Odmowa prowadzenia nawigacji

  • 13 Odpowiedzi
  • 9470 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odmowa prowadzenia nawigacji
« dnia: Grudzień 31, 2014, 10:15:36 »
Witam

Temat już poruszałem dawniej włączając się do innych kolegów.
Podczas nawigowania wAM odmówiła dalszego prowadzenia kolejny raz. Zgodnie z sugestiami NocnegoMarka zmniejszyłem nastawienia do:

Moje aktualne ustawienia zmiennych:

Pojemność karty pamięci                            8 GB

Zapisuj ślad                                               8 MB

Limity pamięci                                          12 MB

Pamięć na punkty użytkownika                  2.9 MB

Wysłałem zgłoszenie do suportu kolejny raz:

Znowu miałem okazję przetestować najnowszą wersję AM na dłuższej trasie z Gdańska do Lipna przez Kikół.  Przejechaniu ok. 150 km w okolicach Radzynia Chełmińskiego AM odmówiło dalszej nawigacji. Pojawia  się ustny komunikat „jesteś poza trasą” i za chwilę na ekranie napis mniej więcej taki „Nie można wystartować wyliczania trasy”.

Po całkowitym wyłączeniu AM i ponownym uruchomieniu AM natychmiast podjęła dalszą nawigację. Tak jak poprzednio sygnalizowałem, sprawia to wrażenie zapychania się jakiś rejestrów, które zerują się po wyłączeniu. Przerwanie nawigacji jest to szczególnie niebezpieczne w ruchu miejskim. Problem opisywałem półtora miesiąca temu.

Otrzymałem odpowiedź o konieczności zmniejszenia limitu na POI użytkownika. Mam w tej chwili ok. 210 własnych POI. Nie chcę tworzyć dodatkowych zbiorów ulubionych, ponieważ nie wiem, z której paczki program będzie aktualnie korzystał i jak to przełączać. Zapytałem o maksymalną ilość punktów użytkownika. Odpowiedź suportu:

Nie znamy konkretnej wartosci ilosci punktow ulubionych. Z reguly jednak testujemy program przy kilkunastu lub małych kilkudziesieciu punktach. Problemy, ktore Pan opisal sa bardzo nietypowe. Przeslane pliki zostaly przekazane do analizy, trudno jednak jednoznacznie ocenic na ich podstawie co bylo przyczyna bledu.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2014, 12:22:45 »
Nie wydaję mi się żeby ilość punktów była problemów. Ja mam obecnie:




dodatkowo jeszcze druga kategoria - Priv - ale tam tylko 22 punkty.
Jesienią w grupie klienci robiłem porządki i trochę pousuwałem. Wcześniej miałem blisko 600 punktów w tej kategorii.


Komunikat o którym piszesz chyba kiedyś mi się również pokazał, ale to jakieś jednostkowe przypadki.

Połączone: Grudzień 31, 2014, 12:27:12
A ile RAM-u ma Twoje urządzenie ??
Te limity pamięci to nie masz za dużych ??

Ja z tego co pamiętam - a navi mam w aucie - na mapy mam chyba 8mb, a na punkty własne 2mb. Urządzenie do MX3HD ze 128mb Ram-u na pokładzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 12:27:13 wysłana przez Dolek »

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2014, 15:25:18 »
Do Dolka

Witam

Ram urządzenia 128MB/2GB, więc jest obecnie typowe dla urządzeń (NavRoad RECO).

Zaczęło się pokazywać regularnie przy trasach powyżej 140 km mniej więcej od połowy roku.

Pozdrawiam


Połączone: [time]Grudzień 31, 2014, 15:27:25[/time]
Czy 8MB na mapy nie spowalnia działania?


Połączone: Grudzień 31, 2014, 15:28:46
Czy 8 MB na mapy nie spowalnia działania programu?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2014, 15:28:46 wysłana przez zdzis.michal »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:22:31 »
Przy 128mb ramu urządzenia to większy przydział pamięci nie powinien być problemem. Na pewno u mnie trasy ponad 140km a nawet powyżej 1400km  :mrgreen: wyznacza bez takiego komunikatu.
Zaraz będę przy aucie to przyniosę navi i aż zoabczę dokładnie ile tej pamięci mam ustawione.

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2015, 11:54:10 »
Witam w Nowym Roku

Do Dolka

[quoteNa pewno u mnie trasy ponad 140km a nawet powyżej 1400km  :mrgreen: wyznacza bez takiego komunikatu.][/quote]
Wyznaczenie trasy następuje bez problemu.
Odmowa następuje w czasie jazdy. Po wyłączeniu i restarcie dalej jest dobrze.

Pozdrawiam

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2015, 19:26:57 »
Witam

Jeszcze raz odgrzewam stary temat, ale stało się to już irytujące.
Kilka dni temu jadąc z Wybrzeża pod Zakopane 4 razy wywalało mi prowadzenie nawigacji w starym stylu „Nie można wystartować wyliczania trasy”. Raz zdarzyło się to w deszczu na autostradzie a raz na zatłoczonej Zakopiance, gdzie nawet nie można się zatrzymać. Wyłączenie całkowite nawigacji i ponowne uruchomienie na trochę zawsze uzdrawia sytuację, czyli odblokowuje jakieś rejestry do następnego razu. Podałem do suportu kolejny raz moje ustawienie limitów, obecnie jest to:
Limit dane - 10.0 MB
Punkty użytkownika - 1.6 MB
Ilość punktów ulubionych - ok. 250
z prośbą o podanie wg wAM prawidłowej wielkości limitów w stosunku do podanych danych nie zwalniając prowadzenia samej nawigacji.
Znowu od suportu nie mogę uzyskać konkretnej podpowiedzi, chociaż za każdym razem uprzejmie odpowiadają. Najczęściej zwalają winę na Navroad i uważają sprawę za załatwioną albo mówią że problem jest nietypowy. To chyba twórcy oprogramowania powinni znać jego ograniczenia zasugerować rozwiązanie problemu.
Może któryś z kolegów mógłby coś podpowiedzieć bo to zaczyna być nie tylko irytujące, ale i niebezpieczne.

Nie chcę dzielić moich ulubionych punktów na podzbiory, bo wtedy traci to trochę sens. Kto jak kto, ale twórcy programu najlepiej powinni znać jego ograniczenia i prawidłowe ustawienia. Dwa lata temu w starych wersjach problem nie występował.

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2015, 20:41:49 »
Dziwne ze masz 128 MB Ramu i dzieją sie takie cuda. Ustaw limit na dane na 13 MB np i sprawdź. A na POI np 2 MB. Ja mam Navroad'a VIVO ST i u mnie nie bylo nigdy takiego problemu pod warunkiem ze nie zmiejszalem limitów pamieci.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2015, 20:46:11 wysłana przez kwojtow »

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2015, 07:36:13 »
Witam

Do kwojtowa

Cytuj
Ustaw limit na dane na 13 MB np i sprawdź. A na POI np 2 MB.

Dzięki za podpowiedź. Za kilka dni będę wracał tą samą trasą i wtedy sprawdzę.

Niemniej jednak moje ustawienie wynikło z tego, że kiedyś sygnalizując jakieś błędy w działaniu otrzymałem takie sugestie. Zresztą wczorajsza odpowiedź suportu brzmi podobnie:

Cytuj
Czy próbował Pan nieco zmniejszyć pamięć na punkty? Wtedy będzie więcej pamięci na obliczanie trasy

Myślę, że suport cały czas myli pierwotne obliczanie trasy z prowadzeniem i korektą na bieżąco.

Pozdrawiam

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2015, 12:48:05 »
A dlaczego "pierwotne" obliczenie trasy miało by odbywać się z wykorzystaniem innej pamięci niż przeliczanie trasy :-?
Przy przeliczaniu tasy jest trudniej, niż przy wyliczaniu, bo pamięć jest dodatkowo zajęta przez "starą" trasę , dlatego wywala się przy przeliczaniu a nie za pierwszym razem.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2015, 13:24:41 »
4 razy wywalało mi prowadzenie
Limit dane - 10.0 MB
Punkty użytkownika - 1.6 MB
Ilość punktów ulubionych - ok. 250
Zmiana wielkości pamięci dla POI o 0,4 MB nic nie da. W końcu co to jest 0,4 MB na 128 MB.
Fabrycznie 2 MB doskonale się sprawdza a zmniejszanie jedynie opóźni rysowanie POI na mapie. Jakiekolwiek dzielenie ulubionych nie ma najmniejszego sensu. Już przy 2 MB dla POI mogę zaimportować dodatkowe 15 tyś ! POI geocachów i AutoMapa żyje na 64 MB.

Wykonuj zmiany jedynie na "Max. pamięć na dane mapy" może na 15 MB może nawet 20 MB czyli na tyle na ile pozwoli ci urządzenie, aby po uruchomieniu AutoMapy zostało minimalnie 25 MB wolnej pamięci RAM na jej działanie.
Jeśli tyle nie będzie to się wysypie np.: podczas zwiększonej częstotliwości gadania, czyli prawie jednocześnie: ostrzeganie POI, nawigowanie za X w prawo, podawanie km i godzin do celu.
Mając 128 MB musi się dać podzielić, Winows nie zabiera przecież 100 MB RAM a jak za dużo zainstalowałeś softu i uruchomione pożerają RAM to pierdoły uninstall.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2015, 13:37:28 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2015, 14:11:15 »
Witam

Cytuj
Wykonuj zmiany jedynie na "Max. pamięć na dane mapy" może na 15 MB może nawet 20 MB czyli na tyle na ile pozwoli ci urządzenie, aby po uruchomieniu AutoMapy zostało minimalnie 25 MB wolnej pamięci RAM na jej działanie.

Za kilka dni będę wracał, to zobaczymy jak się zachowa po zmianach.

Cytuj
a jak za dużo zainstalowałeś softu i uruchomione pożerają RAM to pierdoły uninstall.

Nie mam żadnego dodatkowego softu poza AM na karcie i systemem operacyjnym na urządzeniu.

Support proponuje wręcz coś przeciwnego:
Cytuj
Czy próbował Pan nieco zmniejszyć pamięć na punkty? Wtedy będzie więcej pamięci na obliczanie trasy

Obecnie zgodnie z Waszymi sugestiami mam ustawienia:
Pamieć na punkty: 2 MB
Pamięć na dane: 14 MB (max. u mnie 15 MB)

Będę wracał nocą z niedzieli na poniedziałek, zobaczę co będzie.

Wysłałem jeszcze raz zapytanie do suportu w odpowiedzi na ich przeciwną sugestię.

Cytuj
Proszę o propozycje zmiany limitów w rozsądnych granicach dla moich ilości. Mapa jest obliczana dobrze i w całości. Mogę ją na sucho dokładnie prześledzić. Tu nie ma problemu. Tylko w czasie jazdy odmawia.

Support od kilku dni siedzi cicho.

Pozdrawiam serdecznie.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2015, 20:00:00 »
Zmiejsz dodatkowo pamiec na POI do 1MB. Moze to drobiazg ale w skrajnym przypadku moze pomoc.

Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2015, 13:59:24 »
Witam
W niedzielę/poniedziałek wracałem spod Zakopanego do Gdańska.
Cytuj
. Ustaw limit na dane na 13 MB np i sprawdź. A na POI np 2 MB. Ja mam Navroad'a VIVO ST i u mnie nie bylo nigdy takiego problemu pod warunkiem ze nie zmniejszalem limitów pamieci.

Ustawiłem limity na:
Max. pamięć na dane:      14.0 MB
Max. pamięć na poi użytkownika:  1.8 MB

W czasie jazdy co ok. 150 - 180 km wywalało. Po restarcie OK. Raz miałem na rozjeździe pomiędzy autostradami.

Już nie mam pojęcia, gdzie jest przyczyna.

Obecnie wgrałem najnowszą wersję: AutoMapa Windows EU 6.17 1502 Beta

Niestety długi czas nie będę jechał non stop ok. 200 km.

Pozdrawiam

Zdzisław

*

Offline krzychla

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślenie nie boli
  • Sprzęt: ASUS fonepad Note 6
Odp: Odmowa prowadzenia nawigacji
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2015, 14:25:44 »
Miewałem takie problemy trzy, cztery lata temu, z moich obserwacji wynikało, że powstawały "w wyniku zbyt dużego rozgrzania się urządzenia" tzn. włączona nawigacja, urządzenie podczas ładowania, usytuowane na desce rozdzielczej (słońce jako dodatkowy element). Nie wiem czy to kwestia zagrzania się procesora, ale jak przesiadłem się na HTC HD2, problemy ustąpiły. Niestety HTC po dwóch latach również wymagał restartu w czasie długiej trasy i ładowania i również rozgrzewał się do "czerwoności". Musiałem wymienić procesor, bo sytuacja się powtarzała. Zainstalowałem uchwyt na środkowy nawiew i traktowałem go w lecie klimą. Wtedy problemów nie było przez całą trasę z Warszawy do Międzyzdrojów. To są moje doświadczenia i nie dam głowy, że to jest problemem. Dodam tylko, że własnych punktów POI mam mnóstwo, i one mi na nic nie wpływają. Teraz zainwestowałem w Asus fonepad Note 6 (jako telefon i nawigację), ale on ma 2G ram i 2G procesor intela. Problemów nie mam, ale na wszelki wypadek nie zmieniłem ustawienia uchwytu i latem traktuję go klimą, a zimą zamykam środkowy nawiew, żeby nie podgrzewać urządzenia.