A mnie się marzy AM 7

  • 210 Odpowiedzi
  • 73454 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 14, 2010, 11:43:32 »
Podaj przykład.
http://www.haid-services.de/software/automapa-software-fuer-polen/automapa-navigationssoftware-xl-europa-version.htm

BTW masz coś do powiedzenia w tym wątku, czy jeszcze będziesz chciał więcej przykładów?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 11:45:39 wysłana przez iceneon »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 14, 2010, 18:46:57 »
Podaj przykład.
http://www.haid-services.de/software/automapa-software-fuer-polen/automapa-navigationssoftware-xl-europa-version.htm

BTW masz coś do powiedzenia w tym wątku, czy jeszcze będziesz chciał więcej przykładów?

A co mam Ci powiedzieć? To że w jakimś tam sklepie jest w sprzedaży, nie oznacza zaraz jakiejś dużej popularności. Ja nie znalazłem w żadnym z większych, niemieckich sklepów internetowych. Może słabo szukałem. Ale skoro AM się tak zajebiście sprzedaje w Niemczech to dziwne, że Aqurat jeszcze nie zrobił niemieckiej wersji swojej witryny. W końcu to spory rynek.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 14, 2010, 19:12:32 »
...  to dziwne, że Aqurat jeszcze nie zrobił niemieckiej wersji swojej witryny. W końcu to spory rynek.
http://www.automapa.pl/?PEI=220708&lng=DE
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Zachu

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 14, 2010, 19:17:48 »
AM robi na nich wrażenie z swoim LSD ;) Tym bardziej że mają swojego Navigona, który obsługuje TMC Pro i TT z HD Traffic.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 14, 2010, 19:23:08 »
http://www.automapa.pl/?PEI=220708&lng=DE

Zajrzałeś tam? Część informacji po niemiecku, część po polsku. Żenada.


Po??czone: [time]Listopad 14, 2010, 19:25:19[/time]

AM robi na nich wrażenie z swoim LSD ;) Tym bardziej że mają swojego Navigona, który obsługuje TMC Pro i TT z HD Traffic.

No, zwłaszcza że LD (podobno) nie działa poza Polską.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 19:25:39 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 15, 2010, 09:24:30 »
Mimo iż rzeczywiście jak podajecie są dostępne w niemieckich sklepach ofert sprzedaży AM to sądzę, że  sprzedaż ta jest tak marginalna iż trudno mówić tu o jakiejkolwiek popularności tego programu za Odrą.  :(

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 15, 2010, 12:27:57 »
W tym linku od iceneon ciekawe jest że na zrzutach jest język polski  :shock:  tak trudno było przełączyć AM na niemiecki  :worried:
a już całkiem rozbroiło mnie to:

........
Luft- und Seenavigation ...................Geplant
............
 :E :E :E :E :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Teodoryk

  • **
  • 173
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A696, Samsung I9070, Acer 811 3G
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 15, 2010, 20:58:04 »
proponuję jeszcze dołożyć plany podwodnej i podziemnej ;)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 24, 2010, 21:43:48 »
Co by kolejna wersja programu pokazywała Bus Pasy w APR - niewiele jest takowych w Polsce, w Warszawie chyba 20km... Sprawa nie jest ani pracochłonna, ani trudna.

Myślę że to by było pomocne dla zamiejscowych.

A gdyby jeszcze w profilach pojawiła się opcja "bus/taxi" było by super. Bo w przypadku niewybrania profilu "bus/taxi" takowy pas na APR miałby BUS W przypadku wybrania profilu "bus/taxi" BUS.

Na obecną chwilę AM pokazuje BUS pasy standardowo, a moim zdaniem nie powinna.

Jak znajdujecie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 08:41:29 wysłana przez jachraniak »

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 24, 2010, 22:06:16 »
Jak o "busach" mowa, to ja bym był bardzo zadowolony, gdyby AM zintegrowała się z serwisem jakdojade.pl (wiem, dotyczy to kilku miast, ale dużych;)  - podobnie jak to ma NaviExpert (tzn. szczerze mówiąc nie wiem jak to działa w NE, ale sama nawigacja "autobusowa", jeśli by znajdowała od "aktualnego mojego położenia" do wyznaczonego celu, jest kapitalna). A jaki potencjał rozwojowy ;-) MIPLO mogłoby służyć wprowadzaniu kolejnych rozkładów jazdy np. połączeń busowych między miejscowościami itp.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 24, 2010, 22:08:10 »
taaaaa..... niech pokazuje jeszcze na biegu powinienes jechac   B) bez przesady.... Od tego sa znaki na drodze Jeszcze troche to bedziemy chciec zeby za nas myslala  :ok:
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

pliers

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 24, 2010, 22:11:47 »
A ja uważam że to dobry pomysł.

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 24, 2010, 22:17:10 »
AM nie potrafi uporac sie z normalnym wyznaczaniem tras a Wy chcecie BUS pasy Kolejny bajer ktory na poczatku bedzie tylko wokol niego bajzel jak to on nie dziala i w ogole jest bee... bo bedzie sie mieszac ze zwyklym APR
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 24, 2010, 22:26:29 »
Co by kolejna wersja programu pokazywała Bus Pasy w APR ... Jak znajdujecie?
Znajduję ja  :wink: :ok:
AM nie potrafi uporac sie z normalnym wyznaczaniem tras a Wy chcecie BUS pasy Kolejny bajer ktory na poczatku bedzie tylko wokol niego bajzel jak to on nie dziala i w ogole jest bee... bo bedzie sie mieszac ze zwyklym APR
Żaden kolejny bajer. Umieszczenie pasa dla autobusów w APR bez zaznaczenia go albo wykluczenia to po prostu błąd APR i wprowadzać może w błąd.
Nie wiem co ma Ci się mieszać  :S
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Roberto41

  • **
  • 117
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 24, 2010, 22:30:44 »
Jeszcze troche to bedziemy chciec zeby za nas myslala  :ok:

Ona już za nas myśli, a zwłaszcza jej producent, który wie co dla nas najlepsze.  :E

*

bbfan

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 24, 2010, 23:26:28 »
Takie dodatki to przesada... Navi powinna być jedynie malym dodatkiem w czasie jazdy.

A tak poza tym, to am powinna miec mniejsze wymagania, bo niedlugo bedzie dzialala na bardzo mocnych sprzetach...

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 24, 2010, 23:58:01 »
Co do profilu BUS/TAXI to kiedyś się zastanawiałem nad zgłoszeniem tego, aby AM wprowadziła.
Właśnie w większych miastach (jestem z Krakowa) taksówkarze posiadający AM i poruszający
się szybkimi pasami w czasie całkowitych korków wprowadzają błędne dane to systemu traffic.
Takie włączenie profilu BUS/TAXI powodowało by, aby dane z tego urządzenia nie były wysyłane.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 25, 2010, 00:18:29 »
taaaaa..... niech pokazuje jeszcze na biegu powinienes jechac   B) bez przesady.... Od tego sa znaki na drodze Jeszcze troche to bedziemy chciec zeby za nas myslala  :ok:
Jak widać, niektórzy włączając navi, chcą się uwolnić od myślenia. Czy naprawdę trzeba się wykąpać w zalewie, wraz ze swoim samochodem, by zrozumieć, że takie podejście się nie sprawdza ?
-----------------
taksówkarze posiadający AM i poruszający się szybkimi pasami w czasie całkowitych korków wprowadzają błędne dane to systemu traffic.
I to jest chyba rozwiązanie zagadki, dlaczego AM w określonych miejscach funduje nam skróty przez stacje benzynowe, parkingi, uliczki osiedlowe ..., natomiast tam, gdzie rzeczywiście są bus-pasy,  pcha nas w korki.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 01:24:57 wysłana przez Bilunia »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 25, 2010, 08:40:06 »
Co do profilu BUS/TAXI to kiedyś się zastanawiałem nad zgłoszeniem tego, aby AM wprowadziła.
(Ciach)
Takie włączenie profilu BUS/TAXI powodowało by, aby dane z tego urządzenia nie były wysyłane.
No właśnie - dochodzi jeszcze ta funkcjonalność... dane z takich pojazdów nie powinny być uwzględniane na odcinkach ulic, które mają wydzielony pas BUS/TAXI . Na pozostałych standardowo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 10:47:09 wysłana przez jachraniak »

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 25, 2010, 08:48:30 »
Co do profilu BUS/TAXI to kiedyś się zastanawiałem nad zgłoszeniem tego, aby AM wprowadziła.
Właśnie w większych miastach (jestem z Krakowa) taksówkarze posiadający AM i poruszający
się szybkimi pasami w czasie całkowitych korków wprowadzają błędne dane to systemu traffic.
Takie włączenie profilu BUS/TAXI powodowało by, aby dane z tego urządzenia nie były wysyłane.
Dokładnie mam to samo przemieszczając się po Warszawskich bus pasach wprowadzam fałszywe dane o przejezdności (on-line) a obok mnie w tym czasie spory korek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 25, 2010, 09:44:34 »
Takie dodatki to przesada... Navi powinna być jedynie malym dodatkiem w czasie jazdy.

APR i tak się wyświetla i tak - więc co za problem, nie rozumiem toku myślenia... Kolega widzę próbuje definiować czym powinna być navi... bardzo krótka definicja - "mały dodatek w czasie jazdy" - dla mnie czad!

A tak poza tym, to am powinna miec mniejsze wymagania, bo niedlugo bedzie dzialala na bardzo mocnych sprzetach...

No raczej postęp na jeden kierunek. Na Nokię z zielonym wyświetlaczem to już chyba nie zrobią...

Jak widać, niektórzy włączając navi, chcą się uwolnić od myślenia. Czy naprawdę trzeba się wykąpać w zalewie, wraz ze swoim samochodem, by zrozumieć, że takie podejście się nie sprawdza ?

Bilunia, oszczędzaj klawiaturę  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 10:57:29 wysłana przez jachraniak »

*

Bilunia

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 25, 2010, 12:50:58 »
Bilunia, oszczędzaj klawiaturę  :mrgreen:
Muszę Cię zmartwić - kupiłem nową.
Ale Ty, mając wyłączność na dobre pomysły, możesz przecież omijać moje posty. No chyba, że nie lubisz nudy :P

*

bbfan

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 25, 2010, 12:56:15 »
Nawigacja powinna jedynie wyznaczyc trase , na trasach ekspresowych (i innych) pokazywac ktory zjazd wybrac i pokazywac odleglosc do celu i ewentualnie godzine przybycia. Pierdoly typu ograniczenie predkosci i inne znaki sa wedlug mnie zbedne.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 25, 2010, 13:07:52 »
Muszę Cię zmartwić - kupiłem nową.
a się kurka spóźniłem...
/Ciach/ No chyba, że nie lubisz nudy :P
Z Twoimi postami w wątku nie może być nudno  :mrgreen:
Nawigacja powinna jedynie wyznaczyc trase , na trasach ekspresowych (i innych) pokazywac ktory zjazd wybrac i pokazywac odleglosc do celu i ewentualnie godzine przybycia. Pierdoly typu ograniczenie predkosci i inne znaki sa wedlug mnie zbedne..
Tak jak polskie znaki diakrytyczne... co dla jednych jest normalne dla Ciebie jest pierdołą...

koniec OT
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 13:19:34 wysłana przez jachraniak »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 25, 2010, 13:39:16 »
Tak jak polskie znaki diakrytyczne... co dla jednych jest normalne dla Ciebie jest pierdołą...
Jeśli już musisz cię czepiać, to mógłbyś zauważyć znaczek na prawo od nicka,
który wskazuje że bbfan pisze spod mobilnej przeglądarki, gdzie uzyskanie polskich znaków
wcale nie musi być tak trywialne jak wciśnięcie alta na klawiaturze ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

bbfan

Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 25, 2010, 13:47:07 »
Oczywiście, że mogę pisać z ę,ą, itd...

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 25, 2010, 14:39:51 »
Widzisz Mareczku... może...

A tak na marginesie; odniesienie do znaków diakrytycznych  w sprawie znaków (różnych) w AM miało swoje uzasadnienie, więc nie było to czepianie.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2010, 14:43:30 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 25, 2010, 18:13:42 »
Nawigacja powinna jedynie wyznaczyc trase , na trasach ekspresowych (i innych) pokazywac ktory zjazd wybrac i pokazywac odleglosc do celu i ewentualnie godzine przybycia.
Ta masz małe wymagania wobec nawigacji. Taką pomoc zaoferuje Ci zwykły atlas samochodowy + drogowskazy + umijejętność podzielenia odległości przez np 60km/h.
Ja uważam, że oprócz powyższego powinna:
1. proponować trasę wg wyboru (szybka, optymalna, krótka) uwzględniając kierunkowość ulic, zakazy ruchu itp retsrykcje. Nie musi to oznaczać jazdy głównymi drogami aby tylko szybka była najszybsza itd. Tu mimo wszytsko jednak + dla SmartRoutes (no może z żółlą kartką).  :wink:
2. Wiedzieć gdzie ominąć zamknięty odcinek drogi (np. remont drogi) - tu plus dla MiploTraffic. Czy Zdarzeniom Drogowym dać? Nie wiem.
3. Potrafić ominąć niespodziewane utrudnienia w ruchu. LiveDrive to pieśń przyszłości jak czytam to forum. Także minus.
4. Zasugerować ustawienie na właściwym pasie. Plus dla APR.
5. Sprawa POI  - plus.
Tak na szybko tyle...
Pierdoly typu ograniczenie predkosci i inne znaki sa wedlug mnie zbedne.
To sobie wyłącz.

Nie czepiajmy się pierdół nie mających znaczenia i nie generujących problemów.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 25, 2010, 19:16:56 »
A mi się marzy aby w opcji poi, a dokładnie wyświetlaniu od skali, można było wybrać wyświetlanie poi dla np. 3 grup poi wcześniej zdefiniowanych i tak np.
1. grupa - informacje drogowe - od skali (3km)
2. grupa - pozostałe punkty - od skali (12km)
3. grupa - zdarzenia AM Trafić - od skali (50km)
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: A mnie się marzy AM 7
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 25, 2010, 19:18:48 »
dobra myśl - popieram!