. Al. Powstańców aż do skrzyżowania z drogą nr 10 N53 10 19 80 E16 46 43 84. Od tego miejsca do N53 11 12 47 E16 45 41 15 drogi nr 11 i 10 biegną razem. Dalej droga nr 11 jest OK.
Wałcz droga nr 10 i 22 (z tego 22 na pewnym odcinku jest 1 kierunkowa) , i wiele innym mniejszych i większych miejscowości. Problem występował w starej mapie a w nowej nic się nie poprawiło.
Bardzo często na drogach krajowych np. numer 10, 11, 22 (akurat tymi często podróżuję) brak oznakowania że skrzyżowanie jest rondem.

*

Offline mj

  • 29
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2003, 14:55:41 »
"brak oznakowania że skrzyżowanie jest rondem."

Nie przejmuj sie :)  Wg Automapy w Radomiu nie ma ani jednego ronda, podczas gdy naprawde jest ich kilkanascie.

Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2003, 15:04:18 »
mj napisał:

"brak oznakowania że skrzyżowanie jest rondem."
Nie przejmuj sie :)  Wg Automapy w Radomiu nie ma ani jednego ronda, podczas gdy naprawde jest ich kilkanascie.



Ja sie nie przejmuję, tylko szkoda że nie ma rond. Przejazd przez rondo z komunikatami głosowymi oraz pięknymi znakami ronda z odpowiednim kierunkiem zjazdu są bardzo ładne i jest miło je widzieć. Tylko będąc w Poznaniu (mam mapę Poznania) mogę sobie ponawigowac po rondzie.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2003, 09:00:21 »
[Poprawione w wersji mapy 2b] Serock nad Zalewem Zegrzyńskim:
Niedokładne odwzorowanie sieci ulic (fragmenty zaznaczone na niebiesko) - na dole program wypada z trasy a na górze po prostu nie ma na mapie tej ulicy łączącej z główną!




A przy okazji: funkcja "Pokaż ślad GPS" rysuje ten ślad BARDZO NIEDOKŁADNIE! Niejednokrotnie robi sobie na skrętach skróty lub wogóle nie odwzorowuje początku i końca trasy! Tak było i w tym opisywanym teraz przeze mnie przypadku. Zwróćcie uwagę na czerwone dorysowane przeze mnie linie: program nie pokazuje ich na śladzie a są zapisane! Jako dowód dołączam zapisany ślad GPS: [Poprawione w wersji programu 2.2.5.5.]Pobierz plik zip 13 KB.

Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2003, 12:30:18 »
a masz odczyt z gps co 1s czy tak jak defaultowo jest ustawione co 2s ?

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2003, 12:37:12 »
Cat^ napisał:

A przy okazji: funkcja "Pokaż ślad GPS" rysuje ten ślad BARDZO NIEDOKŁADNIE! Niejednokrotnie robi sobie na skrętach skróty lub wogóle nie odwzorowuje początku i końca trasy! Tak było i w tym opisywanym teraz przeze mnie przypadku. Zwróćcie uwagę na czerwone dorysowane przeze mnie linie: program nie pokazuje ich na śladzie a są zapisane!



Juz poprawione :)
Dzieki za znalezienie buga.

P.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2003, 17:07:58 »
Ech... ileż to ja już bugów znalazłem... ;)

sherlock:
OCZYWIŚCIE 1 SEK.

Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2003, 17:16:34 »
Po updacie mapy Polski Malbork nazywa się Kałdow??? (dopiero przy większym zblizeniu pojawia sie nazwa Malbork).

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 21, 2003, 17:52:31 »
No to teraz dla odmiany poruszany już niejednokrotnie temat braku rond na mapie Polski:

1. Trasa Warszawa-Lublin, droga ekspresowa, czerwona czyli bardzo ważna. Niedaleko miejscowości Kołbiel jest piękne, dorodne, duże rondo, którego na mapie oczywiście NIE MA.



2. [Poprawione w wersji mapy 2b] Trasa z Nieporętu do Zegrza i skręt na rondzie w prawo, objeżdżając Zalew Zegrzyński. Rondo na mapie wprawdzie jest, ale nie w tym miejscu co w rzeczywistości. Dzięki temu nawigacja oczywiście wypada z trasy... Prawidłowe położenie drogi naszkicowałem na czerwono.



Dla ułatwienia poprawki tego błędu umieszczam zapisane ślady GPS w obu kierunkach prowadzących przez to rondo:

Pobierz plik zip 79 KB.
Pobierz plik zip 73 KB.

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 21, 2003, 20:36:40 »
Cat^ napisał:
Ech... ileż to ja już bugów znalazłem... ;)


A wszystko to przez pospiech :(
Jakby uzytkownicy byli troche bardziej cierpliwi
to i bledow/bugow byloby mniej :)

P.

PS. Wszystkie uwagi/bledy dot. map przekazuje do zespolu map
z maks. jednodniowym opoznieniem.


*

Offline deker

  • *
  • 70
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 22, 2003, 06:53:47 »
Ja mam taką prośbę .Prosił bym o połączenie ulicy kilumny w Łodzi ze skrzyżowaniem między miejscowościami Stefanów i Wandalin.Jadąc ulicą Kolumny z pierwszeństwem skręca się w prawo właśnie w tą drogę.

[Dodano: 2003-07-22 07:05:04]
Prosił bym o połączenie wylotowej drogi na Tomaszów Mazowiecki tj. ulice Kolumny w Łodzi ze skrzyżowaniem między miejscowościami Stefanów i Wandalin.Jadąc z pierwszeństwem ulicą Kolumny skręca się właśnie w tą drogę.

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 22, 2003, 07:05:45 »
deker napisał:

Ja mam taką prośbę .Prosił bym o połączenie ulicy kilumny w Łodzi ze skrzyżowaniem między miejscowościami Stefanów i Wandalin.Jadąc ulicą Kolumny z pierwszeństwem skręca się w prawo właśnie w tą drogę.



Czy moglbym prosic o slad GPS obrazujacy przebieg tej drogi?

P.

*

Offline deker

  • *
  • 70
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2003, 10:32:27 »
Postaram się w przyszły poniedziałek przesłać ślad z tej drogi.Serdecznie dziękuję.

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2003, 11:23:38 »
Może jestem kiepski w tym temacie  ale skoro program jest oparty o zdjecia satelitarne to jakim cudem brak rond, jezior czy mostów

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 22, 2003, 13:10:05 »
No właśnie na tym polega profesjonalne planowanie na rynku produktów multimedialnych: robimy "bezpieczny" czytaj: realny harmonogram, mnożymy termin zakończenia prac przez 2 i mamy to co możemy podać do prasy... :)
Wiem coś o tym bo sam działałem i działam na takim rynku od lat...

*

Offline mj

  • 29
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 22, 2003, 14:42:05 »
A ja tam sobie czekam na nazwy ulic w miastach.

Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 22, 2003, 14:57:06 »
Panowie,

Dajcie spokoj. Program jest, dziala najlepiej z pozostalych pomimo jego wad o ktorych wiemy i o ktorych bez wahania i bez litosci informujemy na tym forum. Autorzy sie poczuwaja i robia zmiany. Zostawmy na boku tak nieokreslone pojecia jak "profesjonalne" i inne tego rodzaju bzdety. Zawsze mozna sie do czegos przyczepić. Co wolelibyscie: nie miec do dzisiaj produktu, czy tez miec pomimo jego wad. Ja wole miec taki jaki jest zwlaszcza ze widze ze jest udoskonalany. I tak trzymac :)

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 22, 2003, 15:04:16 »
Też uważam że program jest najlepszy na rynku ale ...............
instrukcja, nazwy ulic, błędy w algorytmie, ................................

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2003, 15:40:49 »
focus12:
Dokładnie się z tobą zgadzam! Moje uwagi np. publikuję wyłącznie po to by produkt ten był coraz lepszy. Jakby był kiepski i nie byłoby szans na poprawę - nie traciłbym na to przecież czasu, a moja poprzednia wypowiedź przecież była pół żartem - pół serio :)

korrek:
Wywal te kropki z posta bo popsułeś okienka forum!

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2003, 11:26:18 »
Cat
Przepraszam

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 23, 2003, 13:08:34 »
korrek:
Spoko. :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Uwagi do programu Automapa 2.1 - Polska v2a
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 23, 2003, 21:45:55 »
Pozwolilem sobie poprawic :)