"Jesteś poza trasą"

  • 33 Odpowiedzi
  • 8214 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline piotrus99

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDAIII WM6
Odp: "Jesteś poza trasą"
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2007, 15:40:51 »
To chyba wina przebudowy "Zakopianki" - na mapie jest jeszcze stary przebieg.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Jesteś poza trasą"
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 10, 2007, 18:35:46 »
Ja Wam powiem, ze we wszystkich tych przypadkach to sa niedokladnosci map z rzeczywistoscia. Moja dziewczyna jest geodeta i zajmuje sie mapami numerycznymi m.in. do takich rzeczy i wiele razy widzialem, jak sa one tworzone. Wszystkie obiekty typu drogi, budynki, itd. sa rysowane recznie majac w podkladzie zdjecia lotnicze. Jesli na przyklad droga biegnie w gesto zalesionym lesie, to zdarza sie, ze tworca takiej mapy domysla sie jej przebiegu i tak wlasnie pozniej wychodzi. Ja mieszkam na Warmii i duzo podrozuje po Mazurach i potwierdzam, ze takie styuacje "jestes poza trasa" zdarzaja sie. Druga sprawa to taka, ze drogi na Mazurach sa prostowane i takie rzeczy nie sa tak czesto aktualizowane.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: "Jesteś poza trasą"
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 10, 2007, 20:30:42 »
W czym problem, aby włączać zapis śladu - wysłać do supportu AM i po następnej aktualizacji juz nie będzie takich numerów w tym miejscu.

Poniekąd musimy w części sami sobie pomagać - jak każdy w swoim rejonie zgłosi takie nieścisłości, to jadąc w nieznany mi obszar już nie natrafię na drogę, której nie ma lub biegnie z deczka inaczej.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: "Jesteś poza trasą"
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2007, 00:09:00 »
W czym problem, aby włączać zapis śladu - wysłać do supportu AM i po następnej aktualizacji juz nie będzie takich numerów w tym miejscu.

Poniekąd musimy w części sami sobie pomagać - jak każdy w swoim rejonie zgłosi takie nieścisłości, to jadąc w nieznany mi obszar już nie natrafię na drogę, której nie ma lub biegnie z deczka inaczej.

Z wypowiedzią kolegi zgadzam się w 100%. Ja od kąd mam AM (ponad pół roku) wysłałem do suporu masę drobnych poprawek tras na których wyłapuje błędy. Zawsze w aktualizacji mapy były korygowane.

Za poprzednikiem: Jeśli ja poprawię okolicę swojego miejsca zamieszkania i zrobił by to każdy kto ma AM, to dokładność AM była by doskonała.
--
Pozdrawiam
Maciej