Automapa się gubi i wyznacza trasę

  • 55 Odpowiedzi
  • 47925 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2015, 11:55:26 »
Cytat: waldirs
Może zacznę od "Dopiero teraz się obudziłeś?" = to moja rola? Płacę abonament (cholernie wysoki) to chyba mi się to należy.

Zawsze masz 2 wyjscia:
-możesz wymagać - bo ci się należy, zżymać się, pomstować, obrażać
nic to nie zmieni poza tym, że trochę zdrowia stracisz
-możesz też 'pójść na współpracę' - bo wystarczyło żebyś 'dał cynk' półtora roku temu,
a ten remont byłby na mapach uwzględniony i wtedy nie tylko tobie jeździłoby się lepiej.

Ja zdecydowanie wolę te drugie wyjście, dopuszczam też możliwość że w Warszawie
mogą po prostu nie wiedzieć wszystkiego, co dzieje się w Dźwinowie, Katowicach i w innych miejscach.
Cytat: waldirs
A numery dróg - informacja NADER ISTOTNA  ...
Owszem - gdy nie wiesz gdzie jechać, w sytuacji gdy prowadzi cię nawigacja
jest to tylko informacja czasem przydatna, w żadnej mierze nie niezbędna.
A że mi program nie wariuje, a jeśli już głupieje, to czyni to nader rzadko
to i potrzeby ciągłego oglądania numeru drogi na ekranie nie odczuwam wcale.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2015, 13:24:41 »
Cytuj
Owszem - gdy nie wiesz gdzie jechać, w sytuacji gdy prowadzi cię nawigacja
jest to tylko informacja czasem przydatna, w żadnej mierze nie niezbędna.
No cóż - zbędna polemika jakby ludzi z ...dwóch światów.
Chciałbym zobaczyć jak Wasze pokolenie będzie sobie radziło w warunkach ekstremalnych - bez prądu i tych "cywilizacyjnych gadżetów" jak obliczycie wysokość wzniesienia i orientacje w kilku hektarowym lesie?
Bo ... moje pokolenie radzi sobie doskonale w różnych sytuacjach - z gadżetami i bez !!!
Ale za to jesteście przemądrzali o tendencjach ignoranckich co do rzeczy i ludzi !!!

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 30, 2015, 15:22:18 »
Chciałbym zobaczyć jak Wasze pokolenie będzie sobie radziło w warunkach ekstremalnych ...
Cóż, potraktuję to jak komplement ...
na szczęście zarówno ze współczesną techniką jak i z jej brakiem radzę sobie jeszcze nieźle.
Nie wiem czy to kwestia ponad 30-tu lat za kółkiem, czy czegoś innego, ale takie drobiazgi
jak chwilowy brak numeru drogi na ekranie nie rodzą we mnie żadnej frustracji.
Ty deklarujesz niezależność od gadżetów i wielkie życiowe doświadczenie, a dramatyzujesz
jakby stało się jakieś nieszczęście (wykrzykniki, wielkie litery, epitery, emocje ...).


AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 08, 2016, 20:22:52 »
Potwierdzam to co pisze waldirs i ciekawi mnie dlaczego tak się dzieje. Od lat używam AM i jeszcze takiego horroru nie przeżywałem jak teraz. Prosta droga prowadząca do celu, płaski teren, a ta za 500m skręć w lewo. Albo polecenia zjechania z głównej szybkiej drogi by błądzi po wsiach i wrócić z powrotem na drogę główną. jadą drogą 985 w okolicy Tuszów Narodowy w stronę Tarnobrzegu, AM kazała skręcić na wieś Grochowe i ciągnąć bokami, aż do wsi Bugaj na 985. Trzeba to zobaczyć na mapie, wtedy łatwiej będzie zrozumieć głupotę AM - wiedziałem że robię coś nie tak, bo mina faceta w busie za mną była nad wyraz wymowna w lusterku. Po S7, z której niedawno wróciłem dzieje się to samo.
Urządzenie to Navroad NR 430 BT. Problem z szybą jest, ale jak czytam powyżej to raczej nie jest przyczyną takiego działania, wersja sprzed roku tak zmasowanego ataku zjeżdżania z głównej drogi nie przeprowadzała.

*

Offline Antonio

  • *
  • 86
  • Sprzęt: GC 5066 & NavRoad AURO S6
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 15, 2016, 20:13:19 »
Potwierdzam to co pisze Radus. AM zachorowała. Mnie też prowadzi w bok od głównej drogi, by potem wjechać na nią z powrotem. Ja rzadko jeżdżę i myślałem, że to tylko mój problem, że coś poknociłem w ustawieniach. W terenie, który znam bojkotuje te polecenia, lecz parę razy na trasie Lublin - Katowice, np. w Opatowie kazała mi jechać na Staszów, by po paru kilometrach wrócić z powrotem na drogę do Kielc. Innym razem z Rybnika do Żor kazała mi jechać opłotkami. Mam ustawioną trasę szybką. Natomiast po wyznaczeniu trasy, jak ją przeglądam jest OK. Mam najnowszą wersję. AM używam prawie od początku jej istnienia. Nigdy z takimi problemami się nie spotkałem. Zawsze było w porządku. Nawet nie wiem co bym miał zgłaszać do suportu. Zastanawiam się, czy nie ma na to wpływu ustawienie dopuszczalnych prędkości.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 16, 2016, 11:09:19 »
Pewnie korzystacie z trasy szybkiej. Może typ trasy "bezpieczna" będzie lepsza?
Tylko nie próbujcie trasy łatwej...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 16, 2016, 12:04:55 »
Radus, Antonio, na chorą AM zażyjcie lekarstwa od Aquratu - AM6.21 beta, to bodaj pierwszy raz jak wypuścili nową wersję w której jedyną zmianą jest poprawa wyznaczania tras.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 16, 2016, 12:38:42 »
Radus, Antonio, na chorą AM zażyjcie lekarstwa od Aquratu - AM6.21 beta, to bodaj pierwszy raz jak wypuścili nową wersję w której jedyną zmianą jest poprawa wyznaczania tras.

A  WP AM aktualizacji w tej materii jak nie było tak i nie ma, że o mapach 1608 nie wspomnę

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 16, 2016, 15:39:48 »
1608?
Coś mi umknęło?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Antonio

  • *
  • 86
  • Sprzęt: GC 5066 & NavRoad AURO S6
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2016, 16:12:22 »
6.21 już jest w wersji stabilnej.

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 16, 2016, 23:40:05 »
1608?
Coś mi umknęło?

Pewnie że tak. Jest już sierpień, a map 1608 brak :D

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:25:58 »
A wiesz, że conajmniej od 7 lat nie wydają już map datowanych na sierpień?
Po mapie XX06 wydają  mapę XX09, a następnie XX10.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 17, 2016, 11:03:04 »
1608?
Coś mi umknęło?

Pewnie że tak. Jest już sierpień, a map 1608 brak :D
Zabrzmiało, jakby takowe zostały wydane na którąś platformę.
Stąd moje pytanie.
I w kontekście tego co napisał NM byłem tym bardziej zdziwiony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2016, 11:07:36 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2016, 09:55:13 »
W nowej wersji WAM pojawiają się stare błędy.
W dniu dzisiejszym jeszcze raz po wgraniu WAM 6.21 wytyczyłem trasę z Gdańsk Liszta do Gdańsk Lema ok. godz. 9.00. W dalszym ciągu prowadzi pod prąd przez podziemny parking Carrefoura zamiast normalnie ulicami. Nic się nie zmieniło w stosunku do 6.20. Zaznaczam, że do 6.18 prowadziła zawsze prawidłowo.
Kolejny raz zgłoszono do suportu. Jak na razie poza ogólnymi odpowiedziami suportu poprawy w kolejnych wersjach nie ma.
Ciekawe, czy w innych miejscach również prowadzi po jakichś dziwnych skrótach.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2016, 11:51:35 »
W dalszym ciągu prowadzi pod prąd przez podziemny parking Carrefoura
Tu prowadzi?
https://goo.gl/maps/7MshPXcUSZ82
Teraz tam nie ma wjazdu?
Droga przez parking jest na mapie 2-kierunkowa, w dodatku parking jest sklasyfikowany jako normalna droga miejska a nie droga wewnętrzna. Nic więc dziwnego że w razie korków
na światłach na Nowolipie AM prowadzi przez ten parking.
Tak więc do poprawy nawigacj w tym miejscu w pierwszej kolejności do poprawki jest mapa.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2016, 13:28:38 »
Cytuj
Teraz tam nie ma wjazdu?
Droga przez parking jest na mapie 2-kierunkowa, w dodatku parking jest sklasyfikowany jako normalna droga miejska a nie droga wewnętrzna. Nic więc dziwnego że w razie korków
na światłach na Nowolipie AM prowadzi przez ten parking.
Jest tylko wyjazd i dojazd do stacji.
http://www.openstreetmap.org/way/165527723#map=19/54.35090/18.59561

Może i mapa. Jeden kierunek od strony ul Schuberta jest jednokierunkowy od czerwca. Od razu podałem poprawkę. Poza tym ja uważam, że przejazd przez parkingi i inne "podwórka" powinien mieć znacznie niższy ranking niż ulica. W podanym czasie problem korków nie istnieje w tą stronę. Do wersji 6.18 włącznie wszystko było prawidłowo.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 28, 2016, 21:57:22 »
Coś drgnęło w tym temacie bo mam też taki problem że na prostej drodze każe mi skręcać ? Prowadzi potem po dziwnych skrótach

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:10:40 »
Witam
Odgrzewany temat
Wersja 6.23 17.02. Wyznaczona i realizowana trasa z Gdańska do Kikoła w woj. kujawsko-pomorskim niedaleko Lipna. Jak zwykle po przejechaniu 115-120 km odmówiła współpracy, konieczny twardy reset urządzenia. Ale do tego zdążyłam się przyzwyczaić.
W dalszej części trasy już z Grudziądza do Kikoła po osiągnięciu Radzynia Chełmińskiego nagle skierowała mnie na dalszy objazd drogą praktycznie nie do jazdy, pomimo, że wcześniej wielokrotnie jechałem tą trasą i coś takiego nie występowało. Droga na którą zostałem skierowany wiodła przez Janowo, Radzyń Wieś, Stanisławki i dalej powrót na główną trasę. Zaznaczam, że nie było żadnej blokady i nie korzystałem z LD.
Zmiana nastąpiła po usprawnieniach wytyczania trasy w wersji 6.23 i została zgłoszona do serwisu AM.
W załączeniu pliki.
niestety nie mogę wysłać plików, coś blokuje podobno katalog pełny ale nie wiem o co chodzi.
Pozdrawiam

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2019, 17:36:02 »
WITAM
Ponad 2 lata mnie tu nie było ale ignorancja producentów programu sięga już nieomal zenitu. Tyle różnych poprawek a brak poprawnej pracy programu. Przez ten okres testowałem kilka programów nawigacyjnych, które są zdecydowanie lepsze.
Dalej (nie wiedząc czemu?!?!) używam najnowszej AM w wersji europejskiej na tablecie o bardzo dużej mocy, pod win10 a odbiornik GPS na dachu i objawy są te same o których pisałem wcześniej:
1. ni zowąd po wyznaczonej trasie każe mi skręcać z drogi głównej i to nie ważne czy jest "szybka", "optymalna" czy "krótka"
2. w trakcie nawigacji jest na przemian w kierunkiem na najbliższym manewrze pojawia się  komunikat "wyznaczam trasę" chociaż pokazuje prędkość i działa kursor na mapie i trwa taka "dyskoteka" do czasu aż się AM wyłączy. Po włączeniu pracuje poprawnie ale nieraz znowu pojawia się ten komunikat;
3. trwa dyskoteka numerów dróg i paru nazw miejscowości. To zależy od skali mapy bo na mniejszej i większej nie (np:od skali 7 - 17 km). Robiłem już film i wysyłałem supportowi - miało być od nowej wersji poprawnie a nie jest.
Wybrałbym inny program ale pod Windowsem nie ma specjalnego wyboru

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 09, 2019, 10:53:18 »
Skoro masz sprzęt "o bardzo dużej mocy" to rozumiem, że limity pamięci masz przesunięte w AM na maxa? Domyślnie niestety te ustawienia nie są tak ustawione i brakuje programowi pamięci.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 09, 2019, 15:23:33 »
Witam

Trochę w nawiązaniu do pierwszych wpisów tego wątku.
Gdzieś od ok. półtora tygodnia zauważyłem dziwne zjawisko. Występują problemy ze złapaniem sygnału GPS. Urządzenie łapie sygnał przez kilka lub kilkanaście minut i po drodze zdarza się, że go zgubi. Na ekranie pokazuje się mała wartość sygnału. Po jakimś czasie sygnał jest dobry, po czym znów zanika. Zauważyłem to ok. godzin południowych. Występuje od ok. 1 1/2 tygodnia. Samochód ten sam, umiejscowienie czujnika takie same, teren też ten sam. Zrobiłem formatowanie karty, jeszcze raz wgrałem program i się nie zmieniło. mogą być dwa rozwiązania:
1. Kończy mi się nieodwołalnie sprzęt.
2. Występują zakłócenia sygnału GPS spowodowane np. rozbłyskami lub jakąś emisją.

Czy jeszcze ktoś zaobserwował coś podobnego?

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 12, 2019, 09:46:20 »
Od wczoraj południa wszystko wróciło do normy, czyli normalny czas "łapania" pozycji. Może to rzeczywiście wystąpiły jakieś zakłócenia sygnału. Oby.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 13, 2019, 13:04:35 »
Cytuj
Od wczoraj południa wszystko wróciło do normy, czyli normalny czas "łapania" pozycji. Może to rzeczywiście wystąpiły jakieś zakłócenia sygnału. Oby.

Niestety, za szybko się pochwaliłem.
W końcu lutego miałem długi wyjazd i nawigacja działała dosyć znośnie, to nie znaczy, że idealnie. Mocno ograniczyłem ilość pokazywanych POI i POI użytkownika podzieliłem na dużo mniejsze pliki, a do samej podróży przed wyjazdem ściągałem z różnych plików konkretne POI do katalogu Historia. Nieco się poprawiło, ale tylko był dłuższy czas przelotu do następnego "wywalenia". Fix łapał dosyć znośnie, to nie znaczy, że idealnie.
Po powrocie, ponieważ ukazała się nowa wersja z podobno pewnymi poprawkami w stabilności, w początkach marca sformatowałem kartę i wgrałem na nowo cały program z nowymi danymi. I kompletna tragedia. Obecnie w najlepszym przypadku łapie fix po ok. pół godziny lub zdarzyło się, że wcale. Dotyczy to obszarów zabudowanych jak i pola. Na ekranie jeden lub co najwyżej dwa paski zielone lub żółte wartości sygnału GPS. Jeśli już złapie fix, jakoś pracuje, chociaż zdarza się często zawieszać. Nie wiążę to z datą 04.06.2019 ponieważ wtedy najwyżej pokazywałby złe miejsce. Wątpię też w nagłe pogorszenie mojego sprzętu. Dobrze, że jeżdżę po dobrze znanym mi terenie.
Napisałem do suportu, ciekawe co odpowiedzą.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 17, 2020, 11:35:10 »
Trochę odgrzewany temat ale aktualny.
Wgrane najnowsze aktualizacje.
Jechałem A1 z Gdańska do Bydgoszczy (oczywiście wcześniej zjazd w Nowym Marzy). W pewnym momencie przed zjazdem w Warlubiu jest MOP. No i AM nakazała mi skręcić w prawo na parking. Pewnie poczuła się strudzona jazdą. W zapisach trasy nie ma śladu, bo zignorowałem i pojechałem dalej. Ale to świadczy o błędach w programie. A samej Bydgoszczy też prowadziła między osiedlami w dziwny sposób między innymi po parkingach marketów, ale tutaj to raczej ze względu na duże przebudowy dróg raczej nie nadąża za zmianami w ruchu. Trzeba bardzo uważać i nie do końca kierować się wskazaniami AM. Podobnie w drodze powrotnej. W pewnym momencie przy wylocie nowej drogi ekspresowej aby dojechać do Gdańska nakazała skręt na Koronowo. Wiedząc jaka jest prawda także zignorowałem.
Błąd polecający wjazd na MOP to już inny problem.
Zgłosiłem serwisowi.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 02, 2020, 12:59:53 »
Ktoś się zatrzymał na MOP, ale Automapa myślała, że na głównej trasie i wygenerowała zator (na głównej drodze). Więc zaleca objazd przez MOP.
MOP-y w ogóle powinny być naniesione jako drogi wewnętrzne.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 02, 2020, 20:20:49 »
Te wszystkie słabości technologii LiveDrive wynikają ze zbyt małej liczby użytkowników. Jak się AM nie dogada z innymi, polskimi producentami programów nawigacyjnych posiadających podobne dane to jeszcze trochę a darmowa nawigacja Googla zje ich wszystkich.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .