[wydzielony OT] tęsknoty ...

  • 29 Odpowiedzi
  • 9161 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jagga68

  • **
  • 187
  • Sprzęt: NR460 + AM EU, Nokia E52 + Ovi Maps, HTC Desire S
[wydzielony OT] tęsknoty ...
« dnia: Grudzień 06, 2011, 19:59:15 »
Czas chyba wrócić do profili prędkości.
To może i Bilunia wróci :ohreally:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:19:29 »
To może i Bilunia wróci :ohreally:
Nie sądzę  :ok: :E
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:22:30 »
@ ochkarol
choć w tym jesteśmy zgodni  :E :ok:

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2011, 21:28:43 »
Och, słabej wiary jesteście :P  pozdr

*

PapaD

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2011, 09:00:01 »
A dlaczego Bilunia miałby nie wrócić ? Widziałem na innym forum, że systematycznie pomaga innym forumowiczom właśnie między innymi w temacie profili i z komentarzy tam zamieszczanych odczytuję, że są naprawdę zadowoleni. Ja co prawda na dzień dzisiejszy jeżdżę tylko na danych SR, ale to nie ma nic do rzeczy. Oczywiście staram się zawsze skontrolować przebieg takiej wyznaczonej trasy czy mi odpowiada i na razie nie narzekam. Może gdybym dużo korzystał na co dzień z programu, zwłaszcza na dłuższych trasach, to na profile bym się przesiadł. Na pewno na jedno się na pewno nie przesiądę, to na live drive, nie ma takiej opcji. W dzisiejszym nieprzewidywalnym kształcie jest to funkcja dla mnie nie do zaakceptowania. Tak więc wracając do tematu Biluni, uważam, że byłoby to bardzo demokratyczne, gdyby mógł swobodnie prowadzić wątek dotyczący profili w AM. Kto chce będzie korzystał, a kto nie to nie będzie. Każdy wtedy znalazłby coś dla siebie. Mamy wątek o live drive , mamy wątek o miplo traficu, to warto byłoby mieć dedykowany wątek o profilach.

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2011, 12:03:17 »
Fanatycy LD skutecznie przegonili Bilunie a teraz tęsknicie?

*

q1w2

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2011, 12:27:50 »
Fanatycy LD skutecznie przegonili Bilunie a teraz tęsknicie?
Nie sądzę, by Bilunia chciał psuć dobry nastrój ocharolowi i jachraniakowi, więc pewnie nie wróci i pozwoli im się dalej cieszyć. :O~
To może i Bilunia wróci :ohreally:
Nie sądzę  :ok: :E

@ ochkarol
choć w tym jesteśmy zgodni  :E :ok:

*

PapaD

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2011, 12:57:35 »
Nie sądzę, by Bilunia chciał psuć dobry nastrój ocharolowi i jachraniakowi, więc pewnie nie wróci i pozwoli im się dalej cieszyć. :O~
No tak, ale z całym szacunkiem dla obu kolegów, to forum nie jest ich własnością, tylko jest dobrem ogólnym, więc chyba prowadzenie tematu profili chyba nie byłoby problemem nawet dla nich prawda ? Profile to nie jest temat tabu, to oficjalna funkcjonalnośc zaimplementowana w legalną wersje programu, więc wątek o profilach jak najbardziej mógłby powstać i być prowadzony przez osobę, która na tym zęby zjadła. Moim zdaniem taki wątek mógłby powstać i być prowadzony ale z jednym warunkiem, że nie polegałby on na tym, żeby poprzez profile krytykować live drive, bo wtedy to nie byłoby fair w stosunku do zwolenników tego rozwiązania. Pisze to jako osoba całkowicie neutralna, gdyż napisałem w poście wcześniejszym, że profile mnie nie interesują, gdyż nawigacji używam jak przeciętny Kowalski, czyli okazyjnie, maximum 2 razy w miesiącu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 13:45:18 wysłana przez PapaD »

*

q1w2

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2011, 13:27:44 »
Trudno się nie zgodzić z Twoimi tezami.
Nie zamierzam tutaj ruszać na barykady ani po stronie zwolenników "Profili" (bez względu czyich), ani po stronie fanów LD. To, z jakiej opcji każdy z nas korzysta, powinno być świadomym wyborem każdego z nas. To, czy wybierzmy jedno, czy drugie, nie powinno oznaczać, że ten "inny" jest "gupi".
Często wybór jest uwarunkowany sprzętem, jakim dysponujemy i już jesteśmy ograniczeni wyborem.
Z tego, jak ja to widzę, to profil Biluni jest skierowany do użytkowników AM, którzy nie mają sprzętowych możliwości korzystania z LD, lub nie chcą korzystać z tego dodatku. Dotyczy jedynie wyboru pomiędzy używaniem, lub nie SR.
Najbardziej mnie przeraża fakt, że ludzi nie korzystających z LD, a jeżdżących na ustawionym pod siebie profilu, nazywa się tutaj (i nie tylko tutaj) często złodziejami.
Czyli w oczach niektórych, też jestem złodziejem, bo jeżdżę na profilu Biluni :O
A jeżdżę na jego, a nie układam swojego, bo po co wyważać otwarte drzwi, skoro mogę korzystać z czegoś, co ktoś zrobił lepiej, a jak kiedyś próbowałem sam coś spłodzić, lub skorzystać z innych profili (przedstawionych tutaj na forum), to nie wyszło mi to na zdrowie :wink:
Pozdrawiam fanów wszystkich opcji i możliwości. Używajmy "toporów" do tego, do czego ktoś je stworzył, a nie wzajemnie przeciwko sobie. :ok:


*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2011, 13:55:22 »
Tak jak piszecie to było by pięknie - wszyscy by się szanowali i lubili, a kto by chciał to by z profili korzystał.
Ale jesteśmy Polakami i coś takiego jest nie możliwe (kto się nie zgadza niech się cofnie i poczyta dlaczego kol. Bilunia zrezygnował z pisania na tym forum) kol. Bilunia pisze teraz na innym forum i jest tam doceniany, po co miał by tu wracać, jak ktoś potrzebuje jego profil to zajrzy tam gdzie jego praca jest mile widziana.

*

PapaD

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2011, 14:02:19 »
ycbo smutna prawda, ale prawda. Z resztą przecież i tak nikt nagle nie napisze tu na forum "sorry Bilunia , to nie tak miało być .... itd, kolego wróć tutaj i prowadź wątek o profilach" , to nie realne, gdyż mamy taki polski kod genetyczny, że jest to nie do przeskoczenia. Tak więc, żeby tego nie przedłużać, tak jak napisałeś, jak ktoś będzie chciał korzystać z dużej wiedzy kolegi Bilunia, to odpali drugą sesję przeglądarki, wpisze co ma wpisać w pasku adresów i skorzysta z tej pomocy.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2011, 18:24:45 »
To może niech ktoś spróbuje profilu Bilunii na swoich problematycznych trasach, a potem opowie czy działa (sensownie).
Jak dla mnie profil, w którym drogi lokalne mają wyższe prędkości niż główne, jest skażony w założeniach i tyle. Wycieczki krajoznawcze wystarczą te które już są w AM :).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2011, 18:49:49 »
Nie sądzę, by Bilunia chciał psuć dobry nastrój ocharolowi i jachraniakowi, więc pewnie nie wróci i pozwoli im się dalej cieszyć. :O~
Ciekawe z czego?
Oprócz tego, że nie zgadzałem się z nim kilku kwestiach w innych różniliśmy się zdaniami i normalnie dyskutowaliśmy.
Tak, jak niejednokrotnie z jachraniakiem (i jakoś żyjemy i żaden z nas się na nikogo nie obraża).
Jak ktoś nie potrafi dyskutować i przyjąć do wiadomości, że inni mogą mieć inne zdanie, to faktycznie forum dyskusyjne nie będzie dla niego najlepszym miejscem.
No chyba, że znajdzie takie, gdzie faktycznie spotyka się z samymi "ochami" i "achami".

A jak widać po poście rgra nie tylko ja nie mam o tym patencie Biluni najlepszego zdania.
Zresztą zdarzyło mi się spotkać na innych forach kilka "ofiar" jego profili.
Po prostu przekombinował - tak jak AM z SR  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

q1w2

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2011, 19:35:10 »
Jak dla mnie profil, w którym drogi lokalne mają wyższe prędkości niż główne, jest skażony w założeniach i tyle. Wycieczki krajoznawcze wystarczą te które już są w AM :).
Twórcy LD pewnie wyszli z tego samego założenia - dlatego AM "przerżnęła" z NE.
Nie rozumiem też "zacietrzewienia" niektórych tutaj, na profil Biluni.
Gość pisze wyraźnie, że profil ułożył dla siebie i pod siebie. Udostępnił na forum, by inni mogli ew. z niego korzystać. To coś złego? Na dodatek szczegółowo opisał, co, jak i dlaczego. Jakoś nie znalazłem ani na tym forum, ani na innych podobnej pracy.
Za to krytykantów, masa - szczególnie tutaj.
A jak widać po poście rgra nie tylko ja nie mam o tym patencie Biluni najlepszego zdania.
Zresztą zdarzyło mi się spotkać na innych forach kilka "ofiar" jego profili.
Po prostu przekombinował - tak jak AM z SR  :mrgreen:
Ułóżcie Panowie najpierw coś rozsądniejszego, udostępnijcie innym, a później poczekajcie na oceny, zamiast wyłącznie krytykować tych, którzy coś robią dla innych.
Zresztą zdarzyło mi się spotkać na innych forach kilka "ofiar" jego profili.

Jak czytam takie merytoryczne wypowiedzi, to za przeproszeniem - rzygać mi się chce. i szkoda to nawet komentować.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:11:30 »
Jeżeli myślisz, że profilami załatwisz problemy z AM, to mocno się mylisz.
A nikt z forum nie poprawi AM, ponieważ to jest poza zasięgiem (twórców AM chyba też :) ).

Ja swój profil przedstawiłem już kiedyś (podniosłem prędkości od dróg miejskich do Ax o 5-7-9-10% -- im wyższa kategoria tym większy %) i dla mnie jest on OK.
A błędów typu prowadzenie po lokalnych dojazdowych zamiast po głównej (bo brak danych SR dla lokalnej dojazdowej, więc defaultowo jest przyjmowana duża wartość), to choćbym ja i Ty (i Bilunia) stawali na czubku głowy nie załatwimy.

A zamiast rzygać to po prostu sam pokaż, że coś da się zrobić, bo ja nie widzę takiej możliwości.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 20:16:50 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:21:52 »
kurcze...
a Wy dalej maltretujecie ten sam temat ?  :mrgreen:
Jaki koń jest.. każdy widzi (no prawie każdy, ale im za to płacą)


PS
Jak skasować profil ?
Zgłosiłem zgodnie z możliwościami i olali mnie...
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:41:05 »
Profil - Inne czynności - Usuń to konto

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2011, 20:48:18 »
Profil - Inne czynności - Usuń to konto

no i czytamy:
Zauważ, że moderatorzy forum będą musieli zatwierdzić usunięcie tego konta zanim zostanie skasowane

czekałem grubo ponad miesiąc  :E
ale widać mnie kochają i nie chcą się mnie pozbyć
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2011, 00:52:26 »
Nie rozumiem też "zacietrzewienia" niektórych tutaj, na profil Biluni.
Gość pisze wyraźnie, że profil ułożył dla siebie i pod siebie. Udostępnił na forum, by inni mogli ew. z niego korzystać. To coś złego? Na dodatek szczegółowo opisał, co, jak i dlaczego. Jakoś nie znalazłem ani na tym forum, ani na innych podobnej pracy.
Za to krytykantów, masa - szczególnie tutaj.
Nikt nie jest zacietrzewiony (co najwyżej, Ty bo bronisz go jak ojczyzny).
A skoro udostępnił je na forum, to siłą rzeczy zostały poddane krytyce. Jednym się podobały a innym nie. Proste.  :)
To już krytykować nie wolno? Jakoś inni się nie obrażają. Tacy uczestnicy dyskusji o zakrętach i rondach jeśli mieliby się tak obrazić jak Bilunia, to parę osób jeszcze by tu brakowało.  :mrgreen:
Ale jakoś nikomu krzywda się nie stała, jak się okazało, że ktoś ma inne zdanie.

A dyskusji na temat profili było już tutaj parę i przykładów podanych też sporo. Szukajka nie boli.
Poza tym profile trzeba poprawiać po każdym wydaniu SR, więc nie wielu osobom się chce z tym bawić.
Mnie też, choć mniej więcej mam patent jak trochę ukrócić zapędy mojej AM do zjeżdżania z głównych tras bez wyraźnego powodu zachowując ETA podpasowane pod mój styl jazdy.


Jak czytam takie merytoryczne wypowiedzi, to za przeproszeniem - rzygać mi się chce. i szkoda to nawet komentować.
Szkoda, że Twoje są za to bajecznie merytoryczne.  :-|
Przecież nie będę grzebał teraz po wszystkich forach i dawał przykładów, bo nie ma potrzeby.
Bilunia i owszem dodaje, że są to profile "dla niego" ale tak je poleca serdecznie, że są ludzie, którzy bezgranicznie mu ufając ładują je do swoich AM nie mając dalej pojęcia z czym to się je.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

q1w2

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:48:54 »
Przecież nie będę grzebał teraz po wszystkich forach i dawał przykładów, bo nie ma potrzeby.
Równie dobrze ktoś mógłby wybrać wypowiedzi krytyczne o AM.
Tylko że 90% tych wypowiedzi świadczy o niczym innym, jak o nieumiejętności korzystaniu z programu, czy nierozumieniu jego funkcji.
Bilunia i owszem dodaje, że są to profile "dla niego" ale tak je poleca serdecznie, że są ludzie, którzy bezgranicznie mu ufając ładują je do swoich AM nie mając dalej pojęcia z czym to się je.
A co Twoim zdaniem ma napisać?
Ludzie nie kumają jak korzystać z AM, a w szczególności jak działają jej nowinki, a jednak z AM korzystają. To też coś nienormalnego?
Nie wiem jak innych, ale mnie nikt nie zmuszał do korzystania z profilu Biluni. Znalazłem, poczytałem, wywody uznałem za zasadne, ustawiłem zgodnie ze wskazówkami ... i stwierdziłem, że przepis się sprawdza i jest lepszy od mojego, z którego korzystałem wcześniej.

Jeżeli myślisz, że profilami załatwisz problemy z AM, to mocno się mylisz.
A nikt z forum nie poprawi AM, ponieważ to jest poza zasięgiem (twórców AM chyba też :) ).
I tu się z Tobą w pełni zgadzam. Mając pełną świadomość powyższego, skorzystałem z konfiguracji, która moim zdaniem jest bardziej przewidywalna niż to, co nam oferuje wbudowany routing, czy jego uzupełnienia w postaci SR, czy LD.

A zamiast rzygać to po prostu sam pokaż, że coś da się zrobić, bo ja nie widzę takiej możliwości.
Odpowiedź j.w.
Doczytaj też to, co napisałem wcześniej:
cyt. "A jeżdżę na jego, a nie układam swojego, bo po co wyważać otwarte drzwi, skoro mogę korzystać z czegoś, co ktoś zrobił lepiej, a jak kiedyś próbowałem sam coś spłodzić, lub skorzystać z innych profili (przedstawionych tutaj na forum), to nie wyszło mi to na zdrowie"
... Jaki koń jest.. każdy widzi (no prawie każdy, ale im za to płacą)

PS
Jak skasować profil ?
Zgłosiłem zgodnie z możliwościami i olali mnie...
Za chwilę zrobię to samo. Do merytorycznej dyskusji działowi AutoMapy na tym forum daleko, a w pyskówkach i zaszczuwaniu ludzi nie mam przyjemności brać udziału.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:38:58 »
Cytat: q1w2
Do merytorycznej dyskusji działowi AutoMapy na tym forum daleko, a w pyskówkach i zaszczuwaniu ludzi nie mam przyjemności brać udziału.
Ja tylko przypomnę że nikt tu Biluni za profile nie ganiał, tyle że jego merytotycznych
postów było może z 10%, reszta to głównie ustawianie innych i zadymiarstwo,
Jego mentorski i nie znoszący żadnej ton oraz wybujałe ego, nieustanne poniżanie inych dały sie tu niejednemu we znaki. Z resztą nie tylko tutaj, tam też (to do Biluni):
Cytat: santosz
sarkazm wsadz sobie w buty bedziesz wyzszy bo widze że dopadła Cie mania wielkości, nie potrafisz pomóc to nie udzielaj sie w dyskusji, wnioskuje ze 90% twoich postów było bezproduktywne skoro tylko 12razy pomogłeś..."
Odkąd go tu nie ma na forum jest niemal sielsko i anielsko, tylko od czasu do czasu
jakiś clubowicz zamiast dyskutować o programie wywołuje dyskusję byłym użytkowniku ...
Może byś tak zrobił rachunek sumienia i sam policzył ile spłodziłeś postów meytorycznych, a ile biłeś piany?
http://pdaclub.pl/forum/profile/?area=showposts;u=128166
Jak policzysz to zapraszam do merytorycznej dyskusji na temat AM 6.9.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 12:12:41 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 08, 2011, 12:07:05 »
Może byłoby ładniej bez tego- cytuję -"jakiś q1w2 zamiast "?
pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 08, 2011, 12:14:02 »
Msz rację Witek, miało być ad rem, a nie ad personam, poprawiłem.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:46:14 »
Dzięki za podpowiedz(znalazłem profile  Bilunia) trochę mię przymuliło i mam to co potrzebuję. Bez urazy ale panowie Jachranerk  Ochkarol nocnyMarek włącznie. Już dawno przerośliście to forum wpisy tragedia, był czas przywyknąć tylko co to ma wspólnego z forum nie wiem chamówa. Panowie ukrywacie swoją małostkowość nachalnym grubiaństwem  wy wiecie wszystko nieomylne istoty. Postanowiłem tu na razie już nie zaglądać, BO NIE MA POCO GOTUJCE SIĘ W WŁASNYM SOSIKU. Na innych forach panuje większa KULTURA, której tu niestety brak. I to by było na tyle.

*

Offline jagga68

  • **
  • 187
  • Sprzęt: NR460 + AM EU, Nokia E52 + Ovi Maps, HTC Desire S
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2011, 13:57:00 »
Marek nie tylko poprawił ale także wydzielił ;) Szczerze mówiąc nie sądziłem iż mój żartobliwy komentarz do wypowiedzi ochKarola wywoła małą lawinę postów, widać legenda Biluni wciąż żywa na forum :angel:

A tak swoją drogą (ad rem z mojej strony teraz), mój sarkazm wynikał z faktu iż nawet ci co wykazywali wyższość (i słusznie!) LD&SR nad profilami potrafią zasugerować (najpewniej również wysoko żartobliwie) powrót do profili. Niestety AM staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, a to korki są tam gdzie ich nie ma, a to SR do bani, a to LD nie działa, a to trasa szybka nie jest najszybsza, a to kursor śmiga po polach i lasach, a to po A2 do Berlina nie da się z "automatu" wyznaczyć trasy, itd., itp. Na całe szczęście konkurencja nie śpi i "dystans" pomiędzy AM a innymi produktami znacznie się zmniejszył. I na dobre nam to wszystkim wyjdzie! Może AM stanie się dzięki temu jeszcze lepsza? ;)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2011, 15:37:43 »
Bez urazy ale panowie Jachranerk  Ochkarol nocnyMarek włącznie.
A niby czemu mielibyśmy żywic urazę? Nie wiem skąd wyciągasz takie wnioski.

... Panowie ukrywacie swoją małostkowość nachalnym grubiaństwem  wy wiecie wszystko nieomylne istoty. ... Na innych forach panuje większa KULTURA, której tu niestety brak. I to by było na tyle.
Na temat kultury dyskusji coś Ci powiem.
Polega ona nie na unikaniu dyskusji i krytykowania (bo a nuż się ktos obrazi) a na unikaniu osobistych wycieczek (co Ty właśnie uczyniłeś).
Osobiście nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek i kiedykolwiek zachował się grubiańsko i jeśli uważasz się za kulturalnego, to albo przeproś albo pokaż gdzie i kiedy sie grubiańsko zachowałem.

P.S. I tak jeszcze a propos kultury, to proponuję zapoznać się z netykietą. W szczególności polecam fragment o pisaniu wielkimi/dużymi* literami.

* - niepotrzebne skreslić. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 15:41:15 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 08, 2011, 15:56:31 »
Nikomu się nie chciało, to sobie sam sprawdziłem profil Biluni do 6.9 wg jego wskazówek (SR wył., trasa szybka oraz optymalna) :>.

Trasa 1 -- z testu z Motoru. Profil ciągnie DK do Rawy Mazowieckiej, potem do Łodzi. Zarówno szybka, jak i optymalna. Czy to nie była rekordowo wolna trasa z tego testu? :D

Trasa 2 -- Wrocław - Kamień Pomorski. Z południa Wrocławia nakazuje jechać DK94, zamiast A4, ale AM też tak sobie wymyśla (albo i gorzej). Potem standardowo DK3 do końca, nie ominiemy żadnego korka, ale i pojedziemy w plener. Przy trasie optymalnej natomiast zamiast obwodnicą Gorzowa musimy jechać przez centrum miasta. Czasy nierealne.

Trasa 3 - Wrocław -- Jelenia Góra. Tu jest ostro :) . Przy trasie optymalnej zamiast DK przez Bolków pojedziemy sobie krajobrazem przez Płoninę. Był tutaj kiedyś filmik z tego odcinka :) .
Przy trasie szybkiej za to pojedziemy A4 aż do Budziszowa Wielkiego, a potem DW przez Jawor, Świerzawę. Kiedyś AM też potrafiła tak poprowadzić :) . W zimie oba warianty nieprzejezdne.

Moja trasa dom-praca. Optymalna prowadzi standardowo, natomiast szybka jak najbardziej dookoła (jak najdalej od głównej drogi).

I jeszcze sobie parę tras miastowych sprawdziłem. Trasa szybka jest w zasadzie bezużyteczna, potrafi poprowadzić opłotkami, mimo że jest dostępna trasa główna.
Trasa optymalna działa w miarę poprawnie na zasadzie znoszenia się błędów, tzn. zmienia przebieg z lokalnych na główne, ponieważ przejazd główną jest krótszy (w km) niż lokalnymi.

Jak dla mnie samo wyłączenie SR (bez wpisywania profilu Biluni) działa o klasę lepiej.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 08, 2011, 16:04:37 »
Nie stosuje profili, po prostu jak najmniej zmieniam - z lenistwa, tylko skórkę.

Ale o ile wiem, to profil Bilunii dostosowany jest do konkretnej wersji mapy, mapy i... SR. Dla danej wersji musi być konkretna wersja pliku hubnet (zwykle oryginalna z instalatora) i ostatnio events. Jeżeli nie spełniłeś wszystkich warunków to testy są do bani, jeżeli spełniłeś to zawinił profil.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 08, 2011, 16:05:07 »
Rgr, a skasowałeś pliki trafikowe do tych testów?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony OT] tęsknoty ...
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:25:07 »
Tak, oczywiście  (speeds.a). Pisałem przecież, że SR wył.
Hubneta miałem trochę nowszego niż instalacyjny, ale nie sądzę by miało to znaczenie.
To nie tablica ogłoszeń !