Opóźnienie w GPS [Automapa]

  • 5 Odpowiedzi
  • 3850 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Opóźnienie w GPS [Automapa]
« dnia: Październik 29, 2016, 23:27:31 »
Witajcie, wiem że jestem nowy na tym forum ale nigdy wcześniej nie miałem potrzeby pisania i raczej obserwowałem.

Mam mały problem dotyczący automapy, otóż opóźnienia na GPS sięgają czasami 1,5-2 minut.

Okropne przesunięcie w czasie.

Czy zna ktoś możliwą przyczynę takiego zachowania?

Zaczęło się tak dziać po wgraniu nowych aktualizacji.

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Opóźnienie w GPS [Automapa]
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2016, 06:51:50 »

Mam mały problem dotyczący automapy, otóż opóźnienia na GPS sięgają czasami 1,5-2 minut.

Witaj, jeśli masz opóźnienia powyżej 1 minuty to moim zdaniem szukaj problemu w sprzęcie, w tym czasie bez problemu można przejechać 2km. Spróbuj przeinstalować oprogramowanie urządzenia, zresetować moduł GPS lub poprawić kontakty anteny GPSu.
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Opóźnienie w GPS [Automapa]
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2016, 16:17:01 »
Takie cyrki mogą się zdarzać przy dużym stopniu fragmentacji plików mapy na karcie pamięci (szczególnie na wolnych kartach). Wtedy AutoMapa ma problem ze odczytywaniem, a tym samym rysowaniem mapy. Nie wiem czy tak jest w tym przypadku, ale kiedyś miałem do czynienia z Mio, na którym na bieżąco aktualizowano AM (nigdy nie formatowano karty), na którym pojawił się problem z zacinaniem i opóźnieniami. Po sprawdzeniu okazało się, że jeden z dużych plików mapy był dokładnie w 479 częściach
Jeśli nie chce się instalować AM od zera, proponuję zgrać całą zawartość karty na PC (czytnikiem), a potem przegrać na sformatowaną kartę.

Odp: Opóźnienie w GPS [Automapa]
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2016, 14:12:29 »
Najlepiej odinstaluj aktualizacje. Wtedy przestanie się zacinać. Może masz małą kartę pamięci?

*

Offline derwer

  • **
  • 107
  • Sprzęt: NavRoad Vivo ST, SD-HC 32GB, AM 3/4/5/6
Odp: Opóźnienie w GPS [Automapa]
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2016, 15:20:01 »
Najlepiej odinstaluj aktualizacje. Wtedy przestanie się zacinać. Może masz małą kartę pamięci?

Odinstalować aktualizacje? Na Windows Mobile / Windows CE?
W jaki sposób?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Opóźnienie w GPS [Automapa]
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2016, 20:03:25 »
Oczywiście, że nie da się odinstalować. Za to śmiało można spróbować zgrać zawartość karty i wgrać ją na nowo (tak jak pisałem), lub ewentualnie usunąć wszystko i zainstalować AM na czysto (stracisz ulubione, historię itd). Jeśli to nic nie da, można jeszcze spróbować zmienić samą aplikację na starszą (mapę zostawić w najnowszej wersji). O ile pamiętam nowe mapy chodzą śmiało z aplikacją 6.20 a nawet wcześniejszymi.