Traffic Live nie pomaga

  • 9 Odpowiedzi
  • 16241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Traffic Live nie pomaga
« dnia: Luty 10, 2019, 18:45:29 »
Witam
Wczoraj (9.02 wyjazd o 10:00) wracałem z Białki Tatrzańskiej do Warszawy. Wiedziałem że będą korki.
Niestety Automapa (iOS , 7.7.1; mapy Polska 1812) bardzo często "nie widziała" korka, gdy tkwiłem w nim od dobrych paru minut (zielono na trasie).
Jak raz uciekłem na Rabkę (bo miałem dość że jest "zielono", jak nie jest) , to mnie wpakowała do samego centrum Krakowa a tam same korki (współczuję mieszkańcom tak zabitego miasta w weekendy) .  I tak wielokrotnie.

Szalę goryczy dobił korek na początku Skarżyska - Kamiennej. Na Automapie zielono , w realu stałem 10 minut bez ruchu . W końcu włączyłem Waze, a ten zaraz mi kazał uciekać w prawo . Ominąłem z  nim Skarżysko - Kamiennę i już z nim dokończyłem trasę.

W sumie z ok 6ciu korków, "czarno" w AM było może raz . Zdecydowanie spodziewałem się większego wsparcia od AM w dotarciu do celu .

W czym problem? Czy AM już nikt nie używa ? W sierpniu kończy mi się obecna subskrypcja ale mocno zastanawiam się, czy jest sens ją przedłużać, skoro darmowa nawigacja lepiej sobie radzi w korkach na trasie...

Pozdrawiam

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2019, 22:11:29 »
Że idealnie (delikatnie mówiąc) z LiveDrive nie jest - to wiadomo. Czasem jednak zdarzy sie AM widzieć korki. ;-)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2019, 19:56:41 »
Niestety, ale Live Drive powoli umiera.
Gdy debiutował, był bodaj pierwszą tego typu technologią na polskich drogach. I chwała mu za to. Ówczesny Aqurat tworzył rewolucyjne rozwiązania i za to lubię oraz lubiłem AutoMapę.
Gdy kilka lat temu uruchamiałem AM, danych Live było dużo, a u konkurencji zero. Mapy Google dopiero co w Polsce raczkowały i dane Live były na głównych drogach.
Teraz gdy uruchamiam AM, danych Live jest ledwo co na głównych drogach. W Mapach Google dane Live są nawet na osiedlówkach.
Zaobserwowałem tendencję, że danych Live w AM jest najwięcej w dni robocze na wszystkich drogach od minimum DW. W weekendy i święta sprawa się diametralnie pogarsza i pozostają w większości dane Smart Routes.

Wydaje mi się, że głównym powodem jest kasa. Mapy Google, czy wspomniane wyżej Waze to aplikacje darmowe. Za AM dalej musimy płacić.
Mało tego, spora część userów AM to dalej posiadacze PDA i WinCE bez DLNA, tym bardziej bez GSM, więc do wymiany danych Live nie dochodzi.
Inni: czyli userzy AM na Androidzie i iOS tworzą grupę userów okazjonalnych, więc ilość danych znikoma.

Gdyby ówczesny Aqurat nie przespał momentu ekspansji Androida i odpuścił tworzenie AM najpierw na iOS (który wtedy w Polsce był niszowy), a od razu skupił się na Androidzie, sprawa może wyglądałaby lepiej. Może.
Teraz chyba jedyną receptą jest uczynić AM darmową wraz z Live Drive, a za pomocą mikropłatności dokupywalibyśmy na przykład obsługę gabarytu, częstsze aktualizacje i inne funkcje. Im więcej userów miałoby darmową AM z Live Drive, tym jego skuteczność byłaby lepsza. Tyle w temacie w mojej opinii.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2019, 08:29:50 »
Chyba bym lepiej tego nie ujął..

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2019, 22:02:33 »
Ja mam AM na WM z przyzwyczajenia i pewnie w tym roku nie przedłużę. Mam też na Androidzie ale nie używam bo po wejściu do autka automatycznie włącza mi się Android Auto i łączy z tel. no  i po prostu nie chce mi się wyłączać i włączać AM itp. W AA mam gogle i waze  która też wyświetla strzałki na wyświetlaczu HUD jak fabryczna...
Na pytanie do suportu czy AM będzie dostępna w AA dostałem odp. że rozmowy zaczną jak AA będzie oficjalnie w PL dostępne :(
Auto Mapę w telefonie traktuję jako zapas przy braku internetu.
Jeżdżę bardzo mało więc z moich danych i tak pożytek byłby nie wielki , ale zawsze ... :)
Byłbym szczęśliwy mieć AM na fabrycznym "tablecie" w aucie  , bez dodatkowego uchwytu. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2019, 22:20:13 wysłana przez andrep »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2021, 22:35:29 »
Odgrzebię stary wątek.
Czy coś zmieniło się na lepsze w działaniu LiveDrive przez ostanie 2 lata?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2021, 09:40:43 »
To często trudno oceniać. Jak już się pojedzie zaproponowaną inną drogą i jest OK, to nie wiadomo jak było na tej pierwotnej trasie. Wczoraj w W-wie zaproponował "objazd" z reguły zakorkowaną Trasą Łazienkowską na wschód (godziny szczytu), ale było lepiej niż typowym dla mnie dojazdem do pierwszego obecnie otwartego węzła południowej obwodnicy na wschód (tu widziałem korek jadąc w przeciwną stronę). Więc tym  razem sukces.

Na wyznaczanie tras mają wpływ zaszyte w mapie prędkości - i tu pełna porażka - wczoraj na S17 na odcinku Góraszka-Kołbiel wyświetlał ograniczenie do 80 km/h w obie strony ignorując fakt, że dawno to już otworzyli do parametrów pełnej ekspresówki (mapa EU, ostatnie SR). Dobrze, że aAM nie zaproponowała jakiejś drogi niższej kategorii, bo tam by było 90 km/h.

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2021, 10:52:47 »
Odkąd AM jest za free dla posiadaczy Huawei, widzę znaczącą poprawę danych zarówno SR, jak i LD. Jednakże często przeglądając warstwę Traffic i porównując ją w Google Maps, nadal jest spora przepaść. Porównując w praktyce także dłuższe trasy przez całą Polskę, czas estymowany przez GM jest zdecydowanie bliższy prawdy, niż ten estymowany przez AM. Na krótkich trasach jest ok, ale przy trasach kilkuset kilometrowych niestety nie.
Skąd wiesz, że AM uwzględnia ograniczenia prędkości przy wyznaczaniu trasy?
Z mojej wiedzy wynika, że uwzględnia przede wszystkim kategorię drogi (niezależnie od ograniczeń na niej) oraz dane SR + LD (jeśli dostępne). Dane SR i LD nie zawsze są tożsame z ograniczeniami prędkości.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2021, 12:48:22 »
Założyłem, że tak by było logicznie. Może GM uwzględnia prędkości i dlatego jest lepiej na dalsze dystanse.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Traffic Live nie pomaga
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2021, 09:20:49 »
Dzięki za odpowiedzi.
Czyli niewiele się zmieniło.
I nie chodzi mi o ETA (bo to dla mnie mniej istotne) a o reakcję programu na korki.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .