Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596401 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline emperator

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Nokia N500
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:57:09 »
Mam nadzieję że legalni użytkownicy nie poczują się urażeni :) ...
Bynajmniej, nigdy nie czułem się urażony Twoimi postami:)
Co do złodziei - myślę że dopiero zaczną używać... szkoda bo będą jedynie używać, a nie wymieniać via AM'Center jak klienci AM.
Jak pisałem jestem legalny więc nie wiem na pewno, ale NocnyMarek napisał, że jedynie LD jest dla piratów niedostępny. Z tego wnioskuję, że SR jak najbardziej jest, a skoro tak, to dlaczego mieliby narzekać na funkcjonalność narzędzia, które nie jest dane jedynie pozbawionej komputerów mniejszości?

I na tym właśnie polega rola tego forum - trzeba krzewić właściwe postawy niezależnie od tego co inni robią.
Tu pełna zgoda


Czy mogę mieć pretensje do Naviexpert, że nie mam połączenia z internetem i nawigacja mi nie działa? Do nawigacji z TMC, że nie odbieram TMC bo nie mam anteny i władowałem się w korek?

od dawna AM reklamuje się AM'Traffic - poczytaj:
http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL
Oczywiście, że nie, ale jeśli nie mam anteny i nie mogę skorzystać z TMC, to nawigacja poieruje mnie w korek (o ile on tam będzie) na głównej drodze, gdzie się spokojnie będę mógł zastanowić nad problemami mojej mapy i wyposażenia koniecznego do jej poprawnego działania, ale nie poprowadzi mnie opłotkami zakładając, że jestem złodziejem.
Link, który mi wskazałeś... no cóż, żeby poczytać muszę mieć dostęp do internetu. Mam, czytam wiem, co jest dla mojego programu najlepsze. Ja pisałem o tych, którzy nie mają takiej możliwości. To po pierwsze. Po drugie, póki co to program nowatorski, rozwojowy i nie jest to ustawienie domyślne, a opcjonalne. Weź to pod uwagę i to mocno. Osoby nie przesiadujące na forum, lubiące włączyć program, ustawić trasę i jechać świat, nie mają obowiązku wiedzieć, że cokolwiek trzeba w ogóle konfigurować oprócz wyboru profilu auta. Kurcze będę upierdliwy teraz. Jesteśmy/mieszkamy/żyjemy w kraju zwanym Rzeczpospolitą Polską. Mamy podobno konstytucyjnie ustanowiony język polski za narodowy i obowiązujący. Skoro tak do dla jakiej przyczyny jakiś qtas ustanawia w opcjach programu coś takiego jak SmartRoutes, czy Live Drive? Po to, by zmusić użytkownika dp nauki języków obcych? To również odstrasza ludzi starszych (sam mam parę lat) od zaptaszkowywania czegokolwiek bo "skoro samej nazwy po ludzku napisać nie umieli to kto wie, co opcja może mi z autem zrobić".

Jak napisałem - SR i LD to opcja, a nie domyślne ustawienie. Skoro tak, to wyłączenie jej powinno skutkować prowadzeniem bez jakichkolwiek prób omijania wyimaginowanych blokad, korków i protestów samoobrony zgodnie z życzeniem użytkownika, który może lubi oglądać sobie dziury w mostach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 14:00:18 wysłana przez emperator »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:27:15 »
AM ma spie....ny routing i basta, bez względu czy włączę SR czy nie, zamiast prowadzić prostą drogą nie raz "puszcza bokami".  Jeżdżę z nią hobbistycznie bo ufać przestałem dawno.

Podaj jakiś przykład... Bo wiesz jeden taki podał 5 tras z błędnym routingiem i okazało się że nie ma racji w przypadku 4,5... Ale pisał najwięcej jaki to jest zwalony routing :)

*

Konrad4x

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:35:40 »
Bo wiesz jeden taki podał 5 tras z błędnym routingiem i okazało się że nie ma racji w przypadku 4,5... Ale pisał najwięcej jaki to jest zwalony routing :)

Kolego mieć ciebie za wroga, to prze.....  :P W każdym poście będziesz trzymał zębami za ogon jak za przeproszeniem rottweiler  :mrgreen:

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:41:46 »
Dokładnie ludziska podawać konkrety a nie z góry zakładać że to zły routing. I pamiętać że AM nie zna przyzwyczajeń wieloletnich każdego użytkownika programu i nie siedzi mu w głowie. Dużo ogólników bez konkretów.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:48:04 »

Kolego mieć ciebie za wroga, to prze.....  :P W każdym poście będziesz trzymał zębami za ogon jak za przeproszeniem rottweiler  :mrgreen:

:mrgreen:

sorka  :mrgreen:

nie mogę  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*

Konrad4x

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:06:59 »
cieszę się, że mogłem ci poprawić humor  :ok: Jakby co to pamiętaj, że jestem Twoim przyjacielem, nie wrogiem  :E

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:09:06 »
Mam taką ciekawość ,czysto teoretyczną , może ktoś to zauważył i wie  :-|
Ściągając aktualną wersje AM dostajemy również aktualne dane SR ale.. ta sama wersja AM może wisieć na serwerze miesiąc albo dwa. Czy jeśli ktoś pobierze dwa miesiące po pojawieniu się danej wersji to będą tam dane SR z przed dwóch msc. czy też będą najnowsze bo   Aqrat na bieżąco podmienia instalki (bez żadnej informacji jak to ma w zwyczaju  :E )
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:15:13 »
RUKAT - nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale nie wydaje mi się żeby aktualizowali pliki w instalce. No chyba że jest błąd.

*

Konrad4x

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:26:22 »
Mam taką ciekawość ,czysto teoretyczną , może ktoś to zauważył i wie  :-|
Ściągając aktualną wersje AM dostajemy również aktualne dane SR ale.. ta sama wersja AM może wisieć na serwerze miesiąc albo dwa. Czy jeśli ktoś pobierze dwa miesiące po pojawieniu się danej wersji to będą tam dane SR z przed dwóch msc. czy też będą najnowsze bo   Aqrat na bieżąco podmienia instalki (bez żadnej informacji jak to ma w zwyczaju  :E )
Ja myślę, że to łatwo sprawdzić. Wystarczy sprawdzić daty i wielkości plików w katalogu AutomapaEU\maps\Polska z instalki bez literek i porównać z tymi samymi plikami w instalce ostatniej. Jestem w 99% przekonany, że raczej nikt nie będzie się tam bawił w aktualizację danych SR, bo co dwa tygodnie trzeba by podmieniać instalkę. Użytkownicy bardziej interesujący się tematem wiedzą o aplikacji AMCenter , nawiasem mówiąc dostępnej pod tym samym adresem co oficjalne wydanie AM. To też w sumie utwierdza mnie w przekonaniu, że instalka nie jest aktualizowana na bieżąco, tylko musimy robic to sami via wspomniana wcześniej aplikacja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 15:28:07 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:53:56 »
RUKAT, IMO niczego nie podmienia, ale jak chcesz mieć stuprocentową pewność
to zawsze możesz ściągnąć jakąś starszą wwersję i sprawdzić.

A skoro mowa o aktualizacji Smart Routes, to niewiele brakuje do tego, żebym jako legalny użytkownik AM,
chcąc posiadać aktualne dane SR, musiał korzystać z tych plików, które są dostępne na pirackich forach.
  :mad:
Mój viliv ma system Windows XP, a aquratowy AM`Center nie ściągnie danych SR, dopóki nie znajdzie AM
w wersji WM/WCE. Na szczęście mam też licencję na WM i wiem które pliki można podmienić ...
Gdybym nie miał, albo miał licencję WM tylko na Polskę, to praktycznie jedynym sposobem pozyskania
aktualnych danych SR byłoby ściągnięcie ich z jakiegoś rapida/chomika czy innego serwera plików.

Nie pisałbym o tym publicznie, ale ta kuriozalna sytuacja trwa już stanowczo zbyt długo,
pisałem o tym do supportu w czerwcu, pisałem w październiku, wtedy też dowiedziałem się że:
'obsluga wersji TPC przez AM Center jest w planach i powinna ujrzec swiatlo w niedalekiej przyszlosci.'
Od tej odpowiedzi jutro mija dokładnie 3 miesiące (a od zgłoszenia problemu ponad 7) i obawiam się,
że jeśli tak dalej pójdzie, to prędzej się wnuków doczekam niż AM`Center obsługującego AM`TPC.  :S
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline piotrmulticom

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Aristo Voyager M700 (był LOOX 720)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 25, 2011, 15:55:36 »
Mam taką ciekawość ,czysto teoretyczną , może ktoś to zauważył i wie  :-|
Ściągając aktualną wersje AM dostajemy również aktualne dane SR ale.. ta sama wersja AM może wisieć na serwerze miesiąc albo dwa. Czy jeśli ktoś pobierze dwa miesiące po pojawieniu się danej wersji to będą tam dane SR z przed dwóch msc. czy też będą najnowsze bo   Aqrat na bieżąco podmienia instalki (bez żadnej informacji jak to ma w zwyczaju  :E )

Właśnie prze chwilą sciągnąłem najnowszą AM 6.7.  AM Center pobrało nowe dane :wink:

*

Dżeju

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 25, 2011, 16:29:12 »
(...) A skoro mowa o aktualizacji Smart Routes, to niewiele brakuje do tego, żebym jako legalny użytkownik AM,
chcąc posiadać aktualne dane SR, musiał korzystać z tych plików, które są dostępne na pirackich forach.
  :mad:
Mój viliv ma system Windows XP, a aquratowy AM`Center nie ściągnie danych SR, dopóki nie znajdzie AM
w wersji WM/WCE. (...)
Z W7 też nie działa i też zgłaszane i cóż ... i nic  :evil: No, ale mnie to nie przeszkadza, zaś z drugiej strony: płacę i ma działać !

Połączone: Styczeń 25, 2011, 16:34:19
(...) Jesteśmy/mieszkamy/żyjemy w kraju zwanym Rzeczpospolitą Polską. Mamy podobno konstytucyjnie ustanowiony język polski za narodowy i obowiązujący. Skoro tak do dla jakiej przyczyny jakiś qtas ustanawia w opcjach programu coś takiego jak SmartRoutes, czy Live Drive? Po to, by zmusić użytkownika dp nauki języków obcych? To również odstrasza ludzi starszych (sam mam parę lat) od zaptaszkowywania czegokolwiek bo "skoro samej nazwy po ludzku napisać nie umieli to kto wie, co opcja może mi z autem zrobić" (...)
100 % racji  :ok:  Nie ma to, jak forsowanie makaronizmów przez tumanów językowych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 16:34:19 wysłana przez Dżeju »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 25, 2011, 16:44:00 »
Cóż, nieczęsto nam się to zdarza, ale w tej kwestii pełna zgoda, aż do bólu  :ok: :ok:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 25, 2011, 18:30:44 »
też się zgadzam

BTW
pobieranie LD nadal kuleje. Naturalnie nie wpływa to na poprawność działania SR.

Połączone: Styczeń 25, 2011, 18:43:25
a teraz pobrało wszystko jak trzeba... nie zmienia to jednak faktu że coś cały czas się sypie  :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 18:43:25 wysłana przez jachraniak »

*

pliers

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 25, 2011, 19:05:23 »
proponuję ogłosić konkurs na polską nazwę funkcji SR czy LD.

Moja propozycja : "Niezła jazda"

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 25, 2011, 20:13:16 »
Aż dziw bierze jak nieprzewidywalna jest AM. Miałem problem z optymalizacją plików POI z Miplo. Za radą supportu stworzyłem now plik do synchro, nie pomogło. Nowa rada - format i nowa instalacja. Ok. Zrobione. Synchronizuje Miplo, ale pobiera danych z AMCenter. Mam dane z grudnia. Ponowna instalacja bez rezultatu. Czekam na nową odpowiedz. Krew może zalać. Z ciekawości spatchowałem, i na nielegale jest ok. No więc kurna za co płacimy?   pozdr

*

Offline grypiomi

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Cruser Alpha B50
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 26, 2011, 08:54:52 »
proponuję ogłosić konkurs na polską nazwę funkcji SR czy LD.

Moja propozycja : "Niezła jazda"

WKT - Wycieczki Krajoznawczo Turystyczne

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:12:25 »
Najlepiej będzie jak podasz jakiś przykład tych WKT... start i koniec :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 09:22:17 wysłana przez jachraniak »

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 26, 2011, 09:58:07 »
Czy ktoś z kolegów może sprawdzić cz działa AMCenter? Mnie pobiera tylko dane o ruchu drogowym z serwera AM i kończy pracę.  pozdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:06:46 »
praca wygląda tak:
podłączenie
wysyłanie
pobieranie
i tu chyba koniec :)
A mogę wiedzieć na co czekałeś? :)

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:36:45 »
Zawsze pobierał info o ruchu drogowym, hubnet i chyba speeds. Poza tym w nawigacji w statystykach użycia AMTraffic mam dalej prognozę z 24.12 czyli nie pobiera danych z AMCenter.  Teraz pobiera tylko info o ruchu i kończy.  pozdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:42:34 »
Usuń pliki:
speeds
hubnet
events
podłącz maszynę do kompa i uruchom pobieranie.

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:50:59 »
Niestety nie pomogło.  pozdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:55:48 »
Jak to nie pomogło? Ni pojawiły się na nowo pliki:
speeds
hubnet
events
z nowymi datami?
muszą...
jeśli usunąłeś te pliki - muszą być wgrane na nowo...

Połączone: [time]Styczeń 26, 2011, 11:04:16[/time]
problemem może być nie ustanowione połączenie ActiveSync.
Sprawdź czy widzisz sprzęt z poziomu kompa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 11:08:17 wysłana przez jachraniak »

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:15:12 »
Z AS jest ok. Urządzenie i zawartość widzę. Ponieważ był problem z synchronizacją Miplo, za radą supportu format karty i nowa instalacja. Teraz z Miplo ok ale numery z AMCenter. Zaden z tych plików nie pojawił się na karcie. Zgłosiłem wczoraj do supportu, na razie bez odpowiedzi.  pozdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:18:49 »
może patrzysz nie tam gdzie trzeba... te pliki siedzą

Automapa EU/Maps/Polska


popatrz raz jeszcze

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:26:01 »
Przed chwilą sprawdziłem, wsadziłem kartę do czytnika, uruchomiłem AM`Center,
dane zostały pobrane, a w katalogu z mapą pliki hubnet.a i speeds.a
datowane na 13 stycznia zostały zamienione na pliki z dzisiejszą datą.
Na pewno nie jest to więc jakiś ogólny bug AM`Center czy serwera, przyczyna musi być lokalna.
Jakie dokładnie masz komunikaty po próbie synchronizacji?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 26, 2011, 11:31:03 »
Nie pierwszy raz synchronizuję. Nie ma żadnego komunikatu, po prostu kończy pracę. Chyba,że coś z kartą? Ale zapisuje się dobrze i AM działa bez problemów.  pozdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:12:55 »
jak pisał nocnyMarek - od strony serwerów Aquratu wszystko gra. Przed chwilą pobrałem dane.

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 26, 2011, 12:28:56 »
Nie pierwszy raz synchronizuję. Nie ma żadnego komunikatu, po prostu kończy pracę. Chyba,że coś z kartą? Ale zapisuje się dobrze i AM działa bez problemów.  pozdr

Jak nie ma połączenia z siecią, AMCenter kończy pracę, mimo że pasek postępu idzie do przodu... Zwykła
niedoróbka...
--
twinsen