Aktualizacja Smart Routes

  • 1579 Odpowiedzi
  • 596293 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

MarkNavi

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 08, 2010, 20:19:00 »
A nie wprowadzasz właściwej daty planowanej podróży?

Fakt, może powinienem to robić  :ok: A czy masz dobre doświadczenia z tym ustalaniem daty i godziny wyjazdu ? Wiesz to może i dobre tylko trzeba być punktualnie w aucie, bo jak sie spóźnię z 15 minut, to już może być pozamiatane  :E

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 08, 2010, 20:56:12 »
Ponieważ ja nie mam zupełnie orientacji w terenie, to nawet na przejechaną już drogę wyznaczam sobie trasę w AM i zwykle robię to w przeddzień, a czasem kilka dni wcześniej (wtedy zapisuję trasę i potem przed wyjazdem wczytuję).
Może spóźnienie AM Ci daruje i nie będzie się czepiać? :wink:

*

MarkNavi

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 08, 2010, 21:03:34 »
Ponieważ ja nie mam zupełnie orientacji w terenie, to nawet na przejechaną już drogę wyznaczam sobie trasę w AM i zwykle robię to w przeddzień, a czasem kilka dni wcześniej (wtedy zapisuję trasę i potem przed wyjazdem wczytuję).
Może spóźnienie AM Ci daruje i nie będzie się czepiać? :wink:

to sprawdź sobie taką ponownie wczytaną trasę, czy biegnie tak samo.

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 08, 2010, 21:22:28 »
Nie zauważyłam różnicy, ale może to przypadek? Nie jeżdżę tyle co wy, więc moje doświadczenia nie są miarodajne.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 08, 2010, 21:57:35 »
Jak Wam się podoba nowa aktualizacja danych SmartRoutes? Jak na razie sprawdziłem ETA na mojej ulubionej trasie i jak dla mnie to prawie idealnie!
Popatrze jeszcze na routing.

Ale Ty piszesz o tych danych z 25 października ?? czy jakieś nowsze są dostępne ??

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 08, 2010, 22:09:17 »
Aktualizowałem 5-go listopada. Tak z 25 X
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 22:12:04 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 08, 2010, 22:18:52 »
@MarkNavi

To faktycznie nie wykorzystujesz następujących funkcjonalności w Automapie:
- unikanie korków: co z tego, że ja znam wszystkie kilkanaście sposobów, wg których mogę dojechać do domu, skoro losowo któreś z nich może się zakorkować, a ja nie lubię tracić czasu stojąc (mowa o Live Drive)
- zbieranie danych dla typowych czasach przejazdu na określonych odcinkach dróg dla innych użytkowników drogi - Ty być może już doskonale wiesz, ile zajmuje Ci jazda danym odcinkiem, ale nie dzielisz się tą wiedzą z innymi; w momencie, kiedy praktycznie zawsze jeździsz na nawigacji (ja tak robię), zbierasz takie dane, dzięki którym np. ja w Twojej okolicy mam dobrze liczone ETA (mowa o Smart Routes)
- jeśli nagle stoisz w korku BEZ włączonej Automapy, nie jesteś w stanie nikogo ostrzec, żeby Twoją drogą nie jechał (mowa o LiveDrive)
- Iceneon odpisał Ci już, że jedną z najważniejszych właściwości Automapy jest podawanie ETA, które się przydaje w zastosowaniach biznesowych; co z tego, że znasz drogę, skoro na środku tej drogi jest korek, który Cię opóźni o 15 minut, i potem trzeba świecić oczami przed klientem na spóźnienie o kwadrans ; a tak, w większości przypadków (mowa o Live Drive, na Smart Routes raczej bym nie polegał w tym przypadku zbytnio)
- jeśli jeździłbyś Automapą po znanych sobie trasach, jesteś w stanie wyłapać, co ewentualnie w programie lub w mapie jest nie tak, i zgłosić to do serwisu Automapy, bądź też wpisać odpowiednie dane do Miplo (np. blokady), czym przyczyniałbyś się do aktualizacji i stabilizacji programu
- często Automapa daje Ci szansę złamania starych nawyków, bo jak od 20 lat ;) jeździsz sposobem nr 1, to często się możesz nie zorientować, że istnieje szybszy sposób numer dwa, bo wybudowano nową drogę albo też Twoja trasa już nie jest tak szybka, jak kiedyś (fotoradary, roboty drogowe itp).

Tyle mi przyszło na szybko.

