Podziękowania AM

  • 201 Odpowiedzi
  • 54825 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podziękowania AM
« dnia: Czerwiec 11, 2003, 15:16:52 »
Czy ktokolwiek z WAS dostał DARMOWĄ wersję Automapy (szczegółowa Polska) za zgłaszane błedy w mapach Poznania i Warszawy??? (10 osób, które przesłały najwięcej poprawek miały zostać tak nagrodzone)

:)

Właśnie dostałem maila z informacją, że jedna z tych 10 map trafi do mnie:)


*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2003, 16:00:57 »
Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z p. Karolem Wesołowskim(Marketing - Automapa). Właśnie w tej chwili pisze on maile do osób które zostały nagrodzone darmową szczegółową mapą Polski... Tak więc cierpliwości... :)

[Dodano: 2003-06-11 18:30:47]
Ja też stanę się posiadaczem jednej z 10 map :)

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2003, 15:08:54 »
a po ile poprawek wyslaliscie? ja raptem 5 czy 6 wiec sie nie licze ze sie uda :)

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2003, 16:35:18 »
sherlock napisał:

a po ile poprawek wyslaliscie? ja raptem 5 czy 6 wiec sie nie licze ze sie uda :)



Nie pamiętam, ale kilkanaście konkretnych było na pewno.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2003, 22:40:58 »
ja około 20

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2003, 11:13:08 »
Na stronie http://www.automapa.com.pl w dziale "Zgłaszanie uwag!" jest już lista osób nagrodzonych darmową szczegółową mapą Polski :)

*

Offline Troll

  • **
  • 214
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2004, 13:19:57 »
muszę się podzieić tą informacją bo sam nie mogę uwierzyć.

"Drogi Uzytkowniku,

W podziękowaniu za pomoc okazaną nam przy pracy nad AutoMapą
pragniemy przekazać w upominku gwiazdkowym dodatkową
licencje Polska XL.
Oto jej numer:   xxxxxxxx

Szczęśliwego Nowego Roku 2005 !
AutoMapa "

I co ja teraz z taką ilością szczęścia zrobię :)

Wielkie Dzięki AM
PS.
Mało być od Mikołaja a nie na .... ale to wszystko z wrażenia

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2004, 13:49:36 »
Cytat: troll
muszę się podzieić tą informacją bo sam nie mogę uwierzyć.

Tez nie mogłem, ale uwierzyłem :)

Cytat: troll
I co ja teraz z taką ilością szczęścia zrobię :)

Ja sobie chyba na laptopie zainstaluje tę drugą AM i w samochodzie będę miał nawigację z ekranem 14,4" :)


*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2004, 15:02:38 »
Ja też byłem mile zaskoczony. Nie wiem jeszcze jak wykorzystam dodatkową licencję, ale na pewno się przyda :) Nie pierwszy to taki gest AutoMapy (przynajmniej w moim wypadku) i mam nadzieję, że nie ostatni.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2004, 17:21:09 »
wow - zazdroszcze Wam koledzy.
Wielkie brawo do ekipy AutoMapy za fajny gest.

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2004, 19:50:12 »
Ja juz upominek odebralem i teraz zamiast PL 3k [juz prawie wymagajacej wykupienia abonamentu na aktualizacje] mam zupelnie nowy zestaw XL :).

Postawa AM baaaaardzo mnie cieszy :party:

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2004, 21:27:11 »
Dla mnie zaś mogli by obniżyc ceny... zamiast rozdawac na prawo i lewo. Wtedy napewno wiecej osób by kupiło i wiecej by było takich którzy by coś pomagali naprawić...

*

Offline Robert Błaszczak

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • FS LOOX N560, NOKIA N73
    • http://www.foto.blaszczak.pl
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2004, 22:14:23 »
Noo Krzysztof nie przesadzaj, że rozdają na prawo i lewo. W końcu są to miłe podziękowania dla osób poświęcających swój wolny czas na wyłapywanie błędów w programie i mapach. Życzyłbym takiego podejścia do sprawy wielu firmom.

--
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Robert Błaszczak

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2004, 22:43:55 »
Ja z chęcią też bym wyłapał troche tych błedów i poświecił swoj wolny czas ... i pewnie sporo innych osób także. Np była propozycja zrobienia mapy polskich hotspotów na bazie pdaclubowej pod automapę. Jednak nie jest mi dane nawet zacząć to robić gdyż ani pdaclubu ani mnie nie stać na wydanie takiej kasy na mape. Dlatego mówiłem że lepiej by obniżyli ceny dla wszytkich to by na pewno by sie znalazło więcej pomocnych dłoni...
Np wersji demo dla trojmiasta by sprawdzic poprawność działania przed zakupem chyba nigdy nie bedzie...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2004, 23:28:58 »
No nie rob z nas takich biedakow :)
Bez przesady.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2004, 23:56:54 »
Przygod chyba nie zaprzeczysz ze Automapa warta jest tych pieniedzy ...
Wiec skoro jest warta to nie ma co narzekac ... :)
pozdrawiam
Jachu

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2004, 00:25:33 »
Tych nie jest według mnie przygoda. Produkt jest w fazie rozwojowej a kosztuje więcej niż gotowa mapa całych stanów i kanady w komplecie z gps'em!

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2004, 00:44:09 »
Przygod skoro jestes taki zafascynowany Stanami to zyj w Stanach i korzystaj z mapy i gps-ow tamtejszych. Poki co zyjesz w Polsce i nie patrz na to przez pryzmat USA albo Kanady bo zaraz zaczniesz przeliczac zycie na $ i wtedy to dopiero stwierdzisz ze cala Polska to porazka. Wracajac do tematu czyli uwazasz ze AM-a postapila jakos dziwnie rozdajac licencje userom ktorzy przyczynili sie do jej rozwoju ??? To rozumiem ze powinna obnizyc cene dla wszystkich dzieki tym ktorzy ja rozwijaja a oni powini dostac Zyczenia Swiateczne od autorow AM-y ??

pozdrawiam
Jachu

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2004, 01:00:52 »
Znow nadinterpretujesz? Kto powiedział że jestem zafascynowany usa? Podałem tylko przykład że można taniej... Nie pasuje ci USA to ok. W takim razie porównajmy z Europą gdzie za cene niedokończonej mapy polski dostaniemy kompletną mape kilkunastu krajów....
No i dlaczego już mnie wyganiasz? Bo mam inne zdanie niż Ty? Troche tolerancji dla innych poglądów !! Ja po prostu twierdze że gdyby automapa byłaby bardziej dostępna zawierałaby mniej błedów niż teraz bo więcej ludzi by zgłaszało usterki które ma ten niedokończony produkt. Klient zadowolnony z zakupu i tak by odnowił licencje wiec am dostałaby kase tak czy siak. Więcej zadowolonych to wiecej licencji czyż nie? No a w takim trójmiescie nadal wedlug am jeżdze czasem po polu lub lesie:P


ps
tak sie sklada ze gps tam sa te same co tutaj:P

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:21:34 »
:santa:Też dostałem:santa:
Fajny prezent. :D
Chyba jak Kolega Wit Turkowski na laptopie zainstaluję (jak sobie kupię) :forsa:

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2004, 09:43:17 »
Do kolegi Krzysztofa Przygody

1. Wersja demo...
   Zawsze możesz pójść do firmy sprzedającej AM i poprosć o pokazanie jak wygląda plan danego miasta. Poza tym są klubowicze w całej Polsce i ktos kto ma AM na pewno chętnie się spotka i pokaże jak to wygląda na żywo.
Jak ja kupowałem swoją AM (czesciowo w komplecie z z iPAQiem) to nawet nie uruchamiałem wersji demo - kupiłem w ciemno i nie żałuję.

2. Ceny...
   Mimo tego, że nie jestem milionerem, nie uważam, że AM jest droga. 150 PLN za plan miasta to naprawde niewiele, albo za 400 Polska 50k. Porównaj ile kosztują mapy Polski dla odbiorników Garmina, które nie oferują autoroutingu....
Owszem wersja XL to wydatek ~950PLN, ale nie trzeba mieć wszystkiego od razu :)


Pozdrawiam,
_______________________
Wit Turkowski
4150 + AM XL

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2004, 10:12:41 »
Z ciekawości:
Ile się Szanowni Koledzy musieli naprodukować, żeby dostać taki prezent? :)
Sam też dość sporo błędów niegdyś wyłapałem, ale żadnych prezentów od AM nie dostaję :P

*

Offline Wit Turkowski

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2004, 10:16:31 »
Cytat: cheeseman
Z ciekawości:
Ile się Szanowni Koledzy musieli naprodukować, żeby dostać taki prezent? :)
Sam też dość sporo błędów niegdyś wyłapałem, ale żadnych prezentów od AM nie dostaję :P

Może nie chodzi o ilość, ale o regularność i wagę znalezionych problemów?



*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2004, 10:19:01 »
Cytat: Wit Turkowski
Mimo tego, że nie jestem milionerem, nie uważam, że AM jest droga. 150 PLN za plan miasta to naprawde niewiele, albo za 400 Polska 50k. Porównaj ile kosztują mapy Polski dla odbiorników Garmina, które nie oferują autoroutingu....
Owszem wersja XL to wydatek ~950PLN, ale nie trzeba mieć wszystkiego od razu :)
GPMapa 3.0, która jest obszerniejsza od Automapy kosztuje 600zł netto i obsługuje autorouting.

Ja też uważam, że cena Automapy jest lekko za wysoka, ale rozumiem taką taktykę cenową producenta - może dowolnie kształtować cenę wykorzystując brak alternatywy na rynku. Zobaczymy jak zmieni się  cena wraz z pojawieniem się prawdziwej konkurencji w postaci TomTom-a (GPMapy nie liczę ze względu na kompatybilność wyłącznie z odpiornikami Garmina).

*

Offline przygod

  • ***
  • 370
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.przygod.eu
  • Sprzęt: za często się to zmienia:)
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2004, 19:30:27 »
Cytat: Wit Turkowski
Do kolegi Krzysztofa Przygody

1. Wersja demo...
   Zawsze możesz pójść do firmy sprzedającej AM i poprosć o pokazanie jak wygląda plan danego miasta. Poza tym są klubowicze w całej Polsce i ktos kto ma AM na pewno chętnie się spotka i pokaże jak to wygląda na żywo.
Jak ja kupowałem swoją AM (czesciowo w komplecie z z iPAQiem) to nawet nie uruchamiałem wersji demo - kupiłem w ciemno i nie żałuję.

Czytaj ze zrozumieniem! Zobaczyć to ja sobie moge na screenach albo instalujac demo warszawy czy jakiegos zakopca. Mi chodzi o możliwość przetestowania np przez kilka dni jeżdżąc po mieście i sprawdzając jak to działa i ile ma błędów. Sposób z kupowaniem w ciemno jakoś mi niezbyt pasuje...nigdy nie popierałem kupowania kota w worku. Klubowicze zaś to nie wszystko i wcale nie maja obowiązku odwalac roboty którą powinan robić am w ramach swojego marketingu. Ja  nie mam akurat problemu z dostepem do am  i mogłem sobie sprawdzić jak wiele błedów zawiera i stąd moja opinia o zawyżonej cenie produktu...
 

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2004, 20:25:15 »
Po czesci zgadzam sie z Krzysztofem. AM ktora lubie i wspomagam niestety daleka jest chociaz od stanu dobrego i nie chodzi tu o sam program a o jakosc map na ktorych jest oblrzymia gigantyczna wrecz liczba baboli a system zglaszania ich przez uzytkownikow a nastepnie nanoszenia przez tworcow jest beznadziejny co przetestowalem wielokrotnie w praktyce. Wymaga to wiele zachodu przy tej ilosci bledow ktore chcialbym zglaszac a mimo to niektore zgloszone drogi nie zostaly poprawione od prawie roku :(. A cena moze swiadczyc o tym ze kupujemy wpelni wartosciowy produkt. Dla tych ktorzy jezdza tylko po Warszawie proponuje wyjechac do miast ktore znajduja sie na mapie Polska50k np Malbork Koscierzyna Koszalin i postarac sie dostarczyc rodzine na czas do wybranego punktu zdala od glownej trasy przelotowej - na 100% wpadniecie w pole, wiadukt, sciezke rowerową, ogrodki dzialkowe, deptak itp i wiecej czasu zmarnujecie na szukanie objazdu niz pytajac sie 'tambylca'.
I nie mowcie ze to jakies bajki bo uzywam AM od ponad roku i w mojej okolicy przy poruszaniu sie po miastach lub drogach nizszej kategorii (np okolice Pucka)) uwazam AM za mniejszy lub wiekszy gadget, ktory trzeba traktowac z przymruzeniem oka caly czas bedac gotowym na ostre zawracanie o 180' a z drugiej strony jak dojechac z Gdanska do Warszawy czy Szczecina nie jest taki problem bez nawigacji ;)

*

Offline Jamirq

  • ****
  • 640
    • http://www.jamirq.com
  • Sprzęt: bylo minelo
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 28, 2004, 20:50:20 »
Cytat: maciekp
I nie mowcie ze to jakies bajki bo uzywam AM od ponad roku i w mojej okolicy przy poruszaniu sie po miastach lub drogach nizszej kategorii (np okolice Pucka)) uwazam AM za mniejszy lub wiekszy gadget, ktory trzeba traktowac z przymruzeniem oka caly czas bedac gotowym na ostre zawracanie o 180' a z drugiej strony jak dojechac z Gdanska do Warszawy czy Szczecina nie jest taki problem bez nawigacji ;)

Zagdzam sie z tym, ze dla tras glownych w polsce nawigacja jest zbyteczna, no chyba, ze ktos jest leniwy/nie umie czytac map/znakow drogowych to moze sobie taki gadzecik zainstalowac.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2004, 21:02:47 »
Cytat: przygod
Czytaj ze zrozumieniem! Zobaczyć to ja sobie moge na screenach albo instalujac demo warszawy czy jakiegos zakopca. Mi chodzi o możliwość przetestowania np przez kilka dni jeżdżąc po mieście i sprawdzając jak to działa i ile ma błędów. Sposób z kupowaniem w ciemno jakoś mi niezbyt pasuje...nigdy nie popierałem kupowania kota w worku. Klubowicze zaś to nie wszystko i wcale nie maja obowiązku odwalac roboty którą powinan robić am w ramach swojego marketingu. Ja  nie mam akurat problemu z dostepem do am  i mogłem sobie sprawdzić jak wiele błedów zawiera i stąd moja opinia o zawyżonej cenie produktu...
To może przetestuj na proponowanej przez siebie zasadzie TomTom Navigatora3 albo Destinatora?
Te koty kosztują więcej, a worek jakby podobny...

[Dodano: 2004-12-28 21:56:31]
Cytat: maciekp
Po czesci zgadzam sie z Krzysztofem. AM ktora lubie i wspomagam niestety daleka jest chociaz od stanu dobrego i nie chodzi tu o sam program a o jakosc map na ktorych jest oblrzymia gigantyczna wrecz liczba baboli a system zglaszania ich przez uzytkownikow a nastepnie nanoszenia przez tworcow jest beznadziejny co przetestowalem wielokrotnie w praktyce. Wymaga to wiele zachodu przy tej ilosci bledow ktore chcialbym zglaszac a mimo to niektore zgloszone drogi nie zostaly poprawione od prawie roku :(. A cena moze swiadczyc o tym ze kupujemy wpelni wartosciowy produkt. Dla tych ktorzy jezdza tylko po Warszawie proponuje wyjechac do miast ktore znajduja sie na mapie Polska50k np Malbork Koscierzyna Koszalin i postarac sie dostarczyc rodzine na czas do wybranego punktu zdala od glownej trasy przelotowej - na 100% wpadniecie w pole, wiadukt, sciezke rowerową, ogrodki dzialkowe, deptak itp i wiecej czasu zmarnujecie na szukanie objazdu niz pytajac sie 'tambylca'.
Czuję, że po raz kolejny rozpęta się dyskusja n/t "pełnowartościowego produktu" (wiecznie 'żywego', przecież, jak książka telefoniczna).

Robię rocznie ok 100.000 km, nie ruszam bez AM i jakoś nie mogę zauważyć mapowego dramatu obwieszczanego przez niektórych userów (Maćku - nic osobistego!). Tysiąckrotnie przekonałem się, że AM jest bez porównania lepsza od "zasięgania języka u tambylca", map papierowych, etc.

Byłem nawet ostatnio w Trójmieście i mój ulubiony program poradził sobie. Owszem, źle mnie poprowadził do wjazdu na posesję (trudno wjechać tam z wiaduktu, ul. Ks. Rogaczewskiego w Gdańsku), musiałem nadłożyć parę kilometrów, bo to wiadukt jednokierunkowy, ale co z tego kiedy bez AM nie miałbym w ogóle pojęcia gdzie to jest.

Przez tych wiele tysięcy kilometrów przejechanych wspólnie z AM zostałem przez nią wyrolowany ledwie kilka razy. Dwa razy przez niesygnalizowaną rzeczną przeprawę promową i ze dwa-trzy razy drogą polną (na szczęście jeżdżę 4x4 off-roadem :)) ). Pozostałe przypadki uważam za nieistotne, jakie zdarzają się w czasie użytkowania każdego programu do autonawigacji (przytaczałem bodaj na pl.misc.samochody historyjkę z początków GPS w Niemczech, gdzie facet wpadł BMW-szką do rzeki, bo na jego automapie jej nie było...).

Cytat: maciekp
I nie mowcie ze to jakies bajki bo uzywam AM od ponad roku i w mojej okolicy przy poruszaniu sie po miastach lub drogach nizszej kategorii (np okolice Pucka)) uwazam AM za mniejszy lub wiekszy gadget, ktory trzeba traktowac z przymruzeniem oka caly czas bedac gotowym na ostre zawracanie o 180' a z drugiej strony jak dojechac z Gdanska do Warszawy czy Szczecina nie jest taki problem bez nawigacji ;)
Być może są mniej i bardziej dopracowane w szczegółach fragmenty Polski w AM i byc też może, że pechowo trafiłeś z miejscem zamieszkania w tym kontekście.
Nie uogólniałbym jednak tego na całą PL50k, bo naprawdę używam jej aż za często.

Dodam tylko jeszcze, że niedawno zdarzyło mi się, że po ostatnich obfitych opadach śniegu w rowie wylądował TIR, droga była w całości zablokowana przez dźwigi i inne utensylia, więc wyszukałem w lesie (noc, ok. 24.00!!!) wąską dróżkę i sugerując się tylko kompasem AM objechałem leśnymi duktami miejsce wypadku. Tak więc program przydaje się nie tylko na drogach publicznych...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2004, 23:01:46 »
Chcialem tylko dodac ze jezdzenie z AM po swoim miescie moze doprowadzic kazdego do irytacji. Program nigdy nie poprowadzi nas najlepsza droga, bo nasz mozg potrafi lepiej wyznaczyc trase i sami dobrze wiemy ktorym skrotem najlepiej pojechac. Prawdziwa potega AM wychodzi dopiero w czasie podrozy do mniej znanych nam miast. Tak to juz jest i tak pozostanie. Dlatego tez bledy map i aplikacji bledami, ale program nigdy nie bedzie idealny. No chyba ze bedzie posiadal mozliwosc uczenia sie nowych tras/skrotow ktorymi jezdzimy i jeszcze wymienial te dane z serwerem AM, a potem z urzadzeniami innych userow.  

Odp: Podziękowania AM
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2004, 23:15:04 »
Cytat: Wit Turkowski
Porównaj ile kosztują mapy Polski dla odbiorników Garmina, które nie oferują autoroutingu...

Oj widzę, że chyba nie jesteś w temacie :)
Masz jakieś przykłady na poparcie swojej tezy ???
Bo ja mam ale w drugą stronę. Proszę bardzo:

Bez routingu, ale z wyszukiwaniem ulic dla 315 miejscowości: GPS Nawigator 159,- zł
Z routingiem i wyszukiwaniem adresów (numeracja domów) dla 317 (!!!) miejscowości GPMapa 3.0 732,- zł.

I żeby Ciebie dobić. Za 732,- zł masz pełną GPMapę 3.0. Tzn. nie tylko wersję dla Garmina ale także w 100% funkcjonalną wersję na PC, którą jakbyś chciał możesz używać w laptopie (z autoroutingiem i komunikatami głosowymi) - w ramach tej samej licencji oczywiście.

Myślę, że to powinno wystarczyć, aby stwierdzić że AutoMapa NA PRAWDĘ JEST DROGA, a porównanie jej z mapami do Garmina było lekko rzecz ujmując niefortunne.