A mnie się marzy AM 7

  • 210 Odpowiedzi
  • 72911 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:10:20 »
Mam nadzieję, że LD oraz SR umrze śmiercią naturalną...
LiveDrive chyba prędko nie będzie działał za dobrze. Ale w przypadku SmartRoutes, moim zdaniem, wystarczy "opanować" tendencje do zbaczania na boczne drogi i będzie git.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2010, 01:01:47 »
Jesteś na dobrej drodze, do obiektywnych ocen.  :ok:

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2010, 13:08:32 »
Cisza na forum, więc podnoszę ten lekki temat  :))
Mnie się marzy nowy ładny interfejs w kolorach niebieskim i czarnym do wyboru, który będzie się fajnie nadawał do modyfikacji, płynne działanie programu podczas nawigacji i drogowskazy (strzelam, że będą w AM 10).
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2010, 13:11:42 wysłana przez iceneon »

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2010, 15:26:55 »
Ja bym chciał programu takiego jak był w wersji 5.5.3 + ograniczenia prędkości i na prawdę by mi wystarczyło.

Niestety tendencja jest taka, że jeszcze będziemy marzyć o funkcjonalności i przejrzystości wersji 6.6.1  :mrgreen:

Wiadomo może kiedy mniej więcej ma się ukazać ta AM 7?

*

Dżeju

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2010, 15:44:43 »
Ja bym chciał programu takiego jak był w wersji 5.5.3 + ograniczenia prędkości i na prawdę by mi wystarczyło (...)

 :ok: :ok: :ok: Niestety to marzenie ściętej głowy. Z każdą wersją, jak widać, po tendencji AM 6.X.X będą dokładali zbędne bzdety i bajery. Chyba, że zacznie tam "sterować" jeden Szef, mający dalekosiężną wizję rozwoju programu.

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2010, 17:49:09 »
Chyba, że zacznie tam "sterować" jeden Szef, mający dalekosiężną wizję rozwoju programu.
Który zbierze do kupy swoich programistów, zamknie ich w jednym pokoju z zamkiem wyłącznie od zewnątrz, rzuci na stół wyraźnie sprecyzowane zadanie i będzie cierpliwie czekał, aż stworzą wreszcie coś, gdzie wszystko ze sobą współgra.
To coś, wyśle kilku solidnym testerom, po czym w przypadku pozytywnej oceny całości, wypuści panów programistów do ich rodzin, a program ujrzy światło dzienne.
Metoda może trochę regresywna, ale jak to mówią - cel uświęca środki, a jak do tej pory, inne środki ewidentnie zawiodły.
Zaraz będzie larum, że jedni udają, że płacą, to drudzy udają, że pracują. Wtedy pozostaje do wyjaśnienia tylko kwestia - czy Ci drudzy nie umieli czytać, podpisując kontrakt ?

*

Offline matmic

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mateusz Miciński
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21 Ultra
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2010, 18:14:10 »
A co tam, pomarzyć można: nowy interfejs, bardziej interaktywny, nowe komunikaty głosowe (nie tylko dźwięki, a też algorytm obsługi), węzły i wiadukty wielopoziomowe w 3D, APR i drogowskazy wszędzie tam, gdzie mogą być przydatne, skuteczniejszy LD i wizualizacja natężenia ruchu w widoku 3D, informacje pogodowe w miejscu do którego się zbliżamy/znajdujemy, inni użytkownicy będący online wyświetlanie na mapie, drobna edycja mapy z poziomy programu synchronizowana z innymi/lub dostawcą, ... stabilność i wydajność działania.
Samsung Galaxy S21 Ultra
Microsoft Surface Pro 6

*

bartlomiej.cieslak

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2010, 18:17:44 »
Ja chcialbym am bez wodotryskow takich jak znaki i ograniczenia. Często się zmieniaja. Przydalaby się wymiana danych jak w tt.
No i żeby dzialala na bb :)

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 05, 2010, 10:04:54 »
A może coś takiego:
Za 100m skręć w prawo, w aleje Jerozolimskie (oczywiście tutaj nazwa przypadkowa)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 05, 2010, 10:45:12 »
Tak. Nazw własnych w AM są grube tysiące. Policz ile pamięci potrzebowałby taki program na pliki dźwiękowe. Drugi problem to zarządzanie taką ilością plików. A przydatność tego? Jak ktoś miejscowy i wie, to mu zbędne. Ktoś w obcym mieście i tak z tego nie skorzysta, bo nie wie jak przecznica będzie za 100m.

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 05, 2010, 10:50:43 »
Takich nazw jest więcej niż grube tysiące, więc ktoś musiałby siedzieć pół życia i tylko czytać nazwy ulic :)  Można by to zrobić na zasadzie Ivony, tylko że zgodzę się z przedmówcą- po co to komu!? Im prościej tym lepiej, zwłaszcza że nazwy ulic i tak są w dymkach.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 05, 2010, 11:03:43 »
Cytat: paulus
A może coś takiego:
Za 100m skręć w prawo, w aleje Jerozolimskie (oczywiście tutaj nazwa przypadkowa)

Tylko po co? Wyobraź sobie komendę skrętu w ulicę
Czterdziestegodrugiego Pułku Piechoty imienia generała Jana Henryka Dąbrowskiego
albo
Siedemdziesiątegoddziewiątego pułku piechoty Strzelców Słonimskich imienia Lwa Sapiehy
Mamy w kraju trochę takich ulic.

MZ to zupełnie nieprzydatny gadżet, mało że nieprzydatny to jeszcze utrudniający nawigację.
Tylko rozwleka i zaciemnia polecenia glosowe, zagłusza istotne informacje zalewając użytkownika
potokiem słów zupełnie bez znaczenia.  Bo jakie znaczenie może mieć nazwa ulicy
w którą masz skręcić w mieście którego nie znasz? Zamiast bezpiecznie prowadzić samochód
będziesz wypatrywał drogowskazu albo tabliczki na budynku z nazwą ulicy?

Cytat: izaw
Policz ile pamięci potrzebowałby taki program na pliki dźwiękowe...
To już byłoby zupełnie kuriozalne rozwiązanie, do tego służy synteza mowy (TTS) a nie pliki dźwiekowe.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 05, 2010, 11:39:23 »
Tak synteza mowy na nawigacjach, które i bez tego nie wyrabiają. Totalne zwiechy co skrzyżowanie.

*

Zachu

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 05, 2010, 12:56:57 »
nocnyMarek wiesz że w Garminie TTS jest i działa całkiem OK. Czasem śmiesznie wymawia ale można wybaczyć że za oceanem mogą nie wiedzieć co tam w PL mają.
Bardzo pomaga gdy jest natłok ulic i prawidłowe ich oznakowani. Co z tego że mamy skręcić w Poznańską jak nie ma tablicy.

*

Offline paulus

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR450BV + AM EU 6.10.0
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 05, 2010, 13:59:56 »
No co wy, koledzy, nie denerwujcie się tak. Jak marzenia, to marzenia  :mrgreen: więc marzyłem sobie tylko.

*

Offline GalaxyMan

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ford Galaxy 1.9 TDI Ghia
  • Sprzęt: Mio C520
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 05, 2010, 14:08:09 »
Mi się marzy taka AM żeby nie była do złamania przez crackerów ... marzenia...

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 05, 2010, 14:08:51 »
Co z tego że mamy skręcić w Poznańską jak nie ma tablicy.
Po co Ci wypowiadane nazwy ulic ?
Czy navi ma ciągle gadać ? Ma prowadzić do celu i odzywać się tylko w przypadkach koniecznych. Co mnie obchodzi jaką ulicą aktualnie się poruszam, czy nazwa tej, w którą będę skręcał, jeżeli do celu mam 200 km ? Dla dociekliwych, te informacje są na dolnej i górnej belce. To tak, jak z bryłami 3D - każdy chciał je mieć, tylko wszyscy (zdecydowana większość), je wyłącza na stałe nawet w plikach konfiguracyjnych.
Proponuję też mieć na uwadze fakt, że gdy navi ciągle gada i informuje o pierdołach, to łatwo w tym gąszczu przeoczyć ważny komunikat, np. ostrzeżeń.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 05, 2010, 15:13:17 »
Wypowiadanie nazw ulic jest zbędne, na dodatek obnaży kolejny słaby punkt AM jaką są nazwy ulic na skrzyżowaniach wielojezdniowych.

Przykład w załączniku.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Zachu

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 05, 2010, 15:15:10 »
Bilunia Krystyna z Garmina to cichy milczek w porównaniu z "lekko w lewo" AM ;)
Jeżdżę słucham i nie narzekam. Nawet jadąc w znanym terenie info o nazwie ulicy w którą masz skręcić jest lepsze niż zastanawiać się co będzie za 3 km.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 05, 2010, 15:15:45 »
no właśnie czy ktoś z was używa informacji z górnej belki o nazwie ulicy jaka będzie?

Ja uzywam  i uwazam ja za bardzo przydatna w obcym miescie Powinna pozostac na swoim miejscu
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 05, 2010, 15:38:20 »
można by jednak taką funkcje dodać do wyboru na dolnej belce i mimo wszystko powiększyć pilota u góry

akurat ta dolna i gorna belka to rozwiazanie idealne

Nie zawsze wiadomo po jakiej ulicy jedziesz Bo na drogach czasem znakow jest brak  :) A gorna belka jest tym bardziej potrzebna bo ile razy sie juz spotkalem ze dane skrzyzowanie wyglada inaczej niz w AM lub skrzyzowanie jest bardzo geste i nie wiadomo gdzie i ktoredy  :) wtedy ratuje tylko nazwa ulicy
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 05, 2010, 15:43:02 »
A gorna belka jest tym bardziej potrzebna bo ile razy sie juz spotkalem ze dane skrzyzowanie wyglada inaczej niz w AM lub skrzyzowanie jest bardzo geste i nie wiadomo gdzie i ktoredy  :) wtedy ratuje tylko nazwa ulicy

I masz czas na tak 'gęstym' skrzyżowaniu na szukanie tablicy z nazwą ulicy ??

*

Offline mobilex

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad VIVO_S + AutoMapa Europe
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 05, 2010, 15:52:50 »
Cytuj
skrzyzowanie jest bardzo geste i nie wiadomo gdzie i ktoredy
ale od tego jest APR
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 10:32:57 wysłana przez mobilex »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 05, 2010, 17:53:38 »
nocnyMarek wiesz że w Garminie TTS jest i działa całkiem OK. Czasem śmiesznie wymawia ale można wybaczyć że za oceanem mogą nie wiedzieć co tam w PL mają.
Bardzo pomaga gdy jest natłok ulic i prawidłowe ich oznakowani. Co z tego że mamy skręcić w Poznańską jak nie ma tablicy.
Wiem, TomTom również ma TTS, ale wcale nie tęsknię za tym, by ta funkcja znalazła się w AM.
Uważam to za ślepą uliczkę w rozwoju, zbędny do niczego niepotrzebny gadżet.
I nie dam się przekonać, że to w czymś pomaga, prawidłowo podana komenda manewru
z podaną odległością to wszystko co chcę słyszeć.
Szukanie przez kierowcę nazw ulic, nawet dobrze i wyraźnie oznaczonych
uważam za czynność wpływającą na obniżenie bezpieczeństwa ruchu.
Kierowca na skrzyżowaniach ma zdecydowanie ważniejsze rzeczy do zauważenia.


Jeśli już marzyć o nowościach, to oczekiwałbym od AM rozpoznawania poleceń głosowych,
tak żebym mógł zaplanować czy zmienić trasę bez dotykania ekranu.

Cytat: Zachu
Krystyna z Garmina to cichy milczek w porównaniu z "lekko w lewo" AM ;)
Na szczęście Marzenę czy Hołka też można tak ustawić żeby nie paplali bez potrzeby.

AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 05, 2010, 17:59:24 »
A gorna belka jest tym bardziej potrzebna bo ile razy sie juz spotkalem ze dane skrzyzowanie wyglada inaczej niz w AM lub skrzyzowanie jest bardzo geste i nie wiadomo gdzie i ktoredy  :) wtedy ratuje tylko nazwa ulicy

I masz czas na tak 'gęstym' skrzyżowaniu na szukanie tablicy z nazwą ulicy ??

wtedy wlasnie pomaga gorna belka a nie szukanie tabliczki z nazwa ul na miescie 

Czytaj dokladniej  :)
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 05, 2010, 19:50:12 »
wtedy wlasnie pomaga gorna belka a nie szukanie tabliczki z nazwa ul na miescie 
Czytaj dokladniej  :)


No ale jeżeli skrzyżowanie jest jak to napisałeś gęste, patrzysz na górną belkę i widzisz że należy skręcić w ul. PDAClubu.

Jeżeli strzałki z  manewrami Ci nie starczą to musisz wypatrzeć w realu tablicy która nam pokaże gdzie ul. PDAClubu się znajduje aby tam skręcić.
I to uważam za niebezpieczne.

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 05, 2010, 20:01:26 »
Może kiedyś się doczekam, że na dolnej belce będę miał wyświetlane to, co wybiorę :worried:
Wybieram "Ulica/Droga" + "Miejscowość", a zostaję uszczęśliwiony na siłę "dodatkami"  :O

Co do tabliczek z nazwami ulic. Koledzy odpuśćcie. Bo za chwilę uwierzę, że nie da się pokonać ronda, czy skrzyżowania, dopóki nie poznamy nazwy ulicy/drogi, w którą należy zjechać... Zastanówcie się troszeczkę, dokąd ten "epizod" zmierza.
"Za 200 m na rondzie w lewo - 2-gi zjazd" + grafika mapy z trasą, to za mało ? :proud: I to jeszcze powtarzane z zaktualizowaną odl. do manewru.
Tylko czekam na pomysł, że Marzenka ma zaczynać komendy od "Kaziu (Jasiu).... Imiona będą wybierane indywidualnie w menu komunikatów głosowych. Bo przecież w tej chwili, to do końca nie wiadomo, czy komendy są skierowane do nas...  :O~
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2010, 20:21:55 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 05, 2010, 20:57:32 »
wtedy wlasnie pomaga gorna belka a nie szukanie tabliczki z nazwa ul na miescie 
Czytaj dokladniej  :)


No ale jeżeli skrzyżowanie jest jak to napisałeś gęste, patrzysz na górną belkę i widzisz że należy skręcić w ul. PDAClubu.

Jeżeli strzałki z  manewrami Ci nie starczą to musisz wypatrzeć w realu tablicy która nam pokaże gdzie ul. PDAClubu się znajduje aby tam skręcić.
I to uważam za niebezpieczne.

ano tez racja  :) nie pomyslalem w ten sposob  :wink:
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Zachu

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 05, 2010, 22:44:10 »
nocnyMarek TTS nie stawiam na równi z budynkami 3D. Dał bym nawet 10%, pomyśl o TAXI, służbach publicznych.
Bilunia jeśli masz zjazd co 5 metrów albo wjedziesz w gęstą zabudowę i GPS nie bardzo orientuje się. Docenisz skręty podane z nazwą.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 05, 2010, 23:21:44 »
... jeśli masz zjazd co 5 metrów albo wjedziesz w gęstą zabudowę i GPS nie bardzo orientuje się. Docenisz skręty podane z nazwą.
Masz na belce nazwę namazaną! Bez przesady! :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .