AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty

  • 6 Odpowiedzi
  • 8321 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« dnia: Maj 25, 2008, 10:00:16 »
Witam mio p550m mam od okolo pol roku ale na tym forum to chyba mój pierwszy post wiec zaczne ogólnie....
byłem przeciwnikiem auto mapy do momentu gdy zasiadłem na wersji 5 która to po kilku zmianach w opcjach trafiła w moje gusta a teraz o problemie który mnie nęka. Zauważyłem ze auto mapa ma ciekawa funkcje a mianowicie wyznaczanie trasy do kontaktów znajdujących się w książce adresowej wm 5 i tutaj pojawia się pierwszy problem a mianowicie jaki powinien byc format wpisywania adresu w ksiązce adresowej aby auto mapa odrazu rozpoznawała dobrze adres. Probowałem troche metoda prób i błędów i np:
miasto [enter]
ulica    [enter]
numer [enter]

było juz prawie dobrze auto mapa wstawiała odpowiednia dane w odpowiednie pola natomiast gdy nazwa ulicy skłądała się z 2 wyrazów to juz koniec wtedy juz jako miasto była nazwa miasta oraz 2 wyrazowa nazwa ulicy, probowałem tez z przecinkami
miasto, ulica, numer, ale też nici....
udało sie może komuś rozgryść ten system lub poprostu wie jak to powinno byc wpisane?


Sorki jesli już było ale naprawde skorzystałem z opcji szukaj i odpowiedzi odnosnie auto mapy 5 nie znalazłęm trafiłem tylko na wzmianke ze takie cos istnieje w tom tom natomiast auto mapa "moze kiedys" czyli dosc stare tematy

Pozdrawiam


*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2008, 15:04:07 »
Kiedy dodajesz nowy (lub edytujesz istniejący już w bazie) kontakt w pocketowym Outlooku wyświetla się formatka z (m.in) polami: ulica, miasto, kraj.
Dwa ostatnie pola są oczywiste, skupmy się na pierwszym. Nie wpisujesz przedrostka "ul.". Numer (tuż za nazwą ulicy, po spacji, bez Entera) podajesz wyłącznie posesji/adresu ulicznego. Czyli - nie wpisujesz numeru mieszkania/biura/pawilonu/pokoju, bo program nawigacyjny zgłupieje, zwykle traktując ostatnią liczbę jako adres. Jeśli numer mieszkania(itp.) jest ważny, zapisz go w notatkach.

Prawdopodobnie robisz błąd, edytując w Kontakcie to, co wyświetla się jako pole adresu. Musisz kliknąć strzałkę znajdującą się po prawej stronie (taką, jaka bywa zwykle dla pull-down menu) pola adresowego. Wtedy ukaże się formatka adresu z właściwymi polami, które - po wpisaniu - zostaną zapisane/zapamiętane w sposób zrozumiały dla programu nawigacyjnego.
Ale uwaga - jak klikniesz w pole adresu, to strzałka o której wyżej mowa znika i faktycznie można tylko edytować sam zapis (bez formatki z polami). Zatem, jak wybierzesz Kontakt i użyjesz menu Edytuj, rozejrzyj się - strzałkę po prawej stronie pola adresu z pewnością zauważysz.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2008, 15:16:16 »
u mnie AM5 pokazuje dobrze.
jak w kontaktach adres podaje tak:
ulica:
xxxxxx yyyyyy 11 m22 i wszystko znajduje
lub:
xxxxxx 11 m22 i tak samo działa.

Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2008, 16:41:14 »
wielkie dzięki jest tam Malaj strzałeczka która po kliknięciu na nią otwiera małe okienko z wyszczególnionymi opcjami miasto ulica kod pocztowy itd

mały OT da sie w AM5 całkowicie wyłączyć dociąganie kursora do drogi ?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2008, 09:32:25 »
u mnie AM5 pokazuje dobrze.
jak w kontaktach adres podaje tak:
ulica:
xxxxxx yyyyyy 11 m22 i wszystko znajduje
lub:
xxxxxx 11 m22 i tak samo działa.

Faktycznie, działa poprawnie nawet format xx/xxx, prawidłowo znajdując adres xx (nie: xxx).
We wcześniejszych wersjach miałem z tym niewątpliwy problem.
Niestety, pozostaje jeszcze nie rozwiązana kwestia wybierania adresu w aglomeracjach. Np. ulicę Dobrą znajduje w Zielonce k/Warszawy, zamiast na Powiślu w Warszawie. Być może to przypadek odosobniony?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2008, 09:39:45 »
I znów obsługa kodów pocztowych rozwiązałaby ten problem (gdyby kontakt miał go wpisany).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AutoMapa 5 - Prowadz do -> kontakty
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2008, 11:00:54 »
Ja wpisuję wszystko w pole adresu, jak leci, np:

ul. Gnieźnieńska 20/3
40-143 Katowice

albo

Jana Pawła 12
Warszawa

i Automapa bez problemu wyszukuje takie adresy.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4