"Kierunkowe" POI

  • 6 Odpowiedzi
  • 2448 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
"Kierunkowe" POI
« dnia: Marzec 26, 2008, 07:50:39 »
Witam
Pomyślałem sobie że w AutoMapie niezbyt odpowiada mi sposób informowania mnie o POI.
AutoMapa informuje o wszystkich punktach w promieniu jakimś tam od mojej pozycji, ale tak naprawdę to nie wszystkie mnie interesują. Co obchodzi mnie np. fotoradar czy dziura w jezdni która jest na pasie w przeciwnym kierunku ?
Proponuję, aby podczas tworzenia punktu PIO była możliwość wskazania kierunku jazdy w którym obowiązuje + oczywiście opcja punktu "ogólnego" dla punktów takich jak "bankomat" czy "pizzeria".


Ziemniaq
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2008, 09:36:15 »
Pomyślałem sobie że w AutoMapie niezbyt odpowiada mi sposób informowania mnie o POI.
AutoMapa informuje o wszystkich punktach w promieniu jakimś tam od mojej pozycji, ale tak naprawdę to nie wszystkie mnie interesują. Co obchodzi mnie np. fotoradar czy dziura w jezdni która jest na pasie w przeciwnym kierunku ?
Proponuję, aby podczas tworzenia punktu PIO była możliwość wskazania kierunku jazdy w którym obowiązuje + oczywiście opcja punktu "ogólnego" dla punktów takich jak "bankomat" czy "pizzeria".
Jak oznaczyć fotoradar, który stoi na pasie zieleni oddzielającym dwie jezdnie dla dwóch kierunków jazdy i może być skierowany (przestawiany) w dowolną stronę?

Poza tym, sprawdź dokładnie możliwości ustawień parametrów ostrzegania. Są naprawdę duże.

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2008, 09:43:11 »
w Automapie 5.0 będzie tak szczegółowa możliwość wybrania parametrów informacji, że na pewno precyzyjnie ustawisz sobie według własnych potrzeb.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2008, 09:55:27 »
No tak, nawet nie zauważyłem, że mówię o AM5.  :ok: Co prawda - beta, ale rozumiem, że będzie to w wersji final.
Tak już przywykłem do "piątki", że podświadomie uważam ją za aktualną wersję.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2008, 10:02:13 »
Moment, o czym Wy piszecie? Przecież w ostrzeganiu między v4.5.3 a 5.0 nic się nie zmieniło :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline andrep

  • ***
  • 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MioP550,VivoS6,Samsung M51 AM PL Android i AA
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2008, 10:16:30 »
Pomyślałem sobie że w AutoMapie niezbyt odpowiada mi sposób informowania mnie o POI.
AutoMapa informuje o wszystkich punktach w promieniu jakimś tam od mojej pozycji, ale tak naprawdę to nie wszystkie mnie interesują. Co obchodzi mnie np. fotoradar czy dziura w jezdni która jest na pasie w przeciwnym kierunku ?
Proponuję, aby podczas tworzenia punktu PIO była możliwość wskazania kierunku jazdy w którym obowiązuje + oczywiście opcja punktu "ogólnego" dla punktów takich jak "bankomat" czy "pizzeria".
Jak oznaczyć fotoradar, który stoi na pasie zieleni oddzielającym dwie jezdnie dla dwóch kierunków jazdy i może być skierowany (przestawiany) w dowolną stronę?

Poza tym, sprawdź dokładnie możliwości ustawień parametrów ostrzegania. Są naprawdę duże.
Wejdź w ustawienia  Poi/ostrzeganie i sobie dostosuj ,jest taka możliwość w AM 4.5.3 !
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2008, 10:20:47 wysłana przez andrep »

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: "Kierunkowe" POI
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 26, 2008, 15:13:22 »
Jak oznaczyć fotoradar, który stoi na pasie zieleni oddzielającym dwie jezdnie dla dwóch kierunków jazdy i może być skierowany (przestawiany) w dowolną stronę?
Poza tym, sprawdź dokładnie możliwości ustawień parametrów ostrzegania. Są naprawdę duże.

Jak fotoradar umieszczony jest na środku no to POI ma ustawienie "ogólne " i jest ok, niezależnie w jakim kierunku jadę zostaje o nim poinformowany, ale na co mi info o dziurze  która jest na pasie w przeciwnym kierunku?
Tego nie da się w tej chwili ustawić.

 
Ziemniaq
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"