Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596224 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #960 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:37:30 »
Wrocław-Bałtyk (najszybsza trasa):

a) na teraz:
- korkosfera - 5h33m (468km)
- AM (SR) - 5h03m (457km) - znowu optymiści :) (z profilami 5h54m)

b) na sobotę rano:
- korkosfera - 5h51m (471km)
- AM (SR) - 5h02m (457km) (hehe) (z profilami 5h59m)

Czyli w sumie lekka poprawa, ale dalej fantazja ich zjada.

Ile razy przejechałeś tę trasę w lipcu? Dziś w drodze powrotnej po S3 zrobiłem sobie test - a co! Pojechałem 95kmh wg GPS i dotarłem ledwie 6 minut po wyznaczonym przez ETA czasie. Pomimo snucia się po tej drodze w tempie ciężarówki! Przy porannej przepisowej przejażdżce byłem o 10min przed ETA!! Więc dane są dramatycznie zaniżone w nowym wydaniu SR... Zaczynam mieć wrażenie, że jak widzę osobówkę wyprzedzaną przez TIRa to w tej osobówce musicie być Wy - Ci którym ETA wyraźnie za szybko wskazuje dojazd po "zachodniej obwodnicy Polski". Nie wiem co to za wyczyn na tej trasie prawie przepisowo (+10kmh) dojechać z Wrocławia o świcie w sobotę do S3 pod Gorzowem (mając nieco wiedzy o omijaniu Skwierzyny) w 3h30m... A 1h45m później znaleźć się w Międzyzdrojach? Nie piszę o jakimś szalonym pędzie tylko sprawnej jeździe na granicy przepisów. No chyba że przez "Bałtyk" rozumiesz Kołobrzeg albo Hel ;)

ps. Są oczywiście trasy gdzie wyliczane średnie prędkości są wybitne, np. DK22 (ale tam większość faktycznie zapiernicza jak po A2). Odcinek Gorzów-Elbląg tj. 346km na teraz to wg targeo "szybkiej" 4h09m !! Czyli średnia 85kmh po drodze o szerokości 2x3,5m ;) A wg "optymalnej" te same 346km pokonamy w 3h58m :/ Niechlubny "rekord" sprzed paru lat na tej trasie to 3h30m - ale to nocny szalony pęd, a nie dynamiczna przejażdżka w ciągu dnia...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 18:47:11 wysłana przez pR0SiAczek »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #961 dnia: Sierpień 01, 2012, 19:51:56 »
2x corocznie. I co roku obserwuję systematyczny wzrost ETA podczas jazdy.

I po prostu, delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą -- jeżeli trasę 450km robisz w 5h (gdzie A i S-ki to tylko 1/3 dystansu) to znaczy, że ponosi Ciebie fantazja rodem z Aquratu.

Korkosfera pokazuje realny czas, zwłaszcza sobotni, jak i również miejsca regularnych zatorów (Skwierzyna). A teraz, biorąc pod uwagę remont A6 w Szczecinie i komunikaty prasowe, to sobotni czas AM jest po prostu wyimaginowany.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #962 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:56:50 »
Cytuj
5h03m (457km)
by to osiągnąć trzeba mieć prawie pustą trasę
albo jechać bardzo agresywnie i chwilami mocno powyżej dopuszczalnych prędkości
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #963 dnia: Sierpień 02, 2012, 15:41:56 »
2x corocznie. I co roku obserwuję systematyczny wzrost ETA podczas jazdy.

I po prostu, delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą -- jeżeli trasę 450km robisz w 5h (gdzie A i S-ki to tylko 1/3 dystansu) to znaczy, że ponosi Ciebie fantazja rodem z Aquratu.

Korkosfera pokazuje realny czas, zwłaszcza sobotni, jak i również miejsca regularnych zatorów (Skwierzyna). A teraz, biorąc pod uwagę remont A6 w Szczecinie i komunikaty prasowe, to sobotni czas AM jest po prostu wyimaginowany.

Nie ponosi mnie wcale fantazja i jestem na niej częściej niż 2xrok. Przejeżdżam odcinek Zielona Góra-Wrocław 3-4 razy rocznie, Gorzów-Zielona Góra z 10 razy, Gorzów-Szczecin ze 100 razy, a Szczecin-Międzyzdroje z 20 razy. Ja piszę o najszybszej realnie trasie, a nie o przeciskaniu się po DK3 i A6 w newralgicznych punktach o jakiejś krytycznej godzinie, tylko po to by stracić kwadrans w każdym koreczku... Nie odnoszę się do wyników na trasie targeo, tylko do samego czasu przejazdu po "mojej" trasie w "mój poranek". Sobota rano to dość szerokie pojęcie, a dla mnie to oznacza obecność w Kluczach na A6 o 9 rano. Jeśli będziesz tam o 10 albo 11 to "pozamiatane". Co ciekawe wczoraj targeo wskazywał piękne ominięcie Świebodzina i Skwierzyny. Zakładam, że wciąż piszemy o trasie Wrocław-Międzyzdroje.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #964 dnia: Sierpień 21, 2012, 21:45:15 »
Koledzy, trzymam kciuki za to, że począwszy od wersji 6.11 wAM ten wątek (aktualizacji SR) odejdzie nareszcie do lamusa dzięki automatycznej aktualizacji w tej wersji, przynajmniej, jeśli chodzi o informowanie się o dostępności nowych danych. Dalej moglibyśmy w nim oceniać np. jakość danych.

Co prawda nikt tego jeszcze wprost nie napisał, ale zakładam, że skoro można zaktualizować mapę, to co, dane SR niby nie? :)

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #965 dnia: Sierpień 23, 2012, 22:35:17 »
Np. takie dane SR jak w zrzutach. AM już jeździ po A1 Stryków-Kowal  :grin:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #966 dnia: Sierpień 24, 2012, 01:12:04 »
Cytat: msz1959
AM już jeździ po A1 Stryków-Kowal  :grin:
I co w tym dziwnego? Każdy odcinek na mapie ma od samego początku ustawioną prędkość,
na zablokowanych odcinkach tego nie widzisz bo grafika blokady ją 'przykrywa'.
Całkiem możliwe, że nawet nie da się dodać do mapy odcinka drogi bez zdefiniowania
m. innymi atrybutu prędkości.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #967 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:50:08 »
No dziwne jest, że akurat na tym odcinku "nie przykryło". Pomyślałem więc, że może brakuje jakiejś blokady. Próba wyznaczenia trasy z Sadówki Nowej do punktu na tym kawałku gdzie pokazuje dane SR (w kierunku południowym) skutkuje komunikatem, że trasa prowadzi po drodze zamkniętej, a po zaakceptowaniu tego faktu, AM pokazuje 87-km trasę przez węzeł ... za Kutnem! Zatem mamy kawałek drogi niezablokowany (jeśli przyjąć Twoje tłumaczenie) leżący między dwoma odcinkami zablokowanymi i bez żadnego skrzyżowania/wjazdu. No to jest trochę dziwne, bo spodziewałbym się, że każda blokada działa od punktu wstawienia do najbliższego połączenia z innymi drogami.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #968 dnia: Sierpień 24, 2012, 09:41:19 »
Cytat: msz1959
No dziwne jest, że akurat na tym odcinku "nie przykryło".
Nie przykryło bo tam nie ma blokady więc nie ma 'czynnika przykrywającego'

Cytat: msz1959
Pomyślałem więc, że może brakuje jakiejś blokady.
Nie wiem czy brakuje czy nie brakuje a po prostu jej nie ma.
Faktem jest, że nie wszystkie odcinki są fabrycznie zablokowane, koło Sadówki na A1
na obu jezdniach są po 2 odcinki bez blokad, w sumie po okolo 4 km

Cytat: msz1959
Próba wyznaczenia trasy z Sadówki Nowej do punktu na tym kawałku gdzie pokazuje dane SR (w kierunku południowym) skutkuje komunikatem, że trasa prowadzi po drodze zamkniętej
To oczywiste, do tego punktu nie da się inaczej dojechać niż przez zablokowane odcinki.

Cytat: msz1959
spodziewałbym się, że każda blokada działa od punktu wstawienia do najbliższego połączenia z innymi drogami.
No to źle się spodziewasz, blokada działa na całym odcinku do którego należy punkt wstawienia.
Może działać od skrzyżowania do skrzyżowania, ale tak sie dzieje głównie gdy są one blisko siebie.
Ale od punktu wstawienia do najbliższego skrzyżowania równie dobrze może być kilka
czy nawet kilkanaście odcinków.
Poćwicz sobie wstawianie i usuwanie blokad, zwłaszcza poza miastem,
to się przekonasz ile może być odcinków między skrzyżowaniami.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #969 dnia: Sierpień 24, 2012, 20:22:42 »
Nowe dane z 23.08.2012 do pobrania

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #970 dnia: Sierpień 24, 2012, 20:48:25 »
Spasiba za info.

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #971 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:08:55 »
Ja pobierałem o godz. 18 i pobrał dane z 18.08.2012, teraz pisze, że są to najnowsze dane.

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #972 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:29:30 »
Witam
Ja też mam z 18.08 pisze że najnowsze,mapa PL

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #973 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:34:23 »
Koledzy nie wprowadzajcie ludzi w blad.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #974 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:43:51 »
@JR.Nysa

Potwierdzam, ja też zaciągnąłem dane SR z dnia 23 sierpnia 2012 [ale uwagam, na wAM 6.11 beta, może to ma znaczenie?].

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #975 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:59:12 »
Fakt nie podałem że to dane pobrane dla nowej 6.11 beta.
Czyżby nie były komatybilne ze starszą wersją 6.10 zawierająca tą samą mapę 1206?

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #976 dnia: Sierpień 26, 2012, 16:02:29 »
No to kolejne "czyżby" - czyżby tym jednym odważnym ruchem odcięte zostały od aktualizacji SR i Zdarzeń AM'Traffic wszystkie urządzenia ze "starym" softem (PPC 2003 i WCE 4.2) od wersji 6.11 w górę?

Nie, żebym miał coś przeciwko temu :) Nie chcę być więźniem kompatybilności z maszynami sprzed lat 9 i jazdy na wAM tylko dlatego, że ma komplet funkcjonalności. Jak dla mnie, producent Automapy mógłby wygasić wersję na wAM całkowicie i nie płakałbym po niej, mając w pełni funkcjonalną wersję aAM lub iAM.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #977 dnia: Sierpień 27, 2012, 16:45:02 »
2x corocznie. I co roku obserwuję systematyczny wzrost ETA podczas jazdy.

I po prostu, delikatnie mówiąc, mijasz się z prawdą -- jeżeli trasę 450km robisz w 5h (gdzie A i S-ki to tylko 1/3 dystansu) to znaczy, że ponosi Ciebie fantazja rodem z Aquratu.

Korkosfera pokazuje realny czas, zwłaszcza sobotni, jak i również miejsca regularnych zatorów (Skwierzyna). A teraz, biorąc pod uwagę remont A6 w Szczecinie i komunikaty prasowe, to sobotni czas AM jest po prostu wyimaginowany.

Nie ponosi mnie wcale fantazja i jestem na niej częściej niż 2xrok. Przejeżdżam odcinek Zielona Góra-Wrocław 3-4 razy rocznie, Gorzów-Zielona Góra z 10 razy, Gorzów-Szczecin ze 100 razy, a Szczecin-Międzyzdroje z 20 razy. Ja piszę o najszybszej realnie trasie, a nie o przeciskaniu się po DK3 i A6 w newralgicznych punktach o jakiejś krytycznej godzinie, tylko po to by stracić kwadrans w każdym koreczku... Nie odnoszę się do wyników na trasie targeo, tylko do samego czasu przejazdu po "mojej" trasie w "mój poranek". Sobota rano to dość szerokie pojęcie, a dla mnie to oznacza obecność w Kluczach na A6 o 9 rano. Jeśli będziesz tam o 10 albo 11 to "pozamiatane". Co ciekawe wczoraj targeo wskazywał piękne ominięcie Świebodzina i Skwierzyny. Zakładam, że wciąż piszemy o trasie Wrocław-Międzyzdroje.
Sobota rano oznaczała dla mnie wyjazd z Wrocławia o 9:00 (cel: Pobierowo)
Pisałem, że prognozowane czasy to:
Cytuj
b) na sobotę rano:
- korkosfera - 5h51m (471km)
- AM (SR) - 5h02m (457km) (hehe) (z profilami 5h59m)

Trasa (wyjątkowo pusta nawet na zwężkach) i całkiem niezła średnia prędkość (włącznie z omijaniem korka w Skwierzynie i przez Szczecin) została pokonana w ok. 6h.
Jak dla mnie skuteczność korkosfery oceniam perfekcyjnie. Skuteczność AM+SR hmmm, żadnego standardowego korka nie ominąłem z jej pomocą.

Jeżeli mi ktoś napisze, że taką trasę można pokonać w 5h to go zabiję śmiechem...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #978 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:09:13 »
@ rgr
Nie żartuj sobie - jazda z włączonym profilem (czyimkolwiek i jakimkolwiek), to ciężki grzech :D :D

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #979 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:23:42 »
Jazda z profilami to jak cerowanie skarpetek... niby działa.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #980 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:35:30 »
Jazda z profilami to jak cerowanie skarpetek... niby działa.
:ok:
I w pełni się z Tobą zgadzam. Szkoda tylko, że sprzedają dziurawe :shock: i przed użyciem trzeba cerować :proud:

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #981 dnia: Sierpień 27, 2012, 21:48:31 »
Czy ktos moze sprawdzic czy dziala Wam teraz AM Center. Bo mi wyrzuca jakis dziwny blad podczas proby pobrania nowych danych.

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #982 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:16:29 »
Synchronizacja działa.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #983 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:33:06 »
A u mnie pojawia sie komunikat o tresci: "Nieudany odbiór danych, bład funkcji odbierajacej dane nr: 4" Ma ktos jakis pomysl co z tym fantem zrobic. Mam ten problem pierwszy raz. Czy moze to miec zwiazek z tym ze mam nowy sprzet ?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #984 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:43:29 »
Zdarzał mi się ... czasem pomagało przeczekanie, a czasem skasowanie starych plików.
(events, speeds i hubnet)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 22:48:38 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #985 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:49:36 »
Po ich skasowaniu bede musial nadpisac je ponowną instalacją mapy ? Czy jak to wyglada ?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #986 dnia: Sierpień 27, 2012, 22:56:06 »
Zrób kopię, lub zmień nazwy albo rozszerzenia np. z 'a' na 'a2'. W razie niepowodzenia z AM`C.
w kilka sekund przywrócisz stare pliki.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #987 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:04:37 »
Cos jest nadal nie tak. Skasowalem te pliki nadpisalem instalacje mapy i wraz wyskakuje ten sam blad.

*

Smerfik

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #988 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:38:29 »
Czy ktos moze sprawdzic czy dziala Wam teraz AM Center. Bo mi wyrzuca jakis dziwny blad podczas proby pobrania nowych danych.
Czasami tego doświadczyłem. Wystarczyło trochę przeczekać i ponowić próbę. Było kiedyś o tym "głośno".

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #989 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:39:44 »
Nic nie pisałem o nadpisywaniu, miałeś tylko skasować i uruchomić AM`Center.
A jak nie pomoże poczekać do jutra.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free