Przekraczanie granic

  • 15 Odpowiedzi
  • 5667 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Przekraczanie granic
« dnia: Czerwiec 29, 2013, 09:23:58 »
Mam pytanie do wszystkich. AM używam kilka razy w roku ale zawsze mam problem jadąc nad nasze morze. Wyznaczając np trasę z Kalisza do Świnoujścia bez względu na rodzaj drogi AM zawsze kieruje mnie przez Niemcy. czy można w jakiś sposób wyłączyć w AM zagranice?

Pozsiadam aktualną wersje AM Europa


Pozdrawiam

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2013, 10:50:27 »
Zawsze możesz zainstalować sobie samą Polskę (oprócz EU) i wybierać mapy z poziomu AM.
W tym przypadku może wystarczy, że pozwolisz na podróż promem, ale trasa będzie zależała
od dnia i godziny wyjazdu (w piątek po płudniu poprowdzi przez Niemcy, w sobotę rano już nie).
Na pewno pomoże (pod warunkiem zgody na prom) wstawienie punktu VIA (okolica) w Goleniowie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2013, 16:54:37 »
Masz opcję dotyczącą przekraczania granicy. Nigdy nie musiałem jej zmieniać, ale spróbuj.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:10:59 »
Cytat: wsz
... ale spróbuj.
Nie ma po co próbować, ta opcja dotyczy granic z kontrolą paszportową (tras poza strefę Schengen)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2013, 20:50:48 »
Raczej z kontrolą dowodów, bo paszport w Europie to teraz tylko na wschodzie i Kosowie.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2013, 21:21:11 »
Rgr nie mąć, 'na dowód' możesz poruszać się po strefie Schengen i tam opcja nie przekraczania granic nie działa.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:08:13 »
Nie ma po co próbować, ta opcja dotyczy granic z kontrolą paszportową (tras poza strefę Schengen)

Nie tylko paszportową - blokuje również możliwość przekraczania granic na DO poza strefą Schengen.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:50:00 »
Rgr nie mąć, 'na dowód' możesz poruszać się po strefie Schengen i tam opcja nie przekraczania granic nie działa.
Na dowód to mogę wjechać nawet do Albanii.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2013, 22:58:58 »
Na dowód to mogę wjechać nawet do Albanii.


Właśnie za kilka dni będę testował  :mrgreen:

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2013, 10:47:00 »
Sprawdziłem zaraz jak to wprowadzili. Na granicy albańskiej urzędnik chciał mi przybić stempelek do dowodu, ale coś mu się nie zgadzało i poszedł do naczelnika  :wink: .

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:51:37 »
Sprawdziłem zaraz jak to wprowadzili. Na granicy albańskiej urzędnik chciał mi przybić stempelek do dowodu, ale coś mu się nie zgadzało i poszedł do naczelnika  :wink: .

Ale rozumiem że zwiedziłeś ??

Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:29:09 »
Bardziej jestem zainteresowany konkretnym rozwiązaniem - dyskusje na temat paszportów i dowodów są mało intersujące.


Czy ten problem z przekraczaniem granic przez AM przy wyznaczaniu trasy jest do rozwiazania? jest to malo komfortowe gdy wyznacza trase z Kalisza do Świnujścia i z powrotem i masz jechac pod sam prawie Berlin - według mnie to chore.

Gdzie jest opcja blokady przekraczania granic?  czy kto ma wiedze na ten temat?

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:48:06 »
Odpowiedzi już padły.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 04, 2013, 09:45:50 »
...
Ale rozumiem że zwiedziłeś ??

Bez najmniejszych problemów. Ludzie są tam bardzo mili i handlarze uliczni porozumiewali się po angielsku i chętnie pokazywali drogę co było niezbędne bo pokrycie Albanii w AM jest prawie żadne, a w kilkusettysięcznej Szkodrze na ponad 95% domów nie ma tabliczek z nazwami ulic i numerów na domach! Chociaż w przewodniku jest mapa z nazwami ulic i AM też ma dla głównej ulicy. ALE nagrywałem ślad jadąc z Czarnogóry i to mnie uratowało przy powrocie (ale już w Czarnogórze) - w nocy zjechałem ze śladu źle skręcając i syn to zauważył, więc szybko wróciłem. W MNE nie było żadnych drogowskazów do granicy albańskiej.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2013, 09:51:08 wysłana przez wsz »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2013, 14:11:13 »
Bardziej jestem zainteresowany konkretnym rozwiązaniem - dyskusje na temat paszportów i dowodów są mało intersujące.
.....
.....
Gdzie jest opcja blokady przekraczania granic?  czy kto ma wiedze na ten temat?


Dyskusja o tyle potrzebna że wyjaśniła że w strefie Schengen blokady nie działają. Natomiast poza strefą działają - zarówno na granicach które można przekraczać za pomocą dowodów jak i tylko wyłącznie paszportów.



Natomiast co do rozwiązania - w samej AM chyba nie ma takiej opcji. Jedyne co mi przychodzi do głowy to napisać do miplo i pogadać czy by nie mogli kategorii Schengen http://www.miplo.pl/index.php?c=878 wrzucić do kategorii trafficowych i tam je zablokować.

*

Offline pR0SiAczek

  • ***
  • 286
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD / Neo V / BBZ10
Odp: Przekraczanie granic
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2013, 23:06:16 »
zapewne musztarda po obiedzie przysłowiowa, ale ja to blokadą na niemal całą Branderburgię bym rozwiązał. Jeśli jedziesz do Świnoujścia to jednak czasem przez Niemcy będzie szybciej - prom potrafi w wakacje przytrzymać tuż przed celem na godzinkę lub półtorej...