"jesteś po za trasą" ;(

  • 14 Odpowiedzi
  • 3423 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"jesteś po za trasą" ;(
« dnia: Wrzesień 10, 2005, 19:31:08 »
Zaczęłam bawić się automapą niedawno ... dzisiaj w zasadzie gadał to do mnie przez całą drogę z Kielc do Warszawy... i kalkulował kalkulował aż mu siły brakowało na sprawdzanie przynajmniej czasu do celu... to naprawdę główna droga.... hmm... czy często tak robi AM?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2005, 19:36:42 »
Jaką trasę wyznaczyła Ci AutoMapa, a jaką trasą faktycznie pojechałaś?
Jak masz ustawione parametry trasy (krótka, szybka, etc.)?

Ostatnio pokonywałem tę trasę kilka razy i nie miałem żadnego problemu.

"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2005, 19:45:55 »
jechałam dokładnie główną, pokazywała niebieską linię zmierzania po trasie i się "darła" ;( że jestem po za trasą i przelicza :(

[Dodano: 2005-09-10 19:46:26]
jechałam dokładnie główną, pokazywała niebieską linię zmierzania po trasie i się "darła" ;( że jestem po za trasą i przelicza :(

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2005, 20:22:57 »
Czy masz włączone w ustawieniach GPS przyciąganie do siatki dróg?

"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2005, 20:38:00 »
pole wyboru zaznaczone a w również zaznaczonej "przewidywanej pozycji" Auto... to dobrze?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2005, 21:53:32 »
Przewidywanie pozycji (jeśli ustawione inaczej, niż Auto) pomaga w PDA z wolniejszymi procesorami, które nie nadążają z przetwarzaniem obrazu. Więc u Ciebie nie ma znaczenia.

Skoro masz ustawione przyciąganie do drogi, jechałaś zgodnie z wyznaczoną trasą, masz dobry GPS i dobrego palmtopa, to nie rozumiem sytuacji.
Nie ma na tej trasie większych (na pewno nie dłuższym dystansie) przekłamań w dokładności odwzorowania mapy/siatki dróg i jej kalibracji.

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to odbiór przez GPS dużej ilości sygnałów odbitych, ale chyba musiałabyś umieścić odbiornik w jakimś labiryncie, żeby wystąpiły takie efekty.

Być może ja nie zwracam większej uwagi na takie komunikaty (jesteś poza trasą), bo... mam je wyłączone. Może zdarzają się na tej trasie, lecz z pewnością nie w takim natężeniu, że aż trudno AM obliczyć czas i odległość do celu. To z pewnością nie umknęłoby mojej uwadze.

Może zwolnij Jadzię z obowiązku meldowania o zjechaniu z trasy (w ustawieniach trasy) i nie przejmuj się całą sprawą?

"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2005, 22:25:08 »
wiesz co to chyba najbardziej rozsądna rada :) tak wogóle to zwolnię "tomasza" i spróbuję z "jadzią" z wyłączonym komunikatem o zjechaniu z trasy :)
dzięki :)

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2005, 23:27:00 »
Jadąc dziś w nocy autostradą A4 Wrocław-Gliwice też miałem podobną sytuację - AM permanentnie gubiła trasę, choć przejechałem tą drogą już z 50 razy i zawsze wszystko było ok.

Według danych z http://www.schriever.af.mil/GpsSupportCenter/advisories.htm
8 września satelita PRN5 jak oni to enigmatycznie określają ...went off the air due to a problem on the spacecraft...
Niby jego brak nie powinien szczególnie się odznaczać w naszym rejonie ale kto to wie...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2005, 23:42:55 »
Jest chyba aktualnie wzmożona aktywność Słońca, ale chyba nie aż tak? :)
A może tu chodzi o coś takiego jak tu:
http://www.nats.co.uk/operational/pibs/pib3.shtml
W skrócie: dziś, jutro i pojutrze w Walii odbywają się manewry wojskowe, których elementem jest nabycie umiejętności poruszania się w terenie przy całkowicie zakłóconych sygnałach GPS.
Zakłócenie to występuje na ziemi w promieniu 5-10 km, ale w powietrzu dochodzi do 180 km. Uczestnicy ruchu powietrznego i lądowego są zobowiązani do użytkowania alternatywnych metod nawigacji.
Dodam jeszcze, że lotnicy zostali powszechnie poinformowani, "nawigatorzy" lądowi wcale.
I znów posypią się joby na różne TomTom'y, Destinatory i co-tam-jeszcze, gdy tymczasem to wojskowi bawią się w podchody...

*

Offline donulung

  • *
  • 68
  • Sprzęt: i900
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2005, 12:54:28 »
Miałem kilka razy podobną sytuację, pomimo jazdy po wyznaczonej trasie Jadźka wydziera się co chwila że właśnie wyznacza nową. Przeważnie po kilku wyliczeniach nowej trasy sytuacja się uspokajała i wszystko wracało do normy. W przypadku gdy Jadzia totalnie się zapętliła pomogło wyłączenie Automapy i ponowne wyznaczenie trasy. :)

*

Offline TOMAN

  • ***
  • 252
    • http://www.diagnoserwis.pl
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2005, 13:06:47 »
Cytat: bastet
Zaczęłam bawić się automapą niedawno ... dzisiaj w zasadzie gadał to do mnie przez całą drogę z Kielc do Warszawy... i kalkulował kalkulował aż mu siły brakowało na sprawdzanie przynajmniej czasu do celu... to naprawdę główna droga.... hmm... czy często tak robi AM?


Na to jest prosta rada, robisz mięki reset, uruchamiasz AM ponownie, wyznaczasz trasę i wszystko śmiga aż miło no może do następnego razu, AM czasami takie coś się zdarza i tylko mięki reset pomaga, może to brak wolnego ramu ?

*

Offline Bene

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio-168; F-S n560, HTC HD2
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2005, 08:52:54 »
Mam od czasu do czasu ten sam problem ale u mnie wystarcza po prostu wyłączenie i ponowne włączenie urządzenia. Nie muszę robić softa.

"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2005, 12:22:09 »
U mnie tez się gubi. Ale póżniej przelicza i jedziemy dalej.

*

Offline sonepar

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • juz Android na SIII - na razie niesmak
  • Sprzęt: teraz S3,wczesniej hd2, hd, n80, iphone i inne
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2005, 18:10:36 »
no to wszystko wiadomo
a moze zaproponowac supportowi AM aby wprogramowali w momencie uruchamiania AM zadzialanie miekkiego resetu i wtedy na "czysto" bedzie chodzil program

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
"jesteś po za trasą" ;(
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2005, 19:27:38 »
Moim zdaniem wcale nie chodzi tu o reset.
Są takie miejsca gdzie AM gubi się bez wyraźnej przyczyny i wyznacza trasę od nowa, np.: Warszawa - Poznań dr. nr 2 w m. Ożarów Mazowiecki między skrzyżowaniami z Floriana i Strzykulską (w obie strony). Zapisywałem ślad wielokrotnie, jest prawie idealny z drogą na mapie a za każdym razem trasa w tych okolicach jest wyznaczana od nowa. Czy ktoś to potwierdzi?