AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii

  • 127 Odpowiedzi
  • 67328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« dnia: Styczeń 21, 2010, 16:28:12 »

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2010, 16:40:23 »
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=16970:nokia-udostpnia-bezpatnie-nawigacj-piesz-i-samochodow&catid=51:programy&Itemid=93

no i teraz to się będzie działo - czekamy na ruch AM, TT, Garmina, i pozostałych
Ja sie tylko zastanawiam, czy przypadkiem nie chodzi o dostepne mapy juz od kilku lat (2.0, ostatnio w wersji 3.0), ale bez samej nawigacji, za ktora trzeba dodatkowo doplacic. Wiecie, jak to jest z dziennikarzami...

[edited]

A jednak: http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps

Cytuj
Navigation on your Nokia. For free. Forever*.

Ovi Maps takes you where you want to be and shows you what you want see, with navigable maps for over 70 countries worldwide. All this with only one click. And it's all free.
Free Drive navigation
Free Walk navigation
Free maps and map updates
Free Events guides
Free Lonely Planet guides
Free Michelin guides

*) For the lifetime of the phone

:) No to chyba nie ma za bardzo sensu kupowac automapy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 16:43:47 wysłana przez Olleo »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2010, 16:47:05 »
No chyba nie, na razie testuje na Nokia 5800 XpressMusic, a w sobotę do testów pójdzie jeszcze Nokia E52.

A swoją drogą ciekawe co zrobi "ajfon" w tej sytuacji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2010, 16:51:46 wysłana przez emisiu »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2010, 17:56:08 »
Cytat: Olleo
No to chyba nie ma za bardzo sensu kupowac automapy :)

Nie mów 'hop'  :wink: MZ Ovi będzie conajwyżej taki dobry (zakładam bardzo optymistycznie)
jak garminowski CNE, a zdecydowana większość użytkowników Garmina jednak dokupuje GPMapę (albo uzywa UMP-a)
bo CNE ma owszem bardzo szczegółową bazę adresową (nazwy ulic we wszystkich zadu...kamarkach kraju)
ale jeździć na CNE już nie jest wcale tak przyjemnie.

Ale tak czy siak ... trzeba bądzie zajrzeć temu darowanemu koniowi w zęby  :ok:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Zachu

Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:21:13 »
Darowanemu koniowi ....  ale jeśli te mapy są tak aktualne jak na stronie http://maps.ovi.com/services/ to jeszcze długo nie zagrożone będą nawigacje na PNA. Jaki to staroć warto porównać obwodnicę Wyszkowa tu: http://www.navteq.com/ . Producent ten sam a towar lekko zleżały ;)
Zresztą nie ma co się oszukiwać, nie ma nic za darmo. Nokia odbije sobie w cenie telefonu i w usługach.
TT i Garmin w czasie "kryzysu" całkiem dobrze sobie radzą za wielką wodą.

Jaki udział w telefonach mają, niech ktoś inny poszuka ;)

*źródło tabelki http://www.gpsmagazine.com/

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:24:46 »
Nie mów 'hop'  :wink: MZ Ovi będzie conajwyżej taki dobry (zakładam bardzo optymistycznie)
jak garminowski CNE, a zdecydowana większość użytkowników Garmina jednak dokupuje GPMapę (albo uzywa UMP-a)
bo CNE ma owszem bardzo szczegółową bazę adresową (nazwy ulic we wszystkich zadu...kamarkach kraju)
ale jeździć na CNE już nie jest wcale tak przyjemnie.
Potestowalem troche Garmina z GPMapa i na tym to dopiero nie da sie jezdzic. Bardzo dziwne sciezki wybiera, nie nadaza za samochodem, albo uznaje, ze sie nie skrecilo, a potem sie gubi itd. Automapa pod tym wzgledem bije GPMape na glowe. Nokii jeszcze nie testowalem - czekam na E52 (maks 2-3 tygodnie), zeby miec te okazje (na E51 jest tylko 2.0).

*

Zachu

Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2010, 18:32:19 »
Potestowalem troche Garmina z GPMapa i na tym to dopiero nie da sie jezdzic.
Ten Garmin to MXT?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:15:39 »
jeśli te mapy są tak aktualne jak na stronie http://maps.ovi.com/services/ to jeszcze długo nie zagrożone będą nawigacje na PNA. Jaki to staroć warto porównać obwodnicę Wyszkowa tu: http://www.navteq.com/

Wydaje mi się, że ten towar nie jest aż tak zleżały.
Jest tam obwodnica Strykowa która została otwarta na koniec 2008r i pojawiła sie na mapach Navteq
bodajże latem zeszłego roku (nb. w TomTomowym Routeplanerze nie ma jej do dziś  :mrgreen:)
Jest też obwodnica Nowej Rudy, której OIDP jeszcze niedawno nie było w GPMapie (jest już?)
Na moje oko wygląda to na mapy z aktualnością sprzed około roku, a więc wcale nie taką złą.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:27:02 »
Kupiłem dzisiaj właśnie Nokię E52.
Mapa jest całkiem przyzwoita, z tego co widzę za możliwość nawigacji należy dopłacić, ale do znalezienia adresu/punktu POI w okolicy jest znakomita.

Nowe drogi osiedlowe, powstałe ok. rok temu są tam naniesione. Ja już kilka razy przesyłałem ślady do supportu AM, a nadal ich brak w nowych mapach  :S

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:38:40 »
Mapa jest całkiem przyzwoita, z tego co widzę za możliwość nawigacji należy dopłacić, ....

No teraz już nie będziesz musiał nic płacić.

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:50:25 »
Potestowalem troche Garmina z GPMapa i na tym to dopiero nie da sie jezdzic.
Ten Garmin to MXT?
Ta, Mobile XT z GPMapa NT 2009.3. Mapa moze i dobra, ale soft ma cos zrypane w obliczaniu trasy i nawigowaniem w czasie rzeczywistym. Przynajmniej na E51 nie nadaza, moze na E52 by dawal rade, ale nie sadze.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2010, 21:59:01 »
E51 nie ma wbudowanego gps'a  a E52 ma, ponadto 52 ma znacznie wydajniejszy procek.

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:13:17 »
E51 nie ma wbudowanego gps'a  a E52 ma, ponadto 52 ma znacznie wydajniejszy procek.
Procek zgadza sie. Ale przypomnialem sobie, ze testowalem jeszcze tego Garmina na 6220 Classic (wbudowany GPS, procek zdaje sie ten sam, co E51) i bylo jeszcze gorzej.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:33:08 »
Co by nie mówić automapie odpadają ludzie, którzy korzystają z navi sporadycznie. Za darmo nikt nie będzie narzekał, dostawca map bardzo dobry, dodając do tego darmochę na androida automapa jest z ręką w nocniku. Znowu będą nagonki policajów na ludzi z navi. Pisałem o przyszłości automapy może 2-3 miesiące temu o wersji programu na androida, nie spodziewałem się takiego kroku Nokii ale dla zwykłych śmiertelników nie łażących po forach w celu rozwiązania konfiguracji programu automapa po prostu wybiorą darmochę. Przypomnę, że telefony z ovi maps można mieć za 180 zł przy abo 61 zł (Play 50 firmowa nokia e52).
Ehh wersje na inne systemy powinny być pół roku temu. Teraz tam gdzie powinna być płatna automapa są darmowi konkurenci. Nieźle, konkurencja zawsze dobrze robiła rynkowi i klientom a Nokia dodatkowo od lat ma co prawda słabnące ale powodzenie.


Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Zachu

Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:51:21 »
nocnyMarek chodzi mi o to że Nokia jest właścicielem Navteq. Dają mapy jak to sam wyliczyłeś z przed roku, mając już aktualniejsze dane w swoich zasobach.
Olleo czyli taki prawie Garmin ;) Na Nuvim całkiem inaczej to wygląda.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:54:26 »
Ha, właśnie się zdziwiłem, zainstalowałem dostępny na stronie dodatek do mapy
i pojawiła się jeszcze aktualniejsza mapa :shock:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:58:30 »
Właśnie zapomniałem wspomnieć o tym dodatku - trochę po nim przybyło nitek drogowych  :grin:

Dziś e52 nabiera wartości  :proud:
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2010, 00:05:56 »
Olleo czyli taki prawie Garmin ;) Na Nuvim całkiem inaczej to wygląda.
Ktoro? Ovi? Mam nadzieje, ze bardziej funkcjonalny. Za pare tygodni potestuje. Jesli okaze sie, ze to taka konstrukcja kija od szczotki, to moze sie jednak na automape zdecyduje - przynajmniej na Polske. Podobaja mi sie jej funkcje przerozne. Chocby nie wiem, czy Ovi umozliwia ustawianie "przez" na marszrucie.

*

Zachu

Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2010, 00:06:38 »
Olleo Nie :) Chodzi mi że MXT na telefonie to taka namiastka Garmina. Dużo funkcji ale mało który sprzęt to pociągnie przyzwoicie, dodatkowo dochodzi zabawa z dołączonym lub w budowanym GPS. To już warunki licencji się kłaniają.

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2010, 00:18:29 »
Olleo Nie :) Chodzi mi że MXT na telefonie to taka namiastka Garmina. Dużo funkcji ale mało który sprzęt to pociągnie przyzwoicie, dodatkowo dochodzi zabawa z dołączonym lub w budowanym GPS. To już warunki licencji się kłaniają.
Moze. Slyszalem jednak, ze TomTom sobie swietnie radzi na slabszych telefonach, a i podobniez Ovi Maps sa niezgorsze. Tak samo, jak Automapa (przynajmniej 5-tka) na slabych pocketach chodzi i wcale Dell X51v do tego potrzebny nie jest. Inna sprawa, ze Garmin po prostu paskudny jest ;) Testowalem krotko i powiem, ze moze nadaje sie to do trekkingu, czy offroadu (jesli ma sie dobre mapy, a ja chyba do takich nie dotarlem), ale do samochodowej nawigacji nie bardzo mi to podeszlo.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2010, 10:09:04 »
Wydaje mi się, że ten towar nie jest aż tak zleżały.
Jest tam obwodnica Strykowa która została otwarta na koniec 2008r i pojawiła sie na mapach Navteq
bodajże latem zeszłego roku (nb. w TomTomowym Routeplanerze nie ma jej do dziś  :mrgreen:)
Jest też obwodnica Nowej Rudy, której OIDP jeszcze niedawno nie było w GPMapie (jest już?)
Na moje oko wygląda to na mapy z aktualnością sprzed około roku, a więc wcale nie taką złą.

Mapy są OK. O wieeeele bardziej aktualne niż to co serwuje TA.
Sama nawigacja też daje radę, bo jest dość czytelna i nawet na małym wyświetlaczu można korzystać.
Nie wiem, tylko jakie wyznacza trasy poza miastem (na większych odcinkach).

*

Offline Olleo

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v, Samsung Galaxy SII
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:38:30 »
Sama nawigacja też daje radę, bo jest dość czytelna i nawet na małym wyświetlaczu można korzystać.
Nie wiem, tylko jakie wyznacza trasy poza miastem (na większych odcinkach).

A jak tam z funkcjonalnoscia? Ta sama, co w AM, czy czegos brakuje (np. punkty posrednie)? Jak sobie radzi z rondami, czy wielopasmowymi drogami?

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:54:32 »
Jak sobie radzi z rondami, czy wielopasmowymi drogami?

Nie widziałem nigdy na oczy, ale podobno Ovi ma asystenta pasa ruchu.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:27:16 »
Sama nawigacja też daje radę, bo jest dość czytelna i nawet na małym wyświetlaczu można korzystać.
Nie wiem, tylko jakie wyznacza trasy poza miastem (na większych odcinkach).

A jak tam z funkcjonalnoscia? Ta sama, co w AM, czy czegos brakuje (np. punkty posrednie)? Jak sobie radzi z rondami, czy wielopasmowymi drogami?

Sama aplikacja jest OK. Ale nie korzystałem z tego jakoś dużo...

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:10:24 »
Czy jest dostępna na Nokię N82?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:12:27 »
Czy jest dostępna na Nokię N82?

Nie ma, ale Nokia bedzie w ciagu najblizszego czasu rozszerzac liste telefonow z darmowym Ovi Maps.

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 22, 2010, 14:25:13 »
tu prezentacja na Youtube:

Free navigation with Ovi Maps

Wydaje mi się że teraz AM będzie bardzo gorąco musiała mnie przekonać  żebym wykupił dalsze aktualizacje.

Dopóki AM nie będzie miała opcji dodatkowych  za które warto dać pieniądze, czy choćby asystenta pasa ruchu i tablic drogowych to w moim przypadku widzę jej przyszłość w czarnych kolorach ;)

I bardzo dobrze że Ovi maps jest darmowe, może ta wiadomość wymusi wreszcie na twórcach AM pobudkę z paroletniego snu zimowego.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 22, 2010, 16:13:14 »

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 22, 2010, 17:13:29 »

Wydaje mi się że teraz AM będzie bardzo gorąco musiała mnie przekonać  żebym wykupił dalsze aktualizacje.

Dopóki AM nie będzie miała opcji dodatkowych  za które warto dać pieniądze, czy choćby asystenta pasa ruchu i tablic drogowych to w moim przypadku widzę jej przyszłość w czarnych kolorach ;)

I bardzo dobrze że Ovi maps jest darmowe, może ta wiadomość wymusi wreszcie na twórcach AM pobudkę z paroletniego snu zimowego.

IMO dopóki OviMaps nie będzie pod WM to twórcy AutoMapy to nie ruszy.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AutoMapa a darmowa Ovi Maps od Nokii
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 22, 2010, 17:20:42 »
A może będzie tak, że programy i mapy będą darmowe, płacić będziemy za nie jednorazowo poprzez zakup urządzenia do nawigacji lub z funkcją nawigacji.

Pewnie w takim kierunku pójdzie TT, Navigon, Garmin i inni (z resztą już tak się powoli dzieje), a tacy producenci jak Aqart niestety...

albo zwiążą się z producentami urządzeń, albo obudzą się z ręką w nocniku!  :mysli: