APR - zabawny

  • 12 Odpowiedzi
  • 5970 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline czyno

  • 42
APR - zabawny
« dnia: Kwiecień 18, 2014, 12:28:07 »
Ostatnio przejechałem sie do Brukseli i równiez wróciłem, a Asystent Pasa Ruchu urozmaicał mi podróż. W większości przypadków wskazania były "lustrzane". Bardzo mnie to bawiło i wyrywało mnie z marazmu podróży, choć tym razem źle działający bajer zaśmiacał ekran i zaslaniał poprawne wskazania. Jeśli ktoś jeździ tylko "na nawigacje" to mu współczuje bo może duzo dłużej jechać i poznac nowe miejscowości i miejsca ;)

pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2014, 13:50:40 »
Nie bądź egoistą  :wink: podziel się jakimś screenem ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2014, 14:14:49 »
Która AM?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline czyno

  • 42
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2014, 08:56:15 »
Aktualna wersja. Screnami sie nie podziele. Screenshoty robiłem oczami, ale mi sie skasowały po wypiciu piwa :) oczywiście dopiero gdy dojechałem na miejsce.
Chyba najfajniejszy był przy zjeździe z A7 na A44 koło Kassel.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2014, 09:13:43 »
Jeśli ktoś jeździ tylko "na nawigacje" to mu współczuje bo może duzo dłużej jechać i poznac nowe miejscowości i miejsca ;)
Nie przesadzaj.
Wskazania w pilocie oraz trasa była wytyczona poprawnie (jak rozumiem Twojego posta) więc nie bardzo widzę związek z pomylonym APR a ewentualnością "zwiedzania okolicy".
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2014, 10:16:08 »
Związek jest. Np.  skrzyżowanie/rondo/czy cóś   :E na końcu trasy siekierkowskiej - masz trasę wyznaczaną dobrze ale ustawiasz się na niewłaściwym pasie (a tam nie jest to klarowne i oczywiste) i już jedziesz nie na Grochowską tylko na Płowiecką :-|
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 10:21:05 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2014, 12:17:32 »
Pas - tak czy inaczej - wybieram patrząc na jedno (trasę na mapie i wskazania pilota) i drugie (APR).
I jak widzę, że APR pokazuje głupoty to go olewam. Tym bardziej, że APR bardzo często pokazuje się za późno...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:06:12 »
Dokładnie...
APR powinien pokazywać się znacznie wcześniej. W obecnym kształcie nie widzę wartości dodanej i opieram się na wskazaniach i komunikatach pilota.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2014, 17:10:06 »
Tak tylko musisz wiedzieć że pokazuje głupoty. A w moim przykładzie jest tak Jedziesz na grochowską ,czyli w lewo, to musisz zająć skrajny prawy pas. Co się kłuci z intuicją a że jest odwrotnie to widać jak jest za późno na zmianę.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 25, 2014, 18:55:31 »
Cytat: czyno
Chyba najfajniejszy był przy zjeździe z A7 na A44 koło Kassel.
Support mi odpisał, że problem już znają i nad nim pracują.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2014, 23:48:59 »
Tak tylko musisz wiedzieć że pokazuje głupoty. A w moim przykładzie jest tak Jedziesz na grochowską ,czyli w lewo, to musisz zająć skrajny prawy pas. Co się kłóci z intuicją a że jest odwrotnie to widać jak jest za późno na zmianę.
Ok. Ale wytyczona trasa na mapie pokazuje, że zjechać trzeba na prawo i zapewne widać to dużo wcześniej niż pokaże to APR. Można się do zjazdu w prawo (żeby skręcić w lewo) przygotować wcześniej.
Przejeżdżałem przez Warszawę jeżdżąc z Lublina do Poznania przez A2 (i z powrotem) oraz na Gdańsk i z powrotem.
Powiem szczerze, że niespecjalnie mi APR pomagał, bo - jak już pisałem - gdy się on pojawia to bardzo często w buty można sobie wsadzić jego porady, bo jest już za późno. Przebijałem się patrząc na wytyczoną trasę i zaznaczone manewry.

Pewnie, że byłoby lepiej żeby głupot nie pokazywał ale żeby na podstawie jego wskazań pobłądzić... ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2014, 15:54:02 »
APR pojawia się za późno, wyświetlany jest zwykle za krótko i brak komunikatu, że jest. Najczęściej się go nie zauważa. Do tego dla aAM jest na dole ekranu, gdy informacji o przebiegu trasy, widoku skrzyżowania szuka się na górze.

Ale AQ jest z siebie zadowolony nasze uwagi ma gdzieś.

*

Offline czyno

  • 42
Odp: APR - zabawny
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2014, 13:40:08 »
Ok. Ale wytyczona trasa na mapie pokazuje, że zjechać trzeba na prawo i zapewne widać to dużo wcześniej niż pokaże to APR. Można się do zjazdu w prawo (żeby skręcić w lewo) przygotować wcześniej.
Przejeżdżałem przez Warszawę jeżdżąc z Lublina do Poznania przez A2 (i z powrotem) oraz na Gdańsk i z powrotem.
Powiem szczerze, że niespecjalnie mi APR pomagał, bo - jak już pisałem - gdy się on pojawia to bardzo często w buty można sobie wsadzić jego porady, bo jest już za późno. Przebijałem się patrząc na wytyczoną trasę i zaznaczone manewry.
Pewnie, że byłoby lepiej żeby głupot nie pokazywał ale żeby na podstawie jego wskazań pobłądzić... ;)

niby tak. ale jak masz rozbudowane skrzyżowanie z kilkoma zjazdami po sobie i 5cioma pasami ruchu, a APR wyświetla dziwne rzeczy i na dodatek zasłania całkiem istotny kawałek mapy z trasą (wytyczoną), na zjazdach jest duży ruch i musisz obserwować inne auta dookoła, to nie trudno pojechać nie tam gdzie by sie chciało. Ja dużo jeżdżę, a miałem problemy na jednym skrzyżowaniu które było zmodernizowane i jego nie pamiętałem...