Automapa się gubi i wyznacza trasę

  • 55 Odpowiedzi
  • 47912 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Automapa się gubi i wyznacza trasę
« dnia: Kwiecień 02, 2015, 15:10:43 »
Cześć wszystkim. Doradźcie dlaczego jadąc po drodze głównej która prowadzi i którą znam a dostaje komunikaty że jestem poza trasą i wyznacza jakieś dziwne uliczki  raz prawo zaraz w lewo że nawet nie wiadomo gdzie skręcić tak jakby sie gubiła i  nie pasujące w ogóle  te skręty  do kierunku jazdy raz w prawo raz w lewo a po kilku kilometrach wszytsko już prawidłowo nawiguje. Od czego to może być uzależnione?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2015, 15:43:57 »
Słaby odbiornik GPS, może metalizowana szyba, może nawigacja zamocowana tak,
że 'widzi' mało nieba.
Problemy pewnie masz zaraz po starcie nawigacji, to jest w czasie kiedy odbiornik GPS,
świeżo po złapaniu fixa, nie jest jeszcze w stanie ustalić dokładnej pozycji.
Lekarstwem jest np. złapanie stabilnego fixa jeszcze na postoju (byle nie w garażu).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2015, 19:53:08 »
No nie wiem. Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

Gdzieś tak od kilku tygodni aAM 1.7.4 1502 szaleje.

Jadę główną dwujezdniową ulicą, a tu każe skręcać  w prawo. Na skrzyżowaniu słyszę " zawróć w lewo i następnie w prawo". Czyli jazda na wprost.

Innym razem zamiast skrętu w prawo każe jechać prosto, zawrócić w lewo i skręcić w lewo.

Czasami uparcie każe skręcać to w lewo, to prawo, choć na wprost nie ma żadnych utrudnień i jest to prosta droga do celu. Być może jakieś błędy LD! powodują takie kwiatki. Codziennie to się zdarza.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:27:37 »
U mnie, kiedy rozpoczynam jazdę pomiędzy wysokimi blokami lub bardziej ogólnie płaskimi ścianami, zawsze to robi. Potem za chwilę się uspokaja. Tłumaczę to sobie tym, że nie łapie od razu znaczącej liczby satelitów, ponadto występują znaczne odbicia sygnałów od ścian. Po chwili, gdy jest już uwzględniana odpowiednia liczba satelitów, pozycjonowanie się stabilizuje. Na otwartej przestrzeni przypadek prawie nie występuje. Może u tych z podwójnym systemem GPS/Glonass jest lepiej.
Czasami, gdy porównam zapis trasy z przebiegiem ulic w Earth bywa, że trasa jest prowadzona parę metrów równolegle do drogi. Też tłumaczę to jakimś odbiciem lub aberracją sygnału.
Niekiedy niestety trasę cały czas pokazuje dobrze nawet w dalszej odległości a słyszę komunikat, że nowa trasa będzie lepsza a pokazuje dokładnie taką jak przedtem. Tego nie umiem wytłumaczyć, może błąd sprzętu.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2015, 21:31:25 »
No nie wiem. Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

Gdzieś tak od kilku tygodni aAM 1.7.4 1502 szaleje.

Jadę główną dwujezdniową ulicą, a tu każe skręcać  w prawo. Na skrzyżowaniu słyszę " zawróć w lewo i następnie w prawo". Czyli jazda na wprost.

Innym razem zamiast skrętu w prawo każe jechać prosto, zawrócić w lewo i skręcić w lewo.

Czasami uparcie każe skręcać to w lewo, to prawo, choć na wprost nie ma żadnych utrudnień i jest to prosta droga do celu. Być może jakieś błędy LD! powodują takie kwiatki. Codziennie to się zdarza.




Dokładnie miałem podobną sytuacje właśnie którą opisałem wyżej, ale później postanowiłem celowo wybrać się w to samo miejsce gdzie ,,głupiała'' i prowadziła tak jak ma być :) być może kolega ma racje bo nie miałem nawigacji na uchwycie bo już nie chciało mi się montować na kawełek odcinka tylko na desce rozdzielczej  sobie położyłem :) to może jak kolega mówi, nie widziała dobrze nieba hehe

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2015, 00:05:41 »
Dokładnie tak samo nie będzie bo jak przyjeżdżasz drugi raz w to samo miejsce to jest inna konfiguracje satelitów (był za blokiem a teraz w zenicie)
Spróbuj w ustawieniach gps zmienić "ignoruj odchylenia..." na duże
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2015, 02:09:32 »
A co to zmieni ignorując odchylenia na duże? pomoże to na drugi raz jeżeli sie pogubi? czy jakie to ma znaczenie?
pozdro ;)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2015, 12:23:42 »
Cytuj
Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

To, że złapie sygnał nawet w garażu, nie oznacza to, że nie jest to sygnał odbity a przez to błędnie podaje pozycję. Dopiero namiar na kilka satelitów jednocześnie pozwala wykluczyć błąd. Na forum były już ciekawe przykłady początkowego błądzenia trasy np. kilka razy w koło bloku do ustabilizowania się. Naprawdę przegląd zapisu trasy pozwala wiele wywnioskować, co się działo.

Chociaż myślę, że w tym wypadku nie ma to miejsca, ważne jest też odwzorowanie map (wg jakiej daty i sposobu). Zdarza się, że taki pomiar potrafi przenieść delikwenta kilkaset metrów w inne miejsce. Sprawa jest niekiedy opisywana w czasopismach żeglarskich, gdzie pozycja z GPS jest kluczowa. W innym miejscu wskazuje dobrze. Widać to niekiedy w portach.


Pozdrawiam

Pozdrawiam

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2015, 12:57:30 »
A co to zmieni ignorując odchylenia na duże....

AM zaczyna przeliczać trasę gdy zjedziesz z wyznaczonej. Gdy GPS ustali pozycję z dużym odchyleniem od rzeczywistości może być tak że wypadnie to na sąsiedniej drodze .AM uzna ze zjechałeś z trasy i zacznie przeliczać . "ignoruj odchylenia duże" zwiększa tolerancję AM na chwilowe niedokładności GPSa ale może się zdarzyć że błędnie pokaże drogę którą jedziesz np. serwisówka zamiast autostrada  :)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2015, 13:25:49 »
Cytuj
np. serwisówka zamiast autostrada  :)

Nie tylko na autostradzie.
Np. w Gdańsku blisko równolegle do ulicy Aleja Zwycięstwa jest ulica Koński Trakt. Z obu ulic są całkowicie różne możliwości zjazdu. Nawet przy małych odchyleniach GPS często nawigacją myli obie ulice i prowadzi po niewłaściwej.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2015, 22:31:11 »
Cytuj
Mam bardzo dobry GPS, łapie fixa nawet w garażu w piwnicy.

To, że złapie sygnał nawet w garażu, nie oznacza to, że nie jest to sygnał odbity a przez to błędnie podaje pozycję. Dopiero namiar na kilka satelitów jednocześnie pozwala wykluczyć błąd. Na forum były już ciekawe przykłady początkowego błądzenia trasy np. kilka razy w koło bloku do ustabilizowania się. Naprawdę przegląd zapisu trasy pozwala wiele wywnioskować, co się działo.

Chociaż myślę, że w tym wypadku nie ma to miejsca, ważne jest też odwzorowanie map (wg jakiej daty i sposobu). Zdarza się, że taki pomiar potrafi przenieść delikwenta kilkaset metrów w inne miejsce. Sprawa jest niekiedy opisywana w czasopismach żeglarskich, gdzie pozycja z GPS jest kluczowa. W innym miejscu wskazuje dobrze. Widać to niekiedy w portach.


Pozdrawiam

Pozdrawiam
Nie mam problemu, że jadę po drodze równoległej, lub o polu. Podejrzewam, że błędne wstawianie utrudnień blokuje odcinek drogi i na siłę AM chce to ominąć. Może też, że są złe dane SR.

Nigdy też nie miałem sygnału, że zgubił fixa.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2015, 22:49:01 »
Jest coś takiego jak przyciąganie (markera) do drogi więc nie zobaczysz  tego że prowadzi po polu a po równoległej może  nie prowadzić bo ignorowanie masz domyślnie średnie poza tym jeśli nawet gps jest słaby to nie oznacza że 100% czasu ma 40m odchyłki a tylko w trudnych warunkach   .


Zaraz zaraz . A co do przeliczania mają blokowane odcinki. Że głupio wyznaczy trasę to mają wpływ ale jak wyznaczyło i nią jedziesz to nie powinno przeliczać, a jak stwierdzisz ze trasa jest głupia i   z niej zjedziesz to nie dziwne że przeliczy
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 22:57:24 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2015, 09:14:25 »
Witam

Akurat temat który opiszę pasuje do dwóch wątków błędów. Ostatnio w czasie symulacji nastąpiły zjawiska:
 
Cytuj
Wczoraj przeprowadziłem symulację trasy z miejscowości Jantar do Gdańska.

Przed przystąpieniem do wyznaczania trasy wyłączyłem GPS.

1. Prowadząc po czasami krętych drogach Żuław symulacja kilka razy komunikowała "jesteś poza trasą, nowa będzie lepsza" przy czym dalej wskazywała to samo. O ile w czasie rzeczywistej nawigacji zjawisko może wystąpić, to chyba symulacja tutaj jest zbyt realistyczna, bo zaprzecza sama sobie.

2. Przed wjazdem na Południową Obwodnicę Gdańska z kierunku Elbląg główna droga wskazywana przez nawigację prowadzi lekko w prawo i to jest prawidłowo, natomiast asystent pasa ruchu ma zakratkowany skręt w prawo i dwie zielone wskazówki jazdy na wprost. W ten sposób wjeżdża się na stary dojazd do Gdańska, znacznie dłuższy i wolniejszy. To zwłaszcza nocą potrafi dezorientować.

To jest cytat, ponieważ dokładnie to zgłosiłem do suportu.


Pozdrawiam

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2015, 10:04:59 »
nr2 to po prostu błąd mapy, trzeba zgłosić to poprawią
 nr1 jest ciekawy bo rzeczywiście na logikę to symulowany gps powinien się zgadzać z symulowaną pozycją na mapie ale......AM jest wyjątkowa :E  Pamiętam że parę lat temu już się ktoś dziwił że symulacja się gubi czyli po prostu TTTM  . Zawsze można się pochwalić że AM ma tak realistyczną symulację że że udaje nawet błędy GPSa. :grin:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2015, 11:16:18 »
Przejechałem na (PC i aAM) 'Demo' trasę Jantar - Gdańsk dwa razy, z prędkością x4 i x8 (na x1 brak czasu) i nie miałem żadnych komunikatów "jesteś poza trasą ....". Podejrzewam, że u Kol. z.m urządzenie nie wyrabia (RAM, procesor) i AM głupieje.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2015, 12:32:48 »
Cytuj
nr2 to po prostu błąd mapy, trzeba zgłosić to poprawią


Właśnie to od razu zrobiłem.

Cytuj
To jest cytat, ponieważ dokładnie to zgłosiłem do suportu.

Nr 1
Cytuj
Podejrzewam, że u Kol. z.m urządzenie nie wyrabia (RAM, procesor) i AM głupieje.
Kilka razy prowadziłem tą symulację i wyskakiwało. Teraz sobie przypominam, że niekiedy na innych trasach również. Może jest to mój ukochany Navroad Reco, chociaż parametry ma nieodbiegające od innych.
CPU - Dwurdzeniowy SiRF Atlas-V 600 MHz
Pamięć - 128 MB / 2GB
Powinno w zupełności wystarczyć.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2015, 13:06:19 »
No nie wiem, od przeszło dwóch lat nie używam CE, ale o ile pamiętam to mój przy prędkości x2 'Demo' już głupiał.
Przy parametrach:
CPU - 1.9 GHz, 4 rdzenie
RAM - 2 GB
na Andku, urządzenia CE mają jak dla mnie za słabe parametry.

Edit: Plus GPS z 'obsługą' Glonass, dokładność 3 m. (w pokoju, przy oknie połud.)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2015, 13:48:29 wysłana przez JD-MM »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2015, 14:34:16 »
To co wy macie w tych nawigacjach (poza AM). Ja niedawno jeszcze używałem MIO 500 (Procesor Samsung 2450 400Mhz, pamięć wewnętrzna RAM 64MB SDRAM, chipset GPS SiRFstar III z InstantFixII, ekran 480 x 272)
 nie miałem problemów z demo. Co prawda uruchamiałem max kilkanaście kilometrów i to ma znaczenie.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2015, 15:16:06 »
Cytuj
To co wy macie w tych nawigacjach (poza AM). Ja niedawno jeszcze używałem MIO 500 (Procesor Samsung 2450 400Mhz, pamięć wewnętrzna RAM 64MB SDRAM, chipset GPS SiRFstar III z InstantFixII, ekran 480 x 272)
 nie miałem problemów z demo. Co prawda uruchamiałem max kilkanaście kilometrów i to ma znaczenie.

Poza AM absolutnie nic. Co prawda symulację robię czasami do 100 km bo potem i tak zawsze wywala i pokazuje od początku więc nie ma sensu. To potwierdził zresztą suport. No może rozdzielczość ekranu 800x480 i wbudowana fabrycznie kamera, którą zresztą na czas symulacji wyłączam.
Pojemność map też się trochę zmieniła, bo trzy lata temu jakby lepiej wszystko chodziło.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2015, 23:04:16 »
Do czego może służyć demo? Oglądanie trasy jest nuuudne i czasochłonne. Ja wykorzystałem przy tworzeniu skórek, testowaniu ustawień, ewentualnie punktowo aby zobaczyć jak pokazuje nietypowe manewry.

Trasa 100km nawet *8 to kilkanaście minut. Nuda. Gdyby był realny tryb 3G, coś jak Street View, to co innego.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2015, 01:39:43 »
Postanowiłem i ja dopisać się do tego tematu bo na działanie AM bierze mnie qur...  Nie przy starcie tylko na prostej wyznaczonej trasie "wyznacza nową trasę" i tak w kółko z 5 ... 15 razy by pomimo, że nie zmieniłem trasy wyznaczyć tę samą jako kontynuację.
TAk się dzieje w laptopie pod Win8.1 w najnowszej wersji na Europę oraz w palmtopie GALAXY NOTE III pod androidem wersja na Polskę. I zapewne nie dużo tu mają wspólnego odbiorniki GPS bo jeden do laptopa jest na szybie (najnowszej generacji) w drugi w palmtopie umocowanym przy szybie? W poprzednich wersjach tego nie było.
Odnoszę wrażenie, że jakość AM radykalnie się popsuła i biją ją inne programy jak MapaMap czy Navixpert. Wiem co mówię, bo używam tego programu od ... początku jego zaistnienia w PL !!!

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2015, 08:05:50 »
Urządzenia różne ale samochód ten sam? Chodzi mi konkretnie o szybę ,czy aby nie metalizowana?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2015, 09:22:35 »
Nie Kolegi. To jest Ducato i nie ma metalizowanej  z przodu szyby tylko u góry taki mały pasek. Ale oba odbiorniki są umieszczone w różnych miejscach.  W palmtopie uruchamiał Naviexp. I działa poprawnie. AM zeszła na psy.,. ot i wyjaśnienie a Support ma nas w d.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 29, 2015, 09:58:32 »
Nie kolego. to by było wyjaśnienie  gdyby tak mieli wszyscy albo większość. Ja mam dwa sprzęty z AM (android i windows) i nie mam takich objawów. Mam jeszcze trzech znajomych z AM ,takich nie kumatych komputerowo więc ze wszystkimi problemami  z AM przychodzą do mnie , i takiego problemu jak Twój nie mieli ,więc to nie jest takie proste wyjaśnienie że "AM gone to the dogs "
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 29, 2015, 13:05:59 »
Cytuj
Nie przy starcie tylko na prostej wyznaczonej trasie "wyznacza nową trasę" i tak w kółko z 5 ... 15 razy by pomimo, że nie zmieniłem trasy wyznaczyć tę samą jako kontynuację.


W moim Navroad Reco jest to nagminne. Nie mam żadnej metalizowanej szyby. Zresztą kiedyś jadąc starym Polonezem, który na pewno nie miał takich wynalazków, również stale słyszałem to samo. Problem wielokrotnie opisywałem do suportu.
Teraz z kolei "dojeżdża do celu" parę km przed celem. Zapisy trasy łącznie z zapisem audio/video z nagranym głosem informującym o tej rewelacji też kilka razy przekazałem do suportu.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2015, 18:25:33 »
A próbowaliście zmienić ustawienia gps  "ignoruj odchylenia"  na duże albo wielkie?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2015, 19:05:28 »
Cytuj
A próbowaliście zmienić ustawienia gps  "ignoruj odchylenia"  na duże albo wielkie?

Ja nie próbowałem. Cały czas mam średnie. Obawiam się, że przy dużych lub wielkich może pokazywać dziwadła przy gęstej siatce ulic np. w centrum miasteczka. Ale do tego już się przyzwyczaiłem. Bardziej irytuje mnie to zakończenie nawigacji lub odmowa o czym już pisałem z zostało to powiązane z softwarem Navroada bez możliwości aktualizacji.

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2015, 00:25:13 »
Spróbuję ustawić to większe ignorowanie i zobaczymy - po testuję.
Zastanawia mnie to, że podobne zjawiska występują w dwóch różnych AM (windows, android) w dwóch różnych urządzeniach (palmtop Galaxy Note III i super notebook MSI Core i7, 16 RAM itd itp) i w dwóch różnych miejscach są piloty-odbiorniki GPS.
Qurwicy można dostać gdy np. stoisz przed skrzyżowaniem i tak miesza, że nie wiesz gdzie jechać a w dodatku kolejna przypadłość (o której pisze w innym temacie) znikają numery dróg, bądź nazwy ulic i TOTALNA KLAPA. Możesz wysiąść i pytać o drogę. Gdyby były na mapie tablice kierunkowe, drogowskazowe jak na MapieMap to by się z tego wybrnęło.
Kolejna klapa AM to od 1,5 roku (?!?) w Dziwnowie jest remont drogi 102 a program usilnie prowadzi na tę nieprzejezdną drogę. Takich wpadek AM można by wymieniać wiele i to wszystko jest dowodem na to że autorzy mają nas tam - gdzie już pisałem poprzednio (!)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 30, 2015, 03:04:32 »
znikają numery dróg, bądź nazwy ulic i TOTALNA KLAPA. Możesz wysiąść i pytać o drogę.
Po co ci numery dróg czy nazwy ulic na mapie?
Jskim cudem ich brak uniemożliwia ci podróź?
Od 10 lat jeżdzę z AM, nigdy nie zwracałem specjalnej uwagi na nazwy i numery,
gdyby znikły pewnie bym się zorientował po tygodniu a może miesiącu ...

Kolejna klapa AM to od 1,5 roku (?!?) w Dziwnowie jest remont drogi 102 a program usilnie prowadzi na tę nieprzejezdną drogę.
Dopiero teraz się obudziłeś?
Wystarczyło zgłosić np. na na Miplo i najpóźniej następnego dnia remont byłby naniesiony.
Teraz już nie ma sensu, bo jutro otwarcie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 03:17:56 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Automapa się gubi i wyznacza trasę
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 30, 2015, 10:25:05 »
Może zacznę od "Dopiero teraz się obudziłeś?" = to moja rola? Płacę abonament (cholernie wysoki) to chyba mi się to należy.
A numery dróg - informacja NADER ISTOTNA (może nie dla każdego) pozwalająca się zorientować skąd i dokąd. Każda numeracja to nie tylko liczby = JEST ZAWARTE DUŻO INFORMACJI !!!
W sytuacji gdy program "wariuje" numer drogi, nazwa ulicy w mieście jest bardzo ważną informacją. Oprócz lokalizacji w danej  sytuacji pozwala zdecydować czy mam jechać tym skrótem czy też dojechać do drogi głównej.
Poza tym, każdemu kto orientuje się i zna podstawowe reguł topografii a szczególnie kierunków geograficznych te informacje są bardzo pomocnicze.
Korzystałem z map elektronicznych gdy GPS nie był dostępny (do używania) i były "Polskie Drogi" Cartala i nie będę miał problemów gdy jankesi wyłączą satelity (a lepsze ukryją) a także ruscy. Ja będę jeździł i bez problemów trafiał do celu. Tylko skoro płacę to oczekuje aby ten bubel zwany AutoMapą działał poprawnie - ot i to !!!