*

MarkNavi

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 08, 2010, 23:11:59 »
Spinnek, zaimponowales mi tym wykladem . Teraz chociaz wiem jaki mam dobry program, a ktorego funkcji nie wykorzystuje. Zaraz sobie wszystko wlacze i mam nadzieje, ze bede tak zadowolony jak Ty. Dzieki Kolego  :ok: Mam nadzieje, ze inni po przeczytaniu tego rowniez chetnie skorzystaja z takich funkcji jak LiveDrive czy SmartRoutes. Jeszcze raz dzieki za pomoc  :) Chyba pora dla mnie na sen, bo juz pozno, a rano znowu korki, chociaz moze od jutra mniej uciazliwe. :ok:
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:21:10 wysłana przez MarkNavi »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 08, 2010, 23:42:56 »
Ty widzę i tak wiesz lepiej i nie dopuszczasz myśli, że są tacy co z nich korzystają i są zadowoleni.
Możesz czekać do 'świętego nigdy' na idealny program z idealnymi mapami, Twój wybór,
ale Twój kpiący ton w stosunku do każdego, kto używa programu tak, jak Ty nie chcesz
jest conajmniej nie na miejscu.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 08, 2010, 23:49:04 »
A ja dziś pokonałem kilka tras (70km, 210km, 40km, 230km, 65km) - głównie Polska wschodnia. ETA idealna, błąd nie przekraczał 3-5 minut. Wszystkie opcje mam włączone (generalnie ustawienia fabryczne).

p.s.
z uwagi na ciągły deszcz jechałem niemalże przepisowo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2010, 23:54:05 wysłana przez emisiu »

*

MarkNavi

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 09, 2010, 07:06:00 »
Ty widzę i tak wiesz lepiej i nie dopuszczasz myśli, że są tacy co z nich korzystają i są zadowoleni.
Możesz czekać do 'świętego nigdy' na idealny program z idealnymi mapami, Twój wybór,
ale Twój kpiący ton w stosunku do każdego, kto używa programu tak, jak Ty nie chcesz
jest conajmniej nie na miejscu.

Kolego moderatorze, nie obrażaj Spinneka. Jakbym nie napisał, to będzie źle (coś w rodzaju wypowiedzi udielanych przez Bilunia). Wiem, że to co napisałem brzmi dziwnie, ale naprawdę to co napisał kolega Spinnek mi zaimponowało. Gdyby to był film Kiler, to bym powiedział, aleś mi zaimponował Wąski. To co kolega tam napisał zainspirowało mnie do tego by dziś jadąc do pracy włączyć wszystko to o czym pisał. Pojadę dziś do pracy na zasadzie prowadź do "Praca" (live drive on, sr on) i niech się dzieje co chce. Skąd wiesz może sie pozytywnie rozczaruję. Wczoraj przez poranne korki spowodowane zapewne deszczem w Warszawie spoźniłem sie do pracy pół godziny. Tak więc może będzie super, kto wie  :ok:

z ostatniej chwili:
Jestem już po trasie do pracy z włączonymi wodotryskami. Na razie szału nie ma. Pozytywne jest to, że nie spóźniłem sie do pracy. Czas przejazdu dokładnie taki sam jak po trasie, którą zwykle jeżdżę. ETA na początku podała mi czas dojazdu 7:48, a dotarłem o 8:05, więc na 15 km ta różnica  wyszła około 15 minut. Nie wiem czy to dobry wynik czy zły. Dziś również do domu pojadę z tym samym wyposażeniem w AM. Dodam, że trasę do pracy program wyznaczył mi zupełnie inną niż ta po której zwykle jeżdżę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 19:24:05 wysłana przez MarkNavi »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 09, 2010, 08:50:49 »
... Kolego moderatorze, nie obrażaj Spinneka. ... ale naprawdę to co napisał kolega Spinnek mi zaimponowało. ...
Niestety Twoja odpowiedź zabrzmiała ironicznie - nie dziwię się reakcji nocnegoMarka.

A wracając do routingu, to więcej spodziewałbym się po SmartRoutes (że omnie miejsca, gdzie zazwyczaj są korki - jesli jest w ogóle taka możliwość) niż LD.
W przypadku LiveDrive nie ma za wiele głosów, że reaguje na czas.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 09, 2010, 09:08:41 »
Ja do AM jako dodatek używam CB, więc SR mi wystarczy :ok:

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 09, 2010, 09:53:06 »
- zbieranie danych dla typowych czasach przejazdu na określonych odcinkach dróg dla innych użytkowników drogi - Ty być może już doskonale wiesz, ile zajmuje Ci jazda danym odcinkiem, ale nie dzielisz się tą wiedzą z innymi; w momencie, kiedy praktycznie zawsze jeździsz na nawigacji (ja tak robię), zbierasz takie dane, dzięki którym np. ja w Twojej okolicy mam dobrze liczone ETA (mowa o Smart Routes)
To zdanie powinien wydrukować , powiesić przed lustrem  i czytać co rano ,każdy  kto narzeka na SR.
Jak nie ma danych to nawet i najlepszy system nie będzie działał poprawnie.
Dane są zbierane przez nas - jeżeli więc chcecie żeby w waszej okolicy SR dział poprawnie, to dostarczajcie tych danych przez używanie automapy , nawet na znanych trasach.

 

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 09, 2010, 12:03:53 »
........Dane są zbierane przez nas - jeżeli więc chcecie żeby w waszej okolicy SR dział poprawnie, to dostarczajcie tych danych przez używanie automapy , nawet na znanych trasach.

Święte słowa  :ok: Od początu jeżdzę z włączonym SR i LD, nie zdarzyło mi się żeby AM wpuściła mnie w maliny.

*

Offline jagga68

  • **
  • 187
  • Sprzęt: NR460 + AM EU, Nokia E52 + Ovi Maps, HTC Desire S
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 09, 2010, 15:11:56 »
........Dane są zbierane przez nas - jeżeli więc chcecie żeby w waszej okolicy SR dział poprawnie, to dostarczajcie tych danych przez używanie automapy , nawet na znanych trasach.

No właśnie chyba coś się w tej kwestii zmieniło... Otóż na moim NR460 z oczywistych względów nie mogę używać LD. Jeśli chodzi o SR to od wersji 6.6.1 podczas synchronizacji przez AMCenter otrzymuję informację: "Brak plików do wysłania", mimo iż "korzystaj z SR" mam włączone. Wygląda na to że dane SR są wysyłane tylko wtedy gdy LD jest włączony...

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 09, 2010, 15:45:41 »
Włącz zatem LiveDrive. Połączenie sieciowe nie jest do niego potrzebne, pliki będziesz wymieniać przez AMCenter.

*

pliers

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 09, 2010, 16:00:17 »
dane Live Drive przez AM Center? Jesteś pewny tego co piszesz?

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 09, 2010, 17:34:58 »
Moje doświadczenia z Krakowa - cokolwiek włączysz i obojętne jak pojedziesz, będziesz stał w korkach. Moja średnia po mieście to 17,6 km/h   pozdr

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 09, 2010, 18:35:37 »
Przez AMCenter to raczej SR, pobierane są pliki hubnet i speeds

*

MarkNavi

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 09, 2010, 19:25:21 »
Moje doświadczenia z Krakowa - cokolwiek włączysz i obojętne jak pojedziesz, będziesz stał w korkach. Moja średnia po mieście to 17,6 km/h   pozdr
W Warszawie bardzo podobnie, różnice z LD i bez LD to pojedyncze minuty. Oczywiście to moja opinia.

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 09, 2010, 20:42:38 »
dane Live Drive przez AM Center? Jesteś pewny tego co piszesz?
Sądzę, że tak, tzn. żeby w ogóle zbierać dane z trasy, to musi być włączone LD. Potem wysyłam dane przez AMCenter, bo innej opcji połączenia akurat nie mam.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 09, 2010, 21:33:58 »
NIestety nie masz racji. Via AmCenter pobierasz tylko dane SmartRoutes.
Wysyłasz i owszem ale nie na żywo - więc to też będą dane dla SR.
LiveDrive działa online jedynie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 09, 2010, 23:16:13 »
To wszystko wiadomo, ale pytanie jest o wysyłanie danych do AM. Samo włączenie SR nie powoduje zbierania danych do wysyłania przez AMCenter, potrzebne jest włączenie LD, nawet jeśli z oczywistych względów nie da się korzystać z funkcji działających on-line.

O ile pamiętam, dopóki nie włączyłem LD, nie było co wysyłać. Sprawdzić tego chwilowo nie mogę, bo akurat muszę przedłużyć licencję B)

Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 10, 2010, 09:10:33 »
...Samo włączenie SR nie powoduje zbierania danych do wysyłania przez AMCenter, potrzebne jest włączenie LD, nawet jeśli z oczywistych względów nie da się korzystać z funkcji działających on-line.
O ile pamiętam, dopóki nie włączyłem LD, nie było co wysyłać...

Tak to dokładnie działa w urządzeniach bez dostępu do netu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2010, 09:13:06 wysłana przez kuleszag »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 14, 2010, 20:57:16 »
Na podstawie informacji od "wieśniak'a", co też i przy okazji zweryfikowałem - są dane Smart Routes z dnia 12 listopada 2010.

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 15, 2010, 21:16:35 »
Am center nie wykrywa mi AM. restartuje kompa, instaluje program na nowo i nic...
Może ktoś pomoże, bo nie wiem w czym problem.
piona

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 15, 2010, 21:21:32 »
Na podstawie informacji od "wieśniak'a", co też i przy okazji zweryfikowałem - są dane Smart Routes z dnia 12 listopada 2010.
I nawet mi się podobają. Ktoś może opisać swoje wrażenia? :ohreally:

Połączone: [time]Listopad 15, 2010, 21:23:13[/time]
Am center nie wykrywa mi AM. restartuje kompa, instaluje program na nowo i nic...
Może ktoś pomoże, bo nie wiem w czym problem.
A gdzie masz AM, bo jak na PC to doopa. Nośnik musi być widoczny w systemie albo w jako dysk flash albo urządzenie przenośne(edit: w Windows 7).
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 21:37:33 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 15, 2010, 21:27:23 »
Am center nie wykrywa mi AM. restartuje kompa, instaluje program na nowo i nic...
Może ktoś pomoże, bo nie wiem w czym problem.
A gdzie masz AM, bo jak na PC to doopa. Nośnik musi być widoczny w systemie albo w jako dysk flash albo urządzenie przenośne.

Dzięki za pomoc :) Zapomniałem przełączyć w sprzęcie z synchro na karta sd :)
piona

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Aktualizacja Smart Routes
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 16, 2010, 19:29:44 »
Chyba znowu są nowe dane do pobrania. Wczoraj pobierałem a przed chwilą zaktualizował mi się znowu plik.