Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"

  • 7 Odpowiedzi
  • 15067 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« dnia: Kwiecień 08, 2019, 12:47:46 »
Witam serdecznie.
Od wielu lat korzystam z Automapy - obecnie z wersji 6.24 i mam problem z nową nawigacją GPS Vordon 5.
Podczas jazdy komunikat głosowy oznajmia np. "za 40 metrów skręć w prawo", natomiast w tym samym czasie na "pilocie" pojawia się, że skręcić powinienem za 20 metrów. Odległości są niezgodne. O ile w trasie nie ma to większego znaczenia tak w centrum miasta jest bardzo kłopotliwe.
Do niedawna przez wiele lat korzystałem z nawigacji Lark FreeBird 4.3 i tego typu problemu nie było. Komunikaty głosowe i te wyświetlane były zgodne.
Dodam tylko, że wersja Automapy nie ma znaczenia (dzieje się tak przy każdej) - ta sama wersja wgrana na Larka działa poprawnie.
Czy są jakieś dodatkowe ustawienia, które powinienem zmienić?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2019, 14:22:18 »
Komunikat słowny trwa parę sekund. Odległość na pilocie zmienia się na bieżąco ale też skokowo nie płynnie.
Z chwilą gdy wypowiadanie komunikatu się kończy jesteś już w innym miejscu niż gdy komunikat się zaczynał,
20m to nie jest rażąca różnica, przykładanie linijki do komunikatów słownych nie ma większego sensu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2019, 08:30:31 »
Tak, wiem. Zwracałem uwagę na to kiedy komunikat głosowy się rozpoczyna.
Rozumiem, że powinienem raczej ufać odległości podawanej na pilocie, a nie tej wypowiadanej?

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2019, 09:00:23 »
Raczej tak, jeżeli zależy ci na dokładności. Tak jak napisał nocnyMarek plik dźwiękowy uruchamiany jest w odległości jaką masz ustawioną ale trochę to trwa a ty się przemieszczasz więc zawsze będą jakieś odchylenia od rzeczywistej pozycji.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2019, 21:54:28 »
Poza tym nie przesadzajmy. Jeśli tak dokładnie będziesz się słuchał nawigacji, żebyś kiedyś nie wjechał na chodnik lub trawnik.  :wink:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2019, 13:46:56 »
Rozumiem.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.
Będę musiał się do tego przyzwyczaić.
Komunikaty głosowe są dla mnie o tyle istotne, że nie zawsze widać ekran (słońce), jednak teraz już wiem, żeby skupiać się raczej na informacji z "pilota".

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2019, 01:15:17 »
Na górnej belce jest nazwa ulicy lub/i numer drogi w którą trzeba zjechać. Można się tym kierować. Ale to widać dopiero na rondzie, bo wcześniej potrafi być wyświetlana nazwa ronda (to mogliby sobie darować).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline yanes

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636 +Nokia E51+Samsung S8
Odp: Różna odległość do manewru w głosie i na "pilocie"
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2019, 19:26:52 »
Do niedawna przez wiele lat korzystałem z nawigacji Lark FreeBird 4.3 i tego typu problemu nie było. Komunikaty głosowe i te wyświetlane były zgodne
Czyli da się tak zrobić i tak powinno być bo ja sam też więcej słucham a nie patrze w ekran. Jak pani mówi "teraz skręć w lewo" to mieści się w 5 metrach i dojeżdżam do tego manewru. Tu AM powinna po prostu zmienić początek czytania komunikatu by się lepiej zgrał z tym co widzimy.