automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy

  • 45 Odpowiedzi
  • 8131 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Laszko

  • **
  • 115
  • Sprzęt: HTC T7373
automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:38:11 »
Zainstalowałem 5.0.5  i niestety muszę stwierdzić iż jest wersja "dla cierpliwych".

Tak się składa, że mieszkam ok 150 m od siatki drogowej i wyznaczenie trasy z pod domu trwa ok. 2-3 minuty po czym zanim dojadę do asfaltówki (jest na siatce) program zaczyna przeliczać trasę od początku i trwa to kolejne 2-3 minuty więc zanim pokaże mi dobrą pozycję jestem ładnych parę kilometrów od domu. Ta sama sytuacja niestety zdarza się w przypadku zjechania z trasy, znowu muszę czekać kilka minut na wskazanie właściwej pozycji bo AM cały czas oblicza trasę i nawigację.  Zmieniłem szybkość obliczania trasy na minimum, wyłączyłem opóźnienie GPS, ustawiłem pamięć na 4,5MB i nic nie pomaga.

Zauważyłem też dość duże opóźnienia reakcji na naciskanie przycisków menu/ustawienia/trasa - trzeba odczekać kilkanaście sekund zanim nastąpi przejście na właściwą zakładkę lub zatwierdzenie zmiany.

W wersji 4.5.3 wszystko była jak należy, poprawki w przypadku zjechania z trasy były obliczane w kilka sekund :(

*

Offline MarcinM.

  • **
  • 139
  • NavRoad NR430 BT
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 11:53:41 »
Wczoraj miałem podobnie po zjechaniu z trasy. Nie wiem ile trwała rekalkulacja trasy, ale na pewno nie były to sekundy jak w poprzedniej wersji. Dzisiaj mam zainstalowaną AM "na czysto" i troche pozmieniane ustawienia i zobaczę, czy będzie lepiej. Na razie jeżeli chodzi o stronę graficzną, to AM w obecnej wersji jak dla mnie jest super, ale stabilność i szybkość działania pozostawia niestety wiele do życzenia.
Na razie czuje się jak tester i szukam odpowiednich ustawień programu, jak nie pomoże, to napisze do supportu i będę czekał na poprawkę  B)
NavRoad NR430 BT

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:03:47 »
U mnie czasami podczas testów AM 5 beta/RC przy zmianie trasy kalkulowała całą trase a nie fragment....

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:08:24 »
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

wcale mi sie to nie podoba!

ustawienia trasy optymalne... skończyło sie na tym że jechałem bez wyznaczoenj trasy  -tylko dla radarów...

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:10:22 »
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

wcale mi sie to nie podoba!

ustawienia trasy optymalne... skończyło sie na tym że jechałem bez wyznaczoenj trasy  -tylko dla radarów...
Prosze wysłać to do supportu
ISTQB Certified Tester

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:29:32 »
No cóż, 5.0.5 działa dużo gorzej (jak dla mnie) niż 4.5.3. Niestety uszkodził mi się plik instalatora, a AM nie chce udostępnić poprzedniej wersji :( choć chyba mam do niej prawo, bo licencję mam ważną do października. I tak stałem się mimowolnym testerem nowej wersji i muszę się z nią męczyć.

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:33:09 »
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

wcale mi sie to nie podoba!

ustawienia trasy optymalne... skończyło sie na tym że jechałem bez wyznaczoenj trasy  -tylko dla radarów...
może w ustawieniach optymalnej zwiększ nacisk na "szybka"

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:37:12 »
Zmieniłem szybkość obliczania trasy na minimum, wyłączyłem opóźnienie GPS, ustawiłem pamięć na 4,5MB i nic nie pomaga.

Zauważyłem też dość duże opóźnienia reakcji na naciskanie przycisków menu/ustawienia/trasa - trzeba odczekać kilkanaście sekund zanim nastąpi przejście na właściwą zakładkę lub zatwierdzenie zmiany.

To świadczy o tym, że to ustawienie nie jest właściwe (tekst pogrubiony). AM5 chyba jednak wymaga wiekszych zasobów niż poprzedniczki. Dlatego zauważasz opóźnienie w reakcji na dotknięcie przycisku, a to dosć prosta do obrobienia komenda. Przeliczanie tras wymaga sporo pamieci na przechowywanie obliczanych wariantów trasy.
Ja podczas nawigacji mam wyłączone wszystko poza modułem głośnomówiącym po BT, zasoby dla AM ustawione na 14 MB i mimo dość wolnego procesora (A201) wszystko ładnie chodzi, bez zacięć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 12:40:39 wysłana przez gps_am »

*

Offline Laszko

  • **
  • 115
  • Sprzęt: HTC T7373
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:45:32 »
ustawiłem na 4,5MB tzn zmniejszyłem z maksymalnych dostępnych bo myślałem, że może co nieco inne aplikacje zabierają. Przed startem AM mam 27MB wolnych

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:57:58 »
Ustaw na 12-16 i wtedy zobacz. Wolne zasoby w PDA nie świadczą, że AM z nich skorzysta (nie wiem jak soft AM traktuje wolne zasoby PDA).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:58:29 »
Cytat: woof
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

Jeśli juz podajesz trasę, to podaj ją tak, by dało się ją odtworzyć.
Żadnym sposobem nie udało mi się uzyskać trasy do Pelplina przez Mławę, Nidzicę, czy Działdowo.
Ani zmusić AM by z Mławy w stronę Gdańska prowadziła jednocześnie przez Działdowo i Nidzicę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Laszko

  • **
  • 115
  • Sprzęt: HTC T7373
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:59:43 »
Ustaw na 12-16 i wtedy zobacz. Wolne zasoby w PDA nie świadczą, że AM z nich skorzysta (nie wiem jak soft AM traktuje wolne zasoby PDA).

zaraz po instalacji ustawilem  na 12mb

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2008, 13:16:08 »
Holux, to OIDP klon Palmaxa, a u mnie przy 25MB wolnego RAMu przed uruchomieniem AM
przy 5MB na pamięć mapy i 4 MB na POI (ponad 30tys.), przy ustawieniu najmniejszej prędkości
obliczania tras, trasy rzędu 700km liczy w 15s, a od momentu zjechania z trasy do przeliczenia nowej
upływa jakieś 10s. Twoje opowieści o minutach brzmią dla mnie jak SF  :O
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2008, 14:32:47 »
Cytat: woof
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

Jeśli juz podajesz trasę, to podaj ją tak, by dało się ją odtworzyć.
Żadnym sposobem nie udało mi się uzyskać trasy do Pelplina przez Mławę, Nidzicę, czy Działdowo.
Ani zmusić AM by z Mławy w stronę Gdańska prowadziła jednocześnie przez Działdowo i Nidzicę.

w sumie troche inaczej było - trasa legionowo - pruszcz gdański - wtedy am kazała skręcać w mławie i przy okazji pytała o autostradę(musiałbym przez malbork albo chyba kwidzyń jechać)
edit: i dodam jescze kilka takich;)
za ostródą jest łuk - normalny łuk - am sie upiera że mam skręcić w lewo(z automatu zwalniam i przygotowuję sie do manewru) czasy dojazdu też jakieś chore mimo że ustawiłem sobie mniej więcej tak jak robie postoję.
I jeszcze autostrady - kilkam że NIE - nie chce jechać autostradą am liczy trase od nowa i znowu pyta o autostradę.

Nie jestem jakimś zaawansowanym użytkownikiem am - w sumie chcę dojechać do celu i ew coś tam o fotoradarach sie dowiedzieć (choć akurat na tej trasie to na bieżąco chyba jestem;D) - interesują mnie jeszcze poi ewentualne i tyle. Jak sie przesiadłem z 3.9 na 4.1 byłem dużo bardziej zadowolony niż aktualnie.

Aha - jeszcze jedno - wracając z gdyni(przez pruszcz i cedry wielkie do trasy numer 7 - żeby ominąc korki w gdańsku - zazwyczaj korek już przy zjeździe z obwodnicy) am zaraz przed osztynkiem  znowu chciała żebym skręcił na działdowo(to trasa przez dąbrówno - w sumie ją znam - jakiś czas mieszkałem w działdowie) ale pytam po co?;)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 14:39:14 wysłana przez woof »

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:14:28 »
za ostródą jest łuk - normalny łuk - am sie upiera że mam skręcić w lewo...
Nie ma przypadkiem tam jakiegoś odjazdu, choćby w drogę utwardzoną?


I jeszcze autostrady - kilkam że NIE - nie chce jechać autostradą am liczy trase od nowa i znowu pyta o autostradę.
Drogi ekspresowe AM traktuje jak autostrady.

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:20:19 »
za ostródą jest łuk - normalny łuk - am sie upiera że mam skręcić w lewo...



I jeszcze autostrady - kilkam że NIE - nie chce jechać autostradą am liczy trase od nowa i znowu pyta o autostradę.
Drogi ekspresowe AM traktuje jak autostrady.

a niech traktuje jak chce - ale chyba jasne jest i dla mnie i dla twórców am że w polsce autostrady są płatne tak?
co do tego łuku - chyba w prawo jest zjazd ale nie dam sobie ręki uciąć - ale i tak nadal nie widzę sensu w tym że każe mi skręcać... jade główną międzymiastową(a w zasadzie międzynarodową) drogą i mam w gdzieś to że np w prawo jest odbicie w las...

btw: czemu do am mam to wysłać? myślisz że ich to interesuję?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:24:12 »

btw: czemu do am mam to wysłać? myślisz że ich to interesuję?
Zrozum... jak nie będą wiedzieli to jak mają popprawić ???
ISTQB Certified Tester

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:26:14 »
Cytat: woof link=topic=95095.msg638943#msg638943 date=1207747219

btw: czemu do am mam to wysłać? myślisz że ich to interesuję?
[/quote
Zrozum... jak nie będą wiedzieli to jak mają popprawić ???

tak zupełnie szczerze to wątpię - w 5.05 więcej napsuli niż poprawili choć ciesze się że jadąc do warszawy nie jadę już przez polę(he obwodnicę jabłonny zbudowali)


*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:26:52 »
Drogi ekspresowe AM traktuje jak autostrady.

a niech traktuje jak chce - ale chyba jasne jest i dla mnie i dla twórców am że w polsce autostrady są płatne tak?
Są autostrady i odcinki płatne. AM rozróżnia oba typy. Klikając zgodę na autostradę, nie oznacza automatycznej akceptacji na odcinki płatne.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2008, 17:52:12 »
Cytat: woof
trasa legionowo - pruszcz gdański - wtedy am kazała skręcać w mławie i przy okazji pytała o autostradę
(musiałbym przez malbork albo chyba kwidzyń jechać)

Nie, na trasie są 2 odcinki drogi ekspresowej 10km koło Zakroczymia i 6 km koło Miłomłynu.
AM traktuje drogi ekspresowe identycznie jak niepłatne autostrady, bo oba typy dróg to
drogi o ograniczonej dostępności, przeznaczone wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych.

Cytat: woof

a niech traktuje jak chce - ale chyba jasne jest i dla mnie i dla twórców am że w polsce autostrady są płatne tak?

Może dla Ciebie, dla mnie i twórców AM nie, bo wiemy że są i płatne i bezpłatne.

Cytat: woof
I jeszcze autostrady - kilkam że NIE - nie chce jechać autostradą am liczy trase od nowa i znowu pyta o autostradę.

Nie udało mi się, króbowałem kilka razy, zawsze pytała tylko raz

Cytat: woof
wracając z gdyni am zaraz przed osztynkiem  znowu chciała żebym skręcił na działdowo ... ale pytam po co?;)

Jak to po co? Przecież sam zadałeś trasę optymalną zamiast szybkiej.
Przez Działdowo jest 8 km krócej i zdaniem AM tylko 3-4minuty dłużej, więc wybrała optymalnie - tak jak chciałeś  :P

Cytat: woof
za ostródą jest łuk - normalny łuk - am sie upiera że mam skręcić w lewo

Pierwszy skręt w lewo jest 40km za Ostródą, koło Zielonki Pasłęckiej,
Różnicę między starą mapą a nową widać w załączniku, może to błąd mapy - nie mam pojęcia,
może były tam jakieś roboty drogowe i tak to jakiś czas wygladało, a ktoś zgłosił jako poprawkę?
Jak AM ma na mapie w lewo, to nic dziwnego, że tak każe skręcić.

Podsumowując, w tej całej opowieści znalazłem 1 błąd na nowej mapie.
Jeśli tam faktycznie jest zwykły łuk, to warto to zgłosić do supportu, najlepiej nagrywając przy okazji slad.
Reszta to tylko gadanie z którego nic szczególnego nie wynika ... i nie ma co supportowi zawracać głowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 17:58:13 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 09, 2008, 19:50:44 »


8 km krócej i 4 minuty dłużej?

pewnie nie robiłbym hałasu gdybym nie znał tej trasy... 20 minut dłużej jest realne... zamienić prostą drogę z łukami na dorgę kręta, wąską i prowadzącą przez wioski i pola? BEZSENSU! - najmniejszego i żadne Twoje słowa nie zmienią mojego zdania.

Pokazałeś screna - miło że ci sie chciało - a mianowicie łuk wygląda tak jak w starszej wersji...

jeszcze raz podkreślę - nawigacja ma pomagać a nie komplikować, po ustawieniu trasy nie chce się zastanawiać czy będę jechał trasą główną czy może dziś zaliczę kilka ciekawych widoków zza szyby samochodu.

Podsumowując - mam tu wpadkę z trasą do pruszcza, ciekawy jestem co będzie dalej... dobrze że mam kopie 4.5.3 na dysku

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2008, 19:59:25 »
Powiedziałem zgłoś bo jak nikt nie zgłosi to będzie tak do "usranej śmierci" (przepraszam za dosadnośc - ale jak nikt nie zgłosi to jak może byc usunięty błąd jesli jest).....
A jeśli nie zgłosisz to nie zawracaj nam tu głowy bo widocznie tak naprawdę to Tobie nie przeszkadza.... bo wypisywaniue elaboratów tu a nie zgłaszanie do supportu nie ma najmniejszego sensu....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 20:01:40 wysłana przez Lutek II »
ISTQB Certified Tester

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:35:31 »
Cytat: woof
wczoraj zrobilem z am 5.05 pare km... jakieś 700. trasa legionowo pelplin, straszyn, gdynia i dom... jakaś pomyłka ta wersja! jadać trasą nr 7 wawa - gdańsk am kazała mi skręcić w mławie na działdowo i przez działdowo do nidzicy jechać drogami loklanymi;/

Jeśli juz podajesz trasę, to podaj ją tak, by dało się ją odtworzyć.
Żadnym sposobem nie udało mi się uzyskać trasy do Pelplina przez Mławę, Nidzicę, czy Działdowo.
Ani zmusić AM by z Mławy w stronę Gdańska prowadziła jednocześnie przez Działdowo i Nidzicę.

ta zrobilem to samo i nic nie wychodzi, ale skoro są tam klopoty z łukami i cięciwami to rób tak jak pietrek gada, ja takich myków wysłałem pare z miejsc gdzie po remontach sa prostowane niektore odcinki dróg i po ktorejś aktualizacji zostaly naniesione, tak że śmialo ślad i w eter

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:40:39 »
Cytat: woof
pewnie nie robiłbym hałasu gdybym nie znał tej trasy... 20 minut dłużej jest realne... zamienić prostą drogę z łukami na dorgę kręta, wąską i prowadzącą przez wioski i pola? BEZSENSU! - najmniejszego i żadne Twoje słowa nie zmienią mojego zdania.

Mapa nie zna tras, zna tylko kategorie dróg, a ta krótsza trasa prowadzi w całości drogami wojewódzkimi,
chyba nie widziałeś jeszcze krętych i wąskich ...
Skoro chcesz jeździć po głównych to czemu nie używasz trasy szybkiej?
Nieraz wybieram trasy optymalne, bo często drogi żółte (wojewódzkie) są w praktyce szybsze i znacznie bardzej
bezstresowe, niż główne jednopasmowe, ze wzgledu na znacznie mniejsze natężenie ruchu.


Cytat: woof
dobrze że mam kopie 4.5.3 na dysku

Taaa, bardzo Ci sie przyda ... zwłaszcza że trasę optymalną prowadzi tak samo - przez Działdowo :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:11:48 »
Cytat: woof
I jeszcze autostrady - kilkam że NIE - nie chce jechać autostradą am liczy trase od nowa i znowu pyta o autostradę.

Nie udało mi się, króbowałem kilka razy, zawsze pytała tylko raz


A mi się to przydarza dość często. Testuję, ale na razie nie mogę znaleźć zależności  :|

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:30:10 »
Cytat: akubit
A mi się to przydarza dość często. Testuję, ale na razie nie mogę znaleźć zależności  :|

Możesz podać przykład takiej trasy?
A może jest tak, że jak po przeliczeniu trafi na inny odcinek autostrady, to pyta jeszcze raz?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:33:22 »
Toruń -> Liptovsky Jan (Słowacja). Chodzi o kawałek płatnej drogi z Liptovskiego Mikulaszu do skrzyżowania na Liptovsky Jan.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2008, 21:49:47 »
Ha, a mi pyta tylko raz, chyba że za 1 razem zaptaszę tylko drogi płatne, to dopyta jeszcze o autostrady
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:02:03 »
Widzisz, problem jest w tym, że nie mogę zdiagnozować, kiedy zaczyna się to dziać. Teraz np. za nic nie mogę spowodować ponownego pytania o trasę, a np wczoraj w ogóle nie mogłem wyznaczyć trasy omijającej drogi płatne, bo za każdym razem znowu pytała o omijanie dróg płatnych. Pół godziny temu też się zapytała ponownie, a teraz już jest dobrze.
Przypomina mi to wczorajsze walki z zegarem, gdy w ciagu minuty pokazywała mi 21:55, za chwilę 22:55, po czym 20:55. Dzisiaj wyłączyłem synchronizację czasu z GPS i jak na razie jest OK.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: automapa 5.0.5 - wyznaczanie trasy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:25:54 »


8 km krócej i 4 minuty dłużej?

pewnie nie robiłbym hałasu gdybym nie znał tej trasy... 20 minut dłużej jest realne... zamienić prostą drogę z łukami na dorgę kręta, wąską i prowadzącą przez wioski i pola? BEZSENSU! - najmniejszego i żadne Twoje słowa nie zmienią mojego zdania.
Podłącz kamerę do PDA, to się "jadźka" może czegoś nauczy, bo dla niej to tylko kreska na mapie. W dodatku nie ma pojęcia o tym co to ruch, dziury i korki.

Jest też sposób na obejście tego, tylko trzeba o tym pamiętać, bo moze się ta droga jeszcze kiedyś przydać przy innej okazji. Ja odcinki, które AM sobie upodobała, a ja za żadne skarby nie mam ochoty na nie wjeżdżać, zaznaczam jako zablokowane - i po sprawie, już mnie tamtędy nie prowadzi, niezależnie czy wybieram krótką, optymalną czy szybką trasę.