Dublowanie POI wbudowanych

  • 8 Odpowiedzi
  • 3090 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dublowanie POI wbudowanych
« dnia: Sierpień 09, 2007, 23:37:15 »
Tak się zastanawiam i nie mogę zrozumieć - jaki jest sens dublowania POI, które są już wbudowane w AM?

W AM 3.9.x jeszcze można było to zrozumieć - POI wbudowane i POI użytkownika były w różnych miejscach. Ale w AM4 są one razem przy wyszukiwaniu - po co więc dwa razy to samo?

*

Offline toszcze

  • **
  • 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • GeekToys
  • Sprzęt: LOOX N560, AM5
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2007, 23:43:01 »
Serwis Mobilne.net był przeznaczony dla AM 3.9.x, a nie ma możliwości importu wbudowanych POI z AM 4 do Miplo. Odpowiedź na Twoje pytanie chyba nasuwa się sama. ;)

Faktem jest jednak, że masz rację i jakoś ten problem trzeba byłoby rozwiązać. To jednak leży w gestii administratorów Miplo i do nich powinieneś skierować swoją uwagę.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2007, 23:51:44 »
Bo ja tym wbudowanym nie wierzę  :ohreally:
Zbyt dużo tam starych nieistniejących POI, często opis jest żałosny,
jedna ikona do całej grupy POI (vide stacje bezynowe) itd.,
w dodatku jedyne zgłoszenia które w AM bardzo niechętnie poprawiają to właśnie POI.
Czyli jeśli szukam POI, a nie znajdę w PU, to zaglądam do wbudowanych,
traktuję znalezione ze znaczną rezerwą, a jeśli faktycznie tam je znajdę to zaraz dodaję do PU.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 01:24:20 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2007, 00:34:21 »
Bo ja tym wbudowanym nie wierzę  :ohreally:
Zbyt dużo tam starych nieistniejących POI, często opis jest żałosny,

Ale ja pytam o istniejące i poprawnie opisane. To właśnie w POI dopisywanych przez użytkowników widzę więcej błędów. O zgrozo - są to często POI wprowadzone przez powszechnie szanowanych użytkowników...
Napisane: Sierpień 10, 2007, 00:29:34
Serwis Mobilne.net był przeznaczony dla AM 3.9.x, a nie ma możliwości importu wbudowanych POI z AM 4 do Miplo. Odpowiedź na Twoje pytanie chyba nasuwa się sama. ;)
Faktem jest jednak, że masz rację i jakoś ten problem trzeba byłoby rozwiązać. To jednak leży w gestii administratorów Miplo i do nich powinieneś skierować swoją uwagę.

Ponoć Miplo.pl jest przedsięwzięciem komercyjnym, w które wplątany jest producent Automapy. Nie widzę _technicznych_ przeszkód w imporcie wbudowanych POI. Wymagałyby tylko specjalnego oznakowania - na przykład innym kolorem obwódki i objęcie zakazem edycji. Natomiast powinno blokować możliwość dodania takiego samego punktu w bezpośrednim sąsiedztwie.

Swoją drogą - zgłaszałem serwisowi Automapy błędne POI wbudowane i moje uwagi były uwzględniane.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2007, 01:58:07 »
Ale ja pytam o istniejące i poprawnie opisane. ...
Swoją drogą - zgłaszałem serwisowi Automapy błędne POI wbudowane i moje uwagi były uwzględniane.

Tylko jak je rozróżnić? Zdublowane kategorie powstawały właśnie z tego powodu, że fabryczne były
niekompletne, nieaktualne, enigmatycznie opisane ... wyłączało się wtedy wbudowaną kategorię
a używało tylko PU, z czasem i to pewnie istotnie zależy od regionu, wbudowane były uzupełniane,
poprawiane i nie są dziś już tak tragiczne...
Jeśli kategoria wbudowana Cię zadowala, to nie subskrybujesz POI tej kategorii i odwrotnie.
A może te zgłaszane błędy w POI zależnie od regionu trafiają do różnych osób,
jedna robi co do niej należy, a druga ma to gdzieś?
W każdym razie mój post sprzed 1.5 roku
nic nie stracił na aktualności, mimo że pisałem na forum i kilka razy zgłaszałem.
Wspomniany 'Citybank' nadal straszy i to dubeltowo, bo ten sam nieistniejący już od ponad 2 lat bankomat
ma swoje widmo-bliźniaka nazwane Bank Handlowy, a niecałe 100m dalej jest kolejny fabrycznie zdublowany
bankomat, tym razem Millenium, najwyraźniej komuś płacili za zbieranie POI od sztuki ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 01:59:39 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:41:02 »
Po raz kolejny: skoro Miplo.pl jest serwisem związanym z producentem Automapy, to jaki jest sens dublowania punktów?
Do pokazywanych punktów wbudowanym należy dać możliwość zgłaszania zastrzeżeń i niech serwis Automapy się tym martwi.

O ile w _społecznym_ serwisie mobilne.net i AM 3.9.x był jeszcze jakiś sens tworzenia kategorii dublujących się, to teraz sensu nie ma.

Poza tym - skoro nowy serwis jest de facto serwisem Automapy, to należy się spodziewać, że POI zgłaszane przez użytkowników będą po weryfikacji włączane do wbudowanych.

Powtarzam pytanie: na czorta nam zdublowane, wprowadzone byle jak na podstawie papierowych danych, POI? Dlaczego mam zatwierdzać błędnie umiejscowiony zdublowany punkt podczas gdy jest poprawny punkt wbudowany? Tylko po to, żeby jakiś użytkownik miał więcej MiploMili?
Wyjaśnienia użytkowników wpisujących tego typu punkty są żenujące - bo on miał tak na papierze a na mapie nie było takiego adresu, to postawił salon Ery w kotłowni teatru...

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2007, 11:26:00 »
Czyżbyś zmierzał do tego,że użytkownicy nawrzucają POI do Miplo, a AM po weryfikacjach je sobie wbuduje?
palmus
palmus

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2007, 14:36:03 »
Dlatego ja na ogół (np. poza czarnym punktami itp.) nie używam wbudowanych poi.
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline palmus

  • ****
  • 623
  • Palmax-Holux
Odp: Dublowanie POI wbudowanych
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 13, 2007, 13:37:32 »
BTW- czarnych punktów jest dużo więcej niż oficjalnych czarnych punktów :-(

palmus
palmus