[wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo

  • 164 Odpowiedzi
  • 37843 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 26, 2011, 00:19:17 »
Na wszytskich, zwykłych skrzyżowaniach pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy znajdujące się na nim?
Oooo  widzę stary kierowca pamiętający stare przepisy :P :E
To też  :P
Na rondzie pierwszeństwo mają  pojazdy wjeżdżające    :proud:     a że na co dzień widzimy sytuację odwrotną wynika z tego że przed większością rond ustawiony jest znak  A-7 (ustąp pierwszeństwa ) a nie dlatego że rondo ma inaczej    B)
Bo rondo (samo w sobie) nie jest nigdzie zdefiniowane. Można o nim mówić jedynie, gdy stoi znak C-12.
Ale ronda o jakich piszesz naprawdę trudno znaleźć w naszym kraju, więc raczej nie ma o czym mówić.

I dlatego ronda (w sensie skrzyżowania o ruchu okrężnym z postawionymi przed nim dwoma znakami C-12 i A-7) nie są zwykłymi skrzyżowaniami, co właśnie cytowany przez Ciebie mój tekst starał się udowodnić.

Połączone: Październik 26, 2011, 00:32:23
Ze względu na niedosyt czasu pominę komentarz do wcześniejszych postów, bo są to typowe od paru lat przytaczane dowody jak np. "prawym" kierunkiem ułatwiam stojącym na wlotach zorientowanie się co zamierzam zrobić na "rondzie".
Szkoda, że pominiesz, bo ja uważam, że ułatwienie jest duże.

Ale zaczęło się dalej! Czyli rozróżnianie wersji i typów "rond" na małe/duże, wielo/jednopasmowe, obmalowane/nieobmalowane
Tu się zgadzam, bo co to za różnica jakie rondo?
Na wszystkich obowiązują takie same przepisy.

Wybaczcie, ale teraz nie mam naprawdę czasu na wychodzenie od podstaw dlaczego to nie jest żadne szczególne skrzyżowanie
Szkoda, bo wykazałem różnicę.

Do tego możecie miliony artykułów, opracowań, dowodów z neta znaleźć i przytoczyć jako dowody na poparcie tez, ale taka jest siła internetu, że powszechna bzdura powielana jest w tempie geometrycznym, tylko dlatego, że tak sądzi większość - choćby ta rosnąca większość była w największym nieświadomym błędzie.
Tu się po raz kolejny z Tobą zgodzę.
I dlatego nie podpierałem swojego zdania którymśtam kolejnym artykułem z jakiegoś portalu tylko oficjalną wypowiedzią przedstawiciela Policji.
Oczywiście Policja też się czasem myli (co niektórzy mogli odczuć w Sądach Grodzkich ;) ) ale mimo wszystko takie oficjalna interpretacja (przygotowana zapewne wcześniej i sprawdzona) będzie dla mnie zawsze bardziej wiarygodna niż artykuły z netu lub gazety osób, które mogą nie mieć za bardzo pojęcia o czym piszą.

W wolnej chwili tj. za jakiś miesiąc postaram się jednak wykazać moją rację... i udowodnić, że rzeszowska Policja to nie jedyna Policja w Polsce, a niemal każdy powiat ma własne tradycje i sposoby ich udowodnienia :) Pozdrawiam.
Ja szukałem jakiegokolwiek orzecznictwa w necie. To byłby dobry argument w dyskusji. Ale nie znalazłem żadnego.

Niezły OT BTW.
Niezły?!  :mrgreen: ;D :lol: :banan:
Takiego ja tutaj nie pamiętam.
Za takie pisanie na forach mobilnych dostalibyśmy wszyscy bany na 800 lat.
Tutaj to jest jednak wolność  :ok:

Ale skłaniam się ku zdaniu, że wątek należałoby zamknąć i wywalić daleko stąd.
Nikt nikogo nie przekona a tylko śmieci na forum.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 00:32:24 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 26, 2011, 12:07:57 »
.......
Na rondzie pierwszeństwo mają  pojazdy wjeżdżające    :proud:     a że na co dzień widzimy sytuację odwrotną wynika z tego że przed większością rond ustawiony jest znak  A-7 (ustąp pierwszeństwa ) a nie dlatego że rondo ma inaczej    B)
Bo rondo (samo w sobie) nie jest nigdzie zdefiniowane. Można o nim mówić jedynie, gdy stoi znak C-12.
Ale ronda o jakich piszesz naprawdę trudno znaleźć w naszym kraju, więc raczej nie ma o czym mówić.

