Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)

  • 93 Odpowiedzi
  • 25277 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:32:36 »
Bo nie widzę forum na miplo...

Kto wpadł na pomysł takiego nazewnictwa? "PR", "PO" -- i to bez nazwy obwodu?
W ten sposób trzeba przeglądać opisy każdego POI, aby wyszukać sobie jednostkę (bo wyszukiwanie po opisach nie działa).

Jakże się dzisiaj zdziwiłem, gdy po wpisaniu "prok rej" wyskoczyła mi najbliższa w... Miliczu.

Dodam, że kiedyś było normalnie (tzn. "Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki"), ale najwyraźniej ktoś wpadł na pomysł "ulepszenia". A ja dawno większej głupoty nie widziałem.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:27:55 »
Cytat: rgr
Kto wpadł na pomysł takiego nazewnictwa? "PR", "PO" -- i to bez nazwy obwodu?
Zapewne marekmarciniak, moderator i autor połowy POI w tej kategorii.
Jeśli nazwy obwodów pokrywają się z siedzibami to IMO nazwa miejscowości w nazwie jest zbędna,
jeśli nie zawsze są tożsame, to zgoda byłoby to przydatne.
Ale tu możesz sobie tylko podyskutować na ten temat, jeśli chcesz coś zmienić
pisz do supportu Miplo (albo moderatora kategorii).

Cytat: rgr
Jakże się dzisiaj zdziwiłem, gdy po wpisaniu "prok rej" wyskoczyła mi najbliższa w... Miliczu.
zamiast szukać "prok rej" mogłeś też poszukać we Wrocławiu POI z kategorii Prokuratura.

Cytat: rgr
Dodam, że kiedyś było normalnie (tzn. "Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki"), ale najwyraźniej ktoś wpadł na pomysł "ulepszenia". A ja dawno większej głupoty nie widziałem.
Tu już się mylisz, marekmarciniak dodał te POI w maju 2009 i od wtedy funkcjonują  pod tą nazwą.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 12:41:31 »
Proponuję podpiąć do betatestów 6.11 RC
Niezłe jaja. Po ustawieniu kursora w środku Rondo Starołęka w Poznaniu i wybraniu "Prowadź do POI -> Wzgl. aktualnej pozycji -> Prokuratura" , jeżeli w dalszym kroku wejdziemy w "Kategorie", to jest OK (górny zrzut) ... ale zobaczcie, jakie informacje dostajemy, jeżeli zamiast w "Kategorie", wejdziemy w "Punkty POI" (dolny zrzut). Kursora nie ruszałem :wink:
Dodam, że punkt z 3-ką na początku, to mój prywatny. Czyli po wejściu w "Punkty POI" (dolny zrzut), nie mamy w Poznaniu żadnej Prokuratury (wg. wbudowanych kategorii) :worried:

Ale pocieszający jest fakt, że z Biedronkami i Polomarketami w Poznaniu jest OK :ok:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 13:31:10 wysłana przez Smerfik »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:02:28 »
A co tu podpinać i czym się podniecać?
Nie ma POI o nazwie 'prokuratura', bo POI tej kategorii mają w nazwie skrót 'PO', 'PR', 'PA' a nie pełną nazwę.
Nie ma też POI o nazwie 'urząd skarbowy' bo jest 'US', nie ma urzędów miasta czy gminy bo jest UM i UG itd.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:31:01 »
A co tu podpinać i czym się podniecać?
Kurcze - a ja jestem już na etapie orgazmu. Jak to niektórzy potrafią wybielić ewidentne babole rozbieżności nazewnictwa kategorii i podporządkowanym POI.
Wytłumacz mi wobec tego, dlaczego po wpisaniu Prokuratura i wybraniu "Kategoria", widzimy wszystkie PO, PR, PK ..., a po wybraniu POI, program kieruje się nazwą POI, a nie uwzględnia kategorii, do której przypisano te punkty.
Dlaczego po wybraniu kategorii "Miejsce odpoczynku", wszystko hula jak należy bez względu na to, czy zaczniemy szukać w Kategorii, czy w POI, dostajemy to, czego szukamy. I tak moim zdaniem jest cacy. Aż boję się pomyśleć co to będzie, jak szukając w POI kościoła, trzeba będzie wiedzieć, pod jakim jest wezwaniem :proud:
Jak tak dalej pójdzie, to będziemy musieli wozić z sobą słowniczek skrótów, bo konia z rzędem temu (mam na myśli "Kowalskich"), kto będzie wiedział o niuansach związanych z PO, PR, PK .... UM, UG, US ... i zapewne wielu innych.
Jak dodać do tego jeszcze KPŻW, to już będzie finito w tej materii :ok:
Baboli w odległościach i adres/telefon na dolnym obrazku, zapewne też nie zauważyłeś :mysli:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 16:47:03 wysłana przez Smerfik »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2012, 17:07:26 »
Cytat: Smerfik
Kurcze - a ja jestem już na etapie orgazmu.
A bo to pierwszy raz? :ohreally: Chyba już nikt się temu nie dziwi.

Cytat: Smerfik
Aż boję się pomyśleć co to będzie, jak szukając w POI kościoła, trzeba będzie wiedzieć, pod jakim jest wezwaniem :proud:
Jeśli chcesz szukać po nazwie własnej to chyba logiczne że musisz ją znać,
a jak jej nie znasz to szukasz po kategorii.

Jak popiłeś w 'Złotej Rybce', a z imprezy pamiętasz tylko nazwę lokalu i chcesz go znaleść,
ale nie wiesz czy to bar, restauracja, klub gogo, czy inna karczma, to szukasz POI po nazwie.
Jak nie pamiętasz nazwy, ale wiesz że to był bar mleczny, to szukasz w tej kategorii.
A jak nie pamiętasz ani jednego ani drugiego to znaczy że bawiłeś sie wyjątkowo dobrze
i może lepiej tam nie wracać, bo kto wie czego jeszcze nie pamiętasz ... :mrgreen:

Cytat: Smerfik
Baboli w odległościach i adres/telefon na dolnym obrazku, zapewne też nie zauważyłeś :mysli:
Nie mogłem ich zauwazyć, bo te dane są jak najbardziej poprawne. Jak miną skurcze i przekrwienie,
spadnie ciśnienie, a źrenice się zwężą, to może też tam dostrzeżesz prawdziwego babola.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 17:30:32 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2012, 17:32:29 »
Jak nie pamiętasz nazwy, ale wiesz że to był bar mleczny, to szukasz w tej kategorii.
A jak nie pamiętasz ani jednego ani drugiego to znaczy że bawiłeś sie wyjątkowo dobrze
i może lepiej tam nie wracać, bo kto wie czego jeszcze nie pamiętasz ... :mrgreen:
Tutaj jesteśmy niemal zgodni ... z tą różnicą, że ja nie baluję w barach mlecznych :proud: :ok:

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:00:33 »
Takie są zasady miplo i mechanizm szukajki w AM, że jak wpiszesz "sklep" (nie ważne jaki) to też ci wyświetli tylko te POI które mają w nazwie "sklep"... A tych jest dużo mniej - choć moderatorzy coraz częściej przepuszczą babola - niż ogólnie placówek handlowych w kategorii Handel :( Taka specyfika jest i tak lepsza niż w TT - nie wiem czy we wszystkich, ale w tych które mam u siebie - gdzie wpisywane ulice możesz znaleźć jedynie od imienia patrona ;) Żeby było w poznańskim klimacie to zawsze mnie męczyło jak na imię miał Taczak, Taylor czy Ratajczak ;)

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:04:12 »
To tylko czekać, jak "miejsca odpoczynku", czy "parkingi leśne" nazwą odpowiednio "MO" i "PL" - wtedy postojów na trasie już sobie z góry nie zaplanujesz. Bo jeżeli mamy się trzymać zasady, to wszystko powinno być albo tak, albo siak, a nie jak sobie na Miplo moderator danej kategorii wymyśli.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:35:58 »
Takie są zasady miplo i mechanizm szukajki w AM, że jak wpiszesz "sklep" (nie ważne jaki) to też ci wyświetli tylko te POI które mają w nazwie "sklep"
Nie tylko, wyświetli również wszystkie sklepy, które nie mają wpisanej nazwy własnej.

To tylko czekać, jak "miejsca odpoczynku", czy "parkingi leśne" nazwą odpowiednio "MO" i "PL" - wtedy postojów na trasie już sobie z góry nie zaplanujesz.
Jeżeli są tacy użytkownicy AM, których przerasta szukanie POI po kategorii, to faktycznie mają problem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 21:44:36 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2012, 12:34:17 »
Chyba żarty sobie robisz.
To mamy znać nazwy kategorii na pamięć, aby znaleźć sobie jakieś POI?
Po to jest pole "nazwa własna", aby tam umieszczać stosowny zapis. I oczekuję, że w tym pole będzie np. "Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki" (czy "dla Wrocławia-Krzyków"), a nie "PR".
Jako użytkownik wpisuję sobie "prok rej wro krzy" (w wersji pro - "p r w k") i POI mam.
(Nawiasem poprawiałem te zapisy jakiś czas temu, ale najwyraźniej moder ma własny pomysł).

Dla mnie pomysł, aby w nazwie umieszczać "PR", a potem pełną nazwę w opisie jest chory. Co to ma dać? Oszczędności na bajtach nie widzę.

Tak samo kiedyś nie mogłem znaleźć "Las Osobowicki" oraz "Park Wschodni" we Wrocławiu, bo ktoś nazwy umieścił w opisie. A parki akurat można umieścić w min. 2 kategoriach.

Połączone: Wrzesień 11, 2012, 12:44:32
PS. Spróbowałem jeszcze raz znaleźć Park Wschodni we Wrocławiu i uśmiałem się.

Parki można znaleźć w trzech kategoriach:
1. Turystyka -> Las, Park
2. Turystyka -> Park, Rezerwat
3. Sport i Rekreacja -> Inne -> Park, Ogród

Te wrocławskie parki, które mają w nazwie własnej "Las" są w kat. 1, natomiast te z "Park" w nazwie już w 3.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 12:44:32 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:17:36 »
Cytat: rgr
Chyba żarty sobie robisz.
To mamy znać nazwy kategorii na pamięć, aby znaleźć sobie jakieś POI?
Ja i żarty?  No w sumie tak, trudno np. brać na poważnie pomysły Bilunii ...
Jeżeli twierdzisz, że aby znaleźć prokuraturę musisz uczyć się na pamięć nazwy kategorii 'prokuratura'
to jak tego nie traktować inaczej niż w konwencji żartu?

Cytat: rgr
Po to jest pole "nazwa własna", aby tam umieszczać stosowny zapis. I oczekuję, że w tym pole będzie np. "Prokuratura Rejonowa Wrocław-Krzyki" (czy "dla Wrocławia-Krzyków"), a nie "PR".
Wskazałem Ci już miejsca w których mogłbyś wyartykułować swoje oczekiwania i liczyć na jakiś odzew,
tu możemy Ci ewentualnie powspółczuć ...

Cytat: rgr
Jako użytkownik wpisuję sobie "prok rej wro krzy" (w wersji pro - "p r w k") i POI mam.
A to w jakim programie?  :ohreally:

Cytat: rgr
Dla mnie pomysł, aby w nazwie umieszczać "PR", a potem pełną nazwę w opisie jest chory. Co to ma dać? Oszczędności na bajtach nie widzę.
Też nie widzę sensu, może marekmarciniak Ci to wyłuszczy?
Oszczędności w bajtach miały sens za czasów AM 4-5, tam wielkie pliki POI powodowały
znaczące zamulanie AM, może jeszcze nie wszyscy zauważyli, że te czasy tuż dawno minęły?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 11, 2012, 15:24:35 »
Jeżeli twierdzisz, że aby znaleźć prokuraturę musisz uczyć się na pamięć nazwy kategorii 'prokuratura'
to jak tego nie traktować inaczej niż w konwencji żartu?
Musisz jeszcze wiedzieć że taka kategoria jest, i w którym miejscu w drzewie jest. Średnio wygodne.

Łatwiej wpisać "prokuratura" w szukajkę i niech już szukajka inteligentnie znajdzie wszystke produkratury.


Niestety, znowu AM działa w trybie "ma być tak, jak mówi algorytm" a nie "tak, żeby użytkownik znalazł".
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 11, 2012, 16:47:09 »
Ja i żarty?  No w sumie tak, trudno np. brać na poważnie pomysły Bilunii ...
Jeżeli twierdzisz, że aby znaleźć prokuraturę musisz uczyć się na pamięć nazwy kategorii 'prokuratura'
to jak tego nie traktować inaczej niż w konwencji żartu?
Byś zrozumiał problem i poważnie do niego podszedł, pokaż mi w menu (poproszę o zrzucik) Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto
Mam nadzieję, że teraz przestaniesz "dowcipkować" :proud:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2012, 17:29:58 »
Cytat: kocureq
Musisz jeszcze wiedzieć że taka kategoria jest, i w którym miejscu w drzewie jest. Średnio wygodne.
Ależ nic z tych rzeczy
Cytat: kocureq
Łatwiej wpisać "prokuratura" w szukajkę i niech już szukajka inteligentnie znajdzie wszystke produkratury.
Właśnie tak zrobię, dowód na screenie.

Cytat: Smerfik
(poproszę o zrzucik) Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto
A proszę bardzo:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 11, 2012, 17:42:12 »
Jeżeli twierdzisz, że aby znaleźć prokuraturę musisz uczyć się na pamięć nazwy kategorii 'prokuratura'
to jak tego nie traktować inaczej niż w konwencji żartu?

I każdy urząd ma swoją kategorię? Nie, nie każdy, więc w sumie powinienem z góry wiedzieć czy będę szukał po kategoriach czy po nazwach. Zwłaszcza, że struktura kategorii też jest myląca (dla "ułatwienia" Prokuratura jest w innym miejscu niż Sąd i Policja).

Cytuj
Cytat: rgr
Jako użytkownik wpisuję sobie "prok rej wro krzy" (w wersji pro - "p r w k") i POI mam.
A to w jakim programie?  :ohreally:
Pytasz o coś konkretnego, nie wiedziałeś, że wystarczy wpisać początki wyrazów, czy jeszcze coś innego?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 11, 2012, 17:49:31 »
Cytat: Smerfik
(poproszę o zrzucik) Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto
A proszę bardzo:
No tutaj, to już sobie lecisz w "pici-polo".
To, że Ty wiesz i ja wiem, że na Solnej 10 jest cały zestaw prokuratur, nie oznacza, że każdy musi o tym wiedzieć.... . No ale jak widać Twoim zdaniem, każdy użytkownik AM - powinien.
Zarówno w nazwie, jak i opisie tego punktu nie ma ani słowa o tym, że w tym miejscu jest Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto.
Gratuluję poczucia humoru  :ok: Tak trzymać  :ok:

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2012, 17:53:12 »
@nM:
A gdzie ci zniknęła druga "PR" na Świętym Marcinie? Też Stare Miasto. I skąd wiedzieć która jest dla jakiej dzielnicy? (w opisie brak). Jak rozumiem Google było pomocą, albo druga "zniknęła" w Twojej AM.

To samo dotyczy Pr. Rejonowej dla Wrocławia-Fabrycznej. We Wrocławiu zresztą jeszcze trudniej.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2012, 18:02:51 »
Czyli jak szukam POI, to tak naprawdę muszę szukać kategorii.

Jasne, da się zapamiętać i używać - ale wychodzi, że do produktu dla przeciętnego zjadacza chleba trzeba się nauczyć całej książki skrótów, obejść i wyjaśnień.



Nie wiem po co bronisz takiego podejścia, jak rzeczywistość wielokrotnie pokazała, że to błąd.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 11, 2012, 18:50:14 »
Najprostszy sposób, czyli wpisanie "nazwy" poszukiwanego POI niestety przy obecnej metodyce opisywania większości punktów nie tylko wprowadza w błąd, ale zupełnie rozmywa sens poszukiwania skoro i tak wyświetli w zasadzie przypadkowy zestaw "niedorobionych" do zasad moderatora POI. Jeśli szukam jakiekolwiek hipermarketu w okolicy to chcę widzieć wszystkie po wpisaniu "hipermarket", a nie przeszukiwać żmudnie kategorie lub je zgadywać. Problem kategoryzacji polega na tym, że nie wiem dlaczego Tesco Supermarket to supermarket, a Carrefour Express już tylko sklep... Szczególnie że Spar to też supermarket :( Dlatego losowanie poprzez próbę trafienia kategorii odrzucam z założenia jako nieefektywną (choć najefektywniejszą). Próby znalezienia po nazwie też dają efekt do (słowo na 4 litery). Więc w desperacji włączam w okolicy wyświetlanie POI z danej grupy głównej kategorii i po ikonce szukam mego punktu pożądania ;) Sposób mongolski, ale najskuteczniejszy mimo swej prymitywności. A wystarczy szukajce pozwolić działać jak google.com :)

*

Offline leuon

  • *
  • 80
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2012, 19:45:36 »
A co tu podpinać i czym się podniecać?
Nie ma POI o nazwie 'prokuratura', bo POI tej kategorii mają w nazwie skrót 'PO', 'PR', 'PA' a nie pełną nazwę.
Nie ma też POI o nazwie 'urząd skarbowy' bo jest 'US', nie ma urzędów miasta czy gminy bo jest UM i UG itd.

Akronimy US, UM i UG są powszechnie używane w "przestrzeni publicznej", podobnie jak USC czy UC.
'PO' kojarzy się nie z prokuraturą, tylko wiadomo z czym. 'PR' ... , ale czyj ? 'PA' raczej z niczym.

Nie zostało to do końca przemyślane, o ile w ogóle myślenie było zaangażowane.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:11:11 »
A UW kojarzy się z Urzędem Wojewódzkim, czy Uniwersytetem Warszawskim?
UG to Urząd Gminy czy Uniwersytet Gdański?
...
Nazwy zostały tak skrócone aż stały się nieczytelne i wieloznaczne. Ale kogo to obchodzi. Na pewno nie AQ i miplo.

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:29:10 »
Teraz pora na "toaleta publiczna" - w TP będą mieli przerąbane :proud:
... a człekowi w potrzebie to będzie wszystko jedno, czy będzie z S.A, czy też bez :proud:
Ciekawe, jak to widzi marekmarciniak

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 11, 2012, 23:42:26 »
Cytat: rgr
A gdzie ci zniknęła druga "PR" na Świętym Marcinie?
Zsynchronizuj POI, też Ci zniknie.

Cytat: kocureq
Czyli jak szukam POI, to tak naprawdę muszę szukać kategorii.
Jasne, da się zapamiętać i używać - ale wychodzi, że do produktu dla przeciętnego zjadacza chleba trzeba się nauczyć całej książki skrótów, obejść i wyjaśnień.
Nudzi Ci się i nie masz nic do roboty?
Wpisujesz początek nazwy i masz wyniki:
- w kategoriach, albo
- w punktach, albo
- w kategoriach i punktach, albo
- nie masz wyników, czyli nie ma POI ani o takiej nazwie ani kategorii

Cytat: kocureq
Nie wiem po co bronisz takiego podejścia, jak rzeczywistość wielokrotnie pokazała, że to błąd.
Możesz mi nie wmawiać dziecka w brzuchu? To się nie uda, nie jestem kanibalem :mrgreen:
To niby ma być ta obrona?
Cytat: rgr
Dla mnie pomysł, aby w nazwie umieszczać "PR", a potem pełną nazwę w opisie jest chory...
Też nie widzę sensu, może marekmarciniak Ci to wyłuszczy?
Ale piszę że nie ma tragedii i wyszukanie POI nie jest żadną wielką sztuką dla wtajemniczonych,
tym bardziej, że tak jest już 3 lata i przez 3 lata nie było problemu, a teraz nagle żeście się pobudzili
i okazuje się że naraz POI nie potraficie znaleźć.

Cytat: pR0SiAczek
... Jeśli szukam jakiekolwiek hipermarketu w okolicy to chcę widzieć wszystkie po wpisaniu "hipermarket", a nie przeszukiwać żmudnie kategorie lub je zgadywać.
Spójrz na załącznik, bo mam wrażenie, że w życiu nie szukałeś hipermarketu ...

Cytat: pR0SiAczek
Problem kategoryzacji polega na tym, że nie wiem dlaczego Tesco Supermarket to supermarket, a Carrefour Express już tylko sklep...
Spytaj w Carrefourze, sami tak się spozycjonowali, podzielili swoje sklepy na
- Hipermarkety Carrefour
- Supermarkety Carrefour Market
- Franczyza Carrefour Express
Carrefour Express to najmniejsze sklepy franczyzowe, przykładowo najnowszy to
"placówka o powierzchni sali sprzedaży 88 m2 mieści się w Warszawie, przy ulicy 1 Sierpnia 29."
88m2 a Ty chciałbyś żeby to był supermarket?

Cytat: Smerfik
... w TP będą mieli przerąbane :proud:
Spóżniłeś się z dowcipem o kilka miesięcy, od 1 lipca mamy tylko Orange
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2012, 23:45:05 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 12, 2012, 00:11:27 »
Cytat: Smerfik
... w TP będą mieli przerąbane :proud:
Spóżniłeś się z dowcipem o kilka miesięcy, od 1 lipca mamy tylko Orange
Niekoniecznie. POI w AM trochę odbiega od "realu" :)
Wstukaj TP i wejdź do POI :D - jest w czym wybierać :D

*

Offline annkor

  • **
  • 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDACIV; AM z licencją;
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2012, 01:16:53 »
 :E Dzisiaj po południu wstawię POI, które istnieje od wielu lat, a w AM go nie ma :(.... jak będę na miejscu :) z GPS AM ;)
 :ok:
Nie wiem jaki opis zrobię, ale raczej nie skrócę Stadionu do ST czy też innej opcji  :-?
"Nie mów co wiesz, lecz wiedz co mówisz"

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2012, 07:49:58 »
Ktoś poruszył temat, przypomniało mi się, że też często wyszukiwarką nie potrafię znaleźć POI. Tyle.

Zdarzało mi się już szukać POI w google i przepisywać adres do AM, bo w AM nie wiedziałem co wpisać żeby znalazło. Nie mówię, że ma robić koretkę słownikową jak Google, ale jak już ma dane "kategoria" i "nazwa" to mogłoby szukać w obydwu, a nie kazać użytkownikowi wybierać.

To nie jest tak, że przez 3 lata AM była super i teraz się ludzie obudzili. Generalnie - przez kilka lat używałem AM i uważałem, że jest najlepsza. Potem np. poużywałem google maps - które mapy ma fatalne, mniej bajerów, ale jest tak łatwe i szybkie, że teraz wady AM w tym zakresie rażą.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:19:38 »
Cytat: rgr
A gdzie ci zniknęła druga "PR" na Świętym Marcinie?
Zsynchronizuj POI, też Ci zniknie.
A powodem usunięcia jest/może być... ?
Cytuj
Też nie widzę sensu, może marekmarciniak Ci to wyłuszczy?
W skrócie: to było konsultowane z supportem i tak ma być, bo długie nazwy nie mieszczą się na niektórych urządzeniach.
Cytuj
Ale piszę że nie ma tragedii i wyszukanie POI nie jest żadną wielką sztuką dla wtajemniczonych,
tym bardziej, że tak jest już 3 lata i przez 3 lata nie było problemu, a teraz nagle żeście się pobudzili
i okazuje się że naraz POI nie potraficie znaleźć.
A dla Wrocławia-Fabrycznej już znalazłeś? :)
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:52:43 »

Cytat: pR0SiAczek
... Jeśli szukam jakiekolwiek hipermarketu w okolicy to chcę widzieć wszystkie po wpisaniu "hipermarket", a nie przeszukiwać żmudnie kategorie lub je zgadywać.
Spójrz na załącznik, bo mam wrażenie, że w życiu nie szukałeś hipermarketu ...

A ja mam wrażenie, że nie chcesz zrozumieć problemu niektórych zasad opisów POI przez co "szukajka" je pomija. Nie oczekuję silnika wyszukiwania rodem w google, co najwyżej astalavista ;) Jeśli szukam jakiegokolwiek Carrefoura i wpiszę słowo Carrefour to wyświetlą mi się 4 kategorie i muszę wybrać spośród trzech na czuja jedną kategorię sklepów (albo trzy razy szukać) by dowiedzieć się jakie sklepy tej sieci są w okolicy - paranoja! Chyba, że jest jakiś magiczny sposób na zaznaczenie wszystkich? Na Twoich zrzutach widać opcję "wyświetlaj POI"? Czyli jak dziś to robię. Chcę znaleźć najbliższy obiekt pod marką Carrefour poprzez wpisanie do szukajki Carrefour i tyle! I tak się stanie w przypadku tych sklepów. Ale w innych POI już może się nie udać - a to buduje pewność i zaufanie do wyników szukania... Dzięki AM i tej dyskusji zdobyłem bezcenną i zupełnie dla mnie nieprzydatną wiedzę o segmentacji placówek przez sieć C4. Nie wiedziałem, że są jakieś podziały na sklepy, supermarkety, hipermarkety czy gigamarkety... ;) Wybrałem Carrefoura, bo w innym wątku pisałeś o podróży do Zakopanego. I ja w tym mieście zasuwałem z buta zupełnie bez sensu 2 km więcej do Carrefour Market, bo wybrałem intuicyjnie kategorię supermarket (wiedząc, że hipermarketów tam nie ma). Mój grzech błąd ułomność, że nie zlustrowałem innych kategorii. Mój błąd, że po nazwie nie przeszukałem - wtedy nie wiedziałem o tym. Ale po tym zdarzeniu odkryłem szukanie przez "Punkty POI" wyświetlające właśnie wszystko co ma w nazwie Carrefour! Po czasie okazało się jednak, że dla niektórych POI (w zasadzie całych kategorii z udziwnionymi zasadami) to nie działa :(

Cytat: pR0SiAczek
Problem kategoryzacji polega na tym, że nie wiem dlaczego Tesco Supermarket to supermarket, a Carrefour Express już tylko sklep...
Spytaj w Carrefourze, sami tak się spozycjonowali, podzielili swoje sklepy na
- Hipermarkety Carrefour
- Supermarkety Carrefour Market
- Franczyza Carrefour Express
Carrefour Express to najmniejsze sklepy franczyzowe, przykładowo najnowszy to
"placówka o powierzchni sali sprzedaży 88 m2 mieści się w Warszawie, przy ulicy 1 Sierpnia 29."
88m2 a Ty chciałbyś żeby to był supermarket?

Aha! Nie ma jak udowodnić, że kategorie trudno przypisać... po to by trwać w miłości do segregacji wg kategorii.
"Sklep „Carrefour Express” format zielony to sklep o powierzchni sprzedaży od 100 – 400 m2 oferujący między 3500 – 6000 artykułów(...)"
Wg wychwalanych pod niebiosa przez Ciebie kategorii Spar (Express) o pow. 100m2 to supermarket :(
A częsty brak logiki w kategoriach to temat rzeka (przykład powyżej z "parkami") i na rewoltę w tej materii nie mamy co liczyć. Upieram się, że szukajka mogłaby skutecznie ominąć problemy "kategoryzacji", które większość użytkowników - jak wynika z postów - widzi.
Bałagan ws. kategoryzacji Carrefoura tym większy, że "od 2011 roku Carrefour rozwija również pod pomarańczowym logiem franczyzowe sklepy „Carrefour Express” convenience, które przeznaczone są dla lokalizacji typowo miejskich. Sklepy te charakteryzują się powierzchnią sprzedaży od 50 do 100 m² oraz pełną samoobsługą(...)

Jasne, że jak wybiorę w wyświetlaniu "Wszystkie->Handel, usługi->Sklep->Spożywczy, przemysłowy" to mi pokaże również poszukiwany POI, ale nie na tym polega ergonomia i efektywność programu :( Do tego w głowie mapa kategorii z wielotomowymi wyjaśnieniami dlaczego tu i w ten sposób, a nie inny...

ps. Skoro temat wypłynął to ta drobna uciążliwość mogłaby przestać mieć w ogóle miejsce. Nikt się nie obudził, ale gremialnie stwierdziliśmy, że to kłopotliwe - może Support zmieni zdanie :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 10:08:35 wysłana przez pR0SiAczek »

Odp: Miplo - kategoria Prokuratura (a tu się poskarżę...)
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 12, 2012, 23:08:31 »
Wy tu sobie gadu-gadu, a ja skorzystałem z rady nocnegoMarka i napisałem do supportu  Miplo, odpisali że:
Cytuj
Skroty po pozostalosc poprzedniego rozwiazania gdzie w polu nazwa zamieszczalismy nazwe miasta - dzielnicy oraz nazwe wlasna. Ograniczenia pola nazwa wymusily stosowanie skrotow. Teraz pole nazwa jest przeznaczone wylacznie na nazwe obiektu wiec temat jak najbardziej wymaga przemyslenia i wprowadzenia zmian.
Decyzje podejmiemy do konca tygodnia.