Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?

  • 48 Odpowiedzi
  • 19357 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 16, 2015, 21:55:29 »
A to juz decyzja kolegi. Kolega napisał co go drażniło podczas testu, a ja tylko zasugerowałem co może być tego powodem. Jeżeli aam ma być używane rzadko, to pewnie, że zakup czegoś lepszego jest bez sensu, ale jeżeli forumowicz ma zamiar korzystać z programu niemalże zawodowo, to może warto wydać więcej na narzędzie do pracy.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 16, 2015, 23:59:08 »
Zaraz, zaraz, ja nie twierdzę, że właśnie zakupiłem Nexusa4, i narzekam. Nexusa4 mam własnego i postanowiłem (zgodnie z sugestią z tego wątku) na nim potestować androidową wersję aAM, żeby wyrobić jakiś własny pogląd. Jak dotąd - wrażenia pozytywne, na pewno dużo lepsze, niż moja wizja zbudowana na opiniach sprzed jakiegoś czasu. Dziwi mnie jedynie ten problem z zachowaniem AM na postojach, bo jeśli przyjąć, że to problem kodu, to windowsowa wersja miała ten problem jakieś 10 lat temu. Teraz nic takiego się w wAM nie dzieje. Programiści na nowo wynajdują koło, czy co?

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 17, 2015, 01:10:22 »
To jest kwestia wrażliwości aAM na odbiornik GPS.
Na Galaxy Plus, kręciło i gubiło sygnał. Musiałem jeździć na odbiorniku zewnętrznym (wtedy było idealnie).
Na Xperii M, to samo. Ale na HTC Desire 500 nie mam już tych chec, pomimo ustawienia GPS w aAM na dużą dokładność.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 17, 2015, 08:41:45 »
Kolego z całym szacunkiem dla Ciebie, czego oczekujesz po telefonie, który jako nowy kupujesz za 450 zł ?
Od quadcore'a z 2GB RAM-u można oczekiwać, że po prostu będzie działał. Ostatecznie to nie dużo gorzej niż w S4.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 17, 2015, 09:39:53 »
Ale tu nie chodzi o wydajność procesora tylko o jakość chipset'u/anteny gps a na tym się właśnie oszczędza w budżetowych produktach. Swego czasu miałem HD2 i rzeczywiście trochę "kręciło" ale zastosowałem zewnętrzny GPS i stało jak drut.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2015, 11:50:27 »
Jednak znalazłem problem poważny - przez pierwsze dni nie używałem głosu (na wAM używam głosu mocno wyciszonego). W końcu postanowiłem włączyć, by posłuchać Krzyśka Hołowczyca i ... nijak nie potrafię tego uruchomić. Jaką opcję nie włączę, głosu nie ma... Poćwiczę jeszcze te ustawienia, ale coś mi tu nie pachnie...

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2015, 13:14:54 »
Nieśmiało zapytam czy zassałeś ten głos? Od dawna nie używam aAM ale pamiętam że głosy są do wyboru i pobiera się te potrzebne wcześniej zaznaczone.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2015, 15:55:58 »
zassałem... skończyła mi się testowa licencja, więc już nie zdążyłem się pobawić

ale jeszcze mam inne pytanie: czy Live Traffic działa przez wifi (planuję kupić małego androidowego tableta z samym wifi i korzystać z tetheringu na moim telefonie)?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 27, 2015, 17:05:37 »
Podejrzewam, że tak. Kiedyś działało, więc nie sądzę, żeby przestało.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 27, 2015, 22:10:36 »
Działa przez każde działające połączenie z siecią. Tzn. pobiera dane i je wykorzystuje, a z jakością jest różnie.

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 29, 2015, 13:29:32 »
No dobrze. Zdecydowałem się na przeskok na aAM. Mam Nexusa 7, pierwsza trasa zaliczona. Dla potomnych mogę spisywać te rzeczy, których użytkownikowi wAM może brakować i które mogą ew. rzutować na decyzję wyboru pomiędzy wAM a aAM (niestety o iAM nic nie powiem, bo nie testowałem).

1. Przede wszystkim podstawowy brak (chyba, że tego nie umiem znaleźć, jest to uwaga zresztą do wszystkiego, co napiszę niżej, jeśli ktoś wie, gdzie się to znajduje, chętnie przeczytam podpowiedź), to dokumentacja/instrukcja. Na stronach automapy wszystkie szczegółowe manuale dotyczą wAM, dla aAM jest tylko trochę informacji co ta wersja zawiera (ale już poszczególne ustawienia znaleźć/uzyskać, to już zgaduj-zgadula).
2. Za nic nie mogę uzyskać trybu "mapa". Kasuję trasę, wchodzę przez "znajdź" i "pokaż mapę", przeskakuję na 2D, coś oglądam, przesuwam, powiększam - wystarczy, że przez chwilę nic z mapą nie zrobię, bach - wraca do trybu nawigacji/śledzenia. Może pomogłoby ręczne wyłączenie GPS w tym momencie, ale...
3. Nigdzie nie znalazłem opcji wyłączenia GPS. W wAM jest w menu "GPS"->"Wyłącz/Start". W aAM - nie widzę. Trzeba to robić z poziomu androida??
4. Brakuje mi funkcji, którą w wAM znajdowałem w "Menu"->"Trasa"->"Informacje". W aAM nie znajduję.

Z pytań, które zadawałem wcześniej - głos Hołowczyca działa, LD przez WiFi też działa.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 29, 2015, 19:05:47 »
gps z poziomu androida wyłączasz przecież błyskawicznie, tylko sobie aam ustaw, żeby program po uruchomieniu nie ukrywał paska systemowego na górze ekranu (co swoją drogą ma same zalety). Wtedy w trakcie nawigowania palcem od góry przejeżdżasz w dół i z dostępnych przełączników wyłączasz opcję "lokalizacja" lub gps (w zależności od wersji androida, to chyba się różnie nazywa ta opcja) i to wszystko.

W aam informacji o trasie nie uświadczysz.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2015, 19:08:23 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:15:21 »
nie zawsze konieczne jest nieukrywanie paska systemowego . U mnie nawet przy ukrytym pasku systemowym przeciągnięcie palcem z nad ekranu na dół , wyciąga panel na którym m.in. można wył/zał gps
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 29, 2015, 22:18:12 »
Pewnie tak jest jak piszesz. Ja po prostu zawsze przy konfiguracji programu to ustawiam w pierwszej kolejności.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:43:41 »
nie zawsze konieczne jest nieukrywanie paska systemowego . U mnie nawet przy ukrytym pasku systemowym przeciągnięcie palcem z nad ekranu na dół , wyciąga panel na którym m.in. można wył/zał gps
U mnie to niestety nie działa. Jak widać zależy od Androida i dodatków producentów. Za to mam zaptaszkowane w aAM: Ustawienia-->GPS-->Uruchom przy starcie. W przypadku wyłączonego GPS, aAM przy starcie przerzuca do menu Androida i umożliwia jego włączenie. Gdy chcę oglądać mapy, testowo wyznaczać trasy, to po prostu "klawisz Back" i go nie włączam. Jeśli włączyłem GPS przed startem aAM, to po prostu przechodzi ona do wyznaczania pozycji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 09:45:33 wysłana przez wsz »

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 30, 2015, 11:41:08 »
W takim razie jest to błąd aplikacji na poziomie projektowania. Na małych urządzeniach WinCE nie miało to znaczenia, zresztą wyłączenie GPSa umożliwiono w aplikacji. Natomiast uzależnianie jednego z podstawowych trybów pracy aplikacji od WYŁĄCZENIA istotnego parametru systemowego tylko dlatego, że jest on w tym trybie nieużywany, staje się dziś absurdem. Na androidzie w tym samym czasie działa wiele aplikacji, wyłączanie GPSa na poziomie całego systemu dotyka także wszystkie pozostałe aplikacje. Wydaje mi się, że twórcy muszą szybko uciec z tego klopsa, wprowadzając po prostu możliwość pracy w trybie "mapa" przy włączonym GPSie (poprzez zwykłe jawne przejście do trybu "mapa").

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 30, 2015, 22:23:51 »
Wydaje mi się, że twórcy muszą szybko uciec z tego klopsa, wprowadzając po prostu możliwość pracy w trybie "mapa" przy włączonym GPSie (poprzez zwykłe jawne przejście do trybu "mapa").

Noo, już widzę jak to poprawiają. Kolego chyba nie interesowałeś się wcześniej tą aplikacją androidową :E
Nie chcę swojej myśli rozwijać, bo stali bywalcy tego forum wiedzą, że mam "lekkie pióro" do takich tematów i mógłbym za bardzo popłynąć, ale uwierz, że tempo rozwoju tego programu, a zwłaszcza reakcje producenta na oczekiwania klientów są kultowe.  :ok: :)

*

Offline K33

  • *
  • 83
  • Sprzęt: wAM: NavRoad NR460, aAM: Nexus7
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 02, 2015, 15:33:12 »
A tak w ogóle to wyłączenie GPS też nie pomaga, mapa po chwili wraca do pozycji GPS (chyba wtedy tej ostatniej). Można powiedzieć, że tego trybu w aAM nie ma...

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jaki OS - za i przeciw zbiorczo?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 02, 2015, 21:06:18 »
Faktycznie masz rację, swobodnie przeglądać mapę można tylko po wyłączeniu GPS w ustawieniach systemowych.
Gdy GPS w systemie jest włączony, odznaczenie ustawienia 'uruchom przy starcie' jest ignorowane.
Nie zauważyłem tego wcześniej, bo i tak GPS w systemie mam zwykle wyłączony.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free