Ikony POI w AM

  • 58 Odpowiedzi
  • 23527 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Ikony POI w AM
« dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:00:37 »
Witam
Chcialem zapytac, czy jest jakis sposob, zeby ikony typu ograniczenie predkosci, radary itp byly wieksze ?
AM uzytkuje na dwoch urzadzeniach i o ile na ekranie 5" wyglada to jeszcze jakos w miare (chociaz daleko ikonom do czytelnosci, sa po prostu malutkie), to na ekranie telefonu komorkowego ikony sa nie do rozpoznania.
Ekran 5" pracuje w rozdzielczosci 640x480, ekran telefonu to 800x480

Na razie nie zamieszczam zrzutow ekranu, ale taka funkcjonalnosc jest nieco irytujaca. Nie lubie skupiac wzroku w czasie jazdy na ekranie i zastanawiac sie co przedstawia ikona.

Moze zamiast umieszczac ikony na drodze, po ktorej sie poruszam, moglyby wyswietlac sie w rogu ekranu ? Dotyczyloby to wylacznie POI, ktore sa na drodze, ktora sie poruszam, reszta niech zostanie tam gdzie jest

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2009, 10:04:42 »
A masz wlaczona opcje przyblizania ekranu przy manewrach i POI ?
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2009, 11:16:45 »
A masz wlaczona opcje przyblizania ekranu przy manewrach i POI ?

Nie wydaje mi się aby ta opcja powiększała ikony, no chyba że się mylę.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2009, 12:56:21 »
A masz wlaczona opcje przyblizania ekranu przy manewrach i POI ?

mnie interesuje ograniczenie predkosci i np. radar na drodze, ktora jade. Nie chce przyblizania, chce widziec na ekranie informacje o tym. Widze tylko maly znaczek i zastanawiam sie co na nim jest. Nie moge w czasie jazdy skupiac sie na miniaturowej ikonce na ekranie nawigacji. Trudno tez wlaczac przyblizanie dla kazdego POI, nie o to chodzi.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2009, 13:13:26 »
To zrób sobie własne ikony,mogą być dowolnie duże :ok:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2009, 13:18:21 »
A masz wlaczona opcje przyblizania ekranu przy manewrach i POI ?

mnie interesuje ograniczenie predkosci i np. radar na drodze, ktora jade. Nie chce przyblizania, chce widziec na ekranie informacje o tym. Widze tylko maly znaczek i zastanawiam sie co na nim jest. Nie moge w czasie jazdy skupiac sie na miniaturowej ikonce na ekranie nawigacji. Trudno tez wlaczac przyblizanie dla kazdego POI, nie o to chodzi.


Ostrzeżenie nie wystarczy, musisz zobaczyć?

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2009, 16:59:57 »
To zrób sobie własne ikony,mogą być dowolnie duże :ok:

beda zaslanialy droge, powinny pojawiac sie albo w rogu ekranu albo na drodze ale przezroczyste
Napisane: Wrzesień 10, 2009, 16:55:59
Ostrzeżenie nie wystarczy, musisz zobaczyć?

zalozmy, ze mam ostrzezenie, ale nie mam powiekszenia. Jade, cos zabimbalo. Rzut oka na ekran i nie wiem o co chodzi. Ikona nieczytelna, ewentualny opis jeszcze gorzej. Trace czas i ryzykuje bezpieczenstwem probujac zinterpretowac ikone.

Po "bimbaniu" duza ikona powinna pojawic sie np. na calym ekranie na 1-2 sekundy. Niech bedzie polprzezroczyta. Zly pomysl ?

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2009, 17:31:55 »
To nie są żadne bimbania tylko konkretne  i zrozumiałe komunikaty. Np.  komunikat: "Parking leśny" - nawet nie pamiętam jak ta ikona wygląda albo "Fotoradar 40km/h". Ja nie muszę widzieć tych ikon.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 17:34:06 wysłana przez AdamMie »

*

Offline FoxHound

  • ****
  • 566
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9700 + BIS, HTC HD 2, AutoMapa 6.2.0 EU
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:02:58 »
A masz wlaczona opcje przyblizania ekranu przy manewrach i POI ?

Nie wydaje mi się aby ta opcja powiększała ikony, no chyba że się mylę.

Ta opcja przybliza cala mape a co za tym idzie cala grafike wiec punkty POI rowniez sie powiekszaja do takiej wielkosci ktora w sam raz wystarczy...
Pozdrawiam
FoxHound

*

Offline almax

  • **
  • 238
    • www.almax-fashion.com
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2009, 19:13:16 »
A nie wystarczy zaptaszkowanie "Pokazuj ramkę ostrzegawczą" w oknie Ostrzeganie -Inne

*

Bilunia

Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2009, 09:14:50 »
Czasami niewiedza, czasami lenistwo, a w niektórych przypadkach po prostu, od jakiegoś czasu modne myślenie - po co samemu główkować, skoro można założyć wątek i czekać na mannę.
Chyba nie jest dla nikogo tajemnicą, że ikona 16x16 na ekranie 3,5'' 240x320 będzie o wiele większa, niż na 2,8'' telefonie o rozdzielczości 800x480. Ikon i dźwięków ostrzegania jest w internecie (m.in. na stronie PDAClub-u) tyle, że głowa boli od możliwości wyboru. Są do wyboru ikony do AM od 16x16, do nawet 24x24. Moim osobistym zdaniem, rozmiar programowy jest OK, natomiast jeżeli ktoś chce sobie ikonami zasłonić całą mapę (w tym trasę), to niech nie oczekuje, że producent tak zrobi. Co do dźwięków, to sytuacja ma się podobnie. Wystarczy trochę się porozglądać, by znaleźć całą gamę dźwięków i to w różnych wariantach do wyboru, prawie do wszystkich kategorii POI występujących w AM. Jeżeli i to komuś nie wystarczy, to może nagrać swoje i zaimplementować do AM. Łapki opadają, kiedy się czyta podobne do powyższych posty. Ludziom się nie chce nie tylko myśleć, jak i po prostu czytać. A że ktoś używając programu nawigacyjnego, nie raczył się nawet zapoznać z jego możliwościami, a czytanie instrukcji do niego - go męczy, to już prawdziwa "załamka" :worried:. To forum (i nie tylko to) jest prawdziwą kopalnią wiedzy. Wystarczy tylko chcieć.
Pozdrawiam

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:35:24 »
kolego Bilunia (czy tez kolezanko)
nie bierz wszystkiego doslownie i nie frustruj sie tak, nie warto
co bys nie pisal i co nie doradzal, z gowna bata nie ukrecisz.
Jezeli spojrzysz na ponizszy zrzut ekranu, zobaczysz cos malutkiego, co na malym ekranie jest jeszcze mniejsze, a z tego malenstwa wylania sie rownie malutki napis. Co to jest ? To jest wielki szajs. Pisanie, ze mozna sobie wlaczyc powiekszenie, jest dla mnie smieszne. Sam moge polecic kilkanascie sposobow na to, jak radzic sobie z Automapa, bo "fabrycznie" jest rownie ergonomiczna i funkcjonalna jak KTO ROSOMAK dla mojej zony. Nie o to chodzi. Chodzi zas o to, zeby wymyslic sposob na zwiekszenie funkcjonalnosci korzystania z POI. Jezeli raz na iles km pojawia sie ikona radaru, nie ma problemu, mozna ja powiekszyc. Jezeli co kilkaset metrow mam ikony i ekran zaczyna mi pulsowac (powiekszenie, pomniejszenie), wkurzam sie i wylaczam wyswietlanie POI. Metoda kompromisu, bo wcale nie jestem zadowolony, ustalam co i jak wyswietlac. Inaczej sie nie da, wiec biore to co mi daja.
Skoro AM szczyci sie bogata baza danych POI, niech to nie wyglada tak jak na kolejnym obrazku. Jaki to ma sens ? Niech to bedzie przydatne dla ludzi.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2009, 19:59:03 »
kolego Bilunia (czy tez kolezanko)
kolego - przecież widać  :P
...
Skoro AM szczyci sie bogata baza danych POI, niech to nie wyglada tak jak na kolejnym obrazku. Jaki to ma sens ? Niech to bedzie przydatne dla ludzi.
A kto każe Ci to wszystko włączać ?!  :terrified:
Napisane: Wrzesień 14, 2009, 19:48:26
Czy o taki efekt Ci chodziło?
Na bok nie przesuniesz.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2009, 16:09:33 »
Czy o taki efekt Ci chodziło?
Na bok nie przesuniesz.

juz lepiej  :ok:
a moze wykorzystac pomysly z takich nawigacji, ikony z boku, pojawiajace sie na chwile. Niech beda duze i jednoznacznie wskazujace co jest przed Toba. Widzialem tez rozwiazanie, gdzie ikona POI, duza na caly ekran, wyswietlana byla jako polprzezroczysta na kilka sekund


*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2009, 17:33:40 »
A ta z AutoMapy pokazywana z odległości 300m jest mniejsza?

Włączenie ostrzegania POI 1320 "Fotoradar" nie wystarcza, musisz widzieć ikonę - komunikat jest wyraźny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 18:40:53 wysłana przez AdamMie »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2009, 18:35:16 »
a moze wykorzystac pomysly z takich nawigacji, ikony z boku, pojawiajace sie na chwile. Niech beda duze i jednoznacznie wskazujace co jest przed Toba.
Mnie się nie podoba ten pomysł. Ikona pojawiająca się "na trasie" jednoznacznie wskazuje lokalizację POI. A to jest chyba istotne.

Widzialem tez rozwiazanie, gdzie ikona POI, duza na caly ekran, wyswietlana byla jako polprzezroczysta na kilka sekund
I nie było to kłopotliwe, gdy lokalizacja POI była przy skomplikowanym skrzyżowaniu, na którym trzeba wykonać manewr?
Nie wierzę.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:10:50 »

juz lepiej  :ok:
a moze wykorzystac pomysly z takich nawigacji, ikony z boku, pojawiajace sie na chwile. Niech beda duze i jednoznacznie wskazujace co jest przed Toba. Widzialem tez rozwiazanie, gdzie ikona POI, duza na caly ekran, wyswietlana byla jako polprzezroczysta na kilka sekund

A ja nie chcę pomysłów z innych nawigacji. AM daje w tej materii najwięcej możliwości. Ikonę masz w miejscu punktu, który ma sygnalizować. Poprzez bogatą ilość opcji, tak wyświetlania jak i ostrzegania, możesz sobie ustawić co Ci tylko umysł podpowie. Włącznie z ramką, oraz odległością i czasem tak rozpoczęcia, jak i zakończenia "alarmu".
Ikonę możesz sobie podmienić na dowolną, jaka tylko Ci się spodoba. Natomiast jak pisałeś, że z g... bata nie ukręcisz, to mam nadzieję, że nie miałeś na myśli AutoMapy.
Dostałeś już kilka propozycji by ikona sygnalizowała jasno i wyraźnie to, co co ma przedstawiać. Ja dorzucę Ci jeszcze dwie od siebie (poniżej). Natomiast jak włączysz jednocześnie wyświetlanie 100 kategorii (jak na którymś z Twoich zrzutów powyżej, to jeżeli nie ustawisz odpowiedniej odległości dot. rozpoczęcia wyświetlania na mapie, to chyba będziesz musiał jeździć z telebimem, by było czytelniej.
PS.
Może byś włączył czcionki "krajowe"?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2009, 21:13:37 wysłana przez Bilunia »

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2009, 09:44:19 »
To zrób sobie własne ikony,mogą być dowolnie duże :ok:
Hmmm... Po co wyważać pootwierane już drzwi? Przeca ikonek wszędzie masa, ale...
Ostatnio bawiąc się miplo i próbując rozwiązać problem mikro ikonek na moim i780, napotkałem "problem" nazewnictwa poi. W miplo są numerki. Ok, jeżeli używa się tylko kilku kategorii POI, problem gdy jest ich kilkadziesiąt :/
Ale, ale! Jest przecież genialny IMHO system konfiguracji POI z możliwością przypisania ikon i dźwięku z bazy MIPLO  :ok:
No i tu problem... Natrafiłem w tej bazie na ikony fotoradarów opisane jako 24x24. Byłyby oki, ale z jakiegoś powodu ściągają się jako 16x16, czyli jak zwykłe.
Błąd autora ikon, czy jakaś "urawniłowka" systemu MIPLO? Nie bijcie, jeżeli piszę jakieś bzdury, ale z MIPLO dopiero się zapoznaję :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:04:13 »
Miplo przeskalowywuje wszystkie ikony na rozmiar 16x16.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 19, 2009, 00:17:32 »
Błąd autora ikon, czy jakaś "urawniłowka" systemu MIPLO? Nie bijcie, jeżeli piszę jakieś bzdury, ale z MIPLO dopiero się zapoznaję :)


Niestety zrobiłem ikonki 24x24, które pięknie wyświetlają się na moim 5"ekranie, wysłałem na Miplo i zonk. Wszystko przeskalowało się na 16x16, w związku z czym w swoich ustawieniach synchronizacji ustawiłem bez ikonki i teraz mam swoje. Inni muszą sobie zrobić sami i zrobić to samo.
Albo skorzystać z dołączonych tutaj:

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2009, 09:46:14 »
Niestety zrobiłem ikonki 24x24, które pięknie wyświetlają się na moim 5"ekranie...
Tak mi się kojarzyło, że te ikony to Twoja robota :) Dzięki wielkie za pliczek  :ok:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 02, 2009, 00:42:32 »
I ja się naciąłem na automatyczne przeskalowanie ikon z 24x24 na 16x16.  :S
W załączeniu komplecik ikon fotoradarów stacjonarnych 3d 24x24.
Nawet na 4,3" dobrze wygląda (wyłączyłem ramkę ostrzegawczą i informację o POI).

Edit:
Podmieniłem plik z ikonkami. Czytelniejsze + ikona dla Fotoradar czerwone światła.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 22:19:44 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 02, 2009, 01:49:02 »
Tak dla porządku dorzucę tu link do wątku (PDAClubowa szukajka nie chce go znajdować)
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105900.msg737087#msg737087
w którym zamieściłem 2 komplety ikon fotoradarów w rozmiarze 22x22,
czyli takim, który dokładnie wypełnia całe wnętrze ramki ostrzegawczej w AM.
Ikony 24x24 są już za duże jeśli używa się też ramki, bo ramka zasłania brzegi ikon i obcięte napisy stają się mniej czytelne.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2009, 01:53:51 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 02, 2009, 22:40:14 »
A właśnie!
Jest metoda na zmianę rozmiaru i koloru ramki? :mysli:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 02, 2009, 22:58:22 »
Rozmiar jest nie do ruszenia, o kolorach pisałem tam, wystarczy poczytać.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 02, 2009, 23:01:35 »
Rozmiar jest nie do ruszenia, o kolorach pisałem tam, wystarczy poczytać.
Najbardziej o ten rozmiar mi chodziło. Fak.
A mówią, że rozmiar nie ma znaczenia...  :S
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

FISHBONE89

Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 14, 2009, 13:39:21 »
Mały odkop tematu ale widzę, że wrzucacie swoje ikonki to i ja coś dodam od siebie. Informuję, że ikonki nie są mojego autorstwa.

Ikonki są w 3 rozmiarach: 16x16, 24x24, 32x32 więc każdy znajdzie coś dla siebie. Można np. używać tych 32x32 i wyłączyć ramkę ostrzegawczą :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 14, 2009, 14:08:06 »
Ja ostatnio testuję 20x20.
Ale wrzucę trochę więcej swojego autorstwa (do powszechnego użytku) ikony w trzech rozmiarach.
Ikony 16x16 są dostępne na Miplo http://www.miplo.pl/community/?a=icons&u=ochkarol
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 16, 2009, 22:29:09 »
Zastanawiam się czy w Miplo, a może przede wszystkim w AM przy instalacji tak jak się wybiera głos komunikatu nie powinien być możliwy wybór ikon 16x16, 24x24 czy też 30x30??!!??

Polecam Regulamin forum !!

*

Dżeju

Odp: Ikony POI w AM
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 16, 2009, 22:34:43 »
To byłoby najlepsze rozwiązanie, osobiście od samego prawie początku (jak były takie możliwości), korzystam z ikon 24x24 i jest super.