W miniony weekend sprawdzilem Automapę na trasie Podkowa Lesna - Karwia (przez Drobin, Zuromin, Lubawę, Ilawę, Dzierzgon, Malbork, Tczew, Wejherowo, Krokową-427km)
Ogolne wrazenia dobre. W wiekszosci trasy program dziala poprawnie, w czterech, moze szesciu miejscach bylem "poza trasa" choc jechalem drogą. Ale jak na 430 km to chyba bardzo dobry wynik. Niestety nie zapisalem sladu GPS;-(.
Teraz (zeby nie bylo za slodko) o wadach i usterkach:
W programie brak takich miejscowosci jak Karwia, Jastrzebia Gora, Cetniewo.
Program w mojej opinii NIE rozroznia skrzyzowan wielopoziomoych!!!. Oto przyklad: jechalem z kierunku Leszno do trasy gdanskiej na ktorą chcialem wjechac w Kazuniu, Przed Kazuniem program chcial zebym gdzies odbil ostro w lewo ale ze znam trase jechalem dalej do Kazunia i tam wjechalem na trase gdanska. Potem zrozumialem ze trasa ktora wybral program przebiega POD trasa gdanska ale nie ma na nia zadnego wjazdu!!!!!!! Panowie -tworcy Automapy - to jest powazne niedopatrzenie.
Kolejna wada Automapy (tego samego rodzaju) ujawnila sie gdy postanowilem zjechac z gdanksiej trasy na drogę nr 10 do Bydgoszczy. Na mapie wyglada ze po prostu trzeba skrecic w lewo ale w rzeczywistosci trzeba zjechac na prawy pas trasy gdanskiej ktory WPIERW skreca w prawo, a dopiero POTEM skreca w lewo przechodzac POD WIADUKTEM !!!!!!. Gdybym sluchal Automapay powineinem dalej jechac trasa gdanska, wjechac na wiadukt, przeskoczyc przez barierki na przeciwlegly pas, zrzucic sie w dol w lewo z wiaduktu, by spasc na droge do Bygdoszczy i dalej kontynuowac jazdę. Wybralem jednak wariant konserwatywny
. Ale tak serio, TO TRZEBA POPRAWIC!!!!!
Kolejna uwaga dotyczy dodawania do ulubionych gdy jest zadana trasa. Pod Malborkeim znalazlem fajny parking w lesie i chcialem go oznaczyc na mapie i dodac do ulubionych. Niestety z zadana trasa funkcja dodaj do ulubionych jest wylaczona (dziala tylko pokaz namiary puntku). To tez trzeba zmieniec - nie bede przeciez wykasowywal trasy i wgrywal na nowo zeby cos dodac do ulubionych.
W Malborku program proponowal abym wjechal w jakas mala osiedlowa uliczke (chyba Kraszewskiego) i nia kontynuowal podroz na Tczew (nie zaryzykowalem)
Zauwazylem tez ze sledzenie wylacza sie automatycznie gdy dojedziemy do konca trasy. Jesli potem dalej jedziesz to wyswietla sie komunikat zeby wlaczyc sledzenie (tez do poprawy!!!!).
Na koniec cos dla rozrywki. Zadajcie mapie trasę z miescowosci Susz do Prabuty (z ustawieniem ze srodek trasy przez drogi lokalne). Moj program (lecz wierze ze takze i wasze) jako najszybsza pokaze trase liczącą 22 km (drogą na okolo nr 520, zas najkrotsza będzie miala 11 km drogą nr 521. Z mapy wynika ze to rownorzędne drogi - nie wiem zatem jak trasa 22 km ma byc szybsza od 11 km odcinka??