AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości, przejazdy...)

  • 11 Odpowiedzi
  • 11395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam serdecznie;
Jak w temacie tzn. po zaktualizowaniu AM do wersji 6.16.1406 (NavRoad Enovo S) podczas "zwykłej" jazdy nie podaje komunikatów ostrzegawczych o POI - ani na wyświetlaczu ani dźwiękowych. Jeżeli przełączę nawigację na prowadzenie do celu to wszystko jest OK.
Zgłosiłem błąd do wsparcia technicznego to "geniusze" poradzili mi (cytuje) Jesli blad jest uciazliwy pozostaje wyznaczyc jakas trase, wylaczyc komunikaty nawigacyjne w Menu / Ustawienia / Dzwieki / Komunikaty. Komunikaty ostrzegajace o POI beda wtedy dzialac normalnie.
Czy ktoś ma podobne problemy?

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2014, 23:51:26 »
...podczas "zwykłej" jazdy nie podaje komunikatów ostrzegawczych o POI - ani na wyświetlaczu ani dźwiękowych. Jeżeli przełączę nawigację na prowadzenie do celu to wszystko jest OK.
Na 71% nie potwierdzam tego problemu.
Testowałem to w warunkach domowych z odtworzenia śladu GPS (co by nie robić deszczowych wycieczek i nie przegapić 8 goli ani nie machać GPSem za oknem).
Przy odtwarzaniu śladu GPS AutoMapa zachowuje się podobnie jak podczas jazdy bez celu.
Ostrzega u mnie i głosowo i wizyjnie. Zero problemu.
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2014, 07:53:14 »
Na 71% nie potwierdzam tego problemu.
Zostało to oficjalnie potwierdzone przez wsparcie techniczne AM :) Dziekujemy za zgloszenie problemu. Przekazalismy sprawe do poprawienia przez programistow bo opisany przez Pana problem zostal juz powtorzony u nas......

Czyli coś w tym jest. Robiłem format karty, reinstalację...etc i nic :( Wczoraj pobrałem, zainstalowałem wersję wcześniejszą i jest OK.

*

Offline monteverde

  • **
  • 245
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: WP RS3 - LUMIA 640XL DS, WP AM Zawsze najnowsza :)
AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości, przejazdy...)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2014, 13:09:24 »
Tymczasem .....>>>> ukazała się : AutoMapa Windows 6.16 1406 2 RC

Lista zmian w stosunku do wersji 6.16 1406:
poprawa wyświetlania obszarów leśnych i jezior

*

Offline ltleszcz

  • *
  • 52
  • Sprzęt: NavRoad Enovo S6 , Asus 639
Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2014, 09:57:57 »
Na 71% nie potwierdzam tego problemu.
Zostało to oficjalnie potwierdzone przez wsparcie techniczne AM :) Dziekujemy za zgloszenie problemu. Przekazalismy sprawe do poprawienia przez programistow bo opisany przez Pana problem zostal juz powtorzony u nas......

Czyli coś w tym jest. Robiłem format karty, reinstalację...etc i nic :( Wczoraj pobrałem, zainstalowałem wersję wcześniejszą i jest OK.

pisałem też o tym i mnie ...z....no  że winą za to jest 99% użytkowników siedzących za kółkiem

Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2014, 12:55:20 »
podczas "zwykłej" jazdy nie podaje komunikatów ostrzegawczych o POI - ani na wyświetlaczu ani dźwiękowych. Jeżeli przełączę nawigację na prowadzenie do celu to wszystko jest OK.
Rzeczywiście tak jest. Ja poradziłem sobie tak:

Co do komunikatów dźwiękowych nalezy w Menu-Poi-Ostrzeganie-Wszystkie kliknąć w każdą naszą kategorię i na 1 stronie zaznaczyć od 5km/h oraz powtarzanie co 4 sek, dodatkowo zaznaczyć "pokazuj aż do minięcia", a co najważniejsze na 2 stronie zaznaczyć dolny guzik: "położonych w kierunku jazdy"

Co do wyświetlania trzeba sprawdzić, czy w Menu-Poi-Wyświetlanie-Wszystkie nasze kategorie są "zaptaszkowane" oraz ustawić własciwą skalę guzikiem "od skali" (najniższe pokazują najszybciej)

Oczywiście dla każdej naszej kategorii musi być wgrany odpowiedni plik dźwiękowy i ikonka...

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2014, 12:58:15 wysłana przez master22221 »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
To co napisales nie powinno w ogole pomoc z zalozeniem ze jest jakis problem z samym programem. To jest logiczne przeciez ze trzeba odpowiednio skonfigurowac AM zeby ostrzeganie działało.

Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2014, 22:08:27 »
trzeba odpowiednio skonfigurowac AM zeby ostrzeganie działało.
Opisałem przy okazji wszystko, co należy ustawić, aby ostrzeganie działało.
Podkreśliłem też, że najważniejsze jest, aby zaznaczyć opcję "położonych w kierunku jazdy", zamiast "położonych przy trasie", wtedy bowiem zaczyna w tej wersji programu działać ostrzeganie, gdy nie mamy wyznaczonej trasy.
Odkryłem to doświadczalnie i uważam, że w obu opcjach powinno działać ostrzeganie, a nie działa, bo jest jakiś błąd w programie.
Pozdr.

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2014, 13:52:15 »
Podkreśliłem też, że najważniejsze jest, aby zaznaczyć opcję "położonych w kierunku jazdy", zamiast "położonych przy trasie", wtedy bowiem zaczyna w tej wersji programu działać ostrzeganie, gdy nie mamy wyznaczonej trasy.
Odkryłem to doświadczalnie i uważam, że w obu opcjach powinno działać ostrzeganie, a nie działa, bo jest jakiś błąd w programie.
Nie, nie w obu. Błąd to jest w twoim myśleniu.
Jakim cudem AutoMapa ma ostrzegać o POI "położonych przy trasie" skoro NIE wyznaczacie trasy.
Może telepatycznie ma wiedzieć gdzie pojedziecie.

Powtórzenie "błędu" przez support jest zatem na tej samej zasadzie rozumowania co mastera.

Tym razem wasz "problem ostrzegania" sprawdziłem podczas jazdy i nie ma błędów, zatem wcześniejsze 71% zmienia się na 100% i potwierdza, że 99% problemów generujecie sobie sami.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2014, 13:57:46 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Uff. W koncu ktos sensowny zabrał glos i ulitowal sie zeby to wytlumaczyc.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Taaaa... Miami umie tłumaczyć :ok:

Odp: AM 6.16.1406 brak ostrzegania o POI (policja, pomiar prędkości, przejazdy...)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 25, 2014, 11:59:35 »
Nie  ulega  wątpliwości ze  we  wcześniejszych  wersjach mimo ze  nie  było wyznaczonej   trasy  to  ostrzegało  o  poi przy  ustawieniach-- położonych  przy  trasie--. Teraz musi  być  zaznaczone  -położonych  w  kierunku  jazdy--. Zauważyłem ze jeżeli  było ostrzeganie   ----położonych  przy  trasie-- to  jeżeli  było  na  jakimś  odcinku kilka  punktów  poi to  wszystkie  wyświetlało  i  ostrzegało,  jeżeli  były  fotoradary  po  lewej  stronie drogi  czyli  takie  które  mogą  zrobić  zdjęcie  od  tyłu  to  tez  ostrzegało. Teraz  natomiast  przy  ustawieniach --położonych  w  kierunku  jazdy---mimo  ze  próbowałem  różnych ustawień  kątów  i promieni to  nie  ostrzega  mnie  np.  o  fotoradarach  umieszczonych po  lewej  stronie  drogi (nie  ważne  czy  jeden  pas  czy  dwa) oraz  co  ważniejsze  jeżeli  na  jakimś  odcinku  jest  kilka  punktów  poi  to  ostrzega  tylko  o  jednym  (tym  pierwszym) .

Witam serdecznie;
Jak w temacie tzn. po zaktualizowaniu AM do wersji 6.16.1406 (NavRoad Enovo S) podczas "zwykłej" jazdy nie podaje komunikatów ostrzegawczych o POI - ani na wyświetlaczu ani dźwiękowych. Jeżeli przełączę nawigację na prowadzenie do celu to wszystko jest OK.
Zgłosiłem błąd do wsparcia technicznego to "geniusze" poradzili mi (cytuje) Jesli blad jest uciazliwy pozostaje wyznaczyc jakas trase, wylaczyc komunikaty nawigacyjne w Menu / Ustawienia / Dzwieki / Komunikaty. Komunikaty ostrzegajace o POI beda wtedy dzialac normalnie.
Czy ktoś ma podobne problemy?
ciekawe  jak  ,,geniusze,, wyobrażają  sobie  ze  jeżdżąc  po  mieście  wyznaczę  sobie  jakąś  trasę  i  navi będzie  mi  co  chwile  mówić -- jesteś  poza  trasa wyznaczam  nową,--  wiec  nie  będzie  mieć czasu  na  ostrzeganie  o  poi.  Jeżeli  jestem  w mieście  i  mam  sprecyzowany  cel to  tak  ale  jeżeli  nie  co  wtedy  to  rozwiązanie  jest  bez  sensu.

Nie, nie w obu. Błąd to jest w twoim myśleniu.
Jakim cudem AutoMapa ma ostrzegać o POI "położonych przy trasie" skoro NIE wyznaczacie trasy.
Może telepatycznie ma wiedzieć gdzie pojedziecie.

Powtórzenie "błędu" przez support jest zatem na tej samej zasadzie rozumowania co mastera.

Tym razem wasz "problem ostrzegania" sprawdziłem podczas jazdy i nie ma błędów, zatem wcześniejsze 71% zmienia się na 100% i potwierdza, że 99% problemów generujecie sobie sami.

Ciekawe  czego  wcześniej  to  działało a teraz  przestało.? Chociaz  nie mam  wyznaczonej  trasy w  navi a  jadę  autem  to  jestem  chyba w  trasie.