LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.

  • 1898 Odpowiedzi
  • 422987 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 04, 2011, 10:08:39 »
pojawiły się ikonki - bez wpływu na routing... kiszka

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 04, 2011, 10:23:51 »
dodałem blokadę w Miplo
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 04, 2011, 10:34:03 »
coś jest nie halo... trasa prowadzi przez Twoją blokadę

Połączone: Marzec 04, 2011, 10:58:31
Sorka za zmyłkę...
w miplotraffic nie subskrybuję "wypadek, kolizja" ikonka POI się pojawiła, blokada nie - bo nie miała prawa się pojawić
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 10:58:31 wysłana przez jachraniak »

*

pliers

Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 05, 2011, 07:21:35 »
tak sobie wczoraj jechałem A2 z Konina na południe Łodzi w godzinach "statystycznego megakorka" w Zgierzu... AutoMapa jak zawsze proponowała pokonanie Łodzi od wschodniej strony czyli zjazdem na Stryków. Jechałem z włączonym SR i LD jednak uparłem się że wjadę w piekło i zjechałem zjazdem Emilia na Zgierz...AM uparcie kazała zawracać albo jechać polami byle nie przez Zgierz. Ja się jednak uparłem i co?? Nigdy tak szybko nie przejechałem przez Zgierz :-)

Nasunęła mi się myśl że powinna być możliwość włączenia funkcji LiveDrive! BEZ funkcji SmartRoutes.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 07, 2011, 10:22:25 »
07.03.2011 godz. 9:58 informacja w radiu RMF FM o wypadku w Waplewie droga nr 7 Warszawa - Gdańsk
W informacji podano że zderzyły się dwa samochody i droga będzie zablokowany przynajmniej do godz. 11 w obu kierunkach.

Sprawdzam AM i Targeo i wygląda to następująco jak na zrzutach, dodatkowo pobrałem zdarzenia AMTraffik i jest informacja o wypadku tylko że ruch jest wahadłowy.  :ok:
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 07, 2011, 15:22:05 »
Czy zauważyliście zwiększenie ilości danych?
Od czasu do czasu sprawdzam dla Warszawy, punkt nawigacyjny to rondo Dmowskiego czyli samo centrum. Kiedyś było tego ok 70KB, w porywach do 80KB, ale to musiał być dobry dzień. Rekord padł w piątek rozpoczynający ferie w mazowieckim, wtedy było chyba 92KB... Pięknie wszystko widać jak na dłoni.

Sprawdzam sobie przed chwilą i widzę 96KB.  :O

Szkoda ze zaspałem bo była możliwość sprawdzenia jak LD widziało karambol na Siekierkowskim...
http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,karambol-na-siekierkowskim,126425.html
targeo odnotowało co trzeba
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 15:33:11 wysłana przez jachraniak »

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 07, 2011, 15:58:09 »
Nasunęła mi się myśl że powinna być możliwość włączenia funkcji LiveDrive! BEZ funkcji SmartRoutes.
Problem nie leży w samym SR, ale w jakości danych LD, które dla Łodzi i okolic zazwyczaj nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością  :-|. Czasami co prawda odzwierciedlają stan faktyczny, ale obserwując działanie systemu od sierpnia ub. roku, to raczej efekt teorii prawdopodobieństwa...
Od czasu do czasu sprawdzam dla Warszawy, punkt nawigacyjny to rondo Dmowskiego czyli samo centrum. Kiedyś było tego ok 70KB, w porywach do 80KB, ale to musiał być dobry dzień. Rekord padł w piątek rozpoczynający ferie w mazowieckim, wtedy było chyba 92KB... Pięknie wszystko widać jak na dłoni.

Sprawdzam sobie przed chwilą i widzę 96KB.  :O
Bardzo mnie to cieszy  :O~ , a ucieszy jeszcze bardziej jak funkcjonalność LD rozszerzy się poza granice stolicy  :]


*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 10, 2011, 08:08:00 »
Za Radiem Kierowców - pomiędzy Lubochnią a Rawą Mazowiecką (DK8) korek w kierunku Warszawy...

trasa wg SR (podgląd AM'Traffic wyłączony dla czytelności) i poniżej trasa wg LD

Bardzo fajnie zadziałało  :ok:

Popełniłem błąd...
Powinienem najpierw pobrać dane TRF, następnie wyznaczyć trasę szybką (zrzut), a potem krótką (zrzut). Wtedy ETA by była sensowna, a tak, jak ktoś się nie domyśli, to wynika że nadkładamy drogi i czasu. Oczywiście tak nie jest. W kolejnym poście zrobiłem zgodnie z tą metodologią i widać różnicę.


No ale żeby nie było tak różowo, korkuje się obwodnica trójmiejska (S6) targeo traffic nic nie pokazuje, AM LD też

Połączone: [time]Marzec 10, 2011, 08:30:10[/time]
Jednak działa tylko niekoniecznie dobrze widać... Wszystko dzieje się na wysokości węzła Kartuska. Targeo jak zwykle zamiast pokazać czarny po pokazuje przeźroczysty... A w AM LD jak zwykle nitka niebieska (w przeciwnym kierunku) praktycznie zasłania czarną.

Połączone: [time]Marzec 10, 2011, 08:54:51[/time]
Na okoliczność korka przy węźle Kartuska objazd wyznaczony automatycznie po pobraniu LD  :ok:

Połączone: [time]Marzec 10, 2011, 08:57:19[/time]
Może ktoś zna okolice z powyższych dwóch przykładów i może się odnieść do tego jak objazdy zostały wyznaczone...
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 16:25:53 wysłana przez jachraniak »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 10, 2011, 09:38:54 »
Wg mnie od dwóch dni LD kuleje, pobieranie danych dla okolić warszawy zasięg duży jest o połowę a nawet więcej mniejszy niż na początku tygodnia.  Zgłaszam do Supportu.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 10, 2011, 09:44:23 »
Wg mnie od dwóch dni LD kuleje, pobieranie danych dla okolić warszawy zasięg duży jest o połowę a nawet więcej mniejszy niż na początku tygodnia.  Zgłaszam do Supportu.

Zgadza się , bardzo ubogie dane- często brak dla DK .....czyżby znowu zadyszka serwerów?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 10, 2011, 10:19:46 »
hmmmm...
Nie zauważyłem, może dlatego że operuję w zasadzie w Wa-wie i okolicach. Przed chwilką pobrałem dla "rotundy" 85KB, to dużo, a 10:12 to nie jet pora na bicie rekordów  :)

Połączone: [time]Marzec 10, 2011, 13:11:23[/time]
Kolejny korek na DK8, tym razem pomiędzy Rawą Mazowiecką a Mszczonowem
LD daje radę, podgląd wyłączony dla czytelności

trasa szybka z LD
trasa krótka
zrzut z targeo
proszę porównać czasy ETA - dają do myślenia... tu już podziałałem metodologiczne i od razu widać efekt, trasa dłuższa ale czas krótszy

Edit:
dziś w godzinach południowych forum chodziło tak że sam nie wiedziałem co wrzuciłem, a załączniki ładowały się po 20 minut. Sorka za zamieszanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 16:00:47 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 15, 2011, 21:55:11 »
Kwiatek z Łodzi.
Dla mniej spostrzegawczych: patrzymy na kierunek wyznaczonej trasy (skręć w prawo); ikonę pasa (zamiast w prawo to do jazdy prosto i w lewo); ikonę łączności z usługą LD!.


*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 15, 2011, 22:17:42 »
No dobra - źle działa APR.
Co to ma wspólnego z LD?

*

Offline ppepe

  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
    • PPepe
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 15, 2011, 22:24:02 »
To co widać na zrzucie zostało wyświetlone tuż po podaniu komunikatu o utrudnieniach w ruchu.
Wcześniej dane były prawidłowe.
HD2 otrzymał "nowsze" dane. Program przeliczył trasę. Podał komunikat dźwiękowy i na paseczku.
Mnie z wrażenia "zatkało". Zanim zdążyłem zrobić zdjęcie to pasek komunikatu zniknął.
Mam pewność, że wcześniejszy wygląd ekranu (pas i strzałka) były prawidłowe.
Sprawdzenie w domu polegające na wprowadzeniu podobnej trasy przebiegającej tym odcinkiem ulic nie daje efektu błędu i tu APR jest prawidłowy.
Błąd spowodowały dane przesłane z serwera.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 15, 2011, 22:56:45 »
tak sobie wczoraj jechałem A2 z Konina na południe Łodzi w godzinach "statystycznego megakorka" w Zgierzu... AutoMapa jak zawsze proponowała pokonanie Łodzi od wschodniej strony czyli zjazdem na Stryków. Jechałem z włączonym SR i LD jednak uparłem się że wjadę w piekło i zjechałem zjazdem Emilia na Zgierz...AM uparcie kazała zawracać albo jechać polami byle nie przez Zgierz. Ja się jednak uparłem i co?? Nigdy tak szybko nie przejechałem przez Zgierz :-)

Bo w Zgierzu jest tak że tam sytuacja potrafi się zmieniać nawet kilka razy w ciągu godziny. Ale średnio rzec biorąc Zgierz polecam omijać szerokim łukiem.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 16, 2011, 08:57:51 »
Mam pytanie do Kol. Jachraniak (wiem, że 'hobbistycznie' testujesz' LD). Jak działał LD w ostatni weekend.

Sobota - ok. 13-14 Warszawa - Mińsk Maz. od m. Dębe Wlk. korek (ok. 6km. LD zero reakcji) przez pół godziny przejechałem może 500 m., zadzwoniłem do znajomych (okazało się, że jest jakaś przebudowa drogi koło McDonaldsa), zawróciłem i objechałem przez Cygankę.

Niedziela jeszcze lepiej, Warszawa - Góra Kalw. - Słomczyn zaraz za Czaplinkiem ok 15-16 km korek (LD nie reaguje) przez godzinę przejechałem może 2 km. Zawróciłem do domu, koniec wycieczki.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 16, 2011, 09:15:06 »
@JD-MM
Być może w weekend serwery nie chodziły zdarza im się to często nie ukrywając.

Pytanie ilu użytkowników z AM +LD było akurat w tych miejscach? Nie wiesz,  wiec i takie prawdopodobieństwo że takie dane były wysłane i dostarczane do danych użytkowników w tym czasie.

Podkreślam x raz że bez globalnego centrum koordynacji i zarządzania takie kwiatki mogą być.  Inna kwestia kiedy będzie i jak ma, będzie działać ale to już było poruszane w różnych wątkach.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 16, 2011, 09:29:21 »
Być może w weekend serwery nie chodziły zdarza im się to często nie ukrywając.

Dlatego, zapytałem. Na '50' stało ładnych kilka setek samochodów. Chociaż z 50 mam już przykre doświadczenia, ze dwa miesiące temu z Grójca do Góry Kalwarii (w tygodniu) jechałem ok 5 godzin, LD też nie reagował.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 16, 2011, 09:42:03 »
Mam pytanie do Kol. Jachraniak (wiem, że 'hobbistycznie' testujesz' LD). Jak działał LD w ostatni weekend.

hehe... widze że jest nieźle  :mrgreen:
W łikendy rzadko sprawdzam bo o wiele mniej się dzieje na drogach. Ale w tygodniu czasami słucham Radia Kierowców... zawsze 2 minuty przed pełną godziną, od rana do późnego wieczora z wyjątkiem 12:00 wtedy nadają hejnał :)
http://www.polskieradio.pl/st/program1m.asx

Szkoda tylko że słabo aktualizują stronę.
http://www2.polskieradio.pl/radiokierowcow/komunikaty/
posłuchaj i popatrz na LD - wtedy będziesz miał jakiś obraz sprawy.

Ale nawiążę troszkę do pierwszego pytania... jakiś czas temu, tydzień czy dwa był dzwon przed Dębem Wielkim jadąc Mińsk-Warszawa. Sprawdziłem w LD i było pokazane jak trzeba... czarno. Ustawiłem Mińsk jako start i Zakręt jako koniec, trasa szybka - puściło mnie przez korek. Nie wiem dlaczego... Może objazd nie był konkurencyjny? Może strata szacowana była mniejsza niż ewentualny objazd? Naprawdę nie wiem. Chyba nawet miałem to opisać...


*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 16, 2011, 10:08:02 »
@JD-MM
Być może w weekend serwery nie chodziły zdarza im się to często nie ukrywając.

Pytanie ilu użytkowników z AM +LD było akurat w tych miejscach? Nie wiesz,  wiec i takie prawdopodobieństwo że takie dane były wysłane i dostarczane do danych użytkowników w tym czasie.

Podkreślam x raz że bez globalnego centrum koordynacji i zarządzania takie kwiatki mogą być.  Inna kwestia kiedy będzie i jak ma, będzie działać ale to już było poruszane w różnych wątkach.
A kogo obchodzi czy działają serwery. Płaci i wymaga. To samo dotyczy użytkowników. Dlaczego wielu musi utknąć, aby koś skorzystał. Niech Aqurat korzysta z innych źródeł, choćby radia kierowców. Czy Aqurat akceptuje brak zapłaty za subskrypcje, bo bank nie działa?

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 16, 2011, 10:17:01 »
Na tej trasie bardzo często są gigantyczne korki. Na kilkanaście moich przejazdów (w korkach) tą trasą LD zareagował tylko raz wyznaczając trasę przez Cygankę. Było to we 'Wszystkich Świętych', albo dzień przed.
Trasę bez problemu można objechać północą przez Cygankę lub południem przez Kędzierak - Rudę.

Edit: Podobno wkrótce, w przebiegu starej 50/Warszawska ma się rozpocząć budowa ronda. Będzie się działo, radzę omijać Mińsk szerokim łukiem.


Ale nawiążę troszkę do pierwszego pytania... jakiś czas temu, tydzień czy dwa był dzwon przed Dębem Wielkim jadąc Mińsk-Warszawa. Sprawdziłem w LD i było pokazane jak trzeba... czarno. Ustawiłem Mińsk jako start i Zakręt jako koniec, trasa szybka - puściło mnie przez korek. Nie wiem dlaczego... Może objazd nie był konkurencyjny? Może strata szacowana była mniejsza niż ewentualny objazd? Naprawdę nie wiem. Chyba nawet miałem to opisać...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 10:23:48 wysłana przez JD-MM »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 16, 2011, 10:27:03 »
Zgłoszenie z 9.58
Piaseczno Okulickiego/Puławska

Straciłem mnóstwo czasu na becie która nie chciała wyświetlać warstwy LD. Odpaliłem 6.7 żeby sprawdzić.

Danych niewiele, jednak korek widać, omijanie też jakoś działa

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 16, 2011, 10:54:35 »
Ja za to kiedyś w sobotę, podczas jazdy po mieście włączyłem sobie podgląd AM'Traffic.
Przeraziło mnie, gdy zobaczyłem w kilku miejscach "czarne drogi".
:D :E Nie przejmuj się, w Łodzi często jest podobnie. Odnoszę wrażenie, że wysyłane dane LD pochodzą z "maszyny losującej". Czasami się trafi, czasami nie...  :evil:

Wracając do głównego tematu, w jednym z wątków już pisałem: "Jeśli LD faktycznie bazuje jedynie na użytkownikach AM, to nie ma przed sobą żadnej przyszłości. NocnyMarek już pisał o potrzebie istnienia "Trafficmena", który choćby na podstawie Miplo zmieniłby dane LD przekazywane kierowcom."
Post dotyczył karambolu na A4, jak wiadomo LD wtedy się nie sprawdził. Niestety podobnie się dzieje z korkami wynikającymi z robót drogowych czy też innymi utrudnieniami w ruchu. Dopóki nie utknie w nich x użytkowników, AM tego nie widzi.
I zgadzam się z izawem, nie interesują mnie problemy z serwerami. Skoro Aqurat chwali się na prawo i lewo tą usługą, to niech do cholery zacznie w końcu sensownie działać!

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 16, 2011, 11:18:52 »
Cytuj
I zgadzam się z izawem, nie interesują mnie problemy z serwerami. Skoro Aqurat chwali się na prawo i lewo tą usługą, to niech do cholery zacznie w końcu sensownie działać!
ja tylko dałem taką hipotezę bo tak na prawdę nie wiadomo czy padły, słabo chodziły czy ciort wie co się z nimi działo.
Z moich doświadczeń wynika że czasami jest fajnie a czasami to wielka klapa. Przyznam że kilkanaście razy LD mnie zaskoczyło na + ale i zdarzają się przypadki że jest z tym lipa.

Cytuj
Płaci i wymaga. To samo dotyczy użytkowników. Dlaczego wielu musi utknąć, aby koś skorzystał.
Tyle płacisz i tyle dostajesz. Aby stworzyć i zarządzać centrum z prawdziwego zdarzenia trzeba wydać sporo kasy i z czegoś trzeba to utrzymać. Teraz ktoś musi utknąć żeby ktoś skorzystał.

Nie chcesz nie korzystaj pełna dowolność.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 16, 2011, 16:17:32 »
Sprawdzenie w domu polegające na wprowadzeniu podobnej trasy przebiegającej tym odcinkiem ulic nie daje efektu błędu i tu APR jest prawidłowy.
Błąd spowodowały dane przesłane z serwera.
Błąd to raczej spowodowała usterka w algorytmie. Zapewne nie odświeża się wyświetlany APR po rekalkulacji trasy po napłynięciu danych LD.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 17, 2011, 09:34:00 »
Radio Kierowców z 8.58 informuje o zakorkowanym rondzie w Kołbieli
http://mapa.targeo.pl/,22,21.46796,52.05968?l=0529f8898ddbff28

targeo pokazuje co trzeba... LD w sumie też, tyle że nie robi objazdu. Dodaje czas jaki trzeba spędzić przy rondzie. Czyżby nie było objazdu który pozwoliłby zaoszczędzić czas? Może ktoś zna okolice i opisze sprawę. Strata przy rondzie wg LD to ok 20min.

W załączeniu dwa zrzuty z AM z wyznaczoną trasą
1) przed pobraniem LD (zrzut 6)
2) po pobraniu LD (zrzut 7)


Połączone: [time]Marzec 17, 2011, 10:03:34[/time]
Radio Kierowców 9.58
DK1 na wysokości Nowego Ciechocinka ruch wahadłowy
http://mapa.targeo.pl/,23,18.74192,52.88112?l=eaa8c8d4725499dc

zrzut8



Połączone: [time]Marzec 17, 2011, 10:13:51[/time]
kolejny korek - Katowice
http://mapa.targeo.pl/,22,19.00664,50.22392?l=4a299f510edc4ae3
 
w linku będzie widoczny także po tym jak zniknie trzeba będzie tylko odtworzyć historię targeo i ustawić odpowiednią porę

AM widzi co trzeba - zrzut9



Połączone: [time]Marzec 17, 2011, 10:39:31[/time]
oj... widzę że jednak trzeba robić zrzuty z targeo, bo sprawdzanie w historii targeo mija się z celem. No nic, wybaczcie zamieszanie. Zapewniam że różnice pomiędzy targeo traffic a AM LD były niewielkie w momencie sprawdzania i pisania postu

Połączone: [time]Marzec 17, 2011, 11:16:18[/time]
ruch na DK1 w okolicach Nowego Ciechocinka narasta, więc robi się większy korek... W związku z tym strata robi się coraz większa a jak robi się większa to rosną szanse na wyznaczenie objazdu. Zrzut 10 to właśnie pokazuje.

Pamiętajmy że jeśli nawet LD pokaże gdzieś korek... to żeby routing go ominął musi znaleźć trasę która będzie zajmowała mniej czasu. Mam na myśli trasę szybką. Na rondzie w Kołbieli jest strata  ale nie ma konkurencyjnego objazdu.
Może jak jerzu (który ma zjeżdżoną Polskę wzdłuż i w poprzek) się pojawi to się dowiemy co i jak :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 14:30:32 wysłana przez jachraniak »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 17, 2011, 19:38:00 »
Może jak jerzu (który ma zjeżdżoną Polskę wzdłuż i w poprzek) się pojawi to się dowiemy co i jak :)

Można, jadąc od Góry Kalwarii, objechać korek przez Celestynów i wjechać na DK17 przed samym rondem. Ale to jest objazd dla osobówki, maks solówki 16 ton.



Jeśli chodzi o kierunek Lublin - Warszawa to praktycznie nie ma żadnego sensownego objazdu. A tam korki do ronda w Kołbieli są rano, z reguły mają około 1,5 do 2,5 kilometra. Jedyny objazd, jaki można od biedy wykorzystać to taki:


Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 17, 2011, 20:00:05 »
Czułem że dokonasz rozbioru na elementy pierwsze :)

Trasa dla której szukałem objazdu to wjazd na rondo od strony Lublina i jazda nach Warschau :) Wynika z tego że strata przed rondem na poziomie 20min jest lepsza niż objazd.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 17, 2011, 20:35:35 »
Trasa dla której szukałem objazdu to wjazd na rondo od strony Lublina i jazda nach Warschau :) Wynika z tego że strata przed rondem na poziomie 20min jest lepsza niż objazd.

Nie wiem, trudno mi powiedzieć. Ale tym objazdem śmigają busy jeżdżące na trasie W-wa > Lublin > W-wa, wszelkiej maści Contbusy czy BigStary.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: LiveDrive! zrzuty, testy wyznaczania trasy, komentarze.
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 18, 2011, 07:44:50 »
7:30 3PR
wypadek z udziałem busa na trasie Tarnów - Lisia Góra, ruch wahadłowy.

Targeo traffic i owszem pokazuje co trzeba, choć nadal są problemy z wyświetlaniem czarnego - chyba już przywykliśmy, że zamiast czarnego jest przeźroczysty. AM LD śpi  :E

Połączone: [time]Marzec 18, 2011, 08:11:27[/time]
e... Trójka wprowadziła mnie w błąd :) o 7:58 Radio Kierowców poinformowało, że na powyższej trasie ruch wrócił do normy już jakiś czas temu  :P wynika z tego że targeo traffic ma opóźnienia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 08:13:30 wysłana przez jachraniak »