I dlatego ronda (w sensie skrzyżowania o ruchu okrężnym z postawionymi przed nim dwoma znakami C-12 i A-7) nie są zwykłymi skrzyżowaniami, co właśnie cytowany przez Ciebie mój tekst starał się udowodnić.
.......
Ja pisałem o rondzie dokładnie takim jak w definicji czyli : skrzyżowanie o ruchu okrężnym oznaczone znakiem C-12  :-|   Na takim rondzie , tak jak na każdym innym skrzyżowaniu  obowiązuje zasada prawej strony ,ten po prawej ma pierwszeństwo czyli w wypadku ronda wjeżdżający  :proud:
Dopiero postawienie znaku A-7 odwraca sytuację ale A-7 można postawić przed każdym skrzyżowaniem * Tak jak napisałem takich rond z A-7 jest większość co nie oznacza że nie ma rond w "czystej formie", patrz załącznik

* Też uważam że rondo jest tworem "swoistym" ale w  sprawie pierwszeństwa jest tak jak na zwykłych skrzyżowaniach
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 19:45:59 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 26, 2011, 19:10:32 »
Na zjeździe akurat kierunki jazdy masz dwa do wyboru.
Kierunek ruchu na rondzie jest jeden - dookoła ronda.
Nie mówimy to o manewrze zjazdu z ronda.
Jak to nie, skoro sam właśnie o takim manewrze pisałeś.
Cytuję: A przy zjeżdżaniu z ronda, z wewnętrznego pasa ruchu, zewnętrzny pas ruchu przecinasz tylko. Nie ma tutaj mowy o zmianie pasa ruchu, ponieważ nie kontunuujesz jazdy zewnętrznym pasem ruchu.

Cytuj
PS. Ale ciekawe jest, że gdy droga (główna) na skrzyżowaniu zakręca w lewo/prawo, to uważasz że migacza używać trzeba -- ale gdy dzieje się to samo na rondzie, to już nie :P .
Poczytałeś link?
Widać nie...
Przeczytałem i nic nowego nie widzę, oprócz kolejnej interpretacji.

Cytuj
Cytuj
I jeszcze http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/sprawdz-jak-bezpiecznie-jezdzic-po-rondach-poradnik
Ten artykuł stoi w sprzeczności (w punkcie lewego kierunkowskazu) z interpretacją Rzeszowskiej Policji.
I jest duza szansa, że piszacy artykuł nie zasięgnął opinii we własciwym miejscu i napisał głupotę.
Niestety naszym dziennikarzom się co raz częsciej to zdarza.
Pewnie instruktor z WORD też nie wie, skoro każe jeździć inaczej niż chce policja :E .
Na każdą Twoją interpretację, mogę znaleźć zupełnie inną, więc raczej nie twierdź, że Twoja jazda jest bezdyskusyjnie najlepsiejsza :D .


Połączone: [time]Październik 26, 2011, 19:13:15[/time]

Cytat: rgr
Gdy chcemy skręcić w lewo, przed wjechaniem na rondo powinniśmy włączyć lewy kierunkowskaz
Na >>takim rondzie<< zgoda, tu włączam lewy :)
Ale nie na takim.
Ochkarol nie włączy i tak na żadnym  :E
Co do drugiego, to mam przeświadczenie graniczące z pewnością, że to drugie nie jest oznakowane znakiem ronda -- ale nie jestem Z Głogowa.

PS. Proszę nie insynuować, że ja twierdzę to co powyżej jest mi przypisane w cytacie  :))
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2011, 19:15:39 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #153 dnia: Październik 26, 2011, 19:28:54 »
Przeczytałem i nic nowego nie widzę, oprócz kolejnej interpretacji.
Dla mnie jest róznica czy interpretacja pochodzi od Policji czy od niewiadomokogo z netu.
Dla Ciebie nie?

Pewnie instruktor z WORD też nie wie, skoro każe jeździć inaczej niż chce policja :E .
Wiesz dobrze jakich głupot potrafią wymagać egzaminatorzy z WORDów.
Całe ich tylko szczęście, ze od ich decyzji nie mozna się odwoływać (podobno), bo może zaczęli by wymagać tego co jest w przepisach a nie w ich własnych przemysleniach.

Na każdą Twoją interpretację, mogę znaleźć zupełnie inną, więc raczej nie twierdź, że Twoja jazda jest bezdyskusyjnie najlepsiejsza :D .
Każdy z nas broni swojej racji i nie zabraniaj mi tego.
Każdy nas uważa, że jego racja jest bezdyskusyjnie najlepsza.
Jak na razie nie ma innych interpretacji (oprócz podanej przeze mnie), wydanych przez jakiś autorytet.
Policja autorytetm w tej dziedzinie dla mnie będzie większym, niż niewiadomokto z internetu.
Dla Ciebie nie?

Jeśli prawo byłoby precyzyjniejsze - nie byłoby problemu. A tak trzeba podpierać się interpretacjami.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 05, 2011, 14:22:54 »
Przykład komunikatu, który może wprowadzić w błąd. Zdarzyło mi się i zdarza podczas jazdy z Bielan na Sadybę w Warszawie, kiedy SD i LD "uznają", że w kierunku Wisłostrady nie jedziemy po Al. Armii Krajowej tylko dalej - w lewo na Placu Wilsona.
W przykładzie skróciłem trasę, aby cała zmieściła się na zrzucie ekranowym ustalając jako cel - punkt na Wisłostradzie.
Start:     N 52°16'21.21   E 20°58'07.00
Koniec:   N 52°16'02.92   E 21°00'06.85
Komunikat   [za ... m skręć w lewo] wynika z faktu, że opuszczamy drogę [637] i mamy jechać "prosto" w ul. Słowackiego. "Zmyłka" powstaje dlatego, że w tym miejscu mamy możliwość rzeczywistego skrętu w lewo w ul. Potocką, która również może nas doprowadzić do Wisłostrady - tylko, że dookoła i nieco dłużej będzie to trwało.

"Mylący" komunikat [.. skręć w lewo] spotęguje fakt zatrzymania na światłach w punkcie jak na drugim zrzucie (N52 16'17.18 E 20 58'24.77). Sądzę. że kierowca spoza Warszawy posłucha i zjedzie w ul. Potocką.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 05, 2011, 18:19:29 »
...... Sądzę. że kierowca spoza Warszawy posłucha i zjedzie w ul. Potocką.
Nie do końca się z Tobą zgodzę, komunikat 'zjedź w lewo'(S komunikat) jest ok. 150 m. przed rozwidleniem z ul. Ks. Jerzego P. (dla mnie jasne, że tego dotyczy). Skręt w ul. Potocką jest dobre 50-70 m. za. Zresztą wystarczy rzut oka na navi.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 05, 2011, 18:44:13 »
Ja też nie do końca. Faktycznie manewry dzieli 100m, ale pas zjazdowy w lewo
w Potocką zaczyna się dokładnie w miejscu rozwidlenia którego dotyczy komunikat.
Niegramotny kierowca, jak nie spojrzy na ekran, może się pomylić.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 05, 2011, 22:30:40 »
Za to gramotny nie znający miasta spojrzy na ekran i wjedzie w poprzedzający samochód, który też się zapatrzył na ekran i w ostatniej chwili zahamował.

W mieście ważniejszy jest kierunek a nie kategoria i numer drogi. Nie tubylec nie musi wiedzieć jaką drogą jedzie. On chce dojechać do celu. A tu biedak powinien nauczyć się jakimi ulicami i numerami dróg jechać aby trafić do kolegi.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 06, 2011, 11:20:00 »
...... Sądzę. że kierowca spoza Warszawy posłucha i zjedzie w ul. Potocką.
Nie do końca się z Tobą zgodzę, komunikat 'zjedź w lewo'(S komunikat) jest ok. 150 m. przed rozwidleniem z ul. Ks. Jerzego P. (dla mnie jasne, że tego dotyczy). Skręt w ul. Potocką jest dobre 50-70 m. za. Zresztą wystarczy rzut oka na navi.
Możesz wierzyć lub nie, ale ja usłyszałem komunikat [zjedź w lewo] stojąc na światłach na tym skrzyżowaniu. Do skrętu w lewo w ul. Potocką jest wówczas jakieś 10 m.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 06, 2011, 12:57:48 »
Jak masz 10 metrów i AM potraktuje to jako oddzielne skrzyżowania (a tutaj to loteria, bywa różnie) to i tak usłyszysz jeden komunikat. Drugi będzie pominięty, zatem żadna pomoc.

Zresztą nawet jakby były dwa drugi usłyszysz za skrzyżowaniem.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 06, 2011, 13:22:46 »
Coś podobnego  :ohreally:
Dlaczego więc ja w przypadku gdy odległości między manewrami
są rzędu kilkudziesięciu metrów zawsze słyszę komunikat łączony,
ze słowem 'potem' odnoszącym się do drugiego manewru?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 06, 2011, 23:40:12 »
Bo masz specjalną edycje programu.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 06, 2011, 23:50:35 »
Nie ma to jak być szalikowcem AM   B)  Dzięki temu Ja też mam taką specjalną wersję jak NM   :E :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 07, 2011, 00:07:35 »
Za to krytykanci dostają z urzędu odpady produkcyjne  :ok:
żeby mogli sie wprawiać w sztuce krytykanctwa  :E
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony] o pasach ruchu i o tym kiedy prosto znaczy w lewo
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 07, 2011, 00:23:44 »
Ćwiczenie czyni mistrza. Dobrze być zauważonym. Najgorzej ginąć w tle.