" kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi

  • 55 Odpowiedzi
  • 15707 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
" kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:57:54 »
Ostatnio błądziłem rowerem (i z rowerem na plecach) z AM po bagnach Nietlickich (Mazury) i stwierdzam że bardzo by się przydało aby AM pokazywała gdzie się już kluczyło. Teraz można to zobaczyć dopiero wyświetlając zapisany ślad. Ktoś kiedyś określił to jako nikomu niepotrzebne "kozie bobki". Zmienił by szybko zdanie gdyby raz chociaż zgubił się nawigując z AM.
Takie wyświetlanie przebytej drogi "on-line" byłoby bardzo cennym dodatkiem w AM. Znacznie ważniejszym niż np.wodotrysk 3d.
Bardzo być może że taka możliwość jest , ale ukryta. Czy komuś z Was udałoby się dotrzeć co i gdzie zmienić aby AM wyświetlała przebywaną drogę ?? Może być nawet jednocześnie podczas zapisu trasy.
Support AM mówi krótko: nie ma takiej możliwości.
Ale to znaczy chyba tylko, że nas za mało, co o tego się domaga.

Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2008, 00:29:43 »
to jest AUTOmapa ;) nikt z autem na plecach po bagnach się szlajać nie bedzie. Dróg tam nie ma wiec przydatnosc automapy moze byc conajwyzej orientacyjna.  IMO lepiej skupic sie na dobrym odwzorowaniu dróg. Automat sam przelicza nowa trase po zabladzeniu. Kozie bobki niepotrzebne.
Juz lepiej by popracowali nad tym zeby program nie zaczynal nowej trasy (punkt start) od momentu gdy sie zgubil bo sie statystyki jak i pasek postepu z punktami "przez" rozłazi. Interesuja mnie moje START, PRZEZ i KONIEC a nie to co program sobie po drodze ubzdura.
nie wspominam (bo to juz nudne) o tym ze nagminnie gubi punkty "PRZEZ"

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:50:16 »
w garmin vista jest coś takiego bardzo fajna opcja do roweru i pieszką do auta raczej zbędna.
Ja zrezygnowałem z używania AutoMapy i Navroada (używam tylko do samochodu) i kupiłem na piesze wycieczki, rower, rybki Garmina Vista HCX i to jest to, około 20 godzin na dwóch paluszkach, dokładność bardzo poprawna, łapanie fiksa moment. PDA i PNA na rower i piesze wędrówki i z Automapą to porażka.

*

Offline Sygma

  • ****
  • 603
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 5
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2008, 15:34:08 »
to jest AUTOmapa ;) nikt z autem na plecach po bagnach się szlajać nie bedzie.

ale autem po bagnach, lasach, piasku i owszem....
funkcja bardzo przydatna.
- Michał, dlaczego używasz AutoMapy ?
- Bo nie potrafię zpiracić innego programu do nawigacji..

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2008, 10:43:21 »
w garmin vista jest coś takiego bardzo fajna opcja do roweru i pieszką do auta raczej zbędna.
Ja zrezygnowałem z używania AutoMapy i Navroada (używam tylko do samochodu) i kupiłem na piesze wycieczki, rower, rybki Garmina Vista HCX i to jest to, około 20 godzin na dwóch paluszkach, dokładność bardzo poprawna, łapanie fiksa moment. PDA i PNA na rower i piesze wędrówki i z Automapą to porażka.

Jedyny rozsądny wybór turysty pieszego/rowerowego. AM to jak sama nazwa wskazuje - najlepszy (chyba, przynajmniej jak dla mnie) wybór do auta, ale w teren to tylko outdoorowy garmin!
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2008, 13:21:58 »
coraz wiecej osob domaga sie dodatkowej funkcjonalnosci AM polegajacej na wygodnym jej wykorzystaniu podczas wycieczek rowerowych i pieszych. Nie broncie producenta AM, bo to nie ma sensu. Owa funkcjonalnosc przydalaby sie wielu osobom i mam nadzieje, ze ewolucja programu pojdzie wlasnie w tym kierunku. To jest potrzebne i wielu posiadaczy palmtopow chce miec jeden program do wszystkiego. Ignorowanie takich tendencji lub co gorsze jej krytykowanie jest wielkim bledem. A Wam producent nie placi za to, zebyscie mieli cos przeciwko kolejnej funkcji/zakladce w programie :)
Porady w stylu - zainstaluj sobie aplikacje XXX i bedziesz mial to co chcesz, kup sobie Garmina, sa nie na miejscu. Jestem, jak wiekszosc spoleczenstwa, leniwy i wymagam luksusow. Program ma byc dobry i do wszystkiego. Do tego szybki, funkcjonalnie przemyslany, ma prac, prasowac i gotowac. A jak do tego pokaze serie nagich panienek, bedzie genialnie. Kto tego nie rozumie, niech sie nie zabiera za biznes  :P

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2008, 13:43:28 »
coraz więcej osób domaga sie dodatkowej funkcjonalności AM polegającej na wygodnym jej wykorzystaniu podczas wycieczek rowerowych i pieszych. Nie broncie producenta AM, bo to nie ma sensu. [CIACH]
To jest bez sensu... To jest Program do nawigacji samochodowej a nie do wszystkiego bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego!
Obecnie AM jest już tak rozrośniętą (nawet przerośniętą)  aplikacją do granic możliwości obsłużenia przez procesory urządzeń przenośnych czy transferu pomiędzy terminalem a kartą pamięci..
Komplikacja i ilość opcji nie ma sobie równych w żadnym innym programie do nawigacji. 
Proponowałbym by osoby zainteresowane nawigacją do wędrówek pieszych wystąpiły do producenta z propozycją stworzenia aplikacji do tych celów uwzględniającej tą specyfikę.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 13:46:12 wysłana przez Puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline jrk999

  • **
  • 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP ipaq 316/AM EU 6.11, KIGSTON SD4/8GB
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2008, 14:11:28 »
Sorry, ale się nie zgodzę z przedmówcą.
Producent sam deklaruje na swojej stronie czym jest AM:

cyt.

.....
AutoMapa nie jest tylko nawigacją samochodową To uniwersalne narzędzie, przydatne podczas jazdy na motorze i rowerze, podróży żaglówką jak i na pieszej wędrówce.( http://www.automapa.com/?PEI=9909&lng=PL)


*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2008, 14:35:27 »
Sorry, ale się nie zgodzę z przedmówcą.
Producent sam deklaruje na swojej stronie czym jest AM:

cyt.

.....
AutoMapa nie jest tylko nawigacją samochodową To uniwersalne narzędzie, przydatne podczas jazdy na motorze i rowerze, podróży żaglówką jak i na pieszej wędrówce.( http://www.automapa.com/?PEI=9909&lng=PL)


I co z tego... to wata marketigowa....
Pewnie, że można wykorzystywać do innych celów ale z uwzględnieniem ograniczeń. Żadne narzędzie uniwersalne nie jest idealne.
ISTQB Certified Tester

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2008, 15:57:50 »
Sorry, ale się nie zgodzę z przedmówcą.
Producent sam deklaruje na swojej stronie czym jest AM:

cyt.

.....
AutoMapa nie jest tylko nawigacją samochodową To uniwersalne narzędzie, przydatne podczas jazdy na motorze i rowerze, podróży żaglówką jak i na pieszej wędrówce.( http://www.automapa.com/?PEI=9909&lng=PL)


I co z tego... to wata marketigowa....
Pewnie, że można wykorzystywać do innych celów ale z uwzględnieniem ograniczeń. Żadne narzędzie uniwersalne nie jest idealne.
Niestety, nie jest to "wata marketingowa" ale wprowadzanie klientów w błąd - czyli kłamliwa reklama i jako taka może być zaskarżona przez jakiegoś dociekliwego klienta. Ja znając specyfikę tego programu (m.in. dzięki temu forum) wiedziałem co kupuje i godziłem się na taką a nie inna funkcjonalność programu (a korzystam z niego od 2004, przedłużając corocznie jego aktualność - ba posiadam jego dwie licencję). Jednakże ciągle oczekuje od twórców Automapy nowych funkcjonalności programu, które rozszerzą jego możliwości. Każdy produkt, czy usługa musi rozwijać się w kilku kierunkach:
1. Jakości produktu (dokładność, aktualność map, niezawodność "silnika" programu i jego szybkość, płynność animacji itp.),
2. Nowych możliwości programu (wielopoziomowe skrzyżowania, profile użytkownika - samochód osobowy, ciężarowy, motor, rower, wycieczki piesze),
3. Czy w końcu ergonomii programu (łatwość i czytelność obsługi nawigacji w różnych warunkach, brak konieczności korzystania z rysika itp.).
Bez wyważenia i harmonijnego rozwoju wszystkich cech tego programu nie ma co liczyć na sukces handlowy, czy jego popularność. Wtedy jedynie może pozostać tylko liczenie na przywiązanie dotychczasowych użytkowników programu, czy walkę cenową na tym coraz bardziej wymagającym rynku.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2008, 15:59:28 »
Niestety, nie jest to "wata marketingowa" ale wprowadzanie klientów w błąd - czyli kłamliwa reklama i jako taka może być zaskarżona przez jakiegoś dociekliwego klienta.
No dobrze.. to sądź się.. ja nie jestem pieniaczem więc odpadam od tej dyskusji.
ISTQB Certified Tester

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2008, 16:13:47 »
[No dobrze.. to sądź się.. ja nie jestem pieniaczem więc odpadam od tej dyskusji.
Widzisz Puniek czytasz bez zrozumienia, napisałem wyraźnie że ja godzę się na taką funkcjonalność programu, ale oczekuje  zwiększenia jego funkcjonalności. Ale mimo wszystko klient swoje prawa ma - jeśli kupuje np: kalosze, które mają w reklamówce napisane że można w nich chodzić w czasie deszczu nie mocząc sobie nóg a okazuje się woda mimo zapewnień producenta chlupocze w nich między palcami jak w sandałach to reklamuje taki towar.
Ale ok. nie ma co nad tym dyskutować. Ogólnie wszystkim na tym forum chodzi aby ten produkt był jak najbardziej doskonały i spełniający nasze oczekiwania, a producent aby mieć rzeszę zadowolonych klientów będzie starał spełnić ich oczekiwania.

*

Offline annras

  • **
  • 116
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2008, 07:03:20 »
Jeśli chodzi o przydatność tej funkcji w Automapie, to ja bardzo często ładuję rowery do samochodu, wyjeżdżam gdzieś w teren i dopiero tam przesiadam się na rowery. Więc jak najbardziej wolałbym mieć wszystko w jednym programie. Miasta się rozrastają i żeby gdzieś pojeździć na rowerze w czystym powietrzu trzeba jednak parędziesiąt kilometrów odjechać. Myślę, że coraz więcej osób tak robi, zresztą widzę to na swoich wycieczkach.

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 00:35:56 »
No to jest już nas dwóch.  Ja też tak robię. Rowery na hak, dojazd do ciekawej traski a potem palmtopa z uchwytu do kieszeni a gps-sa do drugiej. Rozdzielanie funkcjonalności na 2 urządzenia jak to sugerował Puniek  lub 2 aplikacje jest przecież całkiem bez sensu.
Wyświetlanie przebywanej drogi będzie również całkiem przydatne gdy pobłądzimy gdzieś w mieście i AM zaczyna kręcić ekranem (skutecznie zresztą  dezorientując nawigującego).
Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami.

Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2008, 09:44:37 »
Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami.

dodatkowa Automapa powinna miec porządny edytor tekstu. Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami.
no i program do obróbki zdięć. Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami.
itp itd... Najpierw niech doprowadza podstawową funkcjonalnosc do wysokiego poziomu, pozniej niech sie zabierają do rozbudowy. Mantra w stylu "Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami." i wymyslanie co by jeszcze AM mogla robic to nie jest merytoryczna dyskusja.

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 14, 2008, 19:57:50 »
Ja uzywam AM takze na quadzie. Moze nie jest to najlepsze rozwiazanie, bo tu rzadzi Garmin, ale mi chodzilo jeszcze takze o wysylanie pozycji do netu, aby zona wiedziala w razie czego w ktorym rowie leze od 5 godzin ;-)

Korzystam z funkcjonalnosci MiploLoc'a - http://www.miplo.pl/miploloc.php?u=rymi [przesuncie sobie w lewo to zobaczycie wiecej strzalek - kazda strzalka to pozycja co 2 minuty].
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2008, 08:38:13 »
Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi innymi programami.

dodatkowa Automapa powinna mieć porządny edytor tekstu. Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi innymi programami.
no i program do obróbki zdjęć. Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi innymi programami.
itp itd... Najpierw niech doprowadza podstawową  do wysokiego poziomu, pozniej niech sie zabierają do rozbudowy. Mantra w stylu "Dodanie takiej funkcji postawiłoby AutoMapę daleko przed wszystkimi  innymi programami." i wymyslanie co by jeszcze AM mogla robic to nie jest merytoryczna dyskusja.
Co rozumiesz przez "niech doprowadza podstawową funkcjonalnosc do wysokiego poziomu"? Spróbuj Garmina to szybko się wyleczysz.
AM służy do nawigacji a nie do pisania listów czy robienia zdjęć. A wyświetlanie przebywanej drogi on-line na pewno jest ważnym elementem w nawigacji i dlatego przywoływany tu Garmin to ma [sam czasami korzystam z iQue]. Kolegom którzy są "na nie" zalecam nawigację w terenie - szybko zmienią zdanie.
Co do meritum tego postu - to jest on jak to zrobić aby wyświetlały się te kozie bobki, a nie czy to jest potrzebne. Ma ktoś jakiś pomysł żeby AM wyświetlała to co zapisuje ?

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2008, 20:23:03 »
w garmin vista jest coś takiego bardzo fajna opcja do roweru i pieszką do auta raczej zbędna.
Ja zrezygnowałem z używania AutoMapy i Navroada (używam tylko do samochodu) i kupiłem na piesze wycieczki, rower, rybki Garmina Vista HCX
jak na rybki chodzisz z Garminem kiedy mapy PL Garmina nie zawierają jezior, a drogi nie są skategoryzowane, ekranu jest tyle co w tel. komórkowym. Fakt że jak toto Ci wpadnie do wody to mniej ucierpi niż mój Acerek z 3,7" wyświetlaczem VGA. Fakt, dróg leśnych jest może i więcej, ale te w AM wystarczą.
p.s. odchodzimy od tematu

Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2008, 09:45:05 »

[/quote]
Co rozumiesz przez "niech doprowadza podstawową funkcjonalnosc do wysokiego poziomu"?
[/quote]

Optymalizacja algorytmow obliczania tras. aktualizacje map. rozgraniczenie na auta osobowe i tiry, za pomoca miplo wprowadzenie omijania stref w ktorych ruch sie korkuje. Poprawienie obecnych bledow o ktorych pisalem w pierwszym poscie. ITD ITP. Mozna tak w nieskonczonosc.

[/quote]
 Spróbuj Garmina to szybko się wyleczysz.
[/quote]

Mialem garmina z GPmapa na pokladzie przez rok. swietny system. uzywany do jazdy po drogach, nie do lazenia w terenie. prowadzenie pokazywania przebytego sladu to dodatkowa funkcja ktora IMO drogowcom potrzebna nie jest. Masz wyznaczona trase ktora jedziesz, po co wiecej? po co wprowadzac cos w czym lepiej sprawdza sie programy dedykowane. Sa programy outdoorowe ktore to maja i moze niech tak zostanie.
Robie po 30.000 rocznie i nigdy mi tego nie brakowalo

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2008, 11:24:58 »
Wyglada na to, że twórcy AM ulegli 'koziobobkowemu lobby'   :E
W AM od wersji 5.2.0.646 jest już taka funkcja.
Można ją przypisać pod klawisz sprzętowy albo umieścić w 'Moje menu'.
Nazwa funkcji: 'Wyłącz / włącz pokazywanie poprzednich pozycji' (Menu\Ustawienia\Przyciski)
Działa w 2D i 3D, a ślad rysuje tylko w trybie śledzenia pozycji
(gdy kursor jest unieruchomiony, a przesuwa się mapa).

Dostałem info, że mogę podać linka do tej testowej wersji:
http://www.automapa.pl/default.asp?GetFile=2&fn=AutoMapa_5.2.0.646.exe

UWAGA! Program działa tylko z nową mapą z AM5.2beta, więc link jest użyteczny tylko dla betatesterów.
Jeśli więc są betatesterzy z tego 'koziobkowego' kręgu, niech testują i ślą uwagi, by tę funkcję jeszcze dopieścić.

ps. rysowany ślad nie przypomina kozich bobków z AutoPilota (stąd wzięło się to określenie)
wygląda to tak, jak w załączniku poniżej.

pps. w tej wersji słupki pikietażu są widoczne także w 2D i zwiększono domyślną skalę od której sa widoczne.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 11:28:19 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Dżeju

Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2008, 11:37:05 »
... w tej wersji słupki pikietażu są widoczne także w 2D i zwiększono domyślną skalę od której sa widoczne.

Jak widać słuchają testerów i nie tylko  :ok:

*

Offline al41

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 16, 2008, 11:57:32 »
w garmin vista jest coś takiego bardzo fajna opcja do roweru i pieszką do auta raczej zbędna.
Ja zrezygnowałem z używania AutoMapy i Navroada (używam tylko do samochodu) i kupiłem na piesze wycieczki, rower, rybki Garmina Vista HCX
jak na rybki chodzisz z Garminem kiedy mapy PL Garmina nie zawierają jezior, a drogi nie są skategoryzowane, ekranu jest tyle co w tel. komórkowym. Fakt że jak toto Ci wpadnie do wody to mniej ucierpi niż mój Acerek z 3,7" wyświetlaczem VGA. Fakt, dróg leśnych jest może i więcej, ale te w AM wystarczą.
p.s. odchodzimy od tematu
A widziałeś kolego mapę Śniardw na Garmina. Zobacz to AM do jeziora wyrzucisz,
Nie mówiąc o mapach morskich-wycinek koło Władysławowa.

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 16, 2008, 12:31:36 »
Przetestowałem na szybko na "demo trasy". Zastanawiałem się potem jak można skasować ten ślad - okazuje się że po wyłączeniu AM sam znika. Może przydałaby się opcja zapisu takiego śladu? Dubluje to co prawda funkcję "zapisuj ślad" z menu GPS, ale ta nowa funkcja jest o tyle bardziej użyteczna, że nie uwzględnia czasu postojów.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 16, 2008, 12:39:13 »
Nie trzeba wyłączać AM, wystarczy wyłączyć rysowanie śladu, przynajmniej tak mi sie wydawało.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 16, 2008, 12:44:32 »
Nie trzeba wyłączać AM, wystarczy wyłączyć rysowanie śladu, przynajmniej tak mi sie wydawało.
Ha, tego nie sprawdziłem, ale rzeczywiście, wystarczy to odznaczyć :ok:

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2008, 13:07:19 »
Ale jeśli dobrze rozumiem włączenie/wyłączenie tej funkcji dokonuje się poprzez przypisanie klawisza.. tak?
ISTQB Certified Tester

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2008, 13:16:05 »
Albo umieścić w "moim menu"

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 17, 2008, 11:40:12 »

Napisane: Październik 17, 2008, 11:14:54
Wyglada na to, że twórcy AM ulegli 'koziobobkowemu lobby'   :E
W AM od wersji 5.2.0.646 jest już taka funkcja.

A to dobra wiadomość, ale ale -  to ja jestem LOBBY ?! No to pędem do Sejmu !!! Może załatwię coś w sprawie stanu dróg ! Czort z tymi stadionami i całym tym Euro 2012 !
Napisane: Październik 17, 2008, 11:23:31
A widziałeś kolego mapę Śniardw na Garmina. Zobacz to AM do jeziora wyrzucisz,
Nie mówiąc o mapach morskich-wycinek koło Władysławowa.
Ostatnie 2 lata pływałem po Śniardwach z AM mając wczytany plik AM_POI_Mazury_01.11.2004.zip z / jest on na stronach mazury.info.pl/gps/. Fakt że są tam tylko kamienie, bindugi, stanice,ect. i nie ma żadnej batymetrii, ale lepsze to niż nic. Poza tym te same urządzenie z wielkim 3,7 calowym ekranem (co waży zaledwie 130 g.) jest na rower, na łódkę i do auta. W kieszeni nie ciąży. Niestety nie jest wodoodporne i tu nie znajduję żadnego godnego polecenia pokrowca. Chyba że jakaś patent z torebką foliową.
Co do Garmina- no rzeczywiście ta mapka batymetryczna jak ją oglądam na screenach to robi wrażenie. Na pewno spróbuję, ale jak to teraz wrzucić do iQue (oczywiście via MapSource) ?

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2008, 22:04:47 »
Wyglada na to, że twórcy AM ulegli 'koziobobkowemu lobby'   :E
W AM od wersji 5.2.0.646 jest już taka funkcja.
Można ją przypisać pod klawisz sprzętowy albo umieścić w 'Moje menu'.
Nazwa funkcji: 'Wyłącz / włącz pokazywanie poprzednich pozycji' (Menu\Ustawienia\Przyciski)
Działa w 2D i 3D, a ślad rysuje tylko w trybie śledzenia pozycji
(gdy kursor jest unieruchomiony, a przesuwa się mapa).
Marek, a czy mógłbyś wrzucić screena z tego miejsca w Menu gdzie ta nowa funkcja została umieszczona ?
Lobysta

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: " kozie bobki "- czyli wyświetlanie przebytej drogi
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2008, 23:26:53 »
Ojej, przecież tam nie ma nic ciekawego, nie chce mi się :sleepy:
Tak jak pisałem, wybierasz: Menu\Ustawienia\Przyciski, szukasz na liście opisu:
'Wyłącz / włącz pokazywanie poprzednich pozycji'
i przypisujesz do tej funkcji jakiś klawisz sprzętowy, albo pozycję w 'Moje menu'
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free