Beta AM 6.0 juz jest

  • 640 Odpowiedzi
  • 147571 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 27, 2009, 21:37:25 »
Dobrze kombinujesz.

Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 27, 2009, 21:37:59 »
Dziękuję za tę odpowiedź, która niczego mi nie wyjaśniła. Może zadam pytanie inaczej, po czym mam poznać, że aktualne dane o utrudnieniach w ruchu zaczytały się do programu AM ?

Szukaj pliku miplo.amb w katalogu Data Files, należy go wczytać, Menu -> Trasa -> 2 strona -> Blokady -> klik na dole na zagiętą karteczkę -> Dodaj z pliku -> klik na plik miplo.amb i następuje wczytanie blokad.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 21:40:23 wysłana przez rokbok »

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 27, 2009, 21:39:31 »
Dziękuję za tę odpowiedź, która niczego mi nie wyjaśniła. Może zadam pytanie inaczej, po czym mam poznać, że aktualne dane o utrudnieniach w ruchu zaczytały się do programu AM ?
Szukaj pliku miplo.amb w katalogu głównym AutoMapy, należy go wczytać, Menu -> Trasa -> 2 strona -> Blokady -> klik na dole na zagiętą karteczkę -> Dodaj z pliku -> klik na plik miplo.amb i następuje wczytanie blokad.

Dzieki za pomoc, ale mnie blokady ustawione przez miplo.pl nie interesują. Mnie interesuje tylko testowanie AM traffic

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 27, 2009, 21:40:12 »
Zupełnie inny temat. To są średnie prędkości przejazdu (rzeczywiste z podziałem na dni i godziny i "pory roku") zawarte w danych mapy + modyfikacje z serwera (grom wie jakie).

Naocznie możesz to zobaczyć na: http://mapa.targeo.pl/beta/#targeo-top

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 27, 2009, 21:43:54 »
Zupełnie inny temat. To są średnie prędkości przejazdu (rzeczywiste z podziałem na dni i godziny i "pory roku") zawarte w danych mapy + modyfikacje z serwera (grom wie jakie).

Naocznie możesz to zobaczyć na: http://mapa.targeo.pl/beta/#targeo-top

No super, teraz wszystko jasne, dzięki kolego  :ok:

Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 27, 2009, 21:45:25 »
Dzieki za pomoc, ale mnie blokady ustawione przez miplo.pl nie interesują. Mnie interesuje tylko testowanie AM traffic

Zrzuty ekranu które umieściłeś we wcześniejszym poście z zaznaczonymi opcjami to jest właśnie Miplo Traffic, i do tego się odniosłem.

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 27, 2009, 21:47:47 »
Właśnie przez przypadek odkryłem pewną niedoskonałość TRF. DO teraz byłem pewien że jestem online z traffikiem. Zdziwiło mnie jednak to że pomimo aktywnego połączenia GPRS nie działa Miploloc. Okazało się że źle skonfigurowałem ustawienia GPRS swojego telefonu (zrobił mu się reset ustawien po kąpieli w morzu :).
Wydaje mi się że powinna być jakaś informacja graficzna działającego połączenia z TRF. Zielone kółko pali się nawet jak się jest offline. I tu sugestia żeby zielone kółko było tylko w przypadku aktywnego połączenia z serwerem TRF, a inny kolor jak dane TRF są offlinowe. Człowiek wie przynajmniej na czym stoi. Jutro mam nadzieję że 5 km do pracy przejade szybciej niż dzisiaj (40 minut :) )
Paweł

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 27, 2009, 21:49:00 »
Czy może mi ktoś wytłumaczyć nast. kwestię. Na miplo zaznaczyłem opcje do AMtraffica - patrz obrazki
Robię synchronizację przez pc-ta (pda podłączone do kompa przez AC) , po zakończonej synchronizacji zaglądam do katalogu Automapa EU\DataFiles\Traffic i tam jest kompletnie pusto. Co to oznacza ? Czy ja coś źle ustawiłem ?

ustawianie ruchu wahadłowego nie bardzo ma sens gdyż w przypadku zaistnienia takowego AM widzi to jako odcinek zablokowany i za wszelką cenę będzie Cię prowadzić objazdem, nawet gdy wyznaczysz trasę krótką.
Odpuść dla swojego dobra :)

oczywiście AM traffic i Miplo traffic to dwie rożne sprawy - to czego szukasz (w sensie plik miplo traffic) siedzi w Automapa EU\DataFiles\miplo.amb

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 27, 2009, 21:49:44 »
Zupełnie inny temat. To są średnie prędkości przejazdu (rzeczywiste z podziałem na dni i godziny i "pory roku") zawarte w danych mapy + modyfikacje z serwera (grom wie jakie).

Naocznie możesz to zobaczyć na: http://mapa.targeo.pl/beta/#targeo-top

No super, teraz wszystko jasne, dzięki kolego  :ok:
Myślałem, że to wszyscy posiadacze AM wiedzą.
Jeszcze jedna uwaga - dane traffic na targeo są stare, w AMbeta są na pewno inne (tylko ich nie widać) :)

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 27, 2009, 21:54:29 »
Dane na targeo łatwo zweryfikować. Wg targeo Al. WIlanowska na odcinku Sobieskiego w kierunku Dolinki jest przejzdna .... odcinek zamknięty od kwietnia :D
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 21:58:11 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 27, 2009, 22:00:21 »
a jak wyglada wezle Sosnica na A4? miesiac temu byly tam niezle korki... dopiero jak wlaczylem miplotraffic z odpowiednimi kategoriami to AM nie prowadzila mnie tamtedy.
Traffic na targeo na ow wezel pokazuje ze jest przejeznie i cacy. Ciekawe

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 27, 2009, 22:08:18 »
Słowa "Targeo" użyłem tylko dla zobrazowania problemu,
proszę nie ciągnąć w tym wątku tego tematu - jest odpowiedni: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=141602.0

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 27, 2009, 22:15:19 »
Własnie dane z AM Traffic sa "na pewno" inne. Przy instalacji po zaznaczeniu informacji o zgodzie na wysyłanie danych korkowych jest informacja że osoby udostępniające dane będą miały dostęp na specjalnych warunkach do czegoś. Pytanie co to są specjalne warunki i czy AM nie szykuje jakiejś usługi dodatkowo płatnej dla wywrotowców nie wysyłających danych o korkach :D
Paweł

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 27, 2009, 22:18:29 »
pod wpływem postów kol. Trekera zajrzałem do AutoMapa EU\Data Files\Traffic i się okazuje że siedzi tam plik o nazwie 0001 - 8,60KB... u Was też?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 27, 2009, 22:25:38 »
To jest plik, który przy najbliższym kontakcie AM z internetem 'zda relację' serwerowi AM jakie ostatnio przebyłeś odcinki, z jaką prędkością i o jakim czasie, po czym zniknie.
Przynajmniej tak było juz od AM5.5.3 i nie sadzę, by w tej mierze miało się coś zmienić.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 27, 2009, 22:52:07 »
MIplo trafic - wybierasz na miplo co AM ma zablokowac ( drogi z wahadłem, korkami itp.). PO synchornizacji przez miplo tworzy sie plik miplo.amb (w 6.0 bedzie miplo.sgm) i nalezy go wczytac w AM blokady. Efekt :AM blokuje odcinki z wydarzeniami które wybralismy na miplo - wahadła korki itp.

AM traffic. Informarcja o czasach przejazdu danych odcinków. AM 6.0 ma je zszyte z mapą dzięki czemu w zależnosci od  pory dnia kieruje dogodniejsza trasa (przy optymalnej i szybkiej). Dodatkowo zostanie wprowadzone AM traffic online - wysyłanie i odbierabie na bieżaca (za pomocą transmiji GPRS) informacji o ruchu i na biezaca AM zmienia trase by ominąć korki. Dla uzadzen które nie maja dostepu do internetu tworzy sie pli w katalogu TRAFFIC plik, który sie rozrasta wraz z kolejną trasa. Gdy podlaczysz urzadzenie do kompa z internetem w ustawieniam AM/przyciski na samym dole przypisujesz klawisz do funkci wysli dane AM Traffic. PO kliknieciu dane wysylane sa na serwer, plik sie usuwa, po ponownym uruchomieniu gps tworzy sie nowy plik. Gdy dane sa zapisywane do pliku TRF swieci na zielono, gdy dane sa wysylane na serwer czerwona, gdy brak pliku szaro.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 27, 2009, 23:06:28 »
Dziś AM zaskoczyła mnie, że szczęka mi opadła podczas jazdy.
Trasa szybka wyznaczona ze Świdnika do Lublina, ul. Herbowa.
Zaskoczenie miało miejsce na węźle Al.Solidarności via Al.Smorawińskiego (Lublin). Jadąc od strony Świdnika, przed tym węzłem usłyszałem komunikat "zjedź w prawo".
Pomyślałem, że Marta chce się przejechać przez dzielnicę LSM. Więc myślę OK, zobaczymy co Marta wymyśliła.
Wjechałem więc na zjazd a tu (ku mojemu ogromnemu zdziwieniu) Marta prosi "Zjedź w lewo" kierując mnie na drogę, przed chwilą z której zjechałem. (prezentacja w pliku Gora(zle).jpg, punt "przez" wstawiłem do celów prezentacyjnych)
Po wyłączeniu traffica i w AM 5.5.3 prowadzi już dobrze (plik Dolem(dobrze).jpg).
Niby mógłby być skutek uboczny traffica, popatrzyłem na Targeo i może coś w tym być. Tylko, że tak minimalne oszczędności czasowe to może mogłaby AM olewać, jeśli wymuszają manewr.
Tak na marginesie. Tam na ślimaku ktoś ciął ponad 80 km/h czy źle widzę(plik 80kmh.ipg)?  :O
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 23:08:09 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 27, 2009, 23:08:32 »
Pamiętaj że ten ktoś mógł ciąć tyle jakiś czas temu, zerknij kilka postów wyżej na temat aktualności danych na targeo.

P.S. Z czytaniem ze zrozumieniem u mnie kiepsko :)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 23:11:22 wysłana przez plesniak »
Paweł

*

Offline chola

  • ***
  • 253
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 27, 2009, 23:12:36 »
Tak na marginesie. Tam na ślimaku ktoś ciął ponad 80 km/h czy źle widzę(plik 80kmh.ipg)?  :O

 :D ciął 80km/h a potem wypadł z trasy, bo nagle jest "brak danych" :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 27, 2009, 23:27:28 »
Tak na marginesie. Tam na ślimaku ktoś ciął ponad 80 km/h czy źle widzę(plik 80kmh.ipg)?  :O
:D ciął 80km/h a potem wypadł z trasy, bo nagle jest "brak danych" :)
Albo mu navi wypadła za okno i rozłączyła się  :grin:
Przy takiej prędkości na naprawdę ciasnym i niedużym ślimaku to przeciążenia muszą być iście kosmiczne  :E
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 27, 2009, 23:36:09 »
(...) Dla urządzen które nie maja dostępu do internetu tworzy sie plik w katalogu TRAFFIC plik, który sie rozrasta wraz z kolejną trasa. Gdy podlaczysz urzadzenie do kompa z internetem w ustawieniam AM/przyciski na samym dole przypisujesz klawisz do funkci wysli dane AM Traffic. PO kliknieciu dane wysylane sa na serwer, plik sie usuwa, po ponownym uruchomieniu gps tworzy sie nowy plik. Gdy dane sa zapisywane do pliku TRF swieci na zielono, gdy dane sa wysylane na serwer czerwona, gdy brak pliku szaro.
Ładnie to opisałeś, ale u mnie (i nie tylko) to nie realne.
Podłączenie urządzenia do kabla USB to jest reset, a na komputerze są widoczne tylko dyski (karta i flash), więc użycie przycisku sprzętowego zdefiniowanego w niedziałającej AM to jakaś fikcja...

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 27, 2009, 23:40:18 »
Miałem na mysli urzadzenia z AS które neta zasysają tylko przez kabel, a nie moga robic tego GPRS-em.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 28, 2009, 00:27:08 »
To jest plik, który przy najbliższym kontakcie AM z internetem 'zda relację' serwerowi AM jakie ostatnio przebyłeś odcinki, z jaką prędkością i o jakim czasie, po czym zniknie.
Przynajmniej tak było juz od AM5.5.3 i nie sadzę, by w tej mierze miało się coś zmienić.


U mnie ten plik ma 35603 bajtów, godzina ostatniej modyfikacji dzisiaj 17:23. Wieczorem przeprowadzane dwie synchronizacje z miplo.pl. Czyli oznacza to że dane nie zostały wysłane ??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 28, 2009, 01:40:23 »
Miplo nie ma nic wspólnego z tym plikiem, wysyłka na serwer AM jest uaktywniana w momencie wyłączania AM (może nie tylko, ale wtedy na pewno) i powiedzie się jesli wtedy będziesz miał połączenie z netem.
A jak się powiedzie to plik zostanie skasowany.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 28, 2009, 07:18:03 »
Zupełnie inny temat. To są średnie prędkości przejazdu (rzeczywiste z podziałem na dni i godziny i "pory roku") zawarte w danych mapy + modyfikacje z serwera (grom wie jakie).

Naocznie możesz to zobaczyć na: http://mapa.targeo.pl/beta/#targeo-top

No super, teraz wszystko jasne, dzięki kolego  :ok:
Myślałem, że to wszyscy posiadacze AM wiedzą.

zdziwiłbyś się kolego  :D
Napisane: Październik 28, 2009, 07:12:56
MIplo trafic - wybierasz na miplo co AM ma zablokowac ( drogi z wahadłem, korkami itp.).
AM traffic. Informarcja o czasach przejazdu danych odcinków. AM 6.0 ma je zszyte z mapą dzięki czemu w zależnosci od  pory dnia kieruje dogodniejsza trasa (przy optymalnej i szybkiej).

Mi się te dwa tematy pomieszały, chyba przez niefortunną nazwę MIPLOtrafic, nie wiem może powinna być jakaś inna, AMtraffic po wyjaśnieniach kolegów jest już dla mnie zrozumiały i nazwa ta chyba faktycznie odzwierciedla funkcjonalność tej opcji, ale ta nazwa MiploTraffic, czy to na pewno dobry wybór, dla mnie nie do końca.  :-|

*

Offline grzemach

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Info Enterprise
  • Sprzęt: HTC TyTN II
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 28, 2009, 08:39:33 »
zauważyłem pojawiające się problemy z pikietażem, co pewien czas w pilocie zamiast bieżącej wartości pojawiały się trzy kreski ---,...
Potwierdzam, na trasie Kielce - Kraków, ten sam problem

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 28, 2009, 08:45:15 »
A ja mam taki problem. Mam staruszka Looxa 560 i nie wiem dlaczego ale traffic coś nie chce działać. Już wyjaśniam o co chodzi.
W ustawieniach / inne / traffic mogę zaznaczyć tylko wlacz amTraffic i wymieniają dane z serwerem. Ale cal reszta opcji i następna zakładka o czasach połączenia jest nieaktywna. Nie macie pojecia dlaczego? Dodam ze połączenie z netem jest bo miplo z poziomu automapy synchronizuje się bezproblemowo. 

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 28, 2009, 08:51:40 »
zauważyłem pojawiające się problemy z pikietażem, co pewien czas w pilocie zamiast bieżącej wartości pojawiały się trzy kreski ---,...
Potwierdzam, na trasie Kielce - Kraków, ten sam problem

Na trasie A4,  Zgorzelec - Wrocław to samo.
Napisane: Październik 28, 2009, 08:48:17
A ja mam taki problem. Mam staruszka Looxa 560 i nie wiem dlaczego ale traffic coś nie chce działać. Już wyjaśniam o co chodzi.
W ustawieniach / inne / traffic mogę zaznaczyć tylko wlacz amTraffic i wymieniają dane z serwerem. Ale cal reszta opcji i następna zakładka o czasach połączenia jest nieaktywna. Nie macie pojecia dlaczego? Dodam ze połączenie z netem jest bo miplo z poziomu automapy synchronizuje się bezproblemowo.  

Na Windows CE nie działa w tej wersji. Patrz kila postów wyżej.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2009, 09:02:17 wysłana przez AdamMie »

*

Offline dluba

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Redmi 4 Pro, TT 5100
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 28, 2009, 09:06:12 »

A ja mam taki problem. Mam staruszka Looxa 560 i nie wiem dlaczego ale traffic coś nie chce działać. Już wyjaśniam o co chodzi.
W ustawieniach / inne / traffic mogę zaznaczyć tylko wlacz amTraffic i wymieniają dane z serwerem. Ale cal reszta opcji i następna zakładka o czasach połączenia jest nieaktywna. Nie macie pojecia dlaczego? Dodam ze połączenie z netem jest bo miplo z poziomu automapy synchronizuje się bezproblemowo.  

Na Windows CE nie działa w tej wersji. Patrz kila postów wyżej.

Zaraz - ale to nie jest Windows CE, mam P550 - WM5/6 i są w systemie sterowniki Bluetooth o których była mowa, urządzenie łączy się z netem przez komórkę - więc IMHO nie widzę przeciwskazań żeby TRF działał prawidłowo.
Pozdrawiam
Daniel

*

Offline oops2k

  • **
  • 124
Odp: Beta AM 6.0 juz jest
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 28, 2009, 09:15:22 »
No własnie. Ja mam widows 5. Nie CE. I jeśli mam połączenie z netem po bluetooth to co stoi na przeszkodzie aby traffic działał?