"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...

  • 18 Odpowiedzi
  • 8035 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« dnia: Październik 22, 2006, 22:50:04 »
Witam serdecznie

Drodzy użytkownicy AM - powiedzcie proszę jak tłumaczyć wyżej wymieniony komunikat który słyszę bardzo często jadąc na przykład po trasie E77 pomiędzy Kielcami a Radomiem - jadę po trasie - AM prowadzi mnie idealnie - sygnał samochodu jest na trasie - a nagle sprzęt informuje mnie że zjechałem z trasy i wyznacza nową ... - oczywiście będącą kontynuacją poprzednio wyznaczonej ...

Powiem szczerze iż takie komunikaty słyszę nader często w różnych miejscach na naszych Polskich drogach  - oczywiście sygnał samochodu zawsze porusza się po wyznaczonej drodze ...  - jak zjadę z wyznaczonej trasy to taki komunikat jest jak najbardziej zrozumiały ... - ale w wypadku gdy jestem na drodze jest co najmniej irytujący ...

Sprzęt : ASUS 636N + AM versja 3.9.7.1 , mapy v3u .

Pozdrawiam

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2006, 06:17:48 »
Tak sie dzieje jak antena zgubi sygnal gps , jak cie denerwuje te ostrzezenie to je wylacz w opcjach AM.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2006, 08:15:55 »
Hmmm - jest to logiczne ...

Często jeżdżę z ASUSem ze złożoną anteną GPSu - ale również zdarzają mi sie takie komunikaty jak antena jest rozłożona ...
Czyli można wnioskować iż wbudowana anetna nie zapewnia poprawnego połączenia w niektórych warunkach ... - trzeba nabyć drogą kupna antenę zewnętrzną i przetestować zestaw ...  - czy ktoś z klubowiczów testował taki zestaw ??

Zastanawia mnie jednak inny fakt - jestem rownież posiadaczem i użytkownikiem systemu nawigacji iGO 2006 ( często podróżuję po Europie ) i kilka razy testowałem iGO na Polskich drogach - również na wspomnianej E77 - i nigdy analogiczna sytuacja nie miała miejsca - tzn iGO nie informował mnie o zjechaniu z trasy i wyznaczeniu nowej drogi ... Nawigacja cały czas przebiega płynnie  , bez jakichkolwiek zakłóceń .

Nic z tego nie rozumiem ...

Pozdrawiam

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2006, 11:59:35 »
Cos chyba masz w opcjach AM zle poustawiane bo tez mam tego asusa z tymi samymi mapami i u mnie zadne komunikaty sie nie pojawiaja .
Co do zewnetrznej anteny to testowalem taki zestaw i dziala to super , wskaznik gps na maxa jest zawsze z antena zewnetrzna ,a przy tylko samej rozlozonej antenie w asusie sa 3-4 kreski sygnalu.

Reasumujac sprawdz ustawienia w AM zarowno dla programu jak i dla GPS.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2006, 15:39:02 »
Zewnętrzna antena już do mnie jedzie :-)

Natomiast co do ustawień AM - hmmm - przeglądnę dziś wszystko od początku - ale wydaje mi się iż wszystko do tej pory było dobrze ustawione ...

Ravel -> może jakies sugestie ... :?:  ;-)

Pozdrawiam

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2006, 15:47:26 »
Z zewnetrzna antena mozesz miec pewien problem a mianowicie ten bolec do gniazda mmcx moze okazac sie zbyt gruby zeby wejsc w gniazdo asusa a to wszystko przez to , ze w asusie wycieli zbyt waski otwor w plastyku , ja poradzilem sobie z tym w ten sposob , ze zeszlifowalem troszke wlasnie ten bolec od anteny choc inni sugerowali zebu powiekszyc otwor w obudowie wbudowanej anteny w asusie - ja jednak wolalem nie ingerowac w rozwiercanie plastyku.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2006, 15:53:30 »
Wiem - czytałem Twoje posty w innym wątku - a dotyczącym właśnie podłączenia wtyczki MMCX do gniazda w Asusie ... - uczynię dokładnie tak samo :-)

Pozdrawiam

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2006, 20:54:13 »
Cytat: "ravel"
Cos chyba masz w opcjach AM zle poustawiane bo tez mam tego asusa z tymi samymi mapami i u mnie zadne komunikaty sie nie pojawiaja .
Co do zewnetrznej anteny to testowalem taki zestaw i dziala to super , wskaznik gps na maxa jest zawsze z antena zewnetrzna ,a przy tylko samej rozlozonej antenie w asusie sa 3-4 kreski sygnalu.

Reasumujac sprawdz ustawienia w AM zarowno dla programu jak i dla GPS.


No cóż - przewertowałem i sprawdziłem ustawienia AM zarówno dla GPS jak i programu i nie za bardzo wiem co można zmienić - powiedziawszy szczerze program jest bardzo plebejski i ustawień wiele nie ma ...

Nie bardzo wiem na czym mam zawiesić wzrok i skierować swa uwagę z ustawień w AM ...

Chyba wstrzymam się  z grzebaniem w ustawieniach AM do wykonania testów z zewnetrzną anteną - w najbliższy wekeend szykuje mi się wypad do Kłodzka - więc okazja jak znalazł :-))

No chyba że może jakieś wskazówki ...

Pozdrawiam

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2006, 21:28:17 »
pablitos
Obawiam się, że Ci to nie pomoże. W AM komunikat "jesteś poza wyznaczoną trasą" jest normą. Nie wiem, czy wynika to z błędnego "spozycjonowania map" (na mapie prawdopodonie poruszasz się równolegle do drogi, w niewielekiej odległości, ale zawsze), czy z jakiegoś wadliwego algorytmu. Trza się przyzwyczaić, a jeszcze lepsiej "odchaczyć" w ustawieniach opcję informowania o zjechaniu z trasy (oszczędza to nerwy i uszy).  ;)

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2006, 09:05:28 »
hoho jakbym sam słyszał moją automapę. ojciec zazwyczaj na tylnim siedzeniu siedzi i śmieje się do rozpuku kiedy na małym łuku (błąd automatycznego wyznaczania pozycji z wyprzedzeniem) program zaczyna głupieć i słyszy się magiczne "Jesteś poza trasą, nowa będzie lepsza". Niestety w tym problem że kilka odcinków na mapie w AutoMapie jest niedokładna i zazwyczaj jadąc dokładnie tą droga którą niby zaznaczył nam program, praktycznie dla gps'a jesteśmy kilka-kilkanaście metrów z boku. (wystarczy wyłączyć przyciąganie do siatki dróg i zauważyć jak automapa bywa niedokładna). btw: szukam jakiegoś programu do tuningu gpsa. poprzez test fal które wykonał mój kolega małym elektronicznym dziadostwem okazuje się że wbudowana antena w acerze n35 ma dokładność 1 metra. szkoda że sam acer nie jest na tyle rozbudowany aby to wykorzystywać.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2006, 09:25:35 »
edmun -> kilka odcinków :?: - chyba kilkaset jak już mamy być w miarę dokładni ... ;-)

Pomysł z wyłączeniem opcji z przyciąganiem do siatki dróg jest dobry - uczynię tak i zobaczymy rzeczywiście jak dokładnie naniesione są drogi w AM ...

Generalnie w tym wzgledzie AM ( którą darzę wielką sympatią :-) ) jest programem bardzo koślawym w porównaniu natenprzykład do iGO czy TomToma ... - analizuję sam silnik programu i algorytmy ...

Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 24, 2006, 12:10:58 »
Cytat: "pablitos"
Pomysł z wyłączeniem opcji z przyciąganiem do siatki dróg jest dobry - uczynię tak i zobaczymy rzeczywiście jak dokładnie naniesione są drogi w AM ...

Tak za wiele nie zobaczysz,
nagraj ślad tej trasy, to będziesz mógł sobie tą dokładność obejrzeć.
Ustaw odczyt GPS co 1s i pamiętaj że sygnał GPS też nie jest idealny,
bywają miejsca gdzie stale przekłamuje pozycję.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Jinks

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 24, 2006, 12:55:44 »
Przedmówcy mieli rację. Niestety winy za zaistniałą sytuację nie ponosi sprzęt. To błąd pozycjonowania. Mi się to też często zdarza przy czym regularnie na tych samych odcinkach dróg i w tych samych miejscach.
Zrób tak,jak ci nocny_m radzi i nie zdziw się jak się okaże,że ślad i trasa znacznie sie różnią. Czasami mam wrażenie,że gdyby nie opcja przyciągania do siatki dróg, to zamiast nawigacji mielibyśmy koszmar.
Ale cóż, życie jest piękne do pewnego stopnia,jak powiedział Celsjusz.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 24, 2006, 19:54:08 »
Cytat: "ravel"
Z zewnetrzna antena mozesz miec pewien problem a mianowicie ten bolec do gniazda mmcx moze okazac sie zbyt gruby zeby wejsc w gniazdo asusa a to wszystko przez to , ze w asusie wycieli zbyt waski otwor w plastyku , ja poradzilem sobie z tym w ten sposob , ze zeszlifowalem troszke wlasnie ten bolec od anteny choc inni sugerowali zebu powiekszyc otwor w obudowie wbudowanej anteny w asusie - ja jednak wolalem nie ingerowac w rozwiercanie plastyku.


Maleńki offtopic z mojej strony - ale może sie przyda zainteresowanym  :)   :
- antena zewnętrzna - a właściwie wtyczka MMCX pasuje do gniazda w Asusie A636N znakomicie - wtyczka kątowa dodam - nic nie trzeba przerabiać , piłować czy skracać tudzież wydłużać  ;)
 
- od jutra jeżdżę testowo z anteną zewnetrzną zapiętą do Asusa ...

 :proud:

Pozdrawiam

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2006, 12:57:43 »
Cytat: "pablitos"
Cytat: "ravel"
Z zewnetrzna antena mozesz miec pewien problem a mianowicie ten bolec do gniazda mmcx moze okazac sie zbyt gruby zeby wejsc w gniazdo asusa a to wszystko przez to , ze w asusie wycieli zbyt waski otwor w plastyku , ja poradzilem sobie z tym w ten sposob , ze zeszlifowalem troszke wlasnie ten bolec od anteny choc inni sugerowali zebu powiekszyc otwor w obudowie wbudowanej anteny w asusie - ja jednak wolalem nie ingerowac w rozwiercanie plastyku.


Maleńki offtopic z mojej strony - ale może sie przyda zainteresowanym  :)   :
- antena zewnętrzna - a właściwie wtyczka MMCX pasuje do gniazda w Asusie A636N znakomicie - wtyczka kątowa dodam - nic nie trzeba przerabiać , piłować czy skracać tudzież wydłużać  ;)
 
- od jutra jeżdżę testowo z anteną zewnetrzną zapiętą do Asusa ...

 :proud:

Pozdrawiam

Czy to będzie zewnętrzny odbiornik GPS, czy też antena korzystająca z GPS-u wewnętrznego ?
Zbieram środki na zakup zestawu GPS i rozważam wszelkie opcje ze wskazaniem na dokładnośc pozycjonowania auta na drodze.

*

pablitos

"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2006, 10:39:01 »
Zewnętrzna antena podłączona do wbudowanego w Pocketa odbiornika GPS .

Najczęściej jeżdżę Focusem i korzystam z GPS - a Focusisko posiada przednią ogrzewaną szybę - konstrukcja z wtopioną siatką cieniuteńkich drutów grzejnych - na pewno nie jest to bez znaczenia dla odbioru sygnału GPS ...

Jeżdżąc Volvo i używając GPS obserwuję zawsze trochę większy poziom sygnału  ... ( Volvo nie posiada ogrzewanej przedniej szyby ) .

Pozdrawiam

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2006, 14:50:22 »
taa pojeździjcie lexusem rx330... czasami takim przemierzam kraj i zauważyłem że szukanie sygnału w środku to jak walka z wiatrakami. jak już złapię jest ok, ale jak zgubi to już po Tobie
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2006, 15:49:24 »
Cytat: "edmun"
taa pojeździjcie lexusem rx330...

A co to za model?? Bo z RX-ów to znam tylko 300, 350 i 400h. Przyznam, że o 330 nigdy nie słyszałem. :mysli:

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
"Jesteś poza trasą" komunikat z AM ...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2006, 11:22:47 »
taki offtop ale mam nadzieje ze nie dostane opr

rx330 to SUV, silnik 3,3 benzynka :)

to auto ma tyle elektroniki w środku że gps nieźle wariuje
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI