Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596274 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #930 dnia: Lipiec 25, 2012, 19:59:07 »
Trasa szybka, start: Wawa, Rakowiecka godz. 15:10 => Luboń k Poznania 62-030 (zaciągnięte Zdarzenia AM'Traffic, aktualne dane SR).

ETA: 2h40m, opóźnienie w stosunku do ETA - 45 minut.

Sposób jazdy: maks. 120km/h licznikowo, maks. +10km ponad limit.

Braw, jak się domyślacie, nie będzie.

Myślę, że osiągnąłem niestety punkt, od którego zaczynam się rozglądać za konkurencją. Nie lubię bowiem sobie kombinować, że jak jadę do Wawy w niedzielę, to mam dowdawać 30 minut do ETA, a jak wracam w normalny dzień, to dodaję 45 minut i jest gucio. To właśnie ma robić nawigacja.

Na pierwszy ogień pójdzie NE.

BTW: Żeby było jasne, zgłaszałem do supportu problem nadmiernego ETA od dłuższego czasu, a od maja jeszcze nasiliłem swoje działania. Ale producent Automapy przestał działać w czasie rzeczywistym - o wszystkim wie i nad wszystkim pracuje, ale nie widzę tej tytanicznej bez mała pracy żadnych rezultatów.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #931 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:01:16 »
Trasa szybka, start: Wawa, Rakowiecka godz. 15:10 => Luboń k Poznania 62-030 (zaciągnięte Zdarzenia AM'Traffic, aktualne dane SR).

ETA: 2h40m, opóźnienie w stosunku do ETA - 45 minut.

Sposób jazdy: maks. 120km/h licznikowo, maks. +10km ponad limit.

Braw, jak się domyślacie, nie będzie.

Myślę, że osiągnąłem niestety punkt, od którego zaczynam się rozglądać za konkurencją. Nie lubię bowiem sobie kombinować, że jak jadę do Wawy w niedzielę, to mam dowdawać 30 minut do ETA, a jak wracam w normalny dzień, to dodaję 45 minut i jest gucio. To właśnie ma robić nawigacja.

Na pierwszy ogień pójdzie NE.

BTW: Żeby było jasne, zgłaszałem do supportu problem nadmiernego ETA od dłuższego czasu, a od maja jeszcze nasiliłem swoje działania. Ale producent Automapy przestał działać w czasie rzeczywistym - o wszystkim wie i nad wszystkim pracuje, ale nie widzę tej tytanicznej bez mała pracy żadnych rezultatów.

Quiz: Ile osób pędzącego szalone 120kmh spinnka na długiej 300km A2 wyprzedziło? ;)
A: 0
B: 1
C: 300

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #932 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:05:56 »
:mrgreen:
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #933 dnia: Lipiec 25, 2012, 21:09:08 »
Quiz: Ile osób pędzącego szalone 120kmh spinnka na długiej 300km A2 wyprzedziło? ;)
A: 0
B: 1
C: 300

Pewnie coś pomiędzy b i c.
Jadąc nad morze na wczasy nie śpieszyło mi się, zrobiłem eksperyment na a1. Jechałem 120 km/h. I byłem wyprzedzany przez mniej więcej tyle aut, co sam wyprzedziłem.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #934 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:16:39 »
Cytat: spinnek
Na pierwszy ogień pójdzie NE.

Tylko żebyś nie wpadł w szok, zwłaszcza po AM (chodzi o dokładność ETA) :).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #935 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:47:52 »
@rgr

Spoko, za wiele sobie nie obiecuję, jeśli chodzi o działanie konkurencji.

Zaciekawiło mnie, jak inni sobie radzą z problemami:
- ustawiania maksymalnej szybkości jazdy (na NE się tego pewnie nie ustawia, ale wydaje mi się, że czasy z korkosfery bardziej pasują do mojego stylu jazdy)
- średnich szybkości na niektórych odcinkach (tu Automapa się podkłada niewyfiltrowanymi średnimi np. 142km/h na odcinkach, na których jest ograniczenie do 90km/h albo mniej)

To nie jest tak, że w Automapie ETA WSZĘDZIE jest do kitu - ostatni miałem 3 minutową dokładność na trasie Trzcianka 64-980=>Luboń 62-030. Ale jak mam już rozjazd o 45 minut na A2 w normalny albo o 30 minut przy ostatniej podróży do Olsztyna z Lubonia, to chciałbym coś z tym fantem zrobić.

Być może wrócę z podkulonym ogonem i posypując głowę popiołem, hehe ;)

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #936 dnia: Lipiec 25, 2012, 23:10:55 »
ETA, ETA... Jak to jest, że mnie się ETA zawsze zgadza? Dzisiaj trasa Wawa/Saska Kępa wyjazd o 14.30, planowany dojazd do Katowic o 19.15 (głównymi). Przyjechałem o 19.05. Wczoraj wyjazd z Kato o 5.30, planowany przyjazd Wawa/Ursynów o 9.32, w rzeczywistości przyjechałem o 9.40. Średnie spalanie z dwóch dni (758km) - 5,87. Silnik diesel 2.0/140KM.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #937 dnia: Lipiec 26, 2012, 08:03:55 »
Zaciekawiło mnie, jak inni sobie radzą z problemami:
- ustawiania maksymalnej szybkości jazdy (na NE się tego pewnie nie ustawia, ale wydaje mi się, że czasy z korkosfery bardziej pasują do mojego stylu jazdy)
- średnich szybkości na niektórych odcinkach (tu Automapa się podkłada niewyfiltrowanymi średnimi np. 142km/h na odcinkach, na których jest ograniczenie do 90km/h albo mniej)

W przypadku TT to po kilku wyjazdach program "dostraja się" do Twojego sposobu jazdy... i co raz trudniej jest oszukać ETA
Na początku (jeżdżę dość agresywnie) bez problemu nadrabiałem jakieś 40 minut na trasie... ale po kilku takich wyjazdach ten czas zszedł do 5-10 minut, choć wolniej nie jeżdżę

To samo auto-kalibracja położenia samochodu względem wskaźnika na mapie...
2-3 ronda lub 2-3 większe skrzyżowania i już... zrobione.
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #938 dnia: Lipiec 26, 2012, 08:12:29 »
Być może wrócę z podkulonym ogonem i posypując głowę popiołem, hehe ;)

Ja od maja jeżdżę na NE. Może baza adresowa nie jest najlepsza (brakuje numeracji budynków nawet w podwarszawskich miejscowościach), baza POI to już totalna porażka (duże braki, punkty na mapie są w innym miejscu niż w rzeczywistości), ale do celu doprowadza, nie wiesza się, nie wyznacza jakichś dziwnych tras, ETA w moim przypadku się sprawdza. Jedyne do czego można się przyczepić to spory apetyt na transmisję danych.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #939 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:18:00 »
Ja juz też przesiadłem się na NE, ale przyzwyczajenia do AM mam silne, co nie ułatwia mi życia z NE. Pierwsze to wiadomo trasa układana on-line. Przejeżdżam manewr i czasami muszę przejechać ze 300 metrów zanim nowa trasa się pobierze i rozpocznie dalsza nawigacja - to boli mocno jak jeździłem z AM kilka lat.
Druga rzecz dla mnie wnerwiająca, to brak dwóch manewrów na ekranie na stałe. Dla mnie to bardzo komfortowe rozwiązanie w wAM. Trzecia rzecz, to to, że nazwa ulicy w którą skręcę pojawia się na jedynej belce dopiero na 100 metrów przed manewrem, a tak to cały czas tylko mam bieżącą ulicę oraz tekst pobieranie.
Mogliby to dać w opcjach jaka ulica ma się wyświetlać na tej belce lub dać bieżącą ulice i następną na tym pasku i niech to się przewija, bo i tak się przewija :).
Koszty transferu mi nie przeszkadzają. Reszta ogólnie mi się podoba, program doprowadza do celu, przycisk na ekranie to podglądu trafficu tez jest dobrym pomysłem, a nie tak jak w AM trzeba grzebać w opcjach, oczywiście jak ktoś korzysta z LD :E. Ten traffic online  w NE wydaje mi się precyzyjniejszy niż to LD w AM, ale może jeszcze zbyt krótko pojeździłem, a na razie ten patent wydaje się, ze działa lepiej w NE.
Jak pojawi się kiedyś aAM, to będę się ostro zastanawiał nad powrotem do tego programu. Mam nadzieję, że zaskoczą mnie pozytywnie, oby :)
A to na "otarcie łez" z tęsknoty z aAM : http://androi_.com.pl/news/programy/4665-co-dalej-z-automap.html   (to podkreślenie w adresie zastąpcie literą "d" oczywiście :) )

z ostatniej chwili :E : właśnie zrobiłem kilkukilometrową trasę w Warszawie z betą2 aAM i pod względem ergonomii tego co widzę na ekranie, to nawet ten zarys programu jakim jest beta2 przebija o głowę to co obserwuję na ekranie z programem NE. Oj będzie ciekawie (patrz niezwykle nerwowo) w stajni NE jak wyjdzie beta3 , a o finalu nie wspomnę :E . Potwierdza to jednak fakt, że pomimo tego, że sporo narzekamy sobie na produkt ze stajni Aquratu, to jednak jest to najlepszy obecnie program na naszym rynku (w mojej subiektywnej ocenie) !!! :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 10:33:33 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #940 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:11:50 »
Czy po za wpatrywaniem się w ekran nawigacji patrzysz czasem na drogę ?  :E

- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #941 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:13:51 »
Czy po za wpatrywaniem się w ekran nawigacji patrzysz czasem na drogę ?  :E
komentarzem do twojej wypowiedzi, będzie brak komentarza z mojej strony :)
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #942 dnia: Lipiec 26, 2012, 13:55:45 »
@rgr
Spoko, za wiele sobie nie obiecuję, jeśli chodzi o działanie konkurencji.
No to właśnie możesz się zdziwić dokładnością NE jeżeli chodzi o ETA.

Połączone: [time]Lipiec 26, 2012, 13:57:41[/time]

ETA, ETA... Jak to jest, że mnie się ETA zawsze zgadza? Dzisiaj trasa Wawa/Saska Kępa wyjazd o 14.30, planowany dojazd do Katowic o 19.15 (głównymi). Przyjechałem o 19.05. Wczoraj wyjazd z Kato o 5.30, planowany przyjazd Wawa/Ursynów o 9.32, w rzeczywistości przyjechałem o 9.40. Średnie spalanie z dwóch dni (758km) - 5,87. Silnik diesel 2.0/140KM.
Może masz włączone profile?

PS. Z korkosfery:
1. Warszawa (Marokańska) - centrum Katowic (14:30 dziś) -- czas od 4h7m (najszybsza) do 4h26m (głównymi), co daje ETA na 18:56.
2. W drugą stronę: Katowice - Warszawa (Gruchacza) 5:30 -- czas 4h15-4h36m, ETA: 9:45-10:16.

Targeo pokazuje dla trasy 1.: czas jazdy (szybka) 3h37m...

Więc jak Ci się zgadza jak się nie zgadza?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 14:07:24 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline mobilex

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad VIVO_S + AutoMapa Europe
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #943 dnia: Lipiec 26, 2012, 16:35:25 »
Cytuj
Trasa szybka, start: Wawa, Rakowiecka godz. 15:10 => Luboń k Poznania 62-030 (zaciągnięte Zdarzenia AM'Traffic, aktualne dane SR).

ETA: 2h40m, opóźnienie w stosunku do ETA - 45 minut.

a spróbuj pojeździć robiąc tak: Menu - Ustawienia - Trasa - Dane pojazdu - Uwzględniaj prędkości - zaptaszkuj, nie grzebiąc w limitach prędkości.
Mam ten sam problem, jeźdżę optymalnie i nie moge dogonić ETA, ale przy tym ustawieniu jest dobrze.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #944 dnia: Lipiec 26, 2012, 16:56:10 »
Problem w tym, że oni nie chcą tam ptaszków...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #945 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:03:39 »
Problem w tym, że ptaszkowanie tam wpływa na routing i to niekoniecznie pozytywnie.

Zawyżone prędkości na głównych powodują jednak routowanie bardziej po głównych drogach,
natomiast ich przycięcie do defaultowych (raczej niezbyt sensownych wartości) powoduje wzrost znaczenia błędnych (zawyżonych) danych na bocznych drogach, co powoduje z kolei większą chęć do zbaczania z głównych dróg. (Uff...)

I kółko się zamyka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 17:06:07 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #946 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:38:55 »
Nie do końca zamyka, na bocznych też można prędkości przyciąć.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #947 dnia: Lipiec 26, 2012, 19:14:20 »
ETA, ETA... Jak to jest, że mnie się ETA zawsze zgadza? Dzisiaj trasa Wawa/Saska Kępa wyjazd o 14.30, planowany dojazd do Katowic o 19.15 (głównymi). Przyjechałem o 19.05. Wczoraj wyjazd z Kato o 5.30, planowany przyjazd Wawa/Ursynów o 9.32, w rzeczywistości przyjechałem o 9.40. Średnie spalanie z dwóch dni (758km) - 5,87. Silnik diesel 2.0/140KM.
Może masz włączone profile?


PS. Z korkosfery:
1. Warszawa (Marokańska) - centrum Katowic (14:30 dziś) -- czas od 4h7m (najszybsza) do 4h26m (głównymi), co daje ETA na 18:56.
2. W drugą stronę: Katowice - Warszawa (Gruchacza) 5:30 -- czas 4h15-4h36m, ETA: 9:45-10:16.

Targeo pokazuje dla trasy 1.: czas jazdy (szybka) 3h37m...

Więc jak Ci się zgadza jak się nie zgadza?
A gdzie napisałem, że siedziałem przed monitorem i w ten sposób sprawdziłem ETA? Jechałem osobiście, więc sprawdziłem to organoleptycznie ;)

Nie korzystam z profili.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #948 dnia: Lipiec 27, 2012, 16:28:03 »
ETA, ETA... Jak to jest, że mnie się ETA zawsze zgadza? Dzisiaj trasa Wawa/Saska Kępa wyjazd o 14.30, planowany dojazd do Katowic o 19.15 (głównymi). Przyjechałem o 19.05. Wczoraj wyjazd z Kato o 5.30, planowany przyjazd Wawa/Ursynów o 9.32, w rzeczywistości przyjechałem o 9.40. Średnie spalanie z dwóch dni (758km) - 5,87. Silnik diesel 2.0/140KM.
Może masz włączone profile?


PS. Z korkosfery:
1. Warszawa (Marokańska) - centrum Katowic (14:30 dziś) -- czas od 4h7m (najszybsza) do 4h26m (głównymi), co daje ETA na 18:56.
2. W drugą stronę: Katowice - Warszawa (Gruchacza) 5:30 -- czas 4h15-4h36m, ETA: 9:45-10:16.

Targeo pokazuje dla trasy 1.: czas jazdy (szybka) 3h37m...

Więc jak Ci się zgadza jak się nie zgadza?
A gdzie napisałem, że siedziałem przed monitorem i w ten sposób sprawdziłem ETA? Jechałem osobiście, więc sprawdziłem to organoleptycznie ;)

Nie korzystam z profili.
To właśnie ci napisałem jakiego rzędu miałeś ETA o tej godzinie. Oczywiście można wierzyć, że w przedwczoraj ETA oszacowało na <5h, a wczoraj na <4h :).

Połączone: Lipiec 27, 2012, 16:36:19
Nie do końca zamyka, na bocznych też można prędkości przyciąć.
Wiem, tylko że to działa na zasadzie znoszenia się dwóch błędów -- zupełnie jak profile Bilunii :D.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2012, 16:36:19 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #949 dnia: Lipiec 28, 2012, 13:11:35 »
Co zrobić jak powodem błędnego ETA jest zwyczajny korek na drodze lub wielogodzinne sprzątanie ciała po wypadku ?
Jechałem nie dawno z kolegą z Łodzi do Warszawy Gierkówką, kolega wspomagał się MapąMap i normalnie i spokojnie jeżdżący człowiek w okolicach Nadarzyna zaczął poruszać się nerwowo i znacznie przyspieszył czasami na granicy bezpieczeństwa. Na moje pytanie co się dzieje bo przeciż nigdzie się nie spieszymy odpowiedział "jak mam się zmieścić w 15 minut i dojechać o czasie wskazywanym przez nawigację na Kruczą jadąc poniżej 100 km/h".
Na moją radę aby zakleił okienko z ETA kawałkiem plastra i jechał jak przystało dorosłemu człowiekowi, zareagował dziwną miną nic nie rozumiejącego idioty. Deklaracji że jak dojedziemy to poinformuje go jak długo jechał - też nie zrozumiał.

Być może całe to ETA ma jakieś znaczenie informacyjne na trasie Hamburg - Kolonia, (jeżeli po drodze nic się nie wydarzy) ale w Polsce na tych drogach jest raczej sztuką dla sztuki.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #950 dnia: Lipiec 28, 2012, 18:26:47 »
(...)odpowiedział "jak mam się zmieścić w 15 minut i dojechać o czasie wskazywanym przez nawigację na Kruczą jadąc poniżej 100 km/h".
Na moją radę aby zakleił okienko z ETA kawałkiem plastra i jechał jak przystało dorosłemu człowiekowi, zareagował dziwną miną nic nie rozumiejącego idioty(...)

Jeździć niemal jak z rozkładem wg wskazań ETA to faktycznie jakieś szaleństwo. Ale miło jest wiedzieć, po jakim czasie możemy orientacyjnie dojechać do celu jadąc z nurtem. Ważne słowo - orientacyjnie, bardzo ważne słowo - możemy.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #951 dnia: Lipiec 28, 2012, 19:53:28 »
Oczywiście, że tak.
Wybieram się za tydzień na Mazury i oprócz swoich kalkulacji (odległość / 60 km/h) miło byłoby zweryfikować to.
Nie wiem jak jedzie się po krajówkach w północno-wschodniej Polsce.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #952 dnia: Lipiec 28, 2012, 20:13:18 »
Calkiem dobrze sie jezdzi po krajowkach w polnocno-wschodniej Polsce a tym bardziej jak znasz trase. Ale wiem ze jej nie znasz.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #953 dnia: Lipiec 29, 2012, 22:19:38 »
Kolejny rozstrzał ETA, tym razem auostrad było może z 30km?

Trasa szybka Luboń (k/Poznania) 62-030 => Pobierowo (nad morzem), start 28 lipca ok. 14:00, zaciągnięte ręcznie zdarzenia AM'Traffic, chyba z 350km.

ETA po zatankowaniu (10min) kilkanaście km dalej - 17:35, za to rzeczywisty dojazd - 18:25, czyli 50 (!) minut później.

Była jedna zmiana trasy (przejazd przez Szczecin zamiast omijanie go, ale to odpowiada za ok. 5-10 minut opóźnienia. Generalnie co kilkadziesiąt km przybywało mi 5-10 opóźnienia.

Styl jazdy, jak zwykle, maks. 120km/h licznikowo, +10km/h ponad limit.

Reszta - w wątku dot. ETA.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #954 dnia: Lipiec 30, 2012, 16:26:10 »
Są do pobrania nowe dane -  prognozy z dnia 2012.07.26

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #955 dnia: Lipiec 31, 2012, 18:17:44 »
Są do pobrania nowe dane -  prognozy z dnia 2012.07.26

No to jutro na S3 i w Szczecinie przetestuję :) W sumie one dla mnie na tej trasie były idealne już. Wczoraj na odcinku Gorzów-Renice jadąc idealnie niemal cały czas równo 120kmh GPSowe nikt mnie nie wyprzedził!!! W kilka aut jechaliśmy gęsiego zachowując bezpieczny odstęp przez całe 15minut... czyli 30km :) Jak zwykle TIRów też prawie na S3 nie było, bo większość sunie bo bezpłatnej gminnej w śladzie dawnej DK3... którą to wracając niemal wszyscy mnie wyprzedzili (a jechałem na +20kmh!!)

*

pliers

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #956 dnia: Lipiec 31, 2012, 19:46:03 »
@prosiaczek

mam prośbę, jak będziesz jutro śmigał S3 to zwróć uwagę czy w okolicach miejscowości Jastrzębiec (66-68 km trasy) kursor AM nie przeskakuje Ci na "starą" drogę? U mnie ślad wygląda jak na zrzucie, zgłaszałem im jakieś 3 wersje temu ale nie poprawiają przebiegu więc pomyślałem że może mój odbiornik GPS tam akurat głupieje..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2012, 19:50:38 wysłana przez pliers »

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #957 dnia: Lipiec 31, 2012, 20:19:27 »
@prosiaczek

mam prośbę, jak będziesz jutro śmigał S3 to zwróć uwagę czy w okolicach miejscowości Jastrzębiec (66-68 km trasy) kursor AM nie przeskakuje Ci na "starą" drogę? U mnie ślad wygląda jak na zrzucie, zgłaszałem im jakieś 3 wersje temu ale nie poprawiają przebiegu więc pomyślałem że może mój odbiornik GPS tam akurat głupieje..

Już ustawiłem auto zapisywanie śladu, bo z pewnością nie będę o tym pamiętał jutro. Jakoś się przemęczę do Myśliborza (bo niestety zapis GPSa) zamula mi konkretnie Toucha :/

edit: 01.08.2012 10:30, ja też mam "wadliwy GPS" i to na dwóch urządzeniach... Oba pokazują, że przebieg trasy jest identyczny z Twoim...

edit2: 01.08.2012 11:14, już na samym początku wyprawy do Szczecina zwróciłem uwagę, że nowe SR dały mi o 10min dłuższy czas dojazdu niż stare czerwcowe dane, które wg mnie były na tej trasie świetne! I bardzo szybko potwierdziło się moje przekonanie. W rzeczywistości postanowiłem poczuć się jak spinnek jadąc licznikowe ok. 120kmh (tj. GPSowo ok. 115kmh) i mimo wszystko odzyskałem te 10 min jeszcze przed zjazdem na A6, a wyprzedziłem góra 4 osobówki :( Czyli nowe dane na S3 wg mojej oceny zaniżone konkretnie - chyba spinnka robota ;P Później w mieście straciłem całą 1 minutę i dojechałem w efekcie na 9 minut przed planowanym czasem... na odcinku 110km to spora różnica. Wg komputera średnia prędkość 96kmh, maks. 140kmh (A6).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 11:13:25 wysłana przez pR0SiAczek »

*

pliers

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #958 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:48:00 »
dzięki, jak w 1207 nie poprawią to zgłoszę raz jeszcze.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #959 dnia: Sierpień 01, 2012, 18:08:35 »
Wrocław-Bałtyk (najszybsza trasa):

a) na teraz:
- korkosfera - 5h33m (468km)
- AM (SR) - 5h03m (457km) - znowu optymiści :) (z profilami 5h54m)

b) na sobotę rano:
- korkosfera - 5h51m (471km)
- AM (SR) - 5h02m (457km) (hehe) (z profilami 5h59m)

Czyli w sumie lekka poprawa, ale dalej fantazja ich zjada.
To nie tablica ogłoszeń !