Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596207 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1020 dnia: Listopad 18, 2012, 17:57:29 »
Ale w jakim celu mam napisać ?? Dlaczego jeszcze nie wprowadzili antyblokad dla A1 ??

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1021 dnia: Listopad 18, 2012, 18:09:56 »
Jak nie wiesz w jakim celu to nie pisz, ja miplotrafika nie używam od roku, więc mi wszystko jedno
czy o nim zapomnieli przekazując Geosystems moderowanie kategoriami trafikowymi,
czy może zupełnie sobie MT odpuścili.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1022 dnia: Listopad 18, 2012, 19:06:32 »
Jak nie wiesz w jakim celu to nie pisz, ja miplotrafika nie używam od roku, więc mi wszystko jedno
czy o nim zapomnieli przekazując Geosystems moderowanie kategoriami trafikowymi,
czy może zupełnie sobie MT odpuścili.

Ja używam LD od jego początków, ale nie rozumiem dlaczego antyblokady są usuwane niemal natychmiast z miplo... Ich obecność na odblokowanym przez LD urządzeniu niczego nie zmieni, a tym którzy synchronizują się przez ActiveSync mogliby mieć chociaż część danych z tej materii prawidłowych. A usuwanie zostawić botowi po naniesieniu ich na mapę!

Naprawdę jestem zadowolony z szybkości reakcji, poprawności danych przez LD (zawsze będą babole przy tylu tysiącach km dróg) po zmianie operatora. Wprowadzona zmiana kierunkowości - wreszcie nowość, która ma sens większy niż mielizny... Przykład: trasa Elbląg, Wyszyńskiego -> Teatralna. Wszystko jak w realu, szczególnie po konkretnym uzupełnieniu mapy Elbląga w wersji 1210. I to zwiększa moje zaufanie do zaskakujących komunikatów AM. Przedwczoraj w Łodzi AM "wygrała" z moim uporem, więc kolejny przejazd odbyłem wg nawigacji po zaskakującej mnie początkowo trasie i... pełen sukces. Oczekuję sukcesów w 90% przypadków :)

Mam 3 licencje, ale jedna działa bez dostępu do neta (sporadycznie aktualizowana przez AS) i widzę, że bez LD/ciągłej synchronizacji AM jest cholernie nieużywalna - w porównaniu z tą z LD.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1023 dnia: Listopad 18, 2012, 19:11:57 »
Jak nie wiesz w jakim celu to nie pisz


Warto pamiętać o właściwym kierunku - to za moje pieniądze za subskrypcję ta firma funkcjonuje. A w drugą stronę - to dla mnie te dane mają być udostępniane.
A nie ja mam się upominać o to  :evil:

*

Androider

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1024 dnia: Listopad 18, 2012, 19:29:48 »
@Dolek ale żeś teraz pojechał :) Nie, żebyś nie miał racji, bo ją masz, ale na TYM forum wyjątkowo takie lamenty (patrz: utopijne hasła / postulaty) nikogo już nie ruszają. Jak dobrze pójdzie, to nikt ci może nie odpisze, że jak ci się nie podoba to sobie zmień program na lepszy :) Tutaj tego typu hasła są po prostu żałosne. Szkoda klawiatury, bo i tak nic się nie zmieni, a tylko forumowy kręgosłup będzie patrzył na ciebie krzywym okiem. Przyszłość aktualności danych to tylko LD i trzeba się pogodzić lub ... :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1025 dnia: Listopad 18, 2012, 19:39:39 »
Cytat: Dolek
A nie ja mam się upominać o to  :evil:
A w takim razie kto? Strzelić focha na forum masz czas, na 2 zdania do supportu już nie ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1026 dnia: Listopad 18, 2012, 19:58:14 »
Warto pamiętać o właściwym kierunku - to za moje pieniądze za subskrypcję ta firma funkcjonuje. A w drugą stronę - to dla mnie te dane mają być udostępniane.
A nie ja mam się upominać o to  :evil:
Właściwy kierunek to taki, że Ty masz płacić i dostarczać dane do LD.
Jak się z tym oswoisz, będzie Ci lżej  :proud:
W nagrodę AQ odblokuje Ci A1, na co nie mogą liczyć użytkownicy płacący, ale nie  współpracujący z LD
Tych najwyraźniej AQ zaszeregowało do wspólnej szuflady ze złodziejami - dostają dokładnie tyle samo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 20:12:28 wysłana przez Smerfik »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1027 dnia: Listopad 18, 2012, 21:17:33 »
Tych najwyraźniej AQ zaszeregowało do wspólnej szuflady ze złodziejami - dostają dokładnie tyle samo.


Jakieś 2-3 lata temu liczyłem i za moją namową licencję kupiło ponad 20 osób. Kolegów z pracy, znajomych, osób z rodziny. Obecnie razem ze mną płaci już tylko 6 osób.
Takie podejście - brak aktualizacji SR przy tak kluczowych drogach, brak wsparcia dla Miplotraffic - doprowadzi że kolejne 6 w niedługim czasie przejdzie na "ciemną stronę"  :ok:

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1028 dnia: Listopad 21, 2012, 22:48:43 »
Są do pobrania nowe dane SR  z 14-11-2012

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1029 dnia: Listopad 26, 2012, 09:59:36 »
Nadal ich jakość jest wątpliwa.

To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1030 dnia: Listopad 26, 2012, 14:16:59 »
Ja wprowadziłem sobie w profilach prędkości limity tak jak jeżdżę czyli wg zasady "ograniczenie+10kmh" i wychodzi całkiem zacne ETA. Nie żeby było idealne, ale na odcinkach od 200km do 400km dopuszczam 10min różnicy.

usunięty cytat całego postu pprzedzającego nM.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2012, 14:55:39 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1031 dnia: Listopad 26, 2012, 16:48:21 »
Profile są przecież "be"  :mrgreen:
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1032 dnia: Listopad 26, 2012, 18:45:49 »
Profile są przecież "be"  :mrgreen:

Ale wg kogo? One u mnie działają tak jakby ograniczały różne wariactwa typu 142kmh po powiatówce. Tym bardziej, że staram się jeździć na "ograniczenie+10kmh", a często również wolniej (np. nie szybciej niż 100kmh - wystarczy w profilu maksymalna wpisać 100kmh) i mam ETA na trasce Szczecin-Łódź po S3+A2 niemal idealne ;)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1033 dnia: Listopad 26, 2012, 21:04:25 »
AM'Traffic zachowuje się tak odkąd powstał  :E

zachęcam do przeczytania changelogu AM6 sprzed trzech lat, od wyrazu "uwzględnianie"
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2012, 21:06:44 wysłana przez jachraniak »

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1034 dnia: Listopad 26, 2012, 21:14:06 »
nie rozumiem, o czym Wy piszecie? powyżej screen AM ze świecąca się  prędkością 111km/h.Ja też taki moge mieć jak poustawiam sobie aby mi wyświetlało predkośc jazdy i przekroczę zakazy to na czerwono jest wtedy prędkość - i co to ma wspólnego z SR i komentarzem [142 km/h po powiatówkach?]
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1035 dnia: Listopad 27, 2012, 00:49:41 »
nie rozumiem, o czym Wy piszecie?
To tłumaczy resztę Twojej wypowiedzi.
Zauważ, że to co pokazał kol. rgr, to jest demo, a nie jego realny "wyczyn". Na demo, w polu prędkości, jest utrzymywana i wskazywana prędkość, jaka jest dla danego odcinka zaszyta w danych SR (tak z grubsza rzecz ujmując).
Teraz już rozumiesz o czym mowa ?  :proud:

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1036 dnia: Listopad 27, 2012, 17:46:10 »
aaaa no ogarniam, tyle że to konsekwencja SR i LD. Przeciez wystarczy że jakis "rajdowiec" przejedzie mała ciasną drogą z dużą prędkością, to D i SR odnotuje dobra przepustowość i możliwość szybkiego przejazdu właśnie tym odcinkiem i potem nas tam będzie ciągnąć.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1037 dnia: Listopad 27, 2012, 17:48:50 »
Ja wprowadziłem sobie w profilach prędkości limity tak jak jeżdżę czyli wg zasady "ograniczenie+10kmh" i wychodzi całkiem zacne ETA. Nie żeby było idealne, ale na odcinkach od 200km do 400km dopuszczam 10min różnicy.
Nawet nie żartujcie z tymi profilami :D .
Wyznaczyłem sobie trasę po A4 bez profili. 27km/16min. No to "ograniczyłem" sobie prędkość profilami (dla A ustawiłem 130km/h). Wyszło... 14min. No to powiedzcie mi jak to działa?

A w moim przykładzie to jaką wartość mam wpisać w profil dla krajówek/międzynarodówek, aby w centrum Wrocławia nie proponowała mi ciągle jazdy tej krajówki (tam jest notoryczny korek, a w SR jest 110km/h)?

PS. Przy okazji w załączniku fajny błąd, nie chce ustawić punktu na A4, przyciąga do jakiejś lokalnej. Mamy więc i nieroutowalną autostradę :) Kto zgadnie dlaczego? :)

Połączone: Listopad 27, 2012, 17:49:44
aaaa no ogarniam, tyle że to konsekwencja SR i LD. Przeciez wystarczy że jakis "rajdowiec" przejedzie mała ciasną drogą z dużą prędkością, to D i SR odnotuje dobra przepustowość i możliwość szybkiego przejazdu właśnie tym odcinkiem i potem nas tam będzie ciągnąć.
Widocznie od pół roku tym odcinkiem jeździ tylko jedna osoba z LD. I to raczej śmigłowcem...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1038 dnia: Listopad 27, 2012, 18:51:04 »
Cytat: rgr
PS. Przy okazji w załączniku fajny błąd, nie chce ustawić punktu na A4, przyciąga do jakiejś lokalnej. Mamy więc i nieroutowalną autostradę :) Kto zgadnie dlaczego? :)

Nie nie chce, tylko Ty nie pozwalasz :)
Masz włączone unikanie autostrad, albo płatnych. Żebyś nie miał wątpliwości:
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 19:09:26 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1039 dnia: Listopad 27, 2012, 19:18:23 »
Nawet nie żartujcie z tymi profilami :D .
Wyznaczyłem sobie trasę po A4 bez profili. 27km/16min. No to "ograniczyłem" sobie prędkość profilami (dla A ustawiłem 130km/h). Wyszło... 14min. No to powiedzcie mi jak to działa?

A w moim przykładzie to jaką wartość mam wpisać w profil dla krajówek/międzynarodówek, aby w centrum Wrocławia nie proponowała mi ciągle jazdy tej krajówki (tam jest notoryczny korek, a w SR jest 110km/h)?
Ja nie wiem jak to mi się udało, że profile+SR+LD dają mi "dobre" ETA. Nie wiem czy one w przypadku wyższej ustawionej prędkości pomijają tę zaszytą w SR czy pozyskaną przez LD. Tak by wynikało z Twojej próby na A4. 27km w 14min to mniej niż 130kmh średniej. A SR ma zaszytą niższą średnią - moim zdaniem zaniżoną jeśli trasa to tylko autostrada.

Jednych rażą prędkości 110kmh na krótkich odcinkach w zakorkowanym mieście, innych średnia 105kmh na superprzejezdnej autostradzie. Dla mnie nie są tak ważne składowe (choć mam świadomość ich wpływu na routing) skoro ETA na dość długich odcinkach jest niemal prorocza ;) Jutro polecę "z nurtem" po S3 na odcinku Szczecin (Pl. Żołnierza) - Gorzów (Jagiełły). Niemal ze 100% pewnością mogę stwierdzić, że pomyłka danych LD/SR nie przekroczy 3-4minut. No chyba, że nie wyłączę profili (które mam dla jazdy supereko), bo wtedy ETA będzie zawyżone.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1040 dnia: Listopad 27, 2012, 20:36:44 »
Wyznaczyłem sobie trasę po A4 bez profili. 27km/16min. No to "ograniczyłem" sobie prędkość profilami (dla A ustawiłem 130km/h)...
Średnia 130 km/h dla autostrady to wysoka średnia.
Przy bramkach musisz stanąć, niejednokrotnie poczekać aż TIR wyprzedzi TIRa...

Ja ostatnio często pomykam po 20:00 po A2 z Warszawy w kierunku Poznania oraz w dzień w przeciwpołożną stronę.
Z racji używania aAM nie mam profili.
I co obserwuję?

Jeśli utrzymuję prędkość ok. 140 km\h to ETA praktycznie się nie zmienia w czasie jazdy. Jeśli utrzymuję prędkość podróżną 150-160 km\h to ETA spada.
W dzień jest to ciut niżej ale wielkiej różnicy nie ma.

Wysnuwam stąd wniosek, że dane SR są w miarę ok.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1041 dnia: Listopad 27, 2012, 21:43:37 »
Od Wrocławia na zachód nie ma bramek.
Profile to nie średnia, ale teoretycznie max. prędkość.


Połączone: Listopad 27, 2012, 21:47:57
Cytat: rgr
PS. Przy okazji w załączniku fajny błąd, nie chce ustawić punktu na A4, przyciąga do jakiejś lokalnej. Mamy więc i nieroutowalną autostradę :) Kto zgadnie dlaczego? :)

Nie nie chce, tylko Ty nie pozwalasz :)
Masz włączone unikanie autostrad, albo płatnych. Żebyś nie miał wątpliwości:

Screen niepotrzebny, doszedłem do tego. :)
Niemniej działanie programu uważam za błędne, powinien wyznaczyć jak na zablokowanym odcinku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 21:47:57 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1042 dnia: Listopad 28, 2012, 00:56:39 »
Profile to nie średnia, ale teoretycznie max. prędkość.
Nie sądzisz, że Twój własny przykład temu przeczy?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1043 dnia: Listopad 28, 2012, 10:15:50 »
Koledzy, jako, że profile prędkości są dostępne tylko na wAM, sądzę, że bardziej właściwym miejscem na dyskutowanie o nich jest dział o wAM.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1044 dnia: Listopad 28, 2012, 10:40:01 »
profile prędkości są dostępne tylko na wAM
hm........
2f

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1045 dnia: Listopad 28, 2012, 10:58:46 »
@ffreeze

Dzięki za sprostowanie, posypuję głowę popiołem! :) To iAM, jak widzę i co zweryfikowałem na stronie automapa.pl w opisie produktu.

W takim razie, spokojnie można już niemalże (bo aAM ich jeszcze nie ma, przynajmniej nie są opisane na stronie producenta i ja ich nie mogłem u siebie znaleźć) przyjąć, że profile prędkości są niezależne od platformy. )

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1046 dnia: Listopad 28, 2012, 12:51:12 »
Profile to nie średnia, ale teoretycznie max. prędkość.
Nie sądzisz, że Twój własny przykład temu przeczy?
Widzę, że przeczy, ale podobno to właśnie jest prędkość maksymalna.
Ale średnia to to też nie jest. Trasa po A4, 441km. Z profilem na 100km/h wyszło 5h, czyli 88,2km/h (bez profili 98km/h).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1047 dnia: Listopad 28, 2012, 13:00:43 »
Jeszcze trochę, a zrozumiecie, że współdziałanie profilu z SR jest nieprzewidywalne.
Co z tego, że dla określonego typu drogi wstukamy sobie w profilu  80 km/h, skoro na wielu odcinkach, gdzie w realu jest 40 km/h, w danych SR jest > 80/km/h. Co niby ma z tym pasztetem zrobić Profil :O~

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1048 dnia: Listopad 28, 2012, 14:06:38 »
Tu się całkowicie zgadzam ze Smerfikiem, aby to zadziałało trzeba usunąć plik speeds.a, ale wtedy przestanie działać LD.

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #1049 dnia: Listopad 28, 2012, 15:50:21 »
... aby to zadziałało trzeba usunąć plik speeds.a, ale wtedy przestanie działać LD.
:ok: Oczywiście :ok:
Po usunięciu speeds, mało że przestanie działać LD, to przestanie też działać SR.
Usunięcie speeds skutkuje dodatkowo tym, że dopóki go z powrotem nie wstawimy na swoje miejsce, to nie mamy możliwości zaktualizowania przez AMCenter jakiegokolwiek pliku wchodzącego w skład SR (np. events'a).
Jak widać, coś, kosztem czegoś. Każdy musi sam zdecydować, co jest dla niego priorytetem i wybrać właściwy wariant :)
Można sobie kombinować na różne sposoby, pod warunkiem, że się ma pojęcie co się robi i co się chce osiągnąć. Ale jak czytam większość wypowiedzi w tej kwestii, dochodzę do wniosku, że część kolegów sprawdza obecność prądu w kontakcie, wkładając do niego paluchy :O~ , a później płacze, że go "kopnęło" :proud: