Kolejosc punktow na trasie.

  • 2 Odpowiedzi
  • 790 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kolejosc punktow na trasie.
« dnia: Marzec 29, 2006, 12:14:47 »
Witam

Jak to zrobic w automapie ?
Np. wpadam do miasta mam kilka ulic punktow do zaliczenia wklepuje ulice i zeby automapa sama wybrala najblizsza i tak za kolejnoscia a nie zybym ja sam musial wieziec gdzie jechac coby nie smigac bezsensu po miescie?

Bardzo prosze o odpowiedz dzisiaj mam wyjazd i troche panika bo miasta nie znam a bede po nim chwile krecil a czas goni.

Pozdrawiam

ps. nie zebym byl len ale wlasnie pakuje auto i za chwile wyjazd i nie zdaze przeszukac calego forum pls help :) taki nagly zonk wyskoczyl

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Kolejosc punktow na trasie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2006, 12:57:51 »
Niestety, nie ma w AM algorytmu mleczarza/komiwojażera.
Sugerowałbym Ci utworzenie nowej kategorii (powiedzmy: "Plan"). Tworzenie jest proste, bo wystarczy znaleźć pierwszy punkt (np. Polna 6), przycisnąć go rysikiem (tap & hold) i z menu kontekstowego wybrać "Dodaj do PU". Po otwarciu formatki dodawania w polu Kategoria wpisujesz Plan. Kategoria się utworzy, punkt zostanie dodany (nazwę punktowi możesz nadać np. "Społem Polna"). Ikonka kategorii będzie standardowa (U z chorągiewką).
Kolejno dodajesz do tej kategorii wszystkie punkty, które chcesz odwiedzić. Potem, wyznaczasz trasę od siebie (Dom, Praca) do najbliższego punktu z tej kategorii. Po dojechaniu do niego i załatwieniu tam sprawy, wchodzisz w menu PU i wybierasz wyświetlanie na liście punktów tylko kategorii Plan. Pokazują się punkty według odległości od miejsca, w którym się znajdujesz (czyli pierwszego wybranego punktu). Przyciskasz rysikiem kolejny punkt na liście i z menu kontekstowego wybierasz "Koniec, Start=GPS". AM wyznaczy Ci trasę do tego punktu od aktualnej Twojej pozycji.
Itd...
Musisz tylko pamiętać które punkty już odwiedziłeś, żebyś ponownie nie wybrał wcześniej zaliczonego (stąd trzeba nadawać nazwy rozpoznawalne, typu: "Społem Polna").

Kolejosc punktow na trasie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2006, 14:11:38 »
Trzeba pamiętać, że AM pokazuje odległości PU umieszczonych w "Kategoriach" w lini prostej a nie za drogą. Może się okazać, że aby dojechać do punktu oddalonego o 100m trzeba pokonać dystans kilku kilometrów bo dojazd jest jeden i dokładnie po drugiej stonie niz się znajdujemy. (np. mamy zaznaczony PU po drugiej stronie rzeki niż my się znajdujemy. AM w "Katagoriach" pokaże odległość kilkanaście metrów, ale że by do niego dojechać to trzeba zrobić kilka kilometrów do jabliższego mostu i z powrotem.) A po drodze można zaliczyć kilka PU które i tak chcemy odwiedzić.

ale zawsze to jakieś rozwiązanie - lepsze niż żadne.