Nawigacja GPS > AutoMapa

Automapa na 7 calach

(1/13) > >>

MMac:
Nie wiem czy to dobry dzial ale poniewaz mam automape wiec zaryzykuje tu pytanie :-)
Aktualnie mam automape na Modecom 5 calowym. Zastanawiam sie nad kupnem Modecoma 7 calowego ale sie obawiam czy to nie jest za duze dla osobówki.
Ma ktos? uzywa? i moze doradzic/odradzic?

Pretor:
Wszystkie ekrany w najnowszych autach mają wielkość, nie mniej jak 7-8 cali i wyglądają dobrze a dla niektórych są nawet za małe.
Jeżeli nie jeździsz "maluchem" lub jakimś seicento podobnym, to 7 cali będzie na pewno wyglądać dobrze :wink:

Co do wyglądu auto-mapy na 7 calach, to niestety nie podpowiem, bo używam innych programów do nawigacji.   

zdzis.michal:
Sam używam 5' Modecoma i nie widzę problemu.
Jednak należy rozpatrzyć jeszcze jeden aspekt sprawy. Ważne jest, gdzie Kolega zamierza urządzenie umiejscowić. Jeśli będzie się kryło w obrysie pulpitu poniżej szyb, to wszystko OK. Chociaż trudno do czegoś przymocować przyssawkę Jeśli zainstalowana wysoko tak jak lusterko wsteczne, to raczej niewygodne i trochę niebezpieczne przy gwałtownym hamowaniu i może wchodzić w obrys lusterka.
Jeśli montowana przed kierowcą na szybie, to może w znacznym stopniu ograniczać widoczność, na co zresztą zwraca uwagę policja niektórych krajów. Musi być zachowany kąt widzialności przez przednią szybę.
Kupując urządzenie też się nad tym zastanawiałem. U mnie jest na szybie wysoko w pobliżu lusterka i trochę ogranicza mi widoczność wstecz, ale to chyba u mnie najlepsze rozwiązanie.

hipeck:
Używam tabletu 7". Mocowany przyssawką do szyby najniżej jak się da i nie ma żadnego problemu z widocznością. Jeśli 5" dla Ciebie za mało /dla mnie tak, bo wiek robi swoje/ będziesz zadowolony. pozdr

RUKAT:
Ja mam tablet 8cali  . W prywatnym po lewej stronie od kierownicy .Przyssawka na bocznej trójkątnej szybce przez którą kierowca i tak nic nie widzi więc nic nie tracę z pola widzenia.   W służbowym zamontowałem na lusterku wstecznym  :E   ale spoko  za plecami przegroda i lusterko i tak bezużyteczne .Z niecierpliwością czekam na dyskusję z Policją na temat zasłaniania takiego lusterka  B)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej