Losowe wykrzaczanie się Automapy

  • 4 Odpowiedzi
  • 5142 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Losowe wykrzaczanie się Automapy
« dnia: Październik 29, 2017, 19:25:46 »
Witam :)
Od pewnego czasu mam dość ciężki problem z Automapą. Mianowicie, czasem jest dobrze, nie wyskakuje zadne blad, prowadzi dobrze, nie zacina sie ni nic, a czasem potrafi po 2 minutach wyrzucic komunikat: ,,application wceam encountered a serious problem and must be shut down" i wyjsc do ekranu głównego, Można ponownie włączhyć wtedy automape ale to tylko kwestia czasu kiedy znów się wykrzaczy :P

Ma ktoś jakis pomysl, co moze byc nie tak? :)

Pozdrawiam
wodeczka94

Odp: Losowe wykrzaczanie się Automapy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2017, 20:27:47 »
Witam

Cytuj
czasem jest dobrze, nie wyskakuje zadne blad, prowadzi dobrze, nie zacina sie ni nic, a czasem potrafi po 2 minutach wyrzucic komunikat
Od wersji 6.16 mam podobnego typu problem. Zupełnie losowo, chociaż dosyć rzadko w trakcie jazdy słyszę komunikat "Jesteś u celu, pozdrawia cię Krzysztof Holowczyc" i przejście do ekranu głównego. Powtórne wytyczenie celu z ikony Historia/Cel powoduje powtórne uruchomienie nawigowania i dojazd już bez problemu. Najgorsze, że nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Od tamtego czasu dosyć regularnie koresponduję z Supportem, przesłałem nawet filmik z nagranym w tym momencie głosem z AM, ale nie mogą dojść przyczyny.

*

Offline piotrmulticom

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Aristo Voyager M700 (był LOOX 720)
Odp: Losowe wykrzaczanie się Automapy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2017, 09:41:23 »
Witam :)
Od pewnego czasu mam dość ciężki problem z Automapą. Mianowicie, czasem jest dobrze, nie wyskakuje zadne blad, prowadzi dobrze, nie zacina sie ni nic, a czasem potrafi po 2 minutach wyrzucic komunikat: ,,application wceam encountered a serious problem and must be shut down" i wyjsc do ekranu głównego, Można ponownie włączhyć wtedy automape ale to tylko kwestia czasu kiedy znów się wykrzaczy :P

Ma ktoś jakis pomysl, co moze byc nie tak? :)

Pozdrawiam
wodeczka94

Miałem identycznie. Czasami kilka dni dobrze, potem podobne błędy. Długo szukałem rozwiązania. Powodem problemów okazał się luźny slot na kartę w urządzeniu.
Karta się "zatrzaskiwała" poprawnie, ale nie było dobrego styku. Zakleiłem kartę z dwóch stron taśmą izolacyjną i wciskam ją do oporu (wycięcie blokady jest zaklejone), taśma powoduje, że karta siedzi stabilnie i jest za co ją wyciągnąć w razie potrzeby.

Odp: Losowe wykrzaczanie się Automapy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2018, 23:11:38 »
Ma ktoś jeszcze taki sam problem? Próbowałem pobawić się z kartą i stykami, ale nie bardzo to pomaga. Mapa co jakiś czas mi się zawiesza i nie mam kompletnie pomysłu co może być winne.

*

Offline daro.s

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Auro S     z LD
Odp: Losowe wykrzaczanie się Automapy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2018, 06:45:24 »
Spróbuj zainstalować AM na innej karcie, kiedyś miałem problemy ze stabilnością działania i okazało się, ze wina była karta, choć przechodziła testy poprawości.
Było: Cruser Sigma B50; Cruser Sigma A50; Westin G501; Mio 169 
Od: AM 3.9.3 XL mapy 3r -> AM 6.24