Symulacja trasy Demo coś nie tak..

  • 9 Odpowiedzi
  • 8139 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« dnia: Kwiecień 02, 2015, 02:55:36 »
Hejka. Uruchomiłem sobie demo (symulację trasy) przyspieszoną i dojdzie do jakiegoś momentu i mówi mi że jestem poza trasą. Albo sie coś zawiezi i od początku z adresu mojego znowu zaczyna.  Czy do tej symulacji potrzebny może jest dobry sygnał GPS? bo w domu sprawdzałem to Demo?? -  i po drugie też na autostradzie co chwile komunikaty żebym trzymał się lewego pasa czy coś jest nieodpowiednio w ustawieniach ? Na górze wyświetlają się trzy strzałki zielone na wprost i mówi mi zebym trzymał się lewego pasa gdzie autostrada widze przebiega cały czas prosto i trzecie pytanie to takie że od samego wjazdu w moim przypadku do niemiec nie prowadzi od początku autostradami które znam i wiem ze powinna zaraz przy wjeździe do niemiec prowadzić autostradą a prowadzi jakimiś miejscowościami i dopiero od a4 w Dreźnie wskakuje na autostradę. Czy w rzeczywistości na drodze też tak będzie mnie nawigowała?
pozdro dzięki za odpowiedzi ;)

Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2015, 06:46:03 »
Witam

A jaki sprzęt Kolega używa?
W innym miejscu na tym forum opisywałem własne przypadki z kłopotami ze sprzętem. Wystarczy trochę poszukać.
Symulacja trasy np. działa tylko do ok. 100 km, potem zaczyna na nowo. AM potwierdziła to. AM w różnych godzinach może prowadzić po różnych trasach. Aby jechać po trasie jaką się chce, trzeba wprowadzać punktu pośrednie. Wprowadzanie tras z komputera też nie zapewni dokładnie takiej samej nawigacji jak wyznaczona trasa. Wszystko przechodziliśmy i opisywaliśmy.
AM w moim urządzeniu potrafi po ok. 150 km odmówić  dalszej pracy. Po całkowitym wyłączeniu i ponownym uruchomieniu bez dalszego ustawiania podejmuje od razu właściwą nawigację. To specyfika urządzenia. Po prostu już się przyzwyczaiłem. Stanowisko wytwórcy też mi dało sporo do myślenia.
O tym też było już pisane.
Aby sprawdzić jak wygląda nawigacja po trasie, trzeba dokonać zapisu trasy i najlepiej przetransformować do Earth. Wiele rzeczy się wyjaśni. Czasami jest to podstawa do zgłaszania uwag do AM.
Generalnie radzę trochę poczytać istniejące już wątki.

Pozdrawiam

Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2015, 11:19:58 »
Nawigacja to Lark Firebird 43.3 możliwe jak mówisz ze wracała od nowa bo wyznaczałem symulacje na 500km to może dlatego, a jak dokonać zapisu trasy? wspomniałeś o tym aby zobaczyć jak wygląda nawigacja po trasie ;)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2015, 11:51:40 »
Cytat: bartek
- Czy do tej symulacji potrzebny może jest dobry sygnał GPS? bo w domu sprawdzałem to Demo?
Do dema w ogóle nie potrzeba sygnału GPS, może masz za lichy sprzęt do oglądania dema na max przyspieszeniu.
Demo to zabawka/gadżet który pozwala zapoznać się z działaniem programu i nic ponadto.

Cytat: bartek
- i po drugie też na autostradzie co chwile komunikaty żebym trzymał się lewego pasa czy coś jest nieodpowiednio w ustawieniach ?
- i trzecie pytanie to takie że od samego wjazdu w moim przypadku do niemiec nie prowadzi od początku autostradami które znam i wiem ze powinna zaraz przy wjeździe do niemiec prowadzić autostradą a prowadzi jakimiś miejscowościami i ...
Kup nam szklane kule, będzie łatwiej odpowiadać.
Na autostradzie komunikatów nie mam, a do Drezna prowadzi mnie cały czas po A4.
Jak nie podasz konkretów, (skąd dokąd, typ trasy, jakie miejscowości,
na jakiej autostradzie i w których dokładnie miejscach te komunikaty...)
to możemy tak gadać do następnych świąt i nic z tego nie wyniknie.

Cytat: bartek
a jak dokonać zapisu trasy?
Jeden wątek już ci skasowałem, mam kasować następne?
Forum to nie jest łatwiejszy zamiennik instrukcji obsługi.
Najpierw się czyta manuala, a potem zadaje pytania.
To nie przedszkole nie będziemy ci wklajać w odpowiedzi fragmentów instrukcji,
tylko dlatego że nie chciało ci się jej przeczytać.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2015, 16:07:29 »
i po drugie też na autostradzie co chwile komunikaty żebym trzymał się lewego pasa czy coś jest nieodpowiednio w ustawieniach ? Na górze wyświetlają się trzy strzałki zielone na wprost i mówi mi zebym trzymał się lewego pasa gdzie autostrada widze przebiega cały czas prosto
Ustaw "pomiń rozwidlenia" na "wszystkie możliwe" - będzie gadała rzadziej o trzymaniu się pasa.

To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2015, 17:01:43 »
Nawigacja to Lark Firebird 43.3 .....
AutoMapa już w 2010 roku zrezygnowała ze wsparcia nawigacji Lark.
"W chwili obecnej, żadne z urządzeń marki Lark nie ma aktualnego certyfikatu AutoMapy, dlatego też nie możemy zagwarantować, że urządzenia te będą poprawnie funkcjonować z najnowszymi wersjami AutoMapy – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy. Przy silnym rozwoju usług dodatkowych, takich jak AutoMapa Traffic pozwalającej na wyznaczanie tras z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, jest niezwykle istotne, aby współpraca urządzenia z oprogramowaniem odbywała się bez jakichkolwiek problemów."

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2015, 17:49:05 »
Cytat: rgr
Ustaw "pomiń rozwidlenia" na "wszystkie możliwe" - będzie gadała rzadziej o trzymaniu się pasa.
Ale Bartek pisze o jakiejś autostradzie, a na autostradach nie mam takich komunikatów
nawet przy ustawieniu na 'nie pomijaj'.
Przed zjazdem pojawia się asystent, ale żadnych komunikatów głosowych nie ma.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2015, 17:03:33 »
Nawigacja to Lark Firebird 43.3 .....
AutoMapa już w 2010 roku zrezygnowała ze wsparcia nawigacji Lark.
"W chwili obecnej, żadne z urządzeń marki Lark nie ma aktualnego certyfikatu AutoMapy, dlatego też nie możemy zagwarantować, że urządzenia te będą poprawnie funkcjonować z najnowszymi wersjami AutoMapy – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i marketingu AutoMapy. Przy silnym rozwoju usług dodatkowych, takich jak AutoMapa Traffic pozwalającej na wyznaczanie tras z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej, jest niezwykle istotne, aby współpraca urządzenia z oprogramowaniem odbywała się bez jakichkolwiek problemów."


A jeśli chodzi o tego larka jak to mam rozumieć, bo też mam larka i wgraną automapę i działa elegancko bez zarzutu jeżeli chodzi o polskę. W tym roku wybieram się do Franicji czy mam mieć z tego powodu jakieś wątpliwości co do larka? jeżeli  po polskich drogach prowadzi bez zarzutów czy za granicą mogę spodziewac się problemów z nawigowaniem ? bo już się obawiam czy aby nie zmienić modelu..... czy jak chodzi dobrze to bez znaczenia gdzie będzie działa tak jak działa za granicą?

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2015, 22:34:19 »
To znaczy tyle, że mieli dużo reklamacji z tego sprzętu i zamiast rozwiązać problem napisali, że nie wspierają. Używasz na własne ryzyko.

Wspierają niewielką liczbę urządzeń, a działa na prawie wszystkich. Ale support ma problem z głowy.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Symulacja trasy Demo coś nie tak..
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2015, 13:00:29 »
Cytat: rgr
Ustaw "pomiń rozwidlenia" na "wszystkie możliwe" - będzie gadała rzadziej o trzymaniu się pasa.
Ale Bartek pisze o jakiejś autostradzie, a na autostradach nie mam takich komunikatów
nawet przy ustawieniu na 'nie pomijaj'.
Przed zjazdem pojawia się asystent, ale żadnych komunikatów głosowych nie ma.
Ja miałem (np. A4/A8), nie wiem jak jest teraz.
Może pisze o autostradach poza PL - nie sprecyzował na jakich.
Zapewne zależy z jaką drogą autostrada się krzyżuje. No i pod jakim kątem ten zjazd.

To nie tablica ogłoszeń !