Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?

  • 48 Odpowiedzi
  • 19359 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« dnia: Lipiec 11, 2015, 23:25:16 »
Nie ukrywam, że dawno tu nie zaglądałem, a bo i używanie AM w zasadzie nie przysparza mi specjalnie konieczności poszukiwań jakichś odpowiedzi na forum.
Tymczasem w wątku obok opisałem mój najnowszy problem, który jednocześnie nasunął myśl, by zaktualizować sprzęt pod AM.

Jako, że mam zamiar pozostać wierny Automapie, chciałem rozważyć różne opcje z nią związane. Zasadnicze pytanie dotyczy systemu operacyjnego i tego, jak poszczególne wersje AM radzą sobie "w terenie". Szczerze mówiąc zbyt aktywnie na forum to nie jest, ale mimo wszystko zdziwiło mnie to, że nie ma jakiegoś wątku (nawet przypiętego, uważam), który by zbiorczo podsumowywał poszczególne wersje AM. Wymieniał za i przeciw dla poszczególnego scenariusza. Wchodzenie do każdego poddziału z osobna i przeglądanie opinii dot. kolejno wypuszczanych wersji po kilkunastu minutach przeglądania mija się z celem. Nadal nie wiem, czy wersje na iOS albo Androida są funkcjonalnie porównywalne z WCE/WM? Czy gonią Windowsa? Czy go przegoniły? Czy poszły zupełnie niezależną drogą? Z jednej strony WinCE staje się coraz mniej wygodnym systemem, chciałoby się sięgnąć po coś bardziej uniwersalnego "przyszłościowego". Z drugiej strony to wersja windowsowa Automapy jest tą pierwotną, powiedzmy - wzorcową.

Czy ktoś może się podzielić jakimiś ogólnymi spostrzeżeniami, mając namacalną wiedzę porównawczą? Byłbym wdzięczny.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2015, 00:12:30 »
Po kilku przesiadkach pomiędzy systemami i urządzeniami każdemu polecam iOS!
http://pdaclub.pl/forum/automapa/padl-mi-sprzet-co-wybrac/msg1652610/#msg1652610

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2015, 00:17:54 »
Mimo istnienia trzech wersji AM, łatwo znalazłbyś pięć różnych zdań co do "lepszości".

Zresztą to naturalne, bo każdy ma inne oczekiwania. A wybór wersji wg twoich kryteriów musisz zrobić sam. Jak jest to dla ciebie bez sensu, to bierz którąkolwiek.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2015, 00:28:59 »
Mimo istnienia trzech wersji AM, łatwo znalazłbyś pięć różnych zdań co do "lepszości".

Ale gdybym znalazł je w jednym wątku, byłoby to wartościowe porównanie. I pole do wymiany tych zdań :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2015, 09:18:28 »
Generalnie każda działa sprawnie.
Przy wAM trzeba pokombinować, żeby być online w czasie jazdy, aAM nie obsługuje Miplo (na tę chwilę) a iAM ma najdroższą platformę.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2015, 11:19:41 »
iAM działa na 5 urządzeniach w ramach jednego konta jednocześnie. Ma synchronizację ustawień z dropbox.
aAM na dowolnej ilości (o ile licencję przypiszesz do karty) ale nie jednocześnie. Nie ma dropboxa.
wAM na dowolnej ilości (o ile licencję przypiszesz do karty) ale nie jednocześnie. Nie ma dropboxa.

O co chodzi z dropboxem? Jeśli zmienisz ustawienia iAM pod siebie, możesz je zapisać do dropbox, a następnie odtworzyć na innym urządzeniu. Zapisywanie i synchronizacja ustawień nie obejmuje jedynie POI.


*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2015, 11:56:34 »
Generalnie każda działa sprawnie.
Czy funkcjonalnie wszystkie wersje są identyczne?
Z poddziału dot. aAM wywnioskowałem, że mnogość platform powoduje, że nawet najnowsze wersje nie są stabilne. Czy to jest moje mylne wrażenie?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2015, 12:52:56 »
Mylne

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2015, 13:06:54 »
Nie, nie są identyczne aczkolwiek podstawowe funkcje działają tak samo i jeśli ktoś używa navi w sposób standardowy (znajdź-doprowadź ) to w zasadzie nie ma znaczenia która wersja programu tylko jaki sprzęt Mu pasuje i do tego dopiero odpowiednia wersja AM.
wAM ma więcej możliwości ustawień i modyfikacji dzięki czemu można dopasować sobie program tak jak się lubi Ja np. bardzo sobie cenię w wAM możliwość przesunięcia markera bardziej na środek (1/3) ekranu . W aAM , iAM tego się nie da co jednak nie ma wpływu na działanie podstawowych funkcji programu.


edit: Dodam jeszcze że nie bez znaczenia (a może i najważniejszy) jest sposób licencjonowania, a więc koszty użytkowania , wersji AM  .  wAM gdy przestaniemy płacić działa dalej ,tracimy tylko aktualizacje i traffic . aAM  przestaje nawigować a tylko pokazuje naszą pozycje . wAM trzeba na początek kupić inne wersje płacimy tylko za używanie .
Jeszcze jedno .wAM można pl upgreadować do eu ale nie można odwrotnie . w aAM mając pl można zapłacić za np. dwa tygodnie za eu a potem dalej używać pl
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 13:28:36 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2015, 13:56:24 »
iAM po wygaśnieciu licencji też przestaje nawigować.

Co do kosztów... Wszystko jednak względne jest...
iAM na papierze jest najdroższa - rok PL kosztuje 27€ czyli ok 115PLN
aAM już taniej - rok PL kosztuje 90PLN, ale jedno urządzenie w danej chwili...
wAM najtańsza - pierwszy rok może kosztować powiedzmy 150, ale kolejne mogą być już za darmo... Ale tego wątku nie ma co ciągnąć. Korzystanie dziś z map np sprzed 1,5 roku to musi być masakra. I może okazać się bardzo nieekonomicznie.

No ale teraz, jak weźmiemy warunki AppStore, czyli możliwość używania aplikacji na 5 urządzeniach w ramach jednego konta, to jednostkowo wychodzi 23PLN za rok. Znam takich, którzy wykorzystali ten potencjał, mają jedną licencję iAM i korzystają bardzo aktywnie na 2 iPad'ach i 3 iPhone'ach. Traffic, miplo, aktualizacje... wszystko za 23 PLN rocznie/jedno urządzenie. I jeszcze dropbox sync...

Jeżeli porównujemy pełną funkcjonalność, to iAM wychodzi taniej niż wAM :ok:

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2015, 14:08:17 »
To prawda że 23 to atrakcyjna cena ale ...jak piszesz wszystko jest względne  :ohreally: Ciekawe ile jest osób które z tego mogą skorzystać  :-| chyba tylko firmy na służbowych telefonach. Ja bym np. nie chciał mieć wspólnego konta z dziećmi (dorosłymi bo małym AM nie potrzebna) żoną i wujkiem Staszkiem :P
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2015, 14:25:34 »
Miałem ma myśli znajomych. To rodzina. Mąż, żona i dziecko. Każde zmotoryzowane :) i każde ma po 2 urządzenia z iOS. iPad'a i iPhone'a nie sa to najnowsze sprzęty. Nie prowadzą działalności gospodarczej :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 14:28:01 wysłana przez jachraniak »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2015, 14:35:06 »
Ok . A wytłumacz mi jak działa wspólne konto. bo jeśli miały być wspólne sms i kontakty to ja za sąsiada w spółce dziękuję.
Tak czy inaczej to jest to tanio w tej specyficznej i rzadkiej sytuacji .
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2015, 15:30:51 »
Wspólne konto to grupa osób posługująca się tym samym Apple ID czyli jeśli ja kupując iAM płacę z mojego konta ID to osoby którym udostępniam login i hasło pobierają wszystkie kupione programy i mogą ich używać (do 5 urządzeń).
Teraz w Apple jest już coś bardziej wygodnego z czego korzystam i polecam, jest to chmura rodzinna - zakładając chmurę staję się jej administratorem i zapraszam 6 osób które po akceptacji stają się jej członkami. Wszystkie zakupy programów, filmów czy muzyki mogą być przez nich wykorzystywane. Wszyscy członkowie mogą dokonywać indywidualnie zakupów z których może korzystać całą grupa, dzieci mają konta ograniczone i gdy np. chcą coś kupić to ja jako administrator dostaję informację czy się zgadzam i czy zapłacę swoją kartą.
Z chmury rodzinnej obecnie i np. iAM korzystam obecnie ja, moja partnerka, moja córka i jej partner więc zakup wychodzi bardzo tanio, dodatkowo jak któreś jedzie za granicę to można wykupić mapy EU na kilka dni (na tę możliwość czekałem z niecierpliwością).
https://www.apple.com/pl/ios/whats-new/family-sharing/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2015, 15:34:34 wysłana przez ycbo »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2015, 18:51:41 »
No to masz kolejny przykład tego "wyjątkowego" zastosowania firmowego.

U ycbo iAM/urządzenie wychodzi poniżej 29 PLN/rok

Co do wspólnego konta; tak jak napisał ycbo, sprawa sprowadza się do zakupów. To nie mail, wiadomości etc.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2015, 19:12:22 »
Pisząc o kosztach, miałem na myśli zakup samego IPhone'a.
I nie zaczynajcie nawet pisać o używanych itp.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2015, 19:34:12 »
Nikt tu nie twierdzi, że iPhone jest tani w zakupie, ale nie rozumiem skąd awersja do używanego sprzętu... Zakup możesz potraktować jako zapoznanie z nową platformą. Jak się spodoba bierzesz coś docelowego

polecam na tę okoliczność giełdę na myapple.pl (wakacje; mało ofert)
http://myapple.pl/forums/forum/111-sprzedam/

Nie ma co się napalać. Na spokojnie, bez pośpiechu zawsze można coś kupić od porządnego człowieka za dobre pieniądze.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2015, 09:54:29 »
Oczywiście jest to finansowo dobre rozwiązanie ale jednak będę się upierał ze dla niewielu. .Następny problem jaki widzę to rozliczenia finansowe . 
- Zrzucamy się z kilkoma sąsiadami na aAM :ok: I żeby to kosztowało tak jak piszecie to sąsiedzi muszą mi raz na rok  te dwadzieściapare zł oddać.  Z doświadczenia wiem że takie długi są trudne .  500zł to co innego ale 20-30  :mysli:
  Jeden pożyczył przyczepę , drugi podwiózł żonę do pracy itd... Jak tu się upomnieć  o 20pln?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2015, 10:02:11 »
Oj. Ty z tymi sąsiadami... To jest rozwiązanie rodzinne.
No ale się domyślam o co chodzi :)

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2015, 11:39:04 »
Ja nie miałem zamiaru namawiać do zakupu iPhone i AutoMapy do niego, ja wyjaśniłem tylko jak to działa przy zakupie licencji w Apple.
Nie mam też zamiaru oceniania ludzi po sprzęcie który używają i ile muszą na niego wydać, mam tylko nie odparte wrażenie że zakup programu AutoMapa nawet dla jednej osoby (bez chmur rodzinnych w iAM czy wymiany karty pamięci między sąsiadami z zainstalowaną wAM lub aAM) to wydatek przy najdroższej rocznej licencji iAM 31 groszy dziennie i jeżeli ta suma ma być powodem do jakiejkolwiek dyskusji to tracimy czas.
Myślę że koledze K33 nie o to chodziło co ile kosztuje a jak działa a to już zależy od operatora tegoż programu w jakiej wersji i na jaki system by nie był. Spotykam wśród znajomych takich czubków (a i czytając fora też ich nie brakuje) którzy nie powinni posługiwać się nawigacją bo zwyczajnie tego nie potrafią i jej nie rozumieją, więc jak ma ich program dobrze prowadzić.
Odpowiadając kol. K33 stwierdzam że takiego zbiorczego podsumowania nie ma i nie będzie gdzie będzie jednoznacznie stwierdzone że ta wersja jest dobra, tamta taka sobie a ta to już się do niczego nie nadaje.

Edycja: Euro spadło do 4,15 więc teraz dziennie za iAM to już tylko 30 groszy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 12:01:56 wysłana przez ycbo »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 13, 2015, 12:27:37 »
Ponieważ wersje AM są dość porównywalne kwestia kasy robi się dość ważna. Te 30 gr/d to jak ktoś jeździ 365 dni w roku a jak ktoś potrzebuje tylko na tydzień urlopu to ważne żeby była opcja licencji na tydzień czego np. wAM nie ma.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 13, 2015, 14:53:37 »
Odpowiadając kol. K33 stwierdzam że takiego zbiorczego podsumowania nie ma i nie będzie gdzie będzie jednoznacznie stwierdzone że ta wersja jest dobra, tamta taka sobie a ta to już się do niczego nie nadaje.
Nie spodziewam się, by w wątku pojawiło się jednoznaczne podsumowanie. Bardziej chodzi o zebranie w jednym miejscu za i przeciw dla każdej z wersji. Szczególnie osób, które używają/używały różnych platform.

Na tę chwilę rozumiem z dyskusji, że funkcjonalnie nie mam co się martwić, że po kilku (nastu? już sam nie pamiętam od kiedy ta automapa istnieje) latach używania windowsowej wersji AM, gdy przesiądę się na wersję inną - będę się wściekał, że nie działa to tak, jak się przyzwyczaiłem. Rozumiem też, że i stabilność jest na wszystkich platformach porównywalna. Czy tak?

Jeśli to prawda (a przyznam, że zakładając ten wątek myślałem inaczej, i podejrzewałem, że się pojawią głosy typu "aAM ma uniwersalną platformę, ale wykrzacza się zbyt często", albo "iAM, jak na tak drogą platformę, wciąż jest zbyt uboga funkcjonalnie w porównaniu do wAM, choć owszem - jest stabilna", albo "wAM owszem dopracowała się pewnego poziomu, ale kto teraz zechce sprzęt na WCE kupować", itp...), a zatem jeśli to prawda, to faktycznie rzecz wtedy się sprowadza do różnic w licencjonowaniu.

Ale... czy faktycznie te trzy wersje są pod względem funkcjonalności i stabilności na tym samym poziomie? Bo przejrzenie wątków dedykowanych dla iAM i aAM do tak optymistycznego wniosku mnie nie doprowadziło :)

Tymczasem ufając, że wielkich pułapek w innych platformach nie znajdę, skłaniam sie na ten moment ku aAM. Ale wątek nadal śledzę :)

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 13, 2015, 15:16:02 »
Jeśli masz smartfona z Androidem, to ściągnij sobie trial i sam zobacz jak się zachowuje (także czy ładowarka samochodowa daje radę ładować podczas nawigacji - musi być bardziej wydajna od stacjonarnej - moja jest ok. dwa razy bardziej i daje radę). Jeśli nie masz nic z Androidem, to wytypuj sobie ewentualny sprzęt i poszukaj na forach jak się zachowuje z aAM i jaki uchwyt samochody kupić (jeśli nie ma w zestawie, dla smartfonów z reguły nie ma). Tak jak dla wAM są sprzęty lepsze i gorsze (np. jakość/stałość GPS, wydajność, czas na baterii). Pewnie iAM nie ma takich problemów, bo za większe pieniądze masz całość.

W przeszłości przydawała mi się opcja bezterminowej ważności map dla wAM. Dałem starego smartfona z Windows Mobile 6 ze starszą mapą synowi na wycieczki do lasu (to nieczęsto aktualizują) i kilka razy mógł się znaleźć z jakąś orientacyjną drogą pieszą do kwatery. Bateria trzymała oczywiście dłużej niż godzinę nawigacji, bo smartfon. Ale staruszek z wAM skończył swój żywot i obecnie syn używa aAM na swojej komórce. Pozycję może określić bez ważnej licencji, ale do nawigacji trzeba wydać ok. 10 zł/tydzień w PL (licencje tygodniowe można wykupić wcześniej i sumować w rozsądnym zakresie).

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 13, 2015, 20:19:47 »
Cokolwiek na czym jest Yanosik :).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2015, 21:23:45 »
Nie spodziewam się, by w wątku pojawiło się jednoznaczne podsumowanie. Bardziej chodzi o zebranie w jednym miejscu za i przeciw dla każdej z wersji. Szczególnie osób, które używają/używały różnych platform.
Jak masz taki pomysł i potrzebę to zrób to. Miejsce na forum się znajdzie i może komuś się przyda. Oczekujesz, że ktoś poświęci swój czas bo chcesz poczytać, sam zrób to i udostępnij innym.

Tylko będzie to trudne, jeżeli nie niewykonalne, bo ilu użytkowników, tyle różnych kryteriów oceny i ich ważności.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 13, 2015, 22:21:07 »
sam zrób to i udostępnij innym.
??
Gdybym mógł, nie zakładałbym wątku. Dziwaczna pretensja, że na forum dyskusyjnym zakładam wątek dla dyskusji...
Chyba oczywiste jest, że w temacie wątku wypowiedzieć się mogą właściwie ci, którzy mają doświadczenie z wieloma platformami.
Większość wątków na forach, to pytanie o poradę, opinie, bądź zaproszenie do dyskusji, proszę zwrócić uwagę ile wątków na forum jest po prostu pytaniem... coś kogoś ugryzło?

Z drugiej strony gdy na coś się zdecyduję, nie omieszkam podzielić się też i swoją opinią, ale na razie nie mam czym się dzielić.

Połączone: Lipiec 13, 2015, 22:31:30
aAM nie obsługuje Miplo
Ale czy baza POI jest synchronizowana z bazą Miplo z każdą nową publikacją map?
Przy okazji pytanie - czy publikacja aktualizacji map jest w tym samym rytmie na wszystkich platformach (numerki mają te same, więc zakładam, że tak)?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 22:31:30 wysłana przez K33 »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 13, 2015, 23:33:41 »
Mapy są wydawane mniej więcej w tym samym czasie, podobnie SR.

Baza POI jest aktualizowana przy każdym wydaniu mapy.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 16, 2015, 16:27:09 »
Kilka świeżych uwag.

Zainstalowałem na Nexus 4 androidową Automapę, 4 dni używam jej jeżdżąc po Warszawie i oto garść wrażeń osoby, która naście lat używała wAM:

1. funkcjonalnie faktycznie trudno mi znaleźć na szybko coś, co było w wAM, a czego nie ma w aAM, wprawdzie inaczej to jest zorganizowane, ale odnajduję to, czego chciałem

2. w ciągu tych 4 dni, 3 razy nawigacja mi się... wywaliła. Tzn. 2 razy po postoju na światłach przestał mi nawigować, pokazywał tylko mapę. A 3 raz kompletnie mi się android wysypał i nastąpił reset systemu (nie daję głowy, że to AM spowodowała, ale stało się to po jej uruchomieniu)

3. nie wiem, co się dzieje w czasie postoju (np. na czerwonym świetle)... po chwili "rozgląda się", gasną wszelkie estymacje czasowo-odległościowe, a czasami jest objaw problemu jaki był na baaaaardzo wczesnej wersji windowsowej - gdy się samochód zatrzymywał, AM kręciła się w kółko, zdezorientowana z której strony nadjechałem, a w którą jadę... i tu mi się też parę razy taki młynek zdarzył...

Ogólnie... chyba przeskoczę ostatecznie na androida, choć jeszcze te 3 dni testowe popróbuję...

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2015, 20:16:57 »
Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie, czego oczekujesz po telefonie, który jako nowy kupujesz za 450 zł ? No ja bym niewiele oczekiwał. Ja używam aAM na Samsungu Galaxy S4 i nie narzekam na stabilność automapy, owszem czasami się rozgląda, ale to moim zdaniem wina spapranego kodu programu, bo żadna nawigacja jakiej używałem lub używam obok aAM nie odstawia takich dowcipów. Ten problem pokutuje już od wersji wAM, po prostu automapa tak ma i tyle. Druga sprawa to taka, że automapa jest bardzo kapryśna na jakość modułu gps z jakim współpracuje, to apropos kręcenia się ekranu na postojach. U mnie tego nie zauważam, ale na innych telefonach tak bywało, a na telefonie HTC HD2 to ta przypadłość była wręcz kultową. I tu znowu Ci powiem, że to kaprys kodu automapy, bo na innych navi nigdy nie miałem problemu z gps-em, po prostu automapa tak ma. Pomyśl o lepszym smartphonie, to jest szansa, że program ci się miło za to zrewanżuje i przestanie mieć fochy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2015, 20:18:59 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 16, 2015, 21:33:45 »
Hmmm, zmieniać telefon na 2x-3x droższy, bo jeden program ma kłopoty sam ze sobą?
To nie tablica ogłoszeń !