Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/

  • 8 Odpowiedzi
  • 12186 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« dnia: Kwiecień 05, 2016, 18:03:02 »
Panowie, da się przenieść punkty z własnej kategorii POI do ulubionych ??
Jak zamienić plik AMP na FAV ?? Czy 400 punktów w ulubionych będzie jakoś działać czy to za dużo ??

Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2016, 18:49:14 »
Cytuj
Czy 400 punktów w ulubionych będzie jakoś działać czy to za dużo ??

Bardzo, ale bardzo w to wątpię. Miałem w ulubionych nieco powyżej 200 POI i np. zamykało mi przeszło trzy minuty. Zresztą na moje pytanie do AM odpowiedzieli, że testowali program przy około 80 czy 90 POI. Poradzili wręcz odwrotną drogę.
Ja rozwiązałem problem w jeszcze inny sposób. Z profilu osobowy wypączkowałem szereg profili tematycznych lub geograficznych o zawartości default.FAV nie większej niż 25-30 kB. Jak dotychczas to działa.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2016, 19:45:08 »
Panowie, da się przenieść punkty z własnej kategorii POI do ulubionych ??
Jak zamienić plik AMP na FAV ?? Czy 400 punktów w ulubionych będzie jakoś działać czy to za dużo ??
ad.1 Da się - ręcznie - nie polecam.
ad.2 Nie ma takiego konwertera, a przynajmniej o takim nie słyszałem.
ad.3 Za dużo, działać będzie, ale wszelkie operacje na ulubionych i uruchamianie/zamykanie
programu będą trwać wieki.
Na mocnym sprzęcie (mój viliv) do 200-300 punktów jeszcze działa w miarę przyzwoicie,
ponad 600 też kiedyś miałem, ale wtedy o jakimkolwek komforcie używania trzeba zapomnieć.
Na słabym i setka to będzie zbyt wiele.
Jak się uprzesz na ulubione to lepiej podziel je na mniejsze grupy - do wczytania w razie potrzeby.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2016, 15:26:19 »
Cel tego manewru jest taki.
Ponieważ jak już wspomniałem rezygnuje z licencji AM na WCE - a mam sporą bazę adresową klientów we własnych POI to chciałbym zachować jakąś kopię tych punktów. Być może jednak za miesiąc/kwartał/rok stwierdzę że będę chciał używać AM - zapewne na androidzie. Wtedy chciałbym z jak najmniejszym problemem wgrać tą bazę do AM.
Z tego co czytam to z POI na androidzie jest problem, nie można tworzyć kategorii, wrzuca to się do jakichś innych kategorii, itd. Zbyt skomplikowane.
Z tego co czytam to łatwiej przenosi się ulubione, dlatego taki miałem pomysł.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2016, 09:55:01 »
a mam sporą bazę adresową klientów we własnych POI ...
W tym przypadku chyba najprościej będzie przenieść te POI do kategorii
MiploShare - Klienci (do wykorzystania też Podróże, Rodzina, Służbowe, Znajomi)
(bez korzystania z samej usługi MiploShare).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2018, 13:09:00 »
... a potem, ręcznie , po jednemu można każdy w tych własnych POI dodać do Ulubionych przyciskiem "Dodaj do Ulubionych". Tą drogą powstaną dwie bazy punktów własnych :
a) POI (.amp, .ampdesc, .ampdata, .ampdel)
b) Ulubione (.fav).
Fajne jest to że jedna baza drugiej nie przeszkadza i na ekranie widać jak Ikonka Ulubione (chorągiewka) przykrywa ikonkę POI.  Ja w taki tępy sposób w 2 godziny przeklikałem 600 moich POI-ów. Chyba trzeba się będzie odzwyczaić od własnej bazy POI i prowadzić ją dalej już tylko w Ulubionych bo nietrudno się bowiem domyślić że inaczej to raczej szybko powstanie bałagan. Trudność taka że podobno brak jakiegokolwiek narzędzia do plików .fav. POIconverter, super pomocny do .amp (i innych) nie ma nic do .fav.

p.s Inną kwestią jest bardzo niewygodna (za mała) skala wyświetlania POI (od skali 3 km) a Ulubionych od 50 km co powoduje duży dyskomfort w widzeniu tych punktów w szerszej perspektywie, np. na tle mapy całej Polski. Ale to temat na oddzielny wątek, o ile ktoś się tym jeszcze w ogóle interesuje.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2018, 20:09:36 »
Skale wyświetlania POI w aAM można było ustawić wg własnych wymagań jak w wAM, testowałem za 2 lata temu.
Możesz sprawdzić czy to nadal działa (Tips & Tricks).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2018, 18:47:18 »
Witam

Zmianę skali wyświetlania ustawiasz w ten sposób :

 Zmiana skali wyświetlania punktów ulubionych. Ustaw na 6 a skali 0-10

AutoMapa/Profiles/osobowy/am.setings -  w pliku am.settings ustaw na zero parametr ShowFavoritesScale=6
wtedy ulubione beda widoczne tylko przy max. zblizeniu.
Jak i to za wiele, jeszcze możesz zmienić rozmiar ikony ulubionych na 1 pikselowy,
będzie praktycznie niewidoczna.

Korzystając z okazji może ktoś zna sposób jak wyłączyć zapisywanie ostatniej pozycji pojazdu w momencie zamykanie programu.
Bo również mam ok 600 ulubionych i zamykanie trwa wiekami, tak samo jak dodawanie nowego p-tu ulubionego.
Ale to rozwiązałem przez wprowadzanie ulubionych na kompie i potem kopiuję listę do nawigacji.

Ale gdyby wyłączyć zapisywanie ostatniej pozycji to zamykanie będzie o wiele szybsze.

Pozdrawiam.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Punkty POI /amp/ do ulubionych /fav/
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2018, 11:11:36 »
Cytat: gegal
Ale gdyby wyłączyć zapisywanie ostatniej pozycji to zamykanie będzie o wiele szybsze.
Nie jestem przekonany czy różnica będzie znacząca, ale można to łatwo sprawdzić wyłączając AM na sprzęcie niepodpiętym do zasilania, wtedy ostatnia pozycja się nie zapisuje.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free