Dokładność map w AutoMapie

  • 4 Odpowiedzi
  • 3949 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dokładność map w AutoMapie
« dnia: Czerwiec 30, 2003, 11:59:38 »
Do tej pory było wiele uwag dotyczących błędów lub braków w programie AutoMapa. Chciałbym poruszyć temat dokładności map. Chodzi mi głównie o GŁÓWNE DROGI.
Jako laik – pierwszy w życiu GPS, AutoMapa od 1,5 tygodnia i przejechałem z nią ok. 1000km mam kilka uwag. Czy Wy też macie podobne problemy? Zaznaczam – chodzi mi WYŁĄCZNIE O GŁÓWNE DROGI oraz miejscowości.
Dla porządku parametry mojego sprzętu: GPS HAICOM HI-203E, AutoMapa Polska 50K i Poznań 5K. Antena na dachu, widzi 7-8 satelitów, sygnał taki że pasek sygnału dochodzi do pola z szybkością (AutoMapa II), raptem kilka razy zauważyłem przejście w tryb 2D.
1/ Na trasie Piła - Poznań (droga krajowa nr 11) kilkakrotnie wg. programu jestem poza wyznaczoną trasą, z tego 2-krotnie program wyznacza nową trasę. (przejechałem tę trasę 6-krotnie i zawsze błędy są w tym samym miejscu).
2/ Na trasie Poznań - Września (trasa szybkiego nr 2 [E30] 2-pasmowa) wg. programu ok. 5% trasy jestem poza wyznaczoną trasą, cały czas na południe od drogi. Trasę przejeżdżałem wczoraj 4-krotnie, i niezależnie od kierunku jazdy problem występuje (a kierunek ma dość duży wpływ, ponieważ między skrajnymi pasami obu kierunków jezdni jest jakieś 20-25 metrów). Najgorzej jest w sytuacji, gdy równolegle z droga, którą jadę jest jakąś inna droga lub ulica, wtedy program pokazuje, że jadę tą ulica i oczywiście wyznacza nową trasę.
3/ Częsta zmiana „orientacji mapy”, lub pokazywanie przez sekundę lub dwie, że jadę w innym kierunku niż biegnie droga w sytuacji jazdy po długim prostym odcinku.
Ogólnie mam wrażenie, że wiele dróg lokalnych + miasta są dość dokładnie, natomiast problemy występują częściej na drogach głównych. W mojej okolicy objechałem prawie wszystkie lokalne drogi i błędów związanych z pozycja praktycznie nie było.
Czy wy też macie podobne problemy? Czy szybkość jazdy może mieć wpływ na zachowanie programu? Wiadomo że na dobrej drodze jadę znacznie szybciej niż na lokalnej lub w mieście i może GSP "sie nie wyrabia". Czy problemy mogą wynikać z błędnego działania mojego GPS.

Dokładność map w AutoMapie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2003, 12:04:16 »
Mialem podobny przypadek na mniejszej drodze (719 Pruszkow-0trębusy). Tez program twierdzi ze jade obok drogi. Zeby bylo smieszniej to wg Automapy I (bazowa mapa Polski) nie ma tego problemu i droga zgadza sie z odczytem GPS

Dokładność map w AutoMapie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2003, 12:11:55 »
tomaszb napisał:

3/ Częsta zmiana „orientacji mapy”, lub pokazywanie przez sekundę lub dwie, że jadę w innym kierunku niż biegnie droga w sytuacji jazdy po długim prostym odcinku.

zgadza sie - tez to mam - pokazywanie ze jade w przeciwnym kierunku jest irytujace:(

Dokładność map w AutoMapie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2003, 12:16:34 »
Ale ta zmiana "orientacji mapy" to błąd programu czy mapy.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Dokładność map w AutoMapie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2003, 12:43:53 »
Potwierdzam sygnalizację jazdy obok drogi głównej!!! Opisywałem już wielokrotnie te przypadki w swoich uwagach...