Automapa - pierwsze wrazenia

  • 4 Odpowiedzi
  • 3543 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Automapa - pierwsze wrazenia
« dnia: Czerwiec 18, 2003, 00:02:59 »
Ogolenie dobrze ze jest!

Pierwsza sugestia w wyznaczaniu drogi to gdy chce jechac warszawa - rzeszow przez lublin to nie znaczy ze koniecznie chce wjechac na rynek do lublina i tam zawrocic przejechac przez pol miasta ta sama trasa do wylotowki a ze chce przejechac przez lublin jakas przelotowa trasa. Algorytm powinien to jakos uwzgledniac.  np tworzyc trase warszawa  granica lublina - potem rzeszow granica lublina , potem najkrotsza trasa przez lublin.  
Jak narazie jest to robione warszawa - centrum lublina (aleje Zygmuntowskie) - rzeszow.

Zobaczymy jak sobie soft poradzi jak zrobie skrot przez lublin, mam nadzieje ze nie kaze mi uporczywie wracac do centrum warszawy

Na tej samej trasie  tuz za mostem w gorze kalwarii  (po jedziemy skrotem na poludnie z warszawy)  Automapa sugeruje droge 799 ktora raczej nie istnieje ale sproboje nia przejechac

Jutro przypne to do GPS BT Socket (wlasnie przyjechaly do polski) i zobaczymy jak sie spisze w trasie.


Automapa - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2003, 10:37:26 »
Tak, dobrze ze jest, ale do dzialania mam coraz większe zastrzeżenie.

Wczoraj np. postanowilem jadząc al. Krakowska odbic w bok w ul. Szyszkową i tą dojechac do Al. Jerozolimskich i jechac dalej do Pruszkowa. Automapa tak wyznaczyla mi trase przez po pierwsze nieistniejąca ulice ktora rzekomo dochodzi do  Alei, a następnie zaproponowala abym przeskoczyl przez barierki oddzielajace dwa pasy w kazdym kierunku i dalej jechal alejami. Mozemy sie z tego smiac tak dlugo jak poruszamy sie w znajomym terenie, ale przeciez nie temu na sluzyc ten program. Coraz bardziej zgadzam sie z glosami ze za  400 PLN sprzedano nam wersje beta i to bardzo niedopracowana.
Wystarczy wyobrazic sobie jak "cieplo" wyrazalbym sie o programie gdybym rzeczywiscie mial na nim polegac w nieznanej mi okolicy.

Niestety to nie koniec. Gdy stalem na swiattach zauwazylem ze wg mapy pruszkow jest na wschodzie a michalowice na zachodzie jesli chodzi o wzajemne polozenie (jest dokladnie odwrotnie). Podejrzewam ze jest to efekt obracania mapy ale w czasie postoju obraz powinien chyba jednak odpowiadac rzeczywistosci.

Ponadto brak mniejszych ulic w miastach jest dla mnie takze nie do zaakceptowania. Jezeli sie zgubie w jakims miescie co mi po programie ktory nie jest w stanie wyznaczyc nowej trasy bo ulica na ktorej jestem nie jest uwzgledniona w programie. OK, wowczas wg wskazan pozycji na mapie bede musial przebijac sie na oslep do większej ulicy zaznaczonej na mapie. Nie tak jednak rozumiem cel tego programu. Brak informacji o zakazach skretu jest kolejna wada. Doswiadczylem tego w Wawie gdzie po wyjechaniu z trasy, program trzy razy z rzedu chcial zebym skrecal tam gdzei byl zakaz skretu w lewo. Wiem ze w lipcu zintegruja mape polski z Wawy, ale to nie rozwiaze problemu innych miast (nie zamierzam kupowac planu kazdego miasta przez ktore moze raz w roku przejade).


Podsumowujac, po niespelna tygodniu uzywania mapy tylko w swojej okolicy, i liczbie bledow ktore zauwazylem, zakladam ze w innych czesciach kraju wcale nie musi byc lepiej. Zatem szanowni Panowie od Automapay, za moje 400 PLN chcę czegos wiecej niz niedopracowanej wersji programu.

 

Automapa - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2003, 10:52:54 »
akurat co polozenia mapy w czasie postoju to nie mozna miec zbytnio pretensji gdyz to znany problem gps zwiazany z niedokladnoscia przy predkosciach bliski postojowi.


*

Offline buzio

  • 11
Automapa - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2003, 11:27:44 »
Za NAVIGO zapłaciłem 250 zł i dostałem plany 18 miast!
Rzeczywiście nie obraca mi się mapka według azymutu, wysłałem także kilka innych uwag do producenta.

Produkt nie jest pozbawiony wad, ale przynajmniej nie kazał mi jeszcze jechać pod prąd ani po chodnikach :)

Pozdrawiam
Bogdan

Automapa - pierwsze wrazenia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2003, 11:57:33 »
A propos obracania mapy. Nie jestem informatykiem, ale zakladam ze mozna tak napisac program aby w momencie gdy stoje, mapa byla normalnie ustawniona (tj aby w takiej sytuacji program zawieszal funkcje obracania mapy dzieki czemu polnoc bedzie polnocą a poludnie poludniem)