Automapa 2.x - Poznań v2b

  • 9 Odpowiedzi
  • 4907 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Automapa 2.x - Poznań v2b
« dnia: Lipiec 30, 2003, 15:22:03 »
Kolejne podziękowanie Autorom za dotychczasową pracę włożoną w rozwój i poprawę jakości mapy, a nam użytkownikom za charytatywną działalność związaną z wykrywaniem jej błędów... ;)
W tym miejscu proponuję zgłaszać i dyskutować tylko o niedoskonałościach mapy Poznania w wersji 2b:

1. Wczytuję mapę Poznania. W menu skali wybieram "Cała mapa" i program przełącza się na... mapę Polski!

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2003, 15:28:30 »
Coz, mysle ze mozna tutaj zastosowac Twoja rade, ktora podrzuciles do postow o Navigo ;) - "Panowie, zwróćcie po prostu ten bubel sprzedawcy i po kłopocie"
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2003, 15:41:36 »
NO COMMENTS...

Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2003, 15:36:47 »
To nie jest blad. Gdyby zainstalowana byla tylko mapa Poznania program pokazal by caly Poznan plus "pustke" dookola Poznania
w naroznikach mapy.
Skoro zainstalowana byla rowniez mapa Polski AutoMapa automatycznie to wykryla pokazujac CALY POZNAN i wypelniajac narozniki ekranu danymi z mapy Polski. Dzieki temu przy okazji przestawia sie skala suwaka ta ze mozna latwo "oddalic" obraz na dalsze okolice Poznania.

Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2003, 08:37:09 »
Tak jest w Wawie i działa rewelka. Trzeba się dokładnie przyjrzeć zanim coś sie napisze. :P

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2003, 10:27:52 »
Zaraz zaraz... ustalmy coś:

1. Mam wszystkie trzy mapy: Polska, Warszawa i Poznań.
2. Wczytuję Warszawę, daję "Cała mapa" i widzę na górnej belce programu "Warszawa - AutoMapa".



3. Wczytuję Poznań, daję "Cała mapa" i widzę na górnej belce programu "Polska - AutoMapa".



4. Już na oko widać, że napisy na belce są prawdziwe. Dla porównania mapa Warszawy w trybie "cała mapa" ale pokazana na mapie Polski.



Automapa:
a) Czy dostatecznie jasno udowodniłem, że program INACZEJ zachowuje się w wypadku mapy Poznania i Warszawy?
b) Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku nie mam powycinanych terenów poza miastem, więc podany argument mnie nie przekonuje...

sarevoc:
Nie obrażaj mnie sugerując, że nie wiem o czym piszę!

Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2003, 11:50:48 »
Po pierwsze to zastosowałem twój styl wypowiedzi

BTW
Cat^:
"b) Zarówno w jednym jak i w drugim wypadku nie mam powycinanych terenów poza miastem, więc podany argument mnie nie przekonuje..."

Jest tak ponieważ masz zainstalowaną szczegółową mapę Polski, gdybyś miał tylko Poznań lub mape ogólną to poza granicami miasta miałbyś pustkę. A co do różnych napisów na belce to jest to tak nieistotny szczegół że nie warto się nim zajmować i według mnie nie jest to bug. Skoro pokazujesz włącz całą mapę to według ciebie która mapa ma się wyświetlać Poznania, Warszawy czy Polski ? wydaje mi się że ostatnia opcja jest najlepsza.


*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2003, 12:37:25 »
sarevoc napisał:

Jest tak ponieważ masz zainstalowaną szczegółową mapę Polski, gdybyś miał tylko Poznań lub mape ogólną to poza granicami miasta miałbyś pustkę. A co do różnych napisów na belce to jest to tak nieistotny szczegół że nie warto się nim zajmować i według mnie nie jest to bug. Skoro pokazujesz włącz całą mapę to według ciebie która mapa ma się wyświetlać Poznania, Warszawy czy Polski ? wydaje mi się że ostatnia opcja jest najlepsza.



Pierwsze pytanie: czy masz wszystkie trzy mapy?
Przyglądnij się obrazkom, które właśnie dodałem: zauważ, że program INACZEJ zachowuje się z planem Poznania a INACZEJ z Warszawą. To chyba nie podlega dyskusji! Dla mnie opcja "Cała mapa" - zgodnie z logiką - powinna wyświetlać całą AKTUALNIE wczytaną mapę, a nie przełączać się CO MA MIEJSCE TYLKO W WYPADKU POZNANIA BO W WARSZAWIE JEST OK na mapę Polski. A nie ma przecież znaczenia czy mam czy nie mam mapę Polski bo w przypadkach OBU planów miast - jeśli ją mam to mam również obszar poza miastem na ekranie!

Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 09, 2003, 20:15:07 »
Poznan ma inny ksztalt niz Warszawa - stad rozne zachowanie programu. W przypadku Poznania zeby pokazac cale miasto i jednoczesnie nie wyswietlac pustych miejsc w naroznikach ekranu program musi przelaczyc sie na mape Polski. Dzieje sie to automatycznie dokladnie tak samo jak w przypadku np. przesuniecia mapy. W czym wiec problem ? Jaka funkcja z punktu widzenia uzytkownika na tym "cierpi" ?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Automapa 2.x - Poznań v2b
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2003, 08:20:45 »
Jeśli jest to celowe zamierzenie autorów to nie mam już więcej uwag w tym temacie.
BTW: A "jaka funkcja z puktu widzenia użytkownika na tym cierpi"? Znalazło by się parę, ale na prawdę to już szczegóły... Mały przykład: ktoś wczyta sobie Poznań i da przez pomyłkę dwa razy "Cała mapa" i się zdziwi... ;)

[Dodano: 2003-09-23 08:41:36]
Opisana przeze mnie wyżej niedogodność została wyeliminowana w wersji programu 2.2.5.5. :)

[Dodano: 2003-10-23 15:29:30]
Kolejna uwaga:
Brak numeru 14 ulicy Seweryna Mielżyńskiego (marker na mapie), a jest to dość istotny obiekt ze względu na odbywające się np. wystawy...



[Dodano: 2003-10-24 11:28:15]
Otrzymałem odpowiedź od Producenta w powyższej sprawie:

Dziekujemy za zgloszenie - zostalo przekazane do dzialu opracowania map. Po weryfikacji poprawki zostana naniesione na mape.

z powazaniem
Dzial pomocy technicznej