PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => Wątek zaczęty przez: XenonSG w Maj 25, 2008, 10:00:16
-
Witam mio p550m mam od okolo pol roku ale na tym forum to chyba mój pierwszy post wiec zaczne ogólnie....
byłem przeciwnikiem auto mapy do momentu gdy zasiadłem na wersji 5 która to po kilku zmianach w opcjach trafiła w moje gusta a teraz o problemie który mnie nęka. Zauważyłem ze auto mapa ma ciekawa funkcje a mianowicie wyznaczanie trasy do kontaktów znajdujących się w książce adresowej wm 5 i tutaj pojawia się pierwszy problem a mianowicie jaki powinien byc format wpisywania adresu w ksiązce adresowej aby auto mapa odrazu rozpoznawała dobrze adres. Probowałem troche metoda prób i błędów i np:
miasto [enter]
ulica [enter]
numer [enter]
było juz prawie dobrze auto mapa wstawiała odpowiednia dane w odpowiednie pola natomiast gdy nazwa ulicy skłądała się z 2 wyrazów to juz koniec wtedy juz jako miasto była nazwa miasta oraz 2 wyrazowa nazwa ulicy, probowałem tez z przecinkami
miasto, ulica, numer, ale też nici....
udało sie może komuś rozgryść ten system lub poprostu wie jak to powinno byc wpisane?
Sorki jesli już było ale naprawde skorzystałem z opcji szukaj i odpowiedzi odnosnie auto mapy 5 nie znalazłęm trafiłem tylko na wzmianke ze takie cos istnieje w tom tom natomiast auto mapa "moze kiedys" czyli dosc stare tematy
Pozdrawiam
-
Kiedy dodajesz nowy (lub edytujesz istniejący już w bazie) kontakt w pocketowym Outlooku wyświetla się formatka z (m.in) polami: ulica, miasto, kraj.
Dwa ostatnie pola są oczywiste, skupmy się na pierwszym. Nie wpisujesz przedrostka "ul.". Numer (tuż za nazwą ulicy, po spacji, bez Entera) podajesz wyłącznie posesji/adresu ulicznego. Czyli - nie wpisujesz numeru mieszkania/biura/pawilonu/pokoju, bo program nawigacyjny zgłupieje, zwykle traktując ostatnią liczbę jako adres. Jeśli numer mieszkania(itp.) jest ważny, zapisz go w notatkach.
Prawdopodobnie robisz błąd, edytując w Kontakcie to, co wyświetla się jako pole adresu. Musisz kliknąć strzałkę znajdującą się po prawej stronie (taką, jaka bywa zwykle dla pull-down menu) pola adresowego. Wtedy ukaże się formatka adresu z właściwymi polami, które - po wpisaniu - zostaną zapisane/zapamiętane w sposób zrozumiały dla programu nawigacyjnego.
Ale uwaga - jak klikniesz w pole adresu, to strzałka o której wyżej mowa znika i faktycznie można tylko edytować sam zapis (bez formatki z polami). Zatem, jak wybierzesz Kontakt i użyjesz menu Edytuj, rozejrzyj się - strzałkę po prawej stronie pola adresu z pewnością zauważysz.
-
u mnie AM5 pokazuje dobrze.
jak w kontaktach adres podaje tak:
ulica:
xxxxxx yyyyyy 11 m22 i wszystko znajduje
lub:
xxxxxx 11 m22 i tak samo działa.
-
wielkie dzięki jest tam Malaj strzałeczka która po kliknięciu na nią otwiera małe okienko z wyszczególnionymi opcjami miasto ulica kod pocztowy itd
mały OT da sie w AM5 całkowicie wyłączyć dociąganie kursora do drogi ?
-
u mnie AM5 pokazuje dobrze.
jak w kontaktach adres podaje tak:
ulica:
xxxxxx yyyyyy 11 m22 i wszystko znajduje
lub:
xxxxxx 11 m22 i tak samo działa.
Faktycznie, działa poprawnie nawet format xx/xxx, prawidłowo znajdując adres xx (nie: xxx).
We wcześniejszych wersjach miałem z tym niewątpliwy problem.
Niestety, pozostaje jeszcze nie rozwiązana kwestia wybierania adresu w aglomeracjach. Np. ulicę Dobrą znajduje w Zielonce k/Warszawy, zamiast na Powiślu w Warszawie. Być może to przypadek odosobniony?
-
I znów obsługa kodów pocztowych rozwiązałaby ten problem (gdyby kontakt miał go wpisany).
-
Ja wpisuję wszystko w pole adresu, jak leci, np:
ul. Gnieźnieńska 20/3
40-143 Katowice
albo
Jana Pawła 12
Warszawa
i Automapa bez problemu wyszukuje takie adresy.