Czy ktos juz kupil Automapę Polski?

  • 28 Odpowiedzi
  • 11028 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« dnia: Czerwiec 10, 2003, 16:37:48 »
Ciekaw jestem czy ktos juz kupil automapę Polski i moze podzielic sie wrazeniami.

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2003, 16:55:12 »
Również czekam na jakieś opinie.Jest w sprzedaży od poniedziałku,więc jak ktoś zamówił wysyłkowo,to jeszcze nie sprawdził.
Tak czy siak do 1 lipca muszę ją mieć zainstalowaną.
Posiadam Poznań i mapę ogólną.Uwagi co do danych topograficznych były (równiez dotyczące miasta-głównie jednokierunkowości ulic).
W programie najbardziej przeszkadzał mnie brak możliwości ustalania punktów przelotowych.Podobne uwagi musieli mieć inni i takie dotarły z pewnością do producenta.Ciekawe jak będzie teraz.

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2003, 17:06:58 »
Witam kolegę z Poznania. Nie mam mapy szczegółowej, ale w lipcu chyba ją kupię - pod warunkiem wprowadzenia "pnktów przelotowych". Mam Warszawę i Polskę ogólną, kupiłem ją w piewrszym rzucie (jeszcze u producenta) i od razu zgłaszałem ten mankament dotyczący braku puunktów pośrednich. Czasami upór programu do wyznaczenia zupełnie nieekonomicznej trasy jest przerażający.
Otrzymałem (nie pamiętam czy bezpośrednio mailem, czy też jako głos na Forum) zapewnienie autorów, że następne wersje programu (update) będą miały możliwość wyznaczania trasy z uwzględnieniem punktów pośrednich, ale patrząc na inne obietnice autorów (patrz: daty nowych map) mam wątpliwości, czy z tym problemem się uporają. Jeżeli ktoś wie co w trawie piszczy prosimy o informację.

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2003, 19:45:52 »
na mapie bazowej sprawdzcie najkrotrzy serock-mikolajki  a nastepnie odwrotnie,  dwie rozne trasy rozniace sie o 2 km ??? tak powinno byc?

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2003, 21:37:47 »
To nic, ale spróbujcie w Głogowie przejechać z jednego brzegu Odry na drugi !!!
Na mojej mapie bazowej jest to niemożliwe !!! Wygląda tak jakby nie było mostu, a jest i to nie w remoncie.

*

Offline malypb

  • *
  • 84
  • Sprzęt: Samsung i780, Mio 550, NavRoad 430BT, Nokia 330, Nokia 500
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2003, 22:57:11 »
W nowej AutoMapie punkty przelotowe sa :)
I wiele innych rzeczy zglaszanych przez uzytkownikow tez :)

Pozdrawiam
Piotr Boguslawski

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2003, 06:10:46 »
Nie wytrzymałem.Zrobiłem sobie prezent,zamawiając produkt w BAJTEL.Jestem optymistą,więc nie powinno być źle.Punkty przelotowe są,to można będzie skorygować nie po myśli wyliczoną trasę.
Mam nadzieję,że będą pojawiać się upgrade z korektami.

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2003, 16:57:34 »
Sam odpowiem na pytanie. Wlasnie kupilem. Moje pierwsze spostrzezenia.

Najpierw plusy: dziala szybko, wyznaczanie trasy (z wyznaczaniem miejscowosci przelotowych zajmuje mojemu looxowi od kilka (7) (trasa 350) do kilkudzieseicu (25s) sekund (druga trasa wybeirana przez przypadkowe miejscowosci o lacznym dystansie 1000 km) - na razie probowalem kilku tras. Po wyznaczeniu trasy pokazuje odleglosci pomiedzy poszczegolnymi punktami przelotowymi. Nie wiem ile mozna ustalic puntkow przelotowych. Mozna zmieniac  kolejnosc wyznaczonych juz miesjcowosci przelotowych. Grafika i kolory ok. Jest podzialka pokazujaca odleglosc (zmienia sie wraz ze skala mapy).

Minusy. Brak nazw ulic mniejszych miejscowosci (nie ma zadnych dla mojej Podkowy Lesnej, Pruszkowa, Piastowa, Grodzisk Maz,- sprawdzalem tylko moje okolice). Nie mam bazy danych z obiektami uzytecznosci publicznej??? (nie wiem czy cos ja nie tak zainstalowalem czy tez bedzie pozniej). W tym zakresie np. Cmapa byla znacznie dokladniejsza  (wszystkie ulice w podkowie lesnej). Mialem ponadto problem z rejestracja mapy. Okazalo sie ze mam jeden z pierwszych egzemplarzy i trzeba na PC usunąc "tylko do odczytu" z mapy Polski

Podsumowujac,  pierwsze wrazenia na 4 (pod warunkiem ze znajdę baze z danymi obiektow uzytecznosci publicznych). Podoba mi sie szybkosc wyszukiwania i wyznaczania tras, nie podoba brak nazw ulic dla mniejszych miejscowosci. Czekam tez na integracje mapy Polski z Wawą (na razie są to dwa programy)

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2003, 22:15:57 »
Witam.Juz otrzymałem i zainstalowałem.Instalacja pozła gładko.
Inaczej się rejestuje-bez unlock-tylko z numerami.
Przyznam ze jestem pod wrażeniem odwzorowania detali topograficznych.Widać nawet drogi gruntowe.Idealnie jest również zgrany wskaźnik położenia względem trasy.W TomTom route jechałem często obok drogi.(no ale to inna skala)
Trzeba ustawić odświeżanie GPS co 1s,aby nie mieć opóźnienia w komendach głosowych.
Bazy danych obiektów użyteczności publicznej nie mam,lecz będzie ona dostępna od sierpnia.
Przez Poznań jadę tak jak z MapaPoznań, z tym że nie widzę nazw wszystkich mniejszych ulic.
W ŚrodzieWlp są widoczne chyba wszystkie ulice.
Mam tylko zastrzezenia co do wyznaczania trasy.W Poznaiu nadal mam jechac przez Most Teatralny,a jest tam tylko ruch pieszy i trakcja tramwajowa.Natomiast na trasie mam wrażenie,że program prowadzi przez punkt(kropka),tak więc jadąc obwodnicą jestem przez chwilę poza trasą,a nastepne mam wyznaczoną nową.
Są to jednak drobiazgi możliwe do zaakceptowania w nowym produkcie,w niczym mu nie umniejszające.
Czekam na mapę Krakowa.

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2003, 22:20:23 »
to jak jest w końcu z planami miast które są dostępne osobno - są na mapie całej Polski (przynajmniej częściowo) czy nie ma wogóle (bo tak zrozumiałem informację na stonie AutoMapy ?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2003, 22:29:01 »
No sa mapy miast ... ale nie tak dokladne.

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2003, 22:31:38 »
Powiedziałbym że są.Nie są jednak tak funkcjonalne jak te oddzielne.
Jak wiadomo nie ma nazw wszystkich mniejszych ulic,jak również punktów użyteczności publicznej.Nie sprawdziłem dokładnie,ale można się spodziewać że tych najmniejszych nie ma.
Rondo to nie jest rondo-tylko widać skrzyżowanie(w komendzie głosowej jest rondem),nie ma numerów domów i kierunkowości wszystich ulic.Do jazdy przez Polskę starczy z nawiązką.

*

Offline soda73

  • 28
  • HP Jornada 568 / Qtek 9100 / Toshiba G900
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2003, 09:22:27 »
Ciekawe jak z dokładnością pilota w terenie w nowej mapie Polski, stara - bazowa ubawiła mnie kilka razy setnie :)

Np. któregoś razu na prostej drodze przed Opocznem kiedy już było wiadomo, że jadę prosto do celu (przedemną miasto), nagle pojawia się informacja, że za chwilę będzie moment skrętu, zbliżam się 300, 200, 100 m napięcie rośnie... TERAZ!!! krzyczy Automapa, a tam była tylko jakaś taka piaszczysta droga w pole, w zupełnie innym kierunku :)

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:53:51 »
Moje pierwsze wrazenia z jazdy z mapą Polski:

W miescie trzeba uwazac, bo program nie ma danych o tym gdzie mozna lub nie mozna skrecac, wiec gdy np. wyjechalem z wyznaczonej trasy to 3 razy z rzedu proponowal bym skrecal tam gdzie byl zakaz skretu. Zakladam ze ten sam problem bedzie powstawac przy jezdzie po obcym miescie, co moze juz powodowac powazne problemy. Nie rozumiem czemu mapa Warszawy nie ma wszystkich ulic. Przeciez nie wszystkie muszą byc opisane z nazwami ale nieumieszczanie ich w programie to juz przesada (to samo dotyczy innych miast np. Poznania) W paru miejscach miedzy Otrebusami i Pruszkowem jechalem droga podczas gdy program twierdzil ze jestem obok. Przy skrecie z otrebus na droge pruszkowska program mówi mi o ostrym skrecie pokazujać wrecz zawracanie podczas gdy jest zakret ok. 90-100 stopni. W Pruszkowie podobnie, mowi o skrecie w prawo podczas gdy jest lagodny luk, Ponadto w Pruszkowie zle jest poprowadzona droga 719, wg programu biegnie rownolegla waska uliczka.

Jak na odcinek ok 23 kilometrow mojej dzisiejszej trasy to trochę duzo potknięć. Ufam ze będą korygowane w miarę mozliwosci przy upgradach. Na razie do mojej poprzedniej oceny 4 dodaję duzy minus.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:36:42 »
No i mam i ja :D

Instalacja: bez problemów. Bardzo podoba mi się, że mapa Polski (a pewnie i nowe wersje planów miast także) jest w jednym pliku i wrzuca się ją ręcznie w dowolne miejsce pamięci dyskowej. Instalacja na karcie - bez problemów. Całość chodzi zadowalająco szybko (uczcie się producenci konkurencji! ;) )

Nowości:
- punkty pośrednie trasy - bardzo dobry pomysł! Wreszcie można zaprojektować swoje ulubione trasy - tylko po co wtedy używać nawigacji skoro się je zna na pamięć? ;)
- zapisywanie stworzonych tras - NARESZCIE!
- rozbudowa ustawień trasy: czy kasować trasę po dojechaniu czy nie, automatyczne włączanie trybu Pilot, włączany/wyłączany komunikat o zjechaniu z trasy (dbry pomysł! ;) )
- ładniejszy panel wyświetlania informacji płynących z GPSa, w tym... wysokość npm.!
- lokalizacja punktu na mapie po współrzędnych GPS

Wciąż mi brakuje:
- możliwości ustalenia czy wskaźnik pozycji ma się "przyklejać" do dróg czy nie - opcja przydatna podczas jazdy rowerem, łódką lub nawet pociągiem,
- dźwięku na zadowalającym poziomie! Powiedziałbym nawet, zę w poprzedniej wersji programu (np. Warszawa) ten dźwięk mniej rzęził - teraz jest jeszcze więcej przesterów i denerwujących zgrzytów. I nie mów mi Producencie, że to kwestia kompresji: daj mi źródło na DAT lub CD - ja to zrobię znacznie lepiej. ;) A dźwięk to podstawa: Biorę palma z gps na rower - odpalam w tle player mp3, ustalam trasę, słuchawki na uszy i w drogę - słucham muzyczki a czasami tylko w słuchawkach pojawia się dodatkowy głos: "za 200 metrów ostro w prawo!" ;)

Jakość szczegółowej mapy Polski: nareszcie coś widać w skali kraju!!! Choć mam wrażenie, że w paru miejscach jest ona bardziej gęsta a w innych mniej - cóż... pewnie taka cena jest koniecznej generalizacji związanej z objętością... Co do już zauważonych błędów: jedna przekręcona nazwa miejscowości i brak kawałka ulicy w Raszynie.
Na razie jeszcze nie miałem okazji przejechać się z nową mapą, tak więc tym razem tylko uwagi nie związane z jazdą...

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2003, 08:48:20 »
Mam 2 pytania do Skibi lub innych uzytkownikow Automapy:

1.Co oznacza, ze wskaznik jest zgrany wzgledem trasy? Czy jesli pojde w pole to wskaznik nadal bedzie pokazywal, ze jestem na drodze? Pytam, bo zastanawiam sie czy kupic automape do turystyki pieszej lub rowerowej. Do nawigacji samochodowej z tego co piszesz raczej sie nie nadaje.

2.Drugie pytanie dotyczace Twoich doswiadczen: piszesz, ze trzeba wlaczyc odswiezanie co 1 s. A co sie dzieje jesli chwilowo nie ma sygnalu? Np.  przy przejezdzie przez tunel lub pod gesta korona drzew?
W programach do nawigacji w przypadku braku sygnalu nastepuje szacowanie polozenia na podstawie polozen z chwil poprzednich i ostatniej zmierzonej predkosci.

skibi napisał:

Idealnie jest również zgrany wskaźnik położenia względem trasy.W TomTom route jechałem często obok drogi.(no ale to inna skala)
Trzeba ustawić odświeżanie GPS co 1s,aby nie mieć opóźnienia w komendach głosowych.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2003, 10:51:44 »
mago napisał:

Mam 2 pytania do Skibi lub innych uzytkownikow Automapy:

1.Co oznacza, ze wskaznik jest zgrany wzgledem trasy? Czy jesli pojde w pole to wskaznik nadal bedzie pokazywal, ze jestem na drodze? Pytam, bo zastanawiam sie czy kupic automape do turystyki pieszej lub rowerowej. Do nawigacji samochodowej z tego co piszesz raczej sie nie nadaje.

2.Drugie pytanie dotyczace Twoich doswiadczen: piszesz, ze trzeba wlaczyc odswiezanie co 1 s. A co sie dzieje jesli chwilowo nie ma sygnalu? Np.  przy przejezdzie przez tunel lub pod gesta korona drzew?
W programach do nawigacji w przypadku braku sygnalu nastepuje szacowanie polozenia na podstawie polozen z chwil poprzednich i ostatniej zmierzonej predkosci.





Ad. 1. Tak jest w tej chwili - brakuje wyłączenia tej opcji. Pisałem o tym wyżej w swoim poście. Ale jest druga strona medalu: dzięki temu IDEALNIE Automapa nadaje się do nawigacji samochodowej po drogach...

Ad. 2. Automapa ma (z możliwością wyłączenia) opcję "Przewidywanie pozycji" i dzięki temu mi nigdy nie "zgłupiała" podczas jazdy tunelem (no chyba że jest bardzo długi, ale wtedy po prostu robi "stop" i kontynuuje pracę po złapaniu sygnału GPS.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2003, 12:40:35 »
No tak idealnie to sie chyba nie nadaje skoro brakuje ulic w miastach lub ich nazw. Aby dojechac od granic administracyjnych Katowic do granic administracyjnych Wroclawia nie potrzebuje wlasciwie zadnej nawigacji. Potrzebna mi jest aby dojechac z okreslonej ulicy w Katowicach do drogi wylotowej i aby trafic we Wroclawiu pod okreslony adres.

Cat^ napisał:

: dzięki temu IDEALNIE Automapa nadaje się do nawigacji samochodowej po drogach...




*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2003, 13:01:19 »
mago napisał:

No tak idealnie to sie chyba nie nadaje skoro brakuje ulic w miastach lub ich nazw. Aby dojechac od granic administracyjnych Katowic do granic administracyjnych Wroclawia nie potrzebuje wlasciwie zadnej nawigacji. Potrzebna mi jest aby dojechac z okreslonej ulicy w Katowicach do drogi wylotowej i aby trafic we Wroclawiu pod okreslony adres.

W taki razie powinieneś poczekać jeszcze kilka momentów aż ukaże sie plan sczegółowy Wrocka..a potem Katowitz...albo zakupić  Navigo Profesional... ale to Twój wybór.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2003, 16:33:52 »
mago napisał:

No tak idealnie to sie chyba nie nadaje skoro brakuje ulic w miastach lub ich nazw. Aby dojechac od granic administracyjnych Katowic do granic administracyjnych Wroclawia nie potrzebuje wlasciwie zadnej nawigacji. Potrzebna mi jest aby dojechac z okreslonej ulicy w Katowicach do drogi wylotowej i aby trafic we Wroclawiu pod okreslony adres.

Cat^ napisał:

: dzięki temu IDEALNIE Automapa nadaje się do nawigacji samochodowej po drogach...







No fakt, trochę przesadziłem z ty "idealnie" w ogólnie przyjętym rozumieniu tego terminu, ale chodziło mi bardziej o sytuację w porównaniu z ofertą konkurencyjną w stosunku do Automapy :P

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2003, 21:56:01 »
Jeszcze raz o śladzie GPS.
Wcześniej wspomniałem o funkcji ZAPISZ ŚLAD GPS.Na Automapie I zapisałem kiedyś swoją drogę,jadąc miastem nie pokrytym przez dane topograficzne Mapy.
Przed chwilą odtworzyłem ten ślad w AutoMapie II.
Rewelacja.Program dokładnie pokazuje jakimi ulicami jechałem(bez nazwy), z jaką prędkością chwilową,poziomem i uwczesną pozycją gps.Wskaźnik gps jest w trybie śledzenia ze strzałką.Aby to zatrzymać musiałem wcisnąć WYŁĄCZ GPS.

Nie wiem tylko jak to wykorzystać do nawigacji.Zwłaszcza zainteresowani turystyką rowerową lub pieszą powinni podrążyć temat.

Mam prośbę do producenta oprogramowania,aby postarał się o instrukcję obsługi,choćby w formie pliku txt do pobrania,lub wysłania mailem.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2003, 16:44:31 »
Pojeździłem trochę z Automapą II po Warszawie korzystając ze szczegółowej mapy Polski. Muszę przyznać, że jadąc głównymi drogami (tymi które są w tej skali na planie Warszawy) z przyjemnością stwierdzam, że program zachowuje się dokładnie tak samo jak w przypadku planu Warszawy (Automapa I). Jest co prawda parę błędów (np. skręt w prawo z modlińskiej w Płochocińską nie jest możliwy tak po prostu tylko trzeba pojechać dalej prosto, zawrócić i skręcić w lewo :D ) no ale nic to...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 15, 2003, 19:51:08 »
A ja mam problem z uruchomieniem mapy Polski. Po instalacji (na karcie pamięci) zarejestrowałem się na stronie producenta, po chwili otrzymałem maila z kodem rejestracyjnym, ale po wpisaniu tego kodu i numeru licencji z pudełka pojawia się komunikat:

Nie można odczytać/utworzyć pliku STORAGE CARDPOLSKA.AM

Wysłałem już list do producenta, ale może w międzyczasie ktoś coś mi doradzi...???
Pozdrawiam,
biblo

Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 16, 2003, 00:00:09 »
Biblo,

Masz ten sam problem co ja. Musisz skopiowac plik mapy Polski na PC, tam kliknac we wlasciwosci i usunac zaznaczenie "tylko do odczytu". Tam zmieniony plik wgraj do Pocketa i milej jazdy!

*

Offline skibi

  • **
  • 136
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2003, 00:01:30 »
Może to zbyt proste,aby na to zwrócic uwagę,lecz sprawdź zera i "o"
Ja miałem tego tyle,że w momencie naciskania "rejestruj" patrzyłem z trwogą czy się nie pomyliłem.

Skopiowałem wymieniony plik bezpośrednio z CD na MMC przez czytnik.Nie miałem problemu z "tylko do odczytu"

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2003, 08:10:28 »
Wczoraj jechałem ze szczegółową Automapą Polski w okolice Nowego Dworu Mazowieckiego (Pomiechówek, Goławice). W zasadzie, poza kilkoma wypadnięciami z trasy (głównie droga przez las) oraz jednego co mnie setnie ubawiło: zakręt jest co najmniej 90 stopni a tu słyszę: "lekko w lewo" ;) wszystko było w porządku. Program tylko dostał świra jak już dojechałem do Goławic: proponował przejechanie dalej prosto i zawrócenie za ok. 500 m mimo, że w pobliżu nie było już żadnego skrzyżowania!
Za chwilę wybieram się do Serocka - tak więc ciąg dalszy nastąpi. :)

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2003, 12:47:48 »
Kilka wypadniec z trasy Warszawa - Nowy Dwor? Przeciez to blisko. Dla mnie oznacza to tylko jedno: obecna Automapa to wczesna wersja beta. Do nawigacji nie nadaje sie na pewno, co najwyzej moze to byc zabawka dla entuzjastow GPS. A szkoda bo juz sie cieszylem.

Cat^ napisał:

Wczoraj jechałem ze szczegółową Automapą Polski w okolice Nowego Dworu Mazowieckiego (Pomiechówek, Goławice). W zasadzie, poza kilkoma wypadnięciami z trasy (głównie droga przez las) oraz jednego co mnie setnie ubawiło: zakręt jest co najmniej 90 stopni a tu słyszę: "lekko w lewo" ;) wszystko było w porządku. Program tylko dostał świra jak już dojechałem do Goławic: proponował przejechanie dalej prosto i zawrócenie za ok. 500 m mimo, że w pobliżu nie było już żadnego skrzyżowania!
Za chwilę wybieram się do Serocka - tak więc ciąg dalszy nastąpi. :)




*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2003, 14:51:52 »
focus 12 i skibi:: dzięki za podpowiedzi!

Odznaczenie "Tylko do odczytu" pomogło :)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Czy ktos juz kupil Automapę Polski?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2003, 08:33:47 »
Warszawa-Serock (przez Legionowo): W zasadzie wszystko w najlepszym porządku, poza tym, że w samym Serocku - brak ulicy, którą przejeżdżałem (wrrr... zapomniałem nazwy). Za to w drodze powrotnej do Warszawy - ubaw po pachy! Ustaliłem sobie cel gdzieś na Mokotowie. Program zaproponował jazdę przez Legionowo. Oczywiście olałem tę propozycję i pojechałem przez Nieporęt. No i zaczeło się. Program długo kombinował (Jesteś poza trasą, wyznaczam nową) po czym cały czas z uporem maniaka proponował bym zawrócił i jechał przez to Legionowo, potem jakimiś bocznymi drogami - też na Legionowo... Myślę sobie: punkt pośredni w Legionowie niechcący wstawiłem czy co? W końcu wjechałem w granice administracyjne i odpaliłem Warszawę. I dopiero dzisiaj rano odkryłem powód tego zamieszania w drodze powrotnej: aby - jadąc od strony Nieporętu - skręcić z ul. Płochocińskiej w lewo w ul. Modlińską - program proponuje objazd przez Legionowo i Jabłonnę! Drobny błąd w jednym skrzyżowaniu (drogi główne!) a tyle zamieszania... PRODUCENCIE: POPRAW TO SZYBKO BO WSTYD...

 

  • SMF © 2024, Simple Machines | Theme by SMFTricks
  • Copyright © 2003-2024 SMARTedge.IT., Wszystkie Prawa Zastrzeżone