Dziwne zawieszanie się mapy

  • 6 Odpowiedzi
  • 8979 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne zawieszanie się mapy
« dnia: Sierpień 15, 2014, 16:15:50 »
Od wielu lat używam automapy na różnych urządzeniach, głównie telefony HTC i nigdy nie spotkałem się z takim problemem. Niedawno kupiłem sobie peiyinga GPS7011. Problem występuje zarówno na najnowszej automapie, jak i starszych wersjach. Podczas nawigowania nieregularnie, średnio co kilkanaście kilometrów mapa się zacina, natomiast odległość do następnego manewru cały czas się zmniejsza i pozostałe wartości również są ruchome, tylko mapa stoi w miejscu. Jak kliknę na menu i z powrotem do ekranu nawigowania program jakby się odwieszał i prowadzi dalej. Co to może być? Czy to wina urządzenia??

Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2014, 18:32:28 »
ja używam tej mapy od wielu miesięcy i mi się nie zacina. To może być wina smartfona.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2014, 19:16:29 »
U mnie też się to zdarza na Navroadzie VIVO+ (128MB RAM) z WCE. Nieregularnie, czasami kilka dni jest spokój, a innym razem zdarza się to kilkakrotnie w ciągu dnia. Trudno wychwycić jakąś zależność, ale wydaje mi się, że niektóre edycje programu (mapy?) są wolne od tej uciążliwości.
Gdy się zdarzy taka zawiecha, wystarczy zwykle przejść do menu i mapa zaczyna się znowu poruszać, ale kilka razy musiałem resetować navi.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2014, 07:48:54 »
@Smuggie, a nie lepiej wymienić przestarzały sprzęt ? Najlepiej winę zrzucić na mapę, bo to poprawia samopoczucie, a problem leży kolego gdzie indziej. Pomyśl nad tym i może warto już wyjść z tego systemu operacyjnego "z poprzedniej epoki"  :wink:

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2014, 14:52:40 »
... a nie lepiej wymienić przestarzały sprzęt ? ... i może warto już wyjść z tego systemu operacyjnego "z poprzedniej epoki"  :wink:
Daj spokój skoro VIVO z 128 MB, ma być przestarzałe to na moim 7 letnim Asus 636N obecna AM powinna się nawet nie instalować a tutaj instaluje się i ekran mapy animuje świetnie mimo 64 MB.
Problemem może być za dużo ikon POI na ekranie i jeszcze za mało MB przypisanych do pamięci dla POI. Obecna wersja synchronizuje u mnie około 40 tyś POI poza wbudowanymi w mapę a to spora dodatkowa ilość do doczytywania. Dawniej te wartości u mnie były 17-25 tyś POI poza mapowych. Warto mieć też szybszą kartę SD/SDHC + 6 MB/s.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 14:59:38 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2014, 17:04:10 »
Z całym szacunkiem do Asusa bo sprzet dobry ... Mam leciwego A696 i nie moge powiedziec zeby mapa sie plynnie jakos szczegolnie przewijała.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Dziwne zawieszanie się mapy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2014, 18:06:53 »
Dodatkowych POI ledwo kilkaset, a karta to SDHC class10, tak, że to chyba nie to...