Ręce opadają: POI-duchy

  • 51 Odpowiedzi
  • 10051 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ręce opadają: POI-duchy
« dnia: Wrzesień 27, 2007, 02:13:06 »
Jestem małym moderatorkiem małego obszaru. I co rusz trafiają mi się bardzo dziwne POI do weryfikacji. Są to punkty, które były już kiedyś zaimportowane, były na błędnych pozycjach i zostało to poprawione. Teraz pojawiają się znowu - na starych, błędnych pozycjach, ze starymi opisami. Tak jakby ktoś podczas synchronizacji podsyłał zawartość starego pliku jeszcze z mobilne.net.

Nawet za to opieprzyłem nocnegoMarka (przepraszam), który też mi podesłał kilka takich punktów. Dzisiaj jednak część z nich znów wróciła - od innego użytkownika i trochę inny zestaw.

Wytłumaczcie mi, moi drodzy współmoderatorzy, skąd ten bałagan?

Kolejna sprawa: czasem muszę zmienić kategorię punktu znajdującego się na moim obszarze i przebywającego w poczekalni. Po takiej zmianie nie mogę już tego punktu ani zatwierdzić ani edytować. Mogę jedynie cofnąć zmianę kategorii. To bez sensu, bo skoro jest na moim obszarze i wiem, że jest w niepoprawnej kategorii, mam prawo edytować wszystkie punkty, to dlaczego taka blokada?
Od kilku dni czekają na zatwierdzenie punkty, które przeniosłem do kategorii "roboty drogowe" - nie wiem nawet, czy są widoczne dla moderatora tamtej kategorii :(

Ostatnia sprawa: dodając punkt dostaję 5 miplomili. Moderując punkt, wprowadzając poprawki, prowadząc korespondencję z jego autorem - czyli wykonując czynności dość pracochłonne - nie dostaję nic. Nie żądam materialnego wynagrodzenia, bo to nie o to chodzi. Ale jednak (niemal) codziennie te parę minut wolnego czasu muszę poświęcić na te prace. Wypadałoby to jakoś wynagrodzić, choćby tymi wirtualnymi miplomilami - niech licznik sobie rośnie.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2007, 06:53:43 »
Podejrzewam, że co po niektórzy synchronizują stare pliki POI... może nawet pochodzące od starej AM....
ISTQB Certified Tester

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2007, 06:57:58 »
Napisz wiadomość do rzekomych autorów niech wykasują, albo zgłoś do supportu ID punktów a jeszcze lepiej nicki autorów:.

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2007, 07:11:09 »
Popieram rozwiązanie ze zgłoszeniem do supportu. Co prawda brzydzę się donosicielstwa, ale to jest słuszna sprawa.
Ja bym był za tym, żeby osoby które synchronizują stary plik powinny otrzymać bana na dodawanie punktów. Może poprzedzonego drobnym ostrzeżeniem.
BTW: Miplo miało chyba nie pozwalać dodać POI z mobilne.net...
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline afaj

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5056BT
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2007, 07:34:46 »
Czyżby Sosna81 ?
Bałaganu narobił dość dużego. POI z całej Polski, opisy zupełnie odbiegające od jakiegokolwiek standardu.
Na dodatek z tego co widzę niektórzy lokalni moderatorzy zaczynają zatwierdzać takie punkty - miszmasz :(

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Mio 169 + AM (było)
AKIRA 4301-A3 + AM (było)
GoClever 5056BT (aktualnie)

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2007, 08:42:03 »
i dlatego niestety póki co podziękowałem MIPLO

działa-nie działa, punkty o nazwie *&@@(@_@)@+@+@@+@  kategorie o nazwie )(*)*_(+)+)_)())

na dodatek było ich tyle że musiałem przeinstalować AM bo kasowałbym rok

ostatnio znów dałem szansę MIPLO  nieetety    "nieautoryzowane urządznie"  zmiana hasła nie pomaga

nie lubimy się widać z wzajemnością :(

M

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2007, 08:51:35 »
i dlatego niestety póki co podziękowałem MIPLO

 punkty o nazwie *&@@(@_@)@+@+@@+@  kategorie o nazwie )(*)*_(+)+)_)())

na dodatek było ich tyle że musiałem przeinstalować AM bo kasowałbym rok

M
A wystarczyło usunąc 1 (słownie: jeden) plik z katalodu Data Files - "categories"
ISTQB Certified Tester

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2007, 11:25:31 »
W sprawie krzaczków - wystaczy wywalić 4 pliki miplo + plik w katalogu data z nazwami kategorii, Odpalić AM na czysto (bez tych plików). Wyłaczyć. Podać nowy plik w programie miplo (najlepiej o tej samej nazwie, żeby nie zmieniac w AM), odpalić synchronizację, odpalić AM, podać (wczytać) plik. Nastąpi "sortowanie" (czy jakoś tak to się nazywa). Wyjść z menu. Można jechać i cieszyć się punktami.

W sprawie sosny81 - kasuję 3/4 punktów jakie znajduję w panelu moderatora, tego użytkownika. Rewelacja w jego wykonaniu: Era salony (kategoria) - skoda oktavia w opisie (3 albo 4 takie punkty) + fotoradary przenośne na miejscach stałych.


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2007, 11:37:43 »
W sprawie sosny81 - kasuję 3/4 punktów jakie znajduję ...

On nie jest (pierwotnym) autorem tych POI, zaimportował do miplo ponad 5 tysięcy POI z mobilne,
czyli prawdopodobnie wszystkie, które do tej pory nie zostały dotąd zaimportowane przez ich autorów.
W duże części są to właśnie śmieci.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline afaj

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5056BT
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2007, 11:51:54 »
... nie zostały dotąd zaimportowane przez ich autorów.
Niestety jest też sporo dubli.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Mio 169 + AM (było)
AKIRA 4301-A3 + AM (było)
GoClever 5056BT (aktualnie)

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2007, 12:00:27 »
Czyżby Sosna81 ?
Bałaganu narobił dość dużego. POI z całej Polski, opisy zupełnie odbiegające od jakiegokolwiek standardu.
Na dodatek z tego co widzę niektórzy lokalni moderatorzy zaczynają zatwierdzać takie punkty - miszmasz :(

Pozdrawiam

Zauważ, że on ładnie zapunktował w kategorii którą moderujesz, tj. Przejazdy kolejowe (89 punktów aktywnych).
Dodatkowa informacja: usunięcie punktu powoduje odjęcie Miplomili, początkowo to nie działało, ale teraz na szczęście już tak.

Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2007, 12:47:42 »
Cytuj
Czyżby Sosna81 ?

Tak

Cytuj
On nie jest (pierwotnym) autorem tych POI, zaimportował do miplo ponad 5 tysięcy POI z mobilne,
czyli prawdopodobnie wszystkie, które do tej pory nie zostały dotąd zaimportowane przez ich autorów.
W duże części są to właśnie śmieci.

Takie osobniki powinni od razu kasować

No i jak to jest z zabezpieczeniami przed importowaniem punktów z mobilne ????? Miplo twierdziło, że nie będzie to możliwe a tu misz masz i ktoś nieźle złamał prawo
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 12:51:38 wysłana przez lukas63 »

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2007, 12:49:23 »
piotr.lutynski, ppepe

dzieki za rady

no to ile skasować ? dosłownie 1 czy 4 :)  i jakie :)

a co poradzicie na "nieautoryzowane urzadznie"  moze przestało być autoryzowanym po 1 deinstlacji miplo

jak to obejść ?

M

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2007, 12:53:25 »
Dostałem informacje z supportu, że prawdopodobnie wszystkie punkty sosny81 zostaną usunięte z serwisu oraz prośbę o nieaktywizowanie tych punktów.

Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:00:53 »
Cytuj
że prawdopodobnie wszystkie punkty sosny81 zostaną usunięte z serwisu

To wiadomo - nikt nie może żerować na cudzej pracy

TYlko, żeby miplo zrobiło coś z tym - przecież w każdej chwili może znaleźć się podobny pacjent i znów będzie bajzel
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 13:02:27 wysłana przez lukas63 »

*

Offline Sosna81

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x51v, (Asus P750), SE X10 mini pro
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:34:12 »
 :(
najmocniej przepraszam wszystkich, dodane przeze mnie (wczoraj) punkty przez MIPLOSYNC, zostaly dodane "niechcący".
Na prawdę nie mam zamiaru żerować na cudzej pracy, popełniłem błąd (nie ten plik wskazalem do synchronizacji) i próbuje go naprawić, ale trochę czasu to niestety zajmie, ponieważ każdy z nich musze oddzielnie usunąć (jak ktoś ma pomysł jak to zrobić szybciej, to chętnie skorzystam).
Dziś jak zobaczyłem co się stało to sam się zdziwiłem i "troche" zdenerwowałem.
Tak przy okazji, ciekawe co z tymi punktami, które zostały dodane do mobilne.net i nie zaimportowane do miplo, prawdopodobnie nie wszyscy importowali swoje konta, a jest sporo punktów poprawnych.

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:43:08 »
(...) każdy z nich musze oddzielnie usunąć (jak ktoś ma pomysł jak to zrobić szybciej, to chętnie skorzystam).
Napisz do supportu Miplo - już zapowiedzieli, że pousuwają te punkty, więc Twoja "skrucha" może ten proces przyśpieszyć. ;)

Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2007, 13:52:42 »
Cytuj
Tak przy okazji, ciekawe co z tymi punktami, które zostały dodane do mobilne.net i nie zaimportowane do miplo, prawdopodobnie nie wszyscy importowali swoje konta, a jest sporo punktów poprawnych.

Te punkty zrobili poszczególni użytkownicy i mają prawo robić z nimi co chcą - importować do mobilnych czy też nie

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2007, 14:04:02 »
Poza tym nikt nikomu nie broni ustawiać punktów w tych samych miejscach co były,
ale niech dostosuje opis do obecnych zasad i przede wszystkim punkt musi być aktualny -
szczególnie dotyczy punków zmiennych (roboty drogowe, zablokowane odc., zakazy wjazdu, itp.)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2007, 14:18:06 »
:(
najmocniej przepraszam wszystkich, dodane przeze mnie (wczoraj) punkty przez MIPLOSYNC, zostaly dodane "niechcący".
Na prawdę nie mam zamiaru żerować na cudzej pracy, popełniłem błąd (nie ten plik wskazalem do synchronizacji) i próbuje go naprawić, ale trochę czasu to niestety zajmie, ponieważ każdy z nich musze oddzielnie usunąć (jak ktoś ma pomysł jak to zrobić szybciej, to chętnie skorzystam).
Dziś jak zobaczyłem co się stało to sam się zdziwiłem i "troche" zdenerwowałem.
Tak przy okazji, ciekawe co z tymi punktami, które zostały dodane do mobilne.net i nie zaimportowane do miplo, prawdopodobnie nie wszyscy importowali swoje konta, a jest sporo punktów poprawnych.

Przedwczoraj pisali do mnie z supportu miplo.pl o 23:30, że w kolejce czeka ich jeszcze 9.ooo punktów.... oj obawiam się, że po tym masz teraz ich na sumieniu.....
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2007, 18:37:27 »
Dostałem informacje z supportu, że prawdopodobnie wszystkie punkty sosny81 zostaną usunięte z serwisu oraz prośbę o nieaktywizowanie tych punktów.
I chyba usunęli bo w samej "Twojej" kategoriii "Fotoradary Stacjonarne dokładnie pomiędzy 15 a 16 zniknęło ok. 70 punktów...
ISTQB Certified Tester

Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2007, 18:50:26 »
A u mnie są nadal i czekają do weryfikacji - czy może usunęli tylko zatwierdzone a te czekające do zatwierdzenia zostaną???

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2007, 21:15:01 »
Ręce opadają??

Ponowny import??

A zobaczcie to:


Najciekawsze jest to że pojawiło się to w kategorii prowadzonej przez bardzo upierdliwego moderatora, u którego żadna bzdura nie przejdzie.
Punkt ten jako błędny dubel istniał juz w mobilne, ale tam żadne zgłaszanie nie przynosiło rezultatu. Tu po zgłoszeniu punkt dość szybko wyleciał, a dziś znów go widzę. Tak jak możecie zobaczyć nie jest to ponowny import, a wyciągnięcie go ze śmietnika.  Przecież osoba to robiąca widziała wyraźnie, że popełnia dubel (panel moderatorski to zgłasza) a mimo wszystko zrobiła swoje.

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2007, 21:41:41 »
A zobaczcie to:
Najciekawsze jest to że pojawiło się to w kategorii prowadzonej przez bardzo upierdliwego moderatora, ...

Podaj przykład bez owijania w bawełnę.
Kategoria, miejscowość itd... może to pomoże i zostanie usunięty.

*

Offline afaj

  • 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GoClever 5056BT
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 27, 2007, 21:47:33 »
Tak jak możecie zobaczyć nie jest to ponowny import, a wyciągnięcie go ze śmietnika. 
Przecież osoba to robiąca widziała wyraźnie, że popełnia dubel (panel moderatorski to zgłasza) a mimo wszystko zrobiła swoje.

Jeżeli masz taką możliwość pokaż historię punktu z poziomu moderatora, będzie jasne kto usunął i kto przywrócił. Moderatorzy lokalni, jak i support różne rzeczy wyczyniają  :P - oczywiście bez urazy do nikogo.
Co do dubli, wystarczy aktywować kilka punktów na raz i juz dubla "nie zobaczysz".

Pozdrawiam
Pozdrawiam

Mio 169 + AM (było)
AKIRA 4301-A3 + AM (było)
GoClever 5056BT (aktualnie)

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 27, 2007, 22:11:54 »
Co do dubli, wystarczy aktywować kilka punktów na raz i juz dubla "nie zobaczysz".

I to jest powodem, że jak coś aktywuję, to po 1 sztuce.

Dokładnego zapisu z panelu moderatorskiego nie pokażę bo to nie mój rejon i żadna z moich własnych kategorii.

Sprawa Dotyczy Miasteczka Jeleniewo za Suwałkami i restauracji Pod Jelonkiem

Jeszcze w mobilne był sobie mój punkt wstawiony jako restauracja, ale pojawiła sie tam również kategoria Polecane Restauracje w niej poprzepisywane z książki telefonicznej restauracje rekomendowane przez Makłowicza. Że ktoś zwyczajnie przepisał książkę telefoniczna bez znajomości danych miejsc, dowodem jest fakt, że powstawiał je w centrach miasteczek, a one czesto jako przydrożne zajazdy leżą przy trasach wylotowych. Teraz po połączeniu tych kilku kategorii ktoś robi dziwny. bałagan.

__________________________


Podaj przykład bez owijania w bawełnę.
Bartek sorry nie załapałem wcześniej. :E
Spoko :wink:
Są jeszcze bardziej upierdliwi od Ciebie.
On na początku bez kodu pocztowego punktów nie akceptpwał :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 22:15:42 wysłana przez Powhatan »

*

Offline bartek_63

  • ****
  • 584
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.bayercropscience.pl/strony/1/i/91.php?pracownik_id=113
  • Sprzęt: Mio-169; NavRoad VIVO Plus; AM6; Nuvi 660; CN
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 27, 2007, 22:25:32 »
Bartek sorry nie załapałem wcześniej. :E
Spoko :wink:
Są jeszcze bardziej upierdliwi od Ciebie.
Dziękuję bardzo, bo już myślałem...
A tak się staram żeby był porządek w "moich" kategoriach.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 27, 2007, 23:33:29 »
Podaj przykład bez owijania w bawełnę.
Bartek sorry nie załapałem wcześniej. :E
Spoko :wink:
Są jeszcze bardziej upierdliwi od Ciebie.
On na początku bez kodu pocztowego punktów nie akceptpwał :mrgreen:

Hehe, przez chwilę myślałem, że chodzi o mnie  :evil:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2007, 00:27:51 »
Podaj przykład bez owijania w bawełnę.
Bartek sorry nie załapałem wcześniej. :E
Spoko :wink:
Są jeszcze bardziej upierdliwi od Ciebie.
On na początku bez kodu pocztowego punktów nie akceptpwał :mrgreen:

Hehe, przez chwilę myślałem, że chodzi o mnie  :evil:
A to dziwne bo głowę dałbym sobie uciąć, że pomyślałeś o mnie  :O~
No dobra żartowałem  :)
ISTQB Certified Tester

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Ręce opadają: POI-duchy
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2007, 08:15:49 »
a co poradzicie na "nieautoryzowane urzadznie"  moze przestało być autoryzowanym po 1 deinstlacji miplo

Marcel, Darek miał ten sam problem po zmianie urządzenia. W miplo nie wystarczy podać loginu/hasła, żeby dokonać synchronizacji. Gdyby tak było, to każdy mógłby synchronizować, nie ważne, czy jego licencja/kod miplo go do tego upoważnia, czy też nie. Wiadomo, hasła, loginy wyciekają bardzo szybko. Dlatego jeszcze równolegle sprawdzane jest urządzenie. - musisz poinformować serwis miplo, że zmieniłeś pda / zmieniłeś płytę / wgrałeś nowy rom... i prosisz o odblokowanie miplosync.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2007, 08:20:02 wysłana przez prozor »
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/