Pomoc z AM "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości (CXxCY): 240x320

  • 8 Odpowiedzi
  • 5251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Posiadam licencję na AM 5.0 i wszystkie programy, które użytkuję na IPAQ 114 są legalne. Kłopot z AutoMapą polega na tym ,że średnio co dwa trzy dni nie mogę odpalić z urządzenia AM, gdyż pojawia się komunikat "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości (CXxCY): 240x320. Muszę wówczas dokonać ponownej instalacji programu i wówczas wszystko działa. Zrobiłem twardy reset ale nic nie pomógł. Proszę o ponoc. Z poważaniem

Robert Janik

*

Offline dzanik

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 636N, AM
a nie wystarczyło wyjąć i włożyć na powrót karty, zamiast instalować na nowo co kikla dni?
Swoją drogą pozdrawiam sobowtóra ;)
Robert Janik

*

Offline mattoid

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 + WM5 + SDHC 4GB
Odp: Pomoc z AM "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości (CXxCY): 24
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2008, 19:10:31 »
Witam!

Nie znam przyczyny pojawiania się tego błędu, ale dzisiaj dotknął on AM zainstalowanej na HTC mojego kolegi z pracy. W celu rozwiązania tego problemu nie jest potrzebna kolejna instalacja softu. Musisz jedynie zrobić sobie backup (z wersji działającej poprawnie) wszystkich plików zawierających w nazwie frazę skin. W razie awarii, nadpisz poprostu pliki znajdujące się w odpowiednim folderze AM tymi z backupu.

Jak napisałem na początku nie jest mi znana przyczyna powstawania tego błędu, więc nie wiem jak go rozwiązać. Nie mam również pewności czy jest potrzebny backup wszystkich wspomnianych wcześniej plików, ja to najzwyczajniej tak zrobiłem.

Pozdrawiam
mattoid

Sory za odkop. Ale lepsze to niż powtarzanie tematów. Sytuacja u mnie identyczna jak u kolegi jednakże jestem jeszcze póki co laikiem w tych sprawach i nie za bardzo wiem co zrobić w poście autorstwa mattoid'a. Mógłby ktoś to przetłumaczyć na język laikowski ?? (haha)

*

Offline jagga68

  • **
  • 187
  • Sprzęt: NR460 + AM EU, Nokia E52 + Ovi Maps, HTC Desire S
Myślę, że w najnowszej wersji (i od wielu wersji) ten problem już nie istnieje... ściągnij sobie najnowszy soft 6.5, bądź 6.6 beta 2, jeśli problem istnieje zgłoś do supportu :ohreally:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
To może być problem z systemem plików. Być może nawet karta już dogorywa.  :(
Karta nie jest przypadkiem często wkładan i wyjmowana z czytnika/czytników?  :mysli:
Pliki skórek, na skutek błedów systemu plików stają się po kilku dniach nieczytelne dla programu i dlatego AM komunikuje, że "Nie znaleziono w systemie skórek dla rozdzielczości (CXxCY): 240x320".
Nie jest logiczne, żeby "znikały" cyklicznie pliki skórek w kilka dni po instalacji.
Przeinstalowanie nadpisuje pliki i kilka dni jest ok.

Proponuję format karty i ponowną instalację "na czysto" - potem (niestety) konfiguracja AM.
Ulubione wcześniej można zapisać do osobnego pliku oraz ustawienia otrzegania. Nie wiem czy można coś "wyeksportować" jeszcze z AM aby potem "zaimportować"/wczytać ponownie.

I porada:
Uzytkownicy komputerów dzielą się na dwie grupy:
- tych co robią backupy
- tych co będą robić.  :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Karta NIE jest praktycznie wql wyciągana. Myślę że problemem może być to że kiedyś chyba nie usunąłem wszystkich składników automapy. Co Wy na to ??

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Nie sądzę.
Proponuję sprawdzić kartę chkdsk'iem.
A format nie zaszkodzi - defragmentację będziesz miał gratis  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Tyle że właśnie nie chcę robić formata bo później z 5h bym musiał siedzieć wszystko instalować i chcę się dowiedzieć które pliki automapy ręcznie usunąć najlepiej